Keystone logo
UIN Maulana Malik Ibrahim Malang

UIN Maulana Malik Ibrahim Malang

UIN Maulana Malik Ibrahim Malang

מבוא

האוניברסיטה האיסלאמית הממלכתית במולאנה מאליק איברהים מלנג הוקמה על ידי צו הנשיאותי מס '50 ב- 21 ביוני 2004. הגשמת רעיונותיהם של כמה אישים מפורסמים במזרח ג'אווה להקים מוסדות חינוך גבוהים אסלאמיים תחת משרד הדתות, ועדת ההקמה של ענף IAIN בסורבאיה נמצא באמצעות צו מס '17 של משרד הדתות מס' 17 משנת 1961. ועדה זו הוטלה על הקמת הפקולטה לשריעה בסורבאיה והפקולטה לטרביה במלאנג . שניהם סניפי סגל של IAIN Sunan Kalijaga שנחנך על ידי השר לענייני דתות ב- 28 באוקטובר 1961. ב -1 באוקטובר 1964 הוקמה בקדירי גם הפקולטה לתיאולוגיה אסלאמית ( Ushuluddin ) באמצעות צו מס 'המשרד לשירותי דת מס'. 66/1964.

בהתפתחותו אוחדו שלוש ענפי הפקולטה ומנוהלים באופן מבני על ידי המכון האסלאמי הממלכתי (IAIN), סונן אמפל, כפי שהוקם בצו מס '20 של המשרד לשירותי דת בשנת 1965. בהתבסס על צו זה, הפקולטה לטרביה. מלנג הפך לסגל סניף של IAIN סונן אמפל. בהתפתחות הבאה, באמצעות צו נשיאותי מס '11, 1997, הפקולטה לטרביה מלאנג IAIN סאן אמפל שינתה את מעמדה למכון האסלאמי הממלכתי במלאנג (STAIN) כפי שחוו גם סניפי סגל אחרים של IAIN באינדונזיה, 33 מכונים בסך הכל. . לכן, מאותה תקופה STAIN Malang הפך למכון עצמאי להשכלה גבוהה אסלאמית מלבד IAIN סונן אמפל.

בתכנית הפיתוח האסטרטגי, כאמור בתכנית האסטרטגית של תוכנית הפיתוח לעשר שנים של מלאנג (1998 / 1999-2008 / 2009), בתקופת המחצית השנייה לפיתוחה, המכון האיסלאמי של מלנג הפך את מעמדו המוסדי ממכון. לאוניברסיטה. באמצעות מאמץ בלב שלם, את ההצעה להגדיל את מעמדה לאוניברסיטה אושרה על ידי הנשיא כפי שבא לידי ביטוי מס '50 צו נשיאותי, מיום 21 ביוני, 2004 נחנך על ידי שר, פרופ HA מאליק פג'אר, M.Sc מטעם של הנשיא ב- 8 באוקטובר 2004 בשם האוניברסיטה האיסלאמית הממלכתית (UIN) מלנג, שתפקידה העיקרי היה להעביר תוכנית להשכלה גבוהה במדעי הדת האסלאמית ובמדעי הכלל. לפיכך, 21 ביוני 2004 משמש יום הולדת לאוניברסיטה זו. האוניברסיטה נקראה פעם כאוניברסיטה האיסלאמית באינדונזיה-סודן (UIIS) כמימוש שיתוף הפעולה בין ממשלת אינדונזיה וסודן ונחנכה על ידי סגן הנשיא, ד"ר ה. חמזה הז ב -21 ביולי 2002, בה השתתף גם בכירים בממשלת סודן. בפרדיגמה אקדמית, האוניברסיטה מפתחת ידע לא רק מהשיטות המדעיות באמצעות חשיבה לוגית כמו התבוננות, ניסויים, סקרים, ראיונות וכן הלאה, אלא גם מהקוראן והחדית ', המכונה פרדיגמת שילוב. לפיכך, עמדתם של נושאי לימודי האסלאם כמו קור וחדית 'ופיך הם מרכזיים מאוד במסגרת שילוב הידע המדעי.

