Keystone logo
© Universiti Tun Abdul Razak (UNIRAZAK)
Universiti Utara Malaysia

Universiti Utara Malaysia

Universiti Utara Malaysia

מבוא

אודות UUM

UUM

Universiti Utara מלזיה (UUM), אשר הוקמה רשמית ב -16 בפברואר 1984, היא האוניברסיטה הציבורית המלזית השישית. זוהי האוניברסיטה היחידה שהוקמה להתמחות אך ורק בחינוך וניהול מההתחלה של הקמתו.

התכנון של הקמת האוניברסיטה שישית החל באוגוסט 1983, כאשר משרד מלזיה החינוך החל לתת צורה, ברצינות, לרעיון של הקמת האוניברסיטה הזאת. ב -19 באוקטובר 1983, הקבינט אשר הרשמי שלה עבור פרויקט זה קדה. באותו הזמן, הפרויקט נקרא "פרויקט האוניברסיטה השישית". כמה חודשים אחר כך, במשרד הזמני של האוניברסיטה השישי, נקרא באופן רשמי Universiti Utara מלזיה (UUM), נפתח רשמית ב 15 פבואר 1984 ג'יטרה.

ארבעה חודשים אחרי פתיחתו הרשמית, במשרד UUM הועבר לקמפוס הזמני שלה - קמפוס אמן Darul - ב ג'יטרה, ביוני 1984, כאשר בשלב הראשון של הפרויקט הושלם. ההעתקה בוצעה כדי להיות מסוגל להוביל את המנה הראשונה של תלמידים לשנת הלימודים שהחלה בתחילת יוני 1984. קמפוס Darul אמן היה על שטח 62 דונם של קרקעות בנדר Darulaman. זה היה 18 ק"מ צפונית אלור סטאר ו -4.8 ק"מ מן ג'יטרה.

UUM

בינתיים, התכנון של קמפוס קבוע של האוניברסיטה כבר החל. קמפוס קבע זה היה להיבנות על שטח של 1,061 דונם Sintok (במחוז Kubang Pasu), הממוקם כ -48 ק"מ צפונית אלור סטאר ו -10 ק"מ ממזרח Changlun, עיירה קטנה לאורך כביש צפון-דרום, ליד גבול מלזיה-התאילנדי.

קמפוס UUM קבע, המכונה קמפוס Sintok, והחל את פעילותה ב -15 בספטמבר 1990. ממוקם באזור כריית פח לשעבר, הוא נחבא בעמק של יערות טרופיים שופעים, אומצה על ידי גבעות כחולות, והשקה ידי שני נהרות הזורמים לאורך במרכז הקמפוס. הנהרות, סונגאי Sintok ו סונגאי Badak, להשלים את נופי היופי של הסביבה הטבעית ונותנים נופים עצומים של פאר מוריק.

UUM

MYR580 מיליון קמפוס Sintok נפתח רשמית ב -17 בפברואר 2004 על ידי הנגיד המלכותי, שאה Mu'adzam חלים עבדול סולטן הוד רוממותו. הבניינים המרכזיים של הקמפוס הם ספריית Bahiyah Sultanah, הקנצלר, סולטן Badlishah מסגד, באולם Mu'adzam שאה, באולם עות'מאן טאן סרי, קומפלקס הספורט, קניון Varsity, בניין הבודים Siswa, קריית האמנה, והבניינים המאכלסים המחלקות השונות של המכללות האקדמיות.

כתוצאת קמפוס ממוקם הרחק מן ההמון הסוער", UUM הבטיחה שתלמידיה לא רוצים לאירוח נאות. נכון לעכשיו, יש UUM 15 אולמות מגורים סטודנט (SRH), אשר, כולם ביחד, בית 20,000 תלמידים. SRHs קרויים חברות מלזי, מוסדות, וארגונים בעלי מוניטין, כלומר MAS, TENAGA Nasional, Tradewinds, Petronas, EON, MISC, SIME דארבי, BSN, TM, פרוטון, Maybank, YAYASAN ALBUKHARY, בנק MUAMALAT, בנק RAKYAT, ו בנק SME.

