Keystone logo
Weizmann Institute of Science, Feinberg Graduate School

Weizmann Institute of Science, Feinberg Graduate School

Weizmann Institute of Science, Feinberg Graduate School

מבוא

על אודות

חינוך למנהיגות בין-לאומית בתחום המחקר המדעי והגילוי

בית הספר ללימודי פיינברג (FGS) מתמצת את רוח החקירה והגילוי. מאז הקמתה בשנת 1958 כזרוע האקדמית של מכון ויצמן למדע האחראית על כל הסטודנטים והנושאים הפוסט-דוקטורטיים, בית הספר ללימודים מתקדמים ע"ש פיינברג הקים את המוניטין שלו כמרכז רב-תחומי, בו שואפים התלמידים להגיע לרמות הידע וההבנה הגבוהות ביותר, הדרכה של חוקרים יצירתיים ומקוריים במדעי הטבע ובמתמטיקה.

בבית הספר של פיינברג, אתה יכול להיות חלק מההיסטוריה היוקרתית של הישגים במכון ויצמן, אשר מתגאה בשיתוף עם חתני פרס נובל וחתני פרס טיורינג. כסטודנט בבית הספר ללימודים מתקדמים בפינברג, אתה תהיה מעורב במחקר המדעי שנערך במכון, ומקדיש את זמנך הן למחקר והן ללימוד, תוך שימוש בכלים מתקדמים ומודרניים, ועבודה ישירה עם קבוצות מחקר בחזית שדותיהן בעולם. בית הספר ללימודים מתקדמים ע"ש פיינברג מעניק מלגות לכל התלמידים ולא גובה שכר לימוד, כך שאתה יכול להרשות לעצמך להיות שקוע לחלוטין בלימודים שלך. כל הכיתות בבית הספר ללימודי פיינברג מתקיימות באנגלית.

משימה

מטרת בית הספר לתואר שני היא הכשרה מתקדמת של דורות חדשים של חוקרים יצירתיים ומקוריים במדעי הטבע ובמתמטיקה - כלומר, חינוך של מנהיגים מדעיים עתידיים. כל התלמידים בבית הספר ללימודים מתקדמים בפינברג מעורבים באופן ישיר במחקר שנערך במכון.

מסלולי לימוד ותחומי לימוד

בית הספר ללימודים מתקדמים ע"ש פיינברג מציע את מסלולי הלימוד הבאים:

 • מסלול MSC רגיל
 • ללא תזה MSC מסלול בהוראת המדע
 • מסלול ישיר לתואר שלישי
 • מסלול דוקטורט קבוע
 • PhD מסלולים של MD
 • תכנית הסמכה להוראה

תחומי הלימוד והמחקר העיקריים הם: מדעי הפיסיקה מדעי הכימיה מדעי החיים מתמטיקה ומדעי המחשב | הוראת המדעים.

הַאֲמָנָה

בית הספר ללימודים גבוהים ע"ש פיינברג מוכר על ידי המועצה להשכלה גבוהה בישראל.

שפה

שפת ההוראה הרשמית בבית הספר ללימודים מתקדמים בפינברג היא אנגלית. דבר זה מאפשר לסטודנטים בינלאומיים להפיק תועלת מתכניותיה.

מדיניות אי-הפליה

הקריטריונים היחידים לקבלה לבית הספר ללימודי פיינברג הם מצוינות אקדמית ויושרה. בית הספר ללימודים מתקדמים ע"ש פיינברג מודה לתלמידים מכל גזע, צבע, דת, מין ומוצא אתני לכל התוכניות, הרשאות והפעילויות המוענקות בדרך כלל לסטודנטים בבית הספר.

מלגות

כל תלמידי בית הספר ללימודי פיינברג מקבלים מלגות, כדי שיוכלו להקדיש את זמנם למחקר וללימוד. למידע נוסף, ראה מלגות וסיוע.

הוֹרָאָה

כל התלמידים בבית הספר ללימודי פיינברג פטור מתשלום שכר לימוד.

איך ליישם

מדריך שלב אחר שלב להגשת יישום MSc

הסעיפים הבאים ינחו אותך בתהליך הגשת הבקשה לתכנית MSc של ביה"ס ללימודי מוסמכים של פיינברג, המספקים מידע מפורט על הכנת הבקשה ושליחתה והבנת התהליך המתרחש לאחר הגשת כל המסמכים הדרושים. אין תשלום על תהליך ההרשמה.

דרישות אקדמיות מינימליות

כדי להגיש מועמדות לתכנית MSc, עליך להחזיק בתואר BSc ממוסד מוכר או מקומי בעל השכלה גבוהה, או תעודה אחרת הנחשבת שווה ערך על ידי מועצת המנהלים בתחום שלך, עם ממוצע של 85 (או שווה ערך).

סטודנטים בינלאומיים

מועמדים לתואר שני מאוניברסיטאות לא-ישראליות או ממוסדות להשכלה גבוהה נדרשים לבחינות הערכה חיצוניות, כולל:

 • GREs: הן בדיקות כלליות ובדיקות בנושא אתה רוצה ללמוד. קוד FGS עבור GREs הוא 3398, וציונים יש לשלוח ישירות ממרכז בדיקות GRE.
 • TOEFL או IELTS: רק למועמדים ששפת האם שלהם אינה אנגלית. לידיעתך, אם תתבקש לציין מוסד כמקבל ציון, קוד מכון ויצמן למדע הוא קוד C087.

