Keystone logo
© TH OWL Marketing
Universität Hamburg

Universität Hamburg

Universität Hamburg

מבוא

אוניברסיטת Universität Hamburg היא המוסד הגדול ביותר למחקר וחינוך בצפון גרמניה. כאחת האוניברסיטאות הגדולות במדינה, אנו מציעים מגוון מגוון של תוכניות לימודים והזדמנויות מחקר מצוינות. האוניברסיטה מתהדרת בפרויקטים בין-תחומיים רבים במגוון רחב של תחומים ורשת שותפים נרחבת של מוסדות מחקר ומחקר גבוהים אזוריים, לאומיים ובינלאומיים מובילים. מדע ומלגות בר-קיימא Universität Hamburg מחויבת לקיימות.

כל הפקולטות שלנו עשו צעדים גדולים לקראת קיימות הן במחקר והן בהוראה.

מחקר מעולה

כחלק מאסטרטגיית המצוינות של הממשלות הפדרליות והממשלתיות, Universität Hamburg קיבלה אשכולות מצוינות עבור 4 תחומי מחקר ליבה: הדמיה מתקדמת של חומר (פוטון וננו-מדעים), אקלים, שינוי אקלימי וחברה (CLICCS) (מחקר אקלים) ), הבנת חפצים כתובים (מחקר כתב יד) ויקום קוונטי (מתמטיקה, פיזיקת חלקיקים, אסטרופיזיקה וקוסמולוגיה).

תחום מחקר ליבה חשוב לא פחות הוא מחקר זיהום, בו חוקרים חוקרים את המבנה, הדינמיקה והמנגנונים של תהליכי זיהום כדי לקדם פיתוח שיטות טיפול וטיפולים חדשים.

אוניברסיטה מעולה

יתר על כן, לצד 10 אוניברסיטאות וברית אוניברסיטאית אחת, Universität Hamburg זכתה בתואר אוניברסיטה למצוינות ונחשבה כ"אוניברסיטת דגל".

מגוון יוצא דופן: תוכניות 180 מעלות

Universität Hamburg מציעה יותר מ-180 מעלות בשמונה הפקולטות שלה:

Universität Hamburg היא גם ביתם של מספר מוזיאונים ואוספים, כמו הרבריום המבורגנסה, המוזיאון הגיאולוגי-פליאונטולוגי, גן לוקי שמידט ומצפה המצפה של המבורג.

הִיסטוֹרִיָה

Universität Hamburg נוסדה בשנת 1919 על ידי אזרחים מקומיים. אישים מייסדים חשובים כוללים את הסנאטור ורנר פון מלה והסוחר אדמונד סימרס. זוכי פרס נובל כמו הפיזיקאים אוטו שטרן, וולפגנג פאולי ואיזידור רבי לימדו וחקרו באוניברסיטה. חוקרים רבים אחרים, כמו ארנסט קסירר, ארווין פאנופסקי, אבי ורבורג, וויליאם שטרן, אגתה לאש, מגדלנה שוך, אמיל ארטין, ראלף דאהרנדורף וקרל פרידריך פון ויצקר, עבדו גם הם כאן.

סטָטִיסטִיקָה

מספר תלמידים

 • 42,819 סטודנטים רשומים בסמסטר חורף 2022/2023 (כולל דוקטורנטים וסטודנטים בחופשה אקדמית)
  • כ-24,365 או 57% הן נשים
  • כ-5,998 או 14% הם סטודנטים בינלאומיים
  • כולל תלמידים בחופשה אקדמית: 352
  • 5,898 מועמדים לדוקטורט רשומים בסמסטר חורף 2022/2023

  תכונות הקמפוס

  אוניברסיטת המבורג מורכבת ממחלקות רבות הפרוסות בכל רחבי העיר. לקמפוס, הממוקם בין רובע גרינדל ורותרבאום, יש משמעות מיוחדת. בשל המספר הרב של מבנים, זה יכול להיות קשה למצוא את הדרך שלך, במיוחד אם אתה עולה חדש; כדי להבטיח שלא תלך לאיבוד בדרכך לשיעור, עיין באוסף המידע והטיפים שלנו על הקמפוס, כולל ה-Campus Navigator.

  מה מגדיר את אוניברסיטת המבורג?

  החיים באוניברסיטה לא סובבים רק סביב לימודים; חיי הסטודנטים עוסקים גם במפגש עם אנשים ובכיף . הקמפוס שלנו הוא המקום המושלם להתבגר ולהתפתח.

  חיי הקמפוס צועדים בקצב התוף שלהם. תמיד תמצא זמן בין השיעורים לקפוץ לחדר האוכל או לבית הקפה האהובים עליך. אתה יכול לפנק את תחומי העניין המוזיקליים שלך במקהלה ובתזמורת של האוניברסיטה. קבוצות תיאטרון סטודנטים ויותר מ-100 קבוצות ספורט שונות תמיד להוטות לקבל חברים חדשים בברכה.

  אקטיביזם פוליטי ומעורבות חברתית מהווים גם הם חלק חשוב מחיי הסטודנטים. יש המון קבוצות סטודנטים להצטרף אליהם אם אתה רוצה להיות מעורב בפוליטיקה של סטודנטים או לתמוך במטרה טובה.

  הקמפוס של אוניברסיטת המבורג מכיל קהילה תוססת עם דעות, רקע תרבותי ותחומי עניין מגוונים מאוד - כדאי להתערבב!

  תהנה מחיי הקמפוס באוניברסיטת המבורג!

