Keystone logo
Vilnius University

Vilnius University

Vilnius University

מבוא

עלינו

ברוכים הבאים לאוניברסיטת וילנה - המוסד להשכלה גבוהה בליטא הוותיק והגדול ביותר.

מאז הקמתה במאה ה-16, אוניברסיטת וילנה, כחלק בלתי נפרד מהמדע והתרבות האירופית, מגלמת את הרעיון של אוניברסיטה קלאסית ואחדות הלימודים והמחקר.

אוניברסיטת וילנה משתתפת פעילה בפעילויות מדעיות ואקדמיות בינלאומיות ומתהדרת במדענים, פרופסורים ובוגרים בולטים רבים. הפיתוח המדעי והקשרים המתרחבים עם מרכזי מחקר עולמיים תרמו למגוון מחקרים ומחקרים באוניברסיטת וילנה.

בתמיכת שותפים חברתיים, האוניברסיטה מחנכת מומחים בעלי אופי גלובלי המשתלבים בהצלחה בקהילה האירופית המודרנית.

למה לבחור באוניברסיטת וילנה

 • אוניברסיטת וילנה היא אוניברסיטה קלאסית עם למעלה מ-430 שנות מסורות אקדמיות ומגוון רחב ביותר של תוכניות לימוד בליטא.
 • האוניברסיטה מציעה סביבה אקדמית המתמקדת בהצטיינות במחקר ובהוראה.
 • אוניברסיטת וילנה נמצאת במקום הראשון בליטא לפי דירוג ארצי. זהו מוסד ההשכלה הגבוהה הפופולרית והמוכרת ביותר בקרב בוגרי בתי ספר תיכון ליטאים.
 • אוניברסיטת וילנה היא המוסד האקדמי המוביל בליטא, המדורגת בין 400 האוניברסיטאות המובילות בעולם (QS WUR 2022).

141603_vu-130923.jpg

משימה

המשימה של אוניברסיטת וילנה היא ליצור, לצבור ולהפיץ ידע על ידי הבטחת המשכיות של תרבות אוניברסיטאית אותנטית הנבדלת על ידי האווירה שבה מסורות ישנות ורעיונות חדשים מעשירים זה את זה.

חופש המחשבה ומגוון הדעות הן הערכים המרכזיים של קהילת האוניברסיטה. אחדות המחקר והלימוד היא עיקרון הליבה של הפעילות הכוללת של האוניברסיטה.

האוניברסיטה צריכה לייחד את עצמה על ידי קשת רחבה של מחקר בסיסי ויישומי. עליה לשאוף לתפוס את העמדה המובילה בקרב מוסדות ליטא אחרים בכל תחומי המחקר החיוניים לעצם טבעה של אוניברסיטה מקיפה ולהציב לעצמה מטרה של מצוינות בינלאומית במחקר בין-תחומי. האוניברסיטה צריכה להיות מחויבת למשימה של פתיחת הדלתות ומתן חינוך אוניברסלי לצעירים המוכשרים ביותר מכל מחוזות ליטא ולחנך מומחים פעילים ואחראים, המוכיחים את הצורך להרחיב את הידע שלהם ולהשתפר מבחינה מקצועית ואשר מסוגלים ללמוד לאורך כל חייהם. על האוניברסיטה לשאוף לכך שאיכות כל צורות הלימודים תואמת את התרבות והטכנולוגיות המודרניות ותתאים לצרכי המדינה והחברה.