מוסדית, באוניברסיטה האיסלאמית הממלכתית (UIN) מלאנג יש שש פקולטות בתכנית לתואר ראשון. הם: (1) הפקולטה לחינוך, המחלקה לחינוך למדעי החברה, המחלקה לחינוך אסלאמי, המחלקה לחינוך מורים בבית הספר היסודי, והמחלקה לחינוך לשפה הערבית (2) הפקולטה לשריעה, המנהלת המחלקה למשפחה אסלאמית למשפטים המחלקה למשפט עסקי שריעה, (3) הפקולטה למדעי הרוח, המחלקה לשפה ומכתבים בערבית והחוג לאנגלית ומכתבים אנגלית, (4) הפקולטה לכלכלה, המחלקה לניהול חשבונאות ובנק השריעה למשפטים, (5 ) הפקולטה לפסיכולוגיה, המחלקה לפסיכולוגיה, (6) הפקולטה למדע וטכנולוגיה, המחלקה למתמטיקה, ביולוגיה, רוקחות, פיסיקה, כימיה, הנדסת מידע ואדריכלות. בלימודי המאסטר יש שש תוכניות, הן: תכנית אב לניהול חינוך איסלאמי, תכנית אב לחינוך בשפה הערבית, תכנית אב ללימודי איסלאם, תכנית אב לחינוך למורים בבית הספר היסודי האסלאמי, תכנית אב לחינוך אסלאמי, ותכנית אב למוסלמים. משפחת המשפט. בתכנית לדוקטורט, באוניברסיטה יש שתי תוכניות, הן ניהול חינוך אסלאמי ותכנית דוקטורט לחינוך ערבית.

המאפיין הייחודי של אוניברסיטה זו, כמשמעויות של מודל ההתפתחות המדעית, הוא חובתם של כל האקדמאים לשלוט בערבית ובאנגלית. באמצעות השפה הערבית, הם צפויים להיות מסוגלים ללמוד את האיסלאם ממקורות מקוריים, כלומר הקוראן הקדוש והדית, וזה צפוי באמצעות שליטתם באנגלית, חברי האקדמיה עשויים ללמוד את הידע הכללי ומדעים, וכן להשתמש בו. ככלי תקשורת עולמי. לפיכך, האוניברסיטה נקראת אוניברסיטה דו לשונית. על מנת להשיג יעד זה, האוניברסיטה פיתחה את הפנימייה או " פזנטרים " בקמפוס, בהם כל הסטודנטים בשנה א 'חייבים להישאר. לכן ההשכלה האוניברסיטאית היא שילוב בין מסורת אוניברסיטאית למסורת בפנימייה ( פזנטרן ). על ידי יישום מודל חינוך זה, הוא צפוי לייצר בוגרים שהם חוקרים מקצועיים ואינטלקטואליים אשר עמוקים גם בלימודי דת או חוקרים אסלאמיים אינטליגנטיים ומקצועיים אשר עמוקים בלימודי מדעים. המאפיין העיקרי של התלמיד הוא שהבוגר לא רק שולט בידע המגמה שלהם, אלא גם שולט בקוראן הקדוש ובהדית כמקור מרכזי לתורות האסלאם.

ממוקם בג'לאן גאג'יאנה 50, דינויו מלאנג עם שטח של 14 דונם בקמפוס, אוניברסיטה זו מודרנית את עצמה פיזית מאז ספטמבר 2005 עם בניין הרקטור, סגל, משרדי מנהל, הרצאות, מעבדות, ענייני סטודנטים, אימונים, ספורט, מרכז עסקים, מרפאה, מסגדים, ופנימייה תוך שימוש במימון הבנק לפיתוח האיסלאם (IDB) באמצעות מכתב אישור IDB מספר 41 / IND / 1287 מיום 17 באוגוסט 2004. ב- 27 בינואר 2009, נשיא הרפובליקה של אינדונזיה ד"ר ה. סוסילו במבאנג יודהויונו הסכים לתואר האוניברסיטה באוניברסיטה הממלכתית האיסלאמית במולאנה מאליק איברהים מלנג. בהתחשב בשם ארוך למדי, בנאום במלאת 4 שנים קיצר הרקטור את שמה של האוניברסיטה לכדי אוניברסיטאס איסלאם נגרי מאליקי. עם ביצועים פיזיים מפוארים ומודרניים ובאמצעות נחישות, תשוקה ומחויבות עזה של כל חברי האקדמיה ועל ידי הפעלת ברכתו והדרכתו של אללה הכל יכול, האוניברסיטה שואפת להיות מרכז המצוינות ומרכז הציוויליזציה האיסלאמית כמרכז צעד ליישום תורת האסלאם כחסד לעולם (אל אסלאם רחמת לי אל- אלמין ).

מיקומים

  • Malang

    Jalan Gajayana No. 50 Malang, 65144, Malang

    שאלות