Keystone logo
© University of Chemistry and Technology, Prague
University of Chemistry and Technology, Prague

University of Chemistry and Technology, Prague

University of Chemistry and Technology, Prague

מבוא

University of Chemistry and Technology, Prague ( UCT Prague ) הוא המוסד החינוכי הגדול ביותר מסוגו במרכז אירופה עם מסורת פורש כמעט מאתיים שנה. עם תחומי לימוד מתקדמים ומוניטין בינלאומי יוקרתי, UCT Prague מספקת לכל תלמיד השכלה בטכנולוגיות מתקדמות והכנה מצוינת לקריירה רווחית ברחבי העולם.

University of Chemistry and Technology, Prague : בעבר ובהווה

66765_66637_Praha021.jpg

UCT Prague היא אוניברסיטה ציבורית להשכלה גבוהה המחקרת פעילויות מדעיות, מחקר, פיתוח וביצוע. היא חברה במשפחה של 28 אוניברסיטאות ציבוריות וממלכתיות בצ'כיה, חברה באיגוד האירופאי של האיחוד האירופי (FAAI) (הפדרציה האירופית של אגודות ההנדסה הארצית) ו- IGIP (האגודה הבין-לאומית להנדסה הפדגוגית). UCT Prague ידועה לעומק ולרוחבה של פעילותה החינוכית והמחקרית כמעט בכל ענפי הכימיה, ההנדסה הכימית, כימיה של מזון וטכנולוגיה, ביוכימיה, זיקוק, טיפול במים, חשמל ומדעים ביולוגיים וטכנולוגיות, כמו גם להגנת הסביבה, מדעי החומרים, ושאר תחומי המחקר מבוססי הכימיה. UCT Prague נוסדה בשנת 1952 אבל מקורותיה תאריך חזרה 1807 כאשר הקורס הראשון בכימיה נמסר בפוליטכני בפראג. ארגון מחדש של הפוליטכני בשנת 1920 הביא להפיכת המחלקה לכימיה לבית הספר לטכנולוגיה כימית, אחד משבעת החלקים של האוניברסיטה הטכנית הצ'כית. UCT Prague הפיקה מספר בוגרים מצטיינים, ביניהם פרופ 'אוטו ויכטלה, ממציא עדשות מגע רכות בשנות החמישים, ולדימיר פרולוג, פרופסור ב- ETH Zürich שזכה בפרס נובל לכימיה ב -1975, בוגר בית הספר לטכנולוגיה כימית בשנת 1928. פרולוג קיבל הדוקטורט שלו שם כמה שנים מאוחר יותר.

מחקר בולט

66766_66631_201604131505011.jpg

UCT Prague חוקרים UCT Prague היו מוצלחים מאוד במסגרת תוכנית הקהילה האירופית, HORIZON 2020, והם מעורבים באופן פעיל בפיתוח פרויקטים מחקריים רבים ושיתופי פעולה. מאמצים בולטים מראש כוללים:

 • RECOBA, Assoc. פרופ 'יוריאג קוסק, חישה בזמן אמת בין-תחומית, בקרה מתקדמת ואופטימיזציה של תהליכי אצווה, חיסכון באנרגיה ובחומרי גלם.

 • PARTM-PGMs, איגוד. פרופ 'פטר קוצ'י, פיתוח חדשני, בעל ביצועים גבוהים TWV / GPF רכב לאחר מערכות טיפול על ידי עיצוב raTIonal: החלפה של PGMs וחומרים נדירים כדור הארץ.

 • SelySOs, פרופ 'קרל Bouzek, פיתוח של חומרים אלקטרודה חדשים והבנה של מנגנוני השפלה על תאים מוצקים טמפרטורה גבוהה טמפרטורה אלקטרוליזה.

 • SuPER-W, פרופ 'פאבל ג'ניצ'ק, פרופ 'יאן ברטצ'ק, מוצר בר-קיימא, אנרגיה ומשאבי משאבים מ"מים שפכים ".

 • איכות מזון פרוייקטים: FoodSmartphone, מנתחי סמארטפון לבדיקה באתר של איכות מזון ובטיחות; MultiCoop, גישה רב תחומית לחזק את שיתוף הפעולה ולהקים פלטפורמה חדשנית להערכה מקיפה של בטיחות מזון וביטחון; AUTHENT-NET - רשת מחקר אותנטי למזון, פרופ 'יאנה היגלובה, מוניקה טומאניובה, PhD.

 • מדע חינוך: SCICHALLENGE, פטר Holzhauser, MSc, אתגרים מדע הדור הבא באמצעות טכניקות השתתפותיות ומדיה דיגיטלית.

