Keystone logo
© Unica
Université Côte d’Azur (UniCA)

Université Côte d’Azur (UniCA)

Université Côte d’Azur (UniCA)

מבוא

אוניברסיטת Côte d'Azur היא אשכול שנוצר לאחרונה של מוסדות להשכלה גבוהה על הריביירה הצרפתית אשר מפגיש את השחקנים העיקריים בתחום ההשכלה הגבוהה והמחקר באזור. אוניברסיטת Côte d'Azur שואפת לפתח מודל חדש של המאה ה -21 לאוניברסיטאות צרפתיות, המבוסס על אינטראקציות חדשות בין דיסציפלינות, צורה חדשה של תיאום בין מחקר, הוראה וחדשנות, ושותפויות חזקות עם המגזר הפרטי והרשויות המקומיות. בינואר 2016 זכתה אוניברסיטת Côte d'Azur בפרס היוקרתי "IDEX" של ממשלת צרפת לפרויקט UCAJEDI שלה, והציבה אותו בין 10 האוניברסיטאות המובילות בעולם, המקיפות בצרפת.

אוניברסיטת המאה ה -21

אוניברסיטת Côte d'Azur מורכב 13 מוסדות מצטיינים, עובדים יחד כמו אוניברסיטה אחת. אנו מאתגרים את עצמנו בכל הדרכים. אנחנו שוברים מחסומים כמעט בכל תחום. אנחנו הולכים מעבר לגבולות. אנחנו מחפשים את הטוב ביותר של כולנו, את הטוב ביותר שלך, כדי להפוך את העולם שלנו טוב יותר.

היקף UCA מפגיש אפוא את כל הגופים הציבוריים והפרטיים של השכלה גבוהה ומחקר, המוכרים והגלויים בזירה הבינלאומית, הקיימים בחוף ד'אזור. האופי החדשני של שיטות שיתוף הפעולה הייחודיות שלו ייצור תנאים להתארגנות עצמית למצוינות; היא תניע את הופעת המדע, ההכשרה והחדשנות העתידיים.

 • אוניברסיטת ניס סופיה אנטיפוליס (UNS), מחקר אינטנסיבי, נוכח בכל הדירוגים הבינלאומיים;
 • שני גופי מחקר ארציים: CNRS ו- Inria, רב תחומיים וסמלים במדעים דיגיטליים, בהתאמה;
 • כוכב נוסף שמצטרף לצביר של UniCA הוא מצפה הכוכבים בקוט ד'אזור (OCA). עם כ-450 עובדים הממוקמים בארבעה אתרים (מון גרוס ו-ואלרוז בניס, סופיה אנטיפוליס ומצפה הכוכבים של רמת קלרן). עוצב על ידי צ'רלס גרנייה, ל-OCA יש מורשת אדריכלית ומדעית יוצאת דופן, אבל רחוק מלהסתכל לעבר, הוא נשאר מרכז מוכר בינלאומי למחקר במדעי כדור הארץ ואסטרונומיה בשיתוף עם מכניקה מדויקת, מרכזי מחשוב בעלי ביצועים גבוהים ומצפי כוכבים וירטואליים.
 • המרכז הרפואי האוניברסיטאי (CHU) של ניס, מרכז לאומי מוביל לסימולציה וחדשנות בהמטולוגיה, משאבים ביולוגיים וטיפולים שממקמים מדענים בסיסיים לצד חוקרים ומדענים רפואיים;
 • EDHEC ו SKEMA, שני עסקים מצטיינים בתי ספר נוכח בכל הדירוג הבינלאומי; נוכחותם של שני בתי ספר עסקיים, המופיעים בדירוג העולמי, מביאה לפרויקט, בנוסף לפעילות המחקר וההכשרה שלהם, תרבות של אבטחת איכות
 • קונסורציום של שש בתי ספר לאמנות, הפועל בזירה הבינלאומית, הכולל מוסדות ברמה עולמית, הוא ערובה למקוריות של החזון שלנו, והוא יגביר את היצירתיות של הגישה שלנו. בסך הכל, כל אחד השחקנים מביא תרומה ייחודית עם ערך מוסף גבוה וממד חדש.
 • Center National de Création Musicale, הוא אחד מששת המרכזים הלאומיים של היצירה הצרפתית. משימתה היא להפיץ ולקדם את הרפרטואר של המוסיקה העכשווית על ידי פריסת פעילותה בעיקר על ארבעה צירים: ייצור, שידור, הדרכה ומחקר.
 • Ecole Nationale Supérieure d'Art Villa Arson, זהו מוסד לאומי ייחודי המוקדש לאמנות עכשווית. היא מתאחדת במקום אחד בית ספר לאמנות, מרכז אמנות, בית אמנים, וספרייה מיוחדת. הבניין כבר רשום Patrimoine du XXe siècle
 • בית הספר לעיצוב בר קיימא (SDS), בעיצוב העתיד, עם מיקוד אחראי על 4 עמודי התווך של פיתוח בר קיימא באמצעות שיטות לימוד חדשות ויצירתיות בשיתוף עם התעשייה.
 • Ecole Supérieure de Danse de Cannes רוסלה הייטאוור, מאז הקמתה בשנת 1961, הפכה אקול סופריור דה דאנס דה קאן רוסלה הייטאוור לאחד מבתי הספר המובילים בעולם לריקודים מקצועיים בכל הנוגע לבלט קלאסי, ריקוד עכשווי ואימוני ג'אז. השותפויות של ESDC עם חברות ריקוד מקצועיות, ביניהן Les Ballets de Monte-Carlo, או תחרויות בינלאומיות כמו Le Prix de Lausanne.
 • קונסרבטוריון נשיונל רייונמנט (Régional de Nice). מאז 1957, הקונסרבטוריון יש יותר מ -50 000 תלמידים מ -50 מדינות שונות, והיא קיבלה בברכה סדרה של מוסיקאים גדולים, גם כסטודנטים או כמורים מרחבי העולם.