   קבלה

   מסמכי יישום

   בעת הגשת מועמדות לתכנית לבחינות תואר ראשון או ממלכתי, אין צורך להגיש מסמכי נייר ל-Universität Hamburg. מסמכי נייר שיישלחו למרכז הקמפוס ייפטרו. אם הבקשה שלך דורשת עיון במסמכים, תתבקש להעלות אותם בטופס הבקשה המקוון. אם אתה יכול להגיש את הבקשה שלך בלי להעלות, הבקשה שלך לא דורשת מסמכים!

   דרישות לתלמידי שנה א'

   • זכאות לכניסה להשכלה גבוהה
   • שליטה בשפה זרה
   • דרישות קבלה נוספות ספציפיות לתכנית

   דרישות אשרה

   כדי להיכנס לרפובליקה הפדרלית של גרמניה, אתה בדרך כלל צריך אשרת כניסה. ודא שאתה מגיש בקשה לויזה זו בזמן טוב בנציגות הדיפלומטית הגרמנית במדינתך.

   אזרחי האיחוד האירופי ואזרחים של מדינות מסוימות אינם זקוקים לויזה כדי להיכנס לגרמניה (למשל, אוסטרליה, איסלנד, ישראל, יפן, קנדה, ליכטנשטיין, דרום קוריאה, ניו זילנד, נורבגיה, שוויץ וארצות הברית).

   • ראה את רשימת המדינות שעבורן קיימת/אין חובת ויזה בדף האינטרנט הרב לשוני של משרד החוץ הפדרלי. עמוד זה מכיל גם מידע על הגשת בקשה לויזה.
   • למידע מיוחד, עיין בדף האינטרנט של הנציגות הדיפלומטית האחראית עליך.
   • שימו לב שאת אשרת שנגן ל-3 חודשים (ויזת תייר, אשרת מבקר, אשרת עסקים, אשרת השתתפות בקורס שפה ללא כוונה להמשיך בלימודים באוניברסיטה) לא ניתן להמיר לאשר שהייה לצורך לימודים באוניברסיטה בגרמניה. במקרה זה, עליך לעזוב את גרמניה ולהיכנס מחדש עם אשרת סטודנט מיוחדת שהונפקה על ידי הנציגות הדיפלומטית האחראית.

   מידע על ויזה למועמדים בינלאומיים

   Universität Hamburg ממליצה להגיש בקשה לוויזת מועמד לאוניברסיטה ישירות לאחר שתקבל אישור על סטטוס המועמד שלך. כך תוכלו להיכנס לגרמניה בזמן לתחילת הלימודים.

   באיזו ויזה יכולים מועמדים לאוניברסיטה להשתמש כדי להיכנס לגרמניה?

   כמועמד, אתה יכול להגיש בקשה לוויזת המועמד לאוניברסיטה או ויזת סטודנט כדי להיכנס לגרמניה. כדי להגיש בקשה לוויזת סטודנט, תצטרך לספק הוכחה שהוצע לך מקום באוניברסיטה (כלומר, מכתב הקבלה שלך). אתה יכול להגיש בקשה לאשרת מועמד לאוניברסיטה אם הגשת בקשה ל-Universität Hamburg וקיבלת אישור על בקשתך.

   מידע על ויזה לסטודנטים להחלפה בינלאומית ולסטודנטים מבקרים

   ככלל, עליך להגיש בקשה לאשרת כניסה לגרמניה ברגע שתקבל אישור בכתב על הלימודים מ-Universität Hamburg (הזמנה, מכתב אישור).

   חשוב: במידת האפשר, הגש בקשה לויזה לכל משך השהות המיועד בגרמניה. זה אפשרי אם ברצונך לשהות בגרמניה לכל היותר 12 חודשים. לאחר מכן, הויזה שלכם תהיה תקפה למשך כל השהות שלכם, ותוכלו להימנע מתשלום עבור אישור שהייה בהמבורג.

   מלגות ומימון

   Universität Hamburg מעניקה מלגות לטפח חינוך ופיתוח מקצועי, במיוחד לסטודנטים, חוקרי דוקטורט וחוקרים בתר-דוקטורט. משרד המלגות המרכזי מייעץ לנותני המלגות בהליכי ההענקה על פי הוראת האוניברסיטה ומעניק תמיכה אדמיניסטרטיבית.

   דירוגים

   Universität Hamburg בין 10 האוניברסיטאות הגרמניות המובילות

   • בגיליון העשרים של QS World University Rankings 2024, Universität Hamburg דורגה במקום ה-10 ברמה הלאומית ו-205 הבינלאומית. ההערכה כיסתה 1,500 מוסדות מדעיים ברחבי העולם, כולל 50 בגרמניה.
   • Universität Hamburg מדורגת במקום ה-101 בעולם עבור רשת המחקר שלה ובמקום השביעי בגרמניה.
   • אוניברסיטת המבורג השתפרה משמעותית בקטגוריה "מוניטין מעסיקים", ממקום 465 ל-340. לשם כך, המוניטין של בוגרי אוניברסיטת המבורג במגזר העסקי הוערך.
   • דירוג האוניברסיטה העולמית של QS מתפרסם מדי שנה, ולצד הדירוג ודירוג שנחאי, הם אחת מ-3 הערכות דירוג ההשכלה הגבוהה הבינלאומית הגדולות ביותר.

   עדויות סטודנטים

   מיקומים

   • Hamburg

    Mittelweg, 177, 20148, Hamburg

    שאלות