חָזוֹן

 • למקם ולהבדיל את עצמה בתחום המחקר והחינוך האירופי באמצעות מחקר ברמה העליונה, אשר צריך להתקיים על ידי צוותי המחקר של האוניברסיטה של ​​הערכה בינלאומית וצוותים חדשים, כמו גם להבטיח מעורבות הולכת וגוברת מדי שנה בתוכניות מחקר וחינוך אירופיות;
 • כדי להבטיח שהתפתחות מאוזנת ואינטראקציה של מחקר בתחום מדעי הרוח, החברה, הפיזיקה, הביו-רפואה והטכנולוגיה יישארו המאפיין הבולט ביותר של האוניברסיטה, המבדילה אותה למעשה ממוסדות ליטאיים אחרים להשכלה גבוהה ומחקר;
 • ליזום וליישם באופן פעיל פרויקטים בעלי ערך לפיתוח כלכלי של המדינה, שיעודדו שיתוף פעולה יעיל של מוסדות מדעיים וחינוכיים עם חברות טכנולוגיה עילית וייצרו תנאים וסביבה נוחים לחדשנות ויזמות;
 • ליצור מערכת אבטחת איכות מתפקדת שתבטיח מעקב יעיל אחר תכניות הלימוד הקיימות ופיתוח תכניות חדשות ואשר תעודד יישום שיטות וכלי הוראה מתקדמים. המערכת צריכה להבטיח כי מיומנויות ומיומנויות כלליות וספציפיות של בוגרי האוניברסיטה תואמות את הצרכים והנטיות בכלכלה, בתרבות ובשוק העבודה של המדינה;
 • להרחיב באופן משמעותי צורות ושיטות לימוד גמישות שאינן עוקבות, מרחק, ואחרות, ולהפוך למרכז לשיפור מקצועי מתמשך ולמידה לכל החיים, אשר ממלא תפקיד חשוב במעבר של המדינה לעבר חברה מבוססת ידע.

גר בליטא

יוקר המחיה

היה מציאותי בעת תכנון ההוצאות במהלך שהותך בליטא - חיוני שיהיה לך מספיק כסף למשך כל תקופת הלימודים שלך!

עלויות המחיה החודשיות ככל הנראה מפורטות להלן. עלויות אלה מבוססות על סטודנט המתגורר בווילנה או בקובנה ואין לו תלויים. שכר לימוד, הוצאות היתר שהייה וטיולים למדינת מולדתכם אינם כלולים.

תחבורה ציבורית בווילנה

טרוליבוסים ואוטובוסים מתחילים לנסוע ב-5:00 בבוקר ומפסיקים לרוץ בחצות. יש גם אוטובוסים לילה שנוסעים בין לילה. ניתן למצוא את לוחות הזמנים באתר התחבורה הציבורית הרשמי של וילנה או ביישומים ניידים כגון "m.Ticket" או "Trafi". האפליקציות קלות לשימוש ונותנות את לוחות הזמנים המדויקים ביותר ולכן הן מומלצות מאוד עבורכם.

תחבורה ציבורית בקובנה

טרוליבוסים ואוטובוסים מתחילים לנסוע ב-6:30 בבוקר ומפסיקים לרוץ ב-22:00 בערב. ישנם גם אוטובוסים לילה בסופי שבוע ובימים חגיגיים. את לוחות הזמנים ניתן למצוא באתר www.stops.lt/kaunas/#kaunas/en או באפליקציות סלולריות כגון "טראפי". זה קל לשימוש ונותן את לוחות הזמנים המדויקים ביותר ולכן נמליץ לך עליו בחום.

טֵלֵפוֹן

למי שרוצה להשתמש בטלפון נייד בליטא יכול לבחור בין שלוש חברות טלפון סלולריות: Telia, Tele2 או Bite. הרבה יותר זול להשתמש בכרטיס משולם מראש של אחת החברות הללו מאשר להשתמש בשירותי מדינת הולדתך.

אתה יכול לקבל את הכרטיס בתשלום מראש ברוב חנויות המכולת או חנויות החברה המתמחות. שם תוכל גם לקבל מידע על הדרכים הטובות ביותר להשתמש בכרטיס שלך. אנא מצא את הכתובות של מחלקות המשנה של חברות אלה על ידי ביצוע הקישורים המסופקים.

אַקלִים

האקלים של ליטא הוא מעבר בין ימי ליבשת. הטמפרטורה הממוצעת היא בערך +20 מעלות צלזיוס (לפעמים היא עולה מעל +30 מעלות צלזיוס) בקיץ ו -5 מעלות צלזיוס (זה עשוי גם לרדת ל –15 מעלות צלזיוס או –20 מעלות צלזיוס) בחורף, אז היו מוכנים למזג אוויר משתנה.

מיקומים

 • Vilnius

  3 Universiteto St., , Vilnius

 • Kaunas

  Muitinės gatvė,8, 44280, Kaunas

  • Šiauliai

   84 Vytauto St., LT-76352, , Šiauliai

   שאלות