השאיפות של UniCA

מחקר, ליצור, לחדש

אוניברסיטת קוט ד'אזור נוצרה בשנת 2015, כדי להחיות את השאיפה הקולקטיבית של השחקנים הגדולים בהשכלה גבוהה ובמחקר בריביירה הצרפתית. כאשכול להשכלה גבוהה הכוללת אוניברסיטת מחקר גדולה, סוכנויות מחקר ומעבדות מחקר ברמה הגבוהה ביותר, בתי ספר עילית לעסקים וקבוצה של בתי ספר לאמנות ועיצוב בעלי שם בינלאומי, UniCA ממוקמת היטב לספק פתרונות רב תחומיים ויצירתיים לאתגרים המורכבים. נוצר על ידי עולם המשתנה במהירות.

בהתבסס על ההיסטוריה העשירה של הריביירה הצרפתית כמרכז של חדשנות אמנותית וטכנולוגית וכבית של הפארק הטכנולוגי הגדול ביותר באירופה (סופיה אנטיפוליס), החזון שלנו מבוסס על מצוינות מדעית וחינוכית, מוקד בינלאומי חזק, קשרים עמוקים עם המקומיים שותפות תעשייתית וממשלתית, ותחזית תחומית נחרצת. תוכניות המחקר והחינוך שלנו הן פרי אינטראקציות מרוכזות בין דיסציפלינות, הכללת מימדים אנושיים, אמנותיים וניהוליים בפרויקטים שלנו, ובסיס קפדני המבוסס על גישות כמותיות, דיגיטליות ומובילות נתונים.

כהכרה באג'נדה השאפתנית ובמצוינות המדעית שלנו, בינואר 2016 הוענק UniCA פרס "IDEX" (יוזמת מצוינות) יוקרתית על ידי ממשלת צרפת, מה שמציב את UniCA בין קבוצה קטנה של אוניברסיטאות צרפתיות בעלות פרופיל גבוה, ברמה עולמית. מתן תרומה שתעזור לנו להשיג את המטרה שלנו לשנות את האוניברסיטה והאזור שלנו. לאחרונה זכינו גם במספר פרסים לאומיים מרכזיים אחרים כדי לתמוך בפעילויות שלנו, בעיקר בחינוך מתמשך, חינוך לתואר ראשון ותואר שני ויזמות.

כאשר למעלה מ-20% מהסגל והסטודנטים שלנו מגיעים מחו"ל, UniCA מופנה מאוד כלפי העולם החיצון, היבט שמתחזק ללא הרף עם יצירת שותפויות בינלאומיות עילית ופיתוח תוכניות חינוכיות בינלאומיות חדשות שיילמדו במלואן ב- אנגלית. שירותים חדשים נוצרו גם כדי לסייע למשוך חוקרים וסטודנטים בינלאומיים ולאפשר להם להתמקם באזור, כמו גם לסייע לסגל האוניברסיטאות לפרסם את מחקריהם בכתבי עת בינלאומיים מובילים.

UniCA פועלת גם לפיתוח מיומנויות יזמות ועסקיות בקרב חוקריה ותלמידיה. מספר תכניות חדשות מטרתן לעורר את רוח היזמות בתלמידים בכל הרמות ולתת להם את הכלים הדרושים להגשמת חלומותיהם. חוקרי ורעיונות אוניברסיטאות נמצאים גם בלב של חברות רבות באזור, בין אם הם מבוססים על מחקר אוניברסיטאי או נוסדו על ידי חבר באוניברסיטה.

לבסוף, UniCA שואפת להיות זרז שישנה את אזור קוט ד'אזור, שיתרום לצמיחתו על ידי מתן פתרונות לבעיות עסקיות באמצעות פעילות ייעוץ, השכלה מתמשכת, ודרך רישוי תגליות לחברות חדשות וקיימות. החלפת רעיונות מתמדת בין האוניברסיטה לאזור היא תורם חשוב לצמיחתה ולהצלחתה. ניתן לתרגם חלק ניכר מהמחקרים המובילים של UniCA לפתרונות, מוצרים וחברות שיועילו הן לחברה והן לכלכלה.

מיקומים

 • Nice

  28 Avenue de Valrose, 06103, Nice

 • Cannes

  230 Av. Francis Tonner, 06150, Cannes

  • Grasse

   4, traverse Dupont, 06130, Grasse

   • Biot

    ISA INSTITUTE 400 route des chappes, 06903, Biot

    • Pisa

     Pisa, איטליה

    • Nice

     Avenue Valrose, 06000, Nice

     שאלות