We have scheduled maintenance on our sites on the 21st of May from 4PM to 8PM CET. During this maintenance window, some functions on this site may become temporarily unavailable

Sultan Qaboos University

Sultan Qaboos University

Sultan Qaboos University

הרצאה חינם!!!

1. נושא: "הגיאופוליטיקה המשתנה של המזרח התיכון" 2. מגיש: פרופ' Houchang Hassan-Yari 3. תאריך: יום שני 28 בנובמבר 2022 4. שעה: 14:00 (שעון MCT) 5. קישור ל-Google MEET : https://meet.google.com/ijb-mfqw-mca

מבוא

הצטרפו להרצאה החינמית שלנו!

 1. נושא: "הגיאופוליטיקה המשתנה של המזרח התיכון"
 2. מגיש: פרופ' חוצ'אנג חסן-יארי
 3. תאריך: יום שני 28