נטישת הצורך לספק ציוני GRE ו / או TOEFL הינה לפי שיקול דעתה של מועצת המחקר הרלוונטית.

מועד אחרון להגשת בקשה

יש למלא את רישום היישומים המקוונים בין ה -1 באוקטובר ל -31 במרץ.

יישומים מאוחרים במתמטיקה

בתכניות מסוימות (לדוגמה, תוכנית משולבת של מדעי המוח / דוקטורט), בקשות של סטודנטים בינלאומיים שהתקבלו עד ה -31 בדצמבר ייחשבו בחודש ינואר , וראיונות יתקיימו בתחילת פברואר . החלטות סופיות יסופקו על ידי 28 בפברואר.

הליכי הקבלה

הצטרף לתוכנית MSC חדשנית שמושכת סטודנטים מובילים מכל רחבי העולם

כסטודנט בבית הספר לתואר שני של תוכנית הלימודים של פיינברג, אתה תהיה חשוף הן את המדע הטוב ביותר ואת החינוך הטוב ביותר. תלמידי בית הספר ללימודים מתקדמים ע"ש פיינברג מעורבים במחקר שנערך במכון, העובד ישירות עם קבוצות מחקר בחזית שדותיהם בעולם. בית הספר ללימודי פיינברג לא גובה שכר לימוד ומספק את כל תלמידיו לתואר שני עם מלגות מלאות שיאפשרו להם להקדיש את זמנם למחקר מדעי ולימודים.

הקבלה לתכנית MSc בבית הספר ללימודי מוסמכים של פיינברג כוללת תהליך קבלה שאורכו בין ארבעה לשניים עשר שבועות. הכיתות במדרשה מתקיימות באנגלית. בית הספר, הכולל אנשים מכל הרקע והאמונות, מתגאה בגוף הסטודנטים המגוון שלו.

מלגות

מלגות חודשיות לסטודנטים לתואר שני

סטודנטים לתואר שני במכללת פיינברג זכאים למלגה חודשית למשך 24 חודשים. אם אתה מקבל את המלגה, אתה צפוי להקדיש את כל זמנך ללימודים ומחקר מדעי.

סוגי מלגות

ישנם מספר סוגים / רמות של מלגות MSC במכון ויצמן למדע (WIS):

מלגה רגילה

במהלך הלימודים במכללה, זכאים כל הסטודנטים למלגה בסך 5,930 ש"ח.

אחוות תמריץ

6,523 ש"ח לחודש (110% מהמילגה הרגילה)

תוספת התמריצים מוענקת למקבלי מלגות חיצוניות תחרותיות עם ערך חודשי בש"ח נמוך מרמת המלגה.

מלגות חיצוניות (תחרותיות) (המשולמות באמצעות WIS)

כפי שהוגדר על ידי הקרן החיצונית, עד לגבול של 10,000 ₪ לחודש.

עקרונות

העקרונות הבאים קובעים את מערכת המילגות ב- WIS:

החלפה

מלגות חיצוניות (תחרותיות ולא תחרותיות), או להחליף את מלגות WIS רגיל או חלק הקרן שלה. במילים אחרות, הם מחליפים את המלגה הרגילה של MSC ואינם זוכים בנוסף אליה.

עמיתים חיצוניים לעומת מכון ויצמן למדע

מלגות WIS ומלגות חיצוניות לא יינתנו בו זמנית. אם רמת המילגה החיצונית גבוהה ממלגת ה - WIS הרגילה אזי התלמיד זכאי לשמור על היתרה (בכפוף למגבלה הנ ל "). עם זאת, אם רמת המילגה החיצונית נמוכה יותר ממלגת ה - WIS הרגילה, אזי התלמיד עדיין מקבל את ההפרש - עד ל - 110% ממלגת ה - WIS הרגילה.

סיום תשלום מלגה

 • כאשר אתה משלים את הלימודים, המילגה מפסיקה מיד. אתה יכול לקבל את המלגה עבור מקסימום של שתי שנים אקדמיות.
 • אם אתה מתחיל לעבוד להרוויח שכר, תשלומי המילגה שלך להפסיק. במקרים כאלה, הנכם נדרשים להודיע ​​על רכזת הסגל שלכם בבית הספר ללימודים מתקדמים בפינברג.
 • אם תקבל אישור לדחות את הגשת התזה שלך, דיקן בית הספר ללימודי פיינברג יקבע אם תוכל להמשיך לקבל תמיכה כספית במהלך תקופת הזמן הנוספת, או רק עבור חלק ממנה. החלטה זו נעשית על בסיס פרטני. אם הדיקן יאשר את הארכת התמיכה הכספית, תוכל להמשיך ולקבל את המימון לתקופה נוספת של עד שלושה חודשים.
 • כמו כן, אם אתה בחופשת לידה, בשירות מילואים או סובל ממחלה ממושכת, ייתכן שגם אתה זכאי לקבל תמיכה מורחבת לתקופה נוספת של עד שלושה חודשים (עד 27 חודשים בסך הכל).

מיקומים

 • Rehovot

  Feinberg Graduate School David Lopatie Hall of Graduate Studies Weizmann Institute of Science P.O. Box 26 Rehovot 7610001 ISRAEL, , Rehovot

  שאלות