Keystone logo
Unitelma Sapienza

Unitelma Sapienza

Unitelma Sapienza

מבוא

משימה והיסטוריה

Unitelma Sapienza היא האוניברסיטה האיטלקית המקוונת היחידה המתוחזקת על ידי קונסורציום המורכב ממפעל ציבורי ומקושר ישירות לאוניברסיטה הציבורית האיטלקית הטובה ביותר: אוניברסיטת רומא "לה סאפיינצה", עם 130,000 סטודנטים וצוות של 4,000 מורים ו חוקרים. Unitelma Sapienza , באמצעות שימוש בטכנולוגיות מידע ומתודולוגיות מתקדמות בלמידה מרחוק, מקדם גישה להשכלה גבוהה, ללא מגבלות של מקום, זמן, מתן שירותים לסטודנטים ולעובדים מחוץ למשרד, שאינם מסוגלים להשתתף בפעילויות חינוכיות סדירות. הוראה, הכשרה ומחקר בתוך הקמפוס, משלבים את הידע הכלכלי, הניהולי והמשפטי הדרוש לניהול עסקים מורכבים בתוך "חברת המידע" Unitelma Sapienza נותן תשומת לב מיוחדת להתפתחות המחקר, בפרט גם במגזרים המדעיים והכלכליים. כמו בניהול טכנולוגיית המידע, תוך התייחסות מיוחדת לתיאוריות, מודלים, תהליכים, טכנולוגיות ויישומים לפיתוח קמפוס וירטואלי באמצעות האינטרנט בהשכלה גבוהה. דגש מיוחד ניתן לחונכות: יש לנו מורים העוסקים בפעילויות אקדמיות ומורים שעוסקים בעיקר במוטיבציה ובהשגת מטרות הקריירה של התלמיד. שני הנתונים הללו נועדו להגביר את האינטראקטיביות עם התלמידים ללמידה שיתופית יותר.

ארגון וניהול

הקנצלר שהוא בדרך כלל פרופסור ודמות בולטת נבחר לתקופה של שש שנים, משמש כראש האוניברסיטה בכותרת, מייצג את האוניברסיטה בפעילות אקדמית ומנחה את הסנאט האקדמי גם בראש טקסים מרכזיים כלליים. הקנצלר הנוכחי, פרופ '. פרנצ'סקו אוואלון עובדת מזה מספר שנים על מחקר הקשור ללחץ ורווחה ארגונית. הסנאט הוא הגוף האקדמי הבכיר של האוניברסיטה המחליט על מדיניות אקדמית, תכנון, תיאום והערכה של פעילויות הוראה ומחקר והוא מורכב הן מחברי הסגל והן מאנשי הצוות. מבחינה חוקית וחוקתית היא אחראית לפעילות האקדמית של האוניברסיטה - קרי, הוראה ומחקר. "המחלקה למשפט וכלכלה" של האוניברסיטה היא מחלקה רחבה הפונה לכל פעילות האקדמית והמחקר. הפקת מחקר מהשורה הראשונה בטווח התחום. המחלקה מחויבת למצוינות בהוראה ברמת התואר הראשון והתואר השני. חבר הנאמנים הוא הגוף התאגידי שהוקם על ידי חוק עם אחריות מלאה על הממשלה והרווחה של האוניברסיטה וכל האינטרסים הנוגעים לה, כולל סטודנטים, סגל, צוות ובוגרים. הוא מיוצג על ידי דמויות בולטות ממוסדות אקדמיים איטלקיים והחברה האזרחית, האחריות היא:

 • קביעת המטרות העיקריות של האוניברסיטה ואישור המדיניות והנהלים ליישום מטרות כאלה.
 • סקירה ואישור תקציב התפעול וההון של האוניברסיטה.
 • אחריות אחרת כמו חוק, הוראות ממשלתיות.
 • האוניברסיטה מבטיחה שכל פעילויותיה כפופות לאבטחת איכות, הערכה ושיפור באמצעות הערכות תקופתיות של הגופים המרכזיים שלה.

יחסים בינלאומיים

Unitelma Sapienza מחויבת לשפר את רמת ההשתתפות הבינלאומית של האוניברסיטה ואוכלוסיית הסטודנטים שלה; באופן מיוחד:

 • בפתיחת אפשרויות חדשות להשתתפות סטודנטים באיחוד האירופי קורא לניידות סטודנטים בינלאומית באמצעות (Erasmus);
 • שיפור השתתפות הצוות הטכני האקדמי והמנהלי באיחוד האירופי דורש ניידות בינלאומית של אנשי סגל וצוות;
 • פיתוח והפקת פעילויות מקוונות המיועדות לשוק בינלאומי, גם באמצעות הסכמים עם צדדים שלישיים;

בהקשר זה, פעילויות הפרויקט כוללות חנוכת קטע באתר האינטרנט שלו בשפה האנגלית; הפעלת קורסי הכשרה המוצעים באנגלית בלבד (מאסטר בשיתוף פעולה בינלאומי, פיננסים ופיתוח); הפקת קורסי הכשרה בשתי שפות (תכנון פרויקטים וניהול פרויקטים); התרגום לאנגלית של כמה מאסטרים קיימים (ניאונטולוגיה); בניית רשת עם אוניברסיטאות מקוונות בינלאומיות יוקרתיות. בשנת 2015, שישה מורים ושני פקידים ייסעו לחו"ל במסגרת תוכנית ארסמוס ללימוד ומחקר ואילו בשנה השנייה קבוצות קטנות של סטודנטים כבר השתתפו בתכנית הניידות של סטודנטים Erasmus. האוניברסיטה תארח את הוועידה הבינלאומית בנושא חוקת חוקת איטליה-איברי-אמריקאית (5-8 באוקטובר 2015). האוניברסיטה נבחרה על ידי מורים זרים להחלפת מחקר (האחרונה של ד"ר סימונה גררה, חוקרת אורחת, מרצה לפוליטיקה באוניברסיטת לסטר. האוניברסיטה, לבסוף, בשותפות עם מוסדות מחקר ואוניברסיטאות איטלקיות וזרות, שהוצגה בשנת 2015, הפרויקטים הבאים תחת מימון קהילתי: Erasmus Plus KA2 Learn-plus "למידה מרחוק לידע ויזמות; Erasmus Plus KA3 Diversity 3.0" "שוויון הזדמנויות להון, חדשנות חברתית ומכילה" ומשתתף בפרויקט "גישור הפער בין דעת הקהל ומנהיגות אירופאית: עיסוק בדיאלוג על הדרך העתידית של אירופה "; האוניברסיטה מקדמת ימי עיון וכנסים לימודיים שנערכו בנוכחות וזרם.

מיקומים

 • Rome

  Viale Regina Elena, 295 00161 Rome (Italy), , Rome

 • USA Online

  USA Online, ארצות הברית

  • Spain Online

   Spain Online, ספרד

   • Mexico Online

    Mexico Online, מקסיקו

    • Australia Online

     Australia Online, אוסטרליה

     • Canada Online

      Canada Online, קנדה

      • Rome

       Viale Regina Elena, 295 00161 Rome (Italy), , Rome

      שאלות