UUM

מלבד אלה, UUM יש גם חדרי אירוח נוחים זמינים למבקרים בפונדק האוניברסיטה ומלון EDC-UUM. שים לב לרווחתם הצורך לאירוח בקרב אנשיה, האוניברסיטה בנתה כ -600 יחידות דיור מסוגים שונים עבור חלק ניכר מכוח העבודה שלה.

UUM התפתח קמפוס פתוח שבו אנשים מבחוץ ותיירים מורשים את החופש לבקר ולנצל את השירותים השונים בתוכה. שטח המקיף 107 דונם של יער כבר כמתקני שונים הן כדי למשוך תיירים לאזור הצפוני כדי לספק את הצרכים פנאי של בני הקהילה בקמפוס. בין המתקנים הללו אזור פיקניק, מסלול גולף תשע גומות, מעגל Go-Kart, מטווח חץ וקשת, אתר רכיבה, ורבים אחרים כל כך מהר צוברים פופולרית בקרב תיירים ואת חברי הקהילה בקמפוס כאחד.

בחודש ינואר 2008, ארגון מחדש של מערכת האוניברסיטאית האקדמית נערך במטרה המפורשת של הכנת מבנה חזק שיאפשר הגידול במספר הסטודנטים לתואר שניים ואת ולהניף דגל UUM בזירה האקדמית הבינלאומית. האוניברסיטה רואה את הצורך להיות גלובליים בפועל ותוכן מאז ידע שהוא מייצר ועל purveys מתעלה חורגת הרבה מעבר לגבולות של מלזיה. בתרגיל השינוי מבני, 13 פקולטות מוזגו זרמו 3 מכללות אקדמיות עיקריות, כלומר COB UUM (UUM מכללת עסקים), UUM CAS (מכללת UUM לאמנויות ומדעים), ו UUM COLGIS (UUM מכללת משפט, הממשל בינלאומי לימודים).

UUM

צעד זה עולה בקנה אחד עם הציווי שנוסח בדוחות של שני ראש הממשלה ושר להשכלה גבוהה שהדגישו את הצורך להגדיל את מספר הסטודנטים לתארים מתקדמים בארץ 100,000 עד שנת 2010. אסטרטגיה עיקרית זה מוטבע בתכנית האסטרטגית הלאומי לחינוך גבוה 2007-2010.

כדי emblazon בשם UUM בתולדות מצוינות אקדמית כמו אוניברסיטת ניהול הנודע כאוניברסיטת מחקר במדעי החברה, תוכנית טרנספורמציה UUM הושק על ידי סגנית הנשיא של UUM, פרופ דאטו 'ד"ר מוחמד מוסטפא אסחאק, בשיתוף עם 2011 שלו מסר של השנה החדשה ב -1 בינואר 2011 בשעה באולם Mua'adzam השאה.

תכנית טרנספורמציה UUM, שהוא למעשה מפת דרכים עבור העיסוקים בעתיד ועל יוזמות של UUM, מחולקת לשני שלבים. שלב אחד, אשר הוא מ -2011 עד 2015, מתמקד הצבת UUM על המפה האקדמית המקומית באופן חד משמעי באופן שיטתי ומתוכנן. במהלך תקופה זו, דגש רב יותר יינתן הבטחת ההישג המוצלח של יעדי בעוד שלב ראשון, בעת ובעונה אחת, להיות זהיר של ציוויים של השלב השני של תוכנית טרנספורמציה, אשר יהיה משנת 2016 עד 2020.

מיקומים

  • Alor Setar

    Universiti Utara Malaysia, 06010 UUM Sintok, Kedah, Malaysia, , Alor Setar

  • Kuala Lumpur

    41-3 Jalan Raja Muda Abd Aziz, 50300 Kuala Lumpur, Malaysia, , Kuala Lumpur

שאלות