פקולטות

UCT Prague (בנוסף למחלקות המתאימות לצרכי האוניברסיטה כולה) יש ארבע פקולטות:

 • הפקולטה לטכנולוגיה כימית

 • הפקולטה לטכנולוגיה סביבתית

 • הפקולטה למזון וטכנולוגיה ביוכימית

 • הפקולטה להנדסה כימית

UCT Prague במדבר

UCT Prague מונה 871 עובדים (נתוני דוח שנתי 2014), כולל 510 אנשי סגל ו 361 אנשי מחקר. UCT Prague מוסמכת להעניק שלוש שנים לתואר ראשון (BSc), תוכניות מאסטר (MSc / Ing) בת שנתיים, ודוקטורט. תוכניות. סך כל ההרשמה ל UCT Prague בשנת 2014: 3,606 סטודנטים לתואר ראשון ותואר שני ו 843- דוקטורט. סטודנטים (נתוני דוח שנתי 2014).

שיתוף פעולה עולמי ושיתוף פעולה

UCT Prague משתפת פעולה עם יותר מ -100 אוניברסיטאות ומוסדות ברחבי העולם. האוניברסיטה היא המשתתפת הפעילה ביותר של האוניברסיטה הצ'כית בתוכנית חילופי הסטודנטים של ארסמוס, והיא השתתפה גם בתכניות אחרות כגון תכנית המסגרת החמישית והשישית, COST, EUREKA ולאונרדו דה וינצ'י.

66764_66630_201604131503201.jpg

שירותי מחשוב

UCT Prague שומרת על מתקני מחשוב ברמה גבוהה עם רשת Gigabit. מחשבים זמינים לסטודנטים, חוקרים ופרופסורים כמעט בכל כמה מאות מעבדות וחדרי עבודה.

ספריה: ChemTK

UCT Prague מפעילה את הספרייה המצויידת, ChemTK, הממוקמת בבניין הספרייה הלאומית המודרנית (NTK). אוסף ChemTK כולל למעלה מ -100,000 ספרים, ספרים, אנציקלופדיות, כתבי עת ופרסומים אחרים. ChemTK מנוי ל -300 כתבי עת מקצועיים ומספק גישה אלקטרונית לכתבי עת מדעיים. מעל 2,500 כתבי עת מאתרים מדעיים יוקרתיים זמינים כיום בפורמט אלקטרוני. ChemTK מספק גם גישה SciFinder, שירות Abstracts כימית, ומשאבים מיוחדים אחרים (ראה את הרשימה המלאה של eResources) המאפשרים מחקר על פני התמחויות מדעיות. האוספים המלאים של Handbuch של Handbuch der organischen Chemie ו Handbuch של Handbuch der anorganischen Chemie זמינים גם הן דפוסים אלקטרוניים. מהדורות הדפסה זמינים ספרים נדירים של NTK ואוספים מיוחדים בחדר הקריאה.

מעבדות מרכזיות

המעבדה המרכזית של UCT Prague מורכבת משמונה מעבדות:

 • מעבדה של תהודה מגנטית גרעינית (NMR) ספקטרוסקופיה

 • מעבדה של אינפרא אדום (IR) וראמאן ספקטרוסקופיה

 • מעבדה של ספקטרומטריית מסה (MS)

 • מעבדה של ניתוח אלמנטרי אורגני

 • מעבדה של רנטגן רנטגן

 • מעבדה של ניתוח תרמי גראבימטרי (TGA)

 • מעבדה של ספקטרוסקופיית הקליטה האטומית (AAS) ומעבדה לניתוח פני השטח

המעבדות מספקות ציוד איכותי לשימוש על ידי סטודנטים, פרופסורים ואנשי צוות מחקר ומצוידים במכשור מודרני. אנשי המעבדה מנוסים בשגרה, כמו גם ניסויים מיוחדים. המעבדות משמשות לפרויקטים של סטודנטים, מחקר במימון מענקים ויישומים תעשייתיים. לקוחות חיצוניים (אוניברסיטאות, חברות פרטיות, ואחרים) יכולים גם להשתמש במתקנים. אנשי המעבדה מלמדים גם מספר קורסים, סדנאות וסמינרים אחרים לחברי קהילת UCT Prague . הקורסים כוללים טכניקות מעשיות כמו גם שיטות פרשנות ספקטרום.

מיקומים

 • Prague

  UCT Prague Technická 5 166 28 Prague 6 – Dejvice, 166 28, Prague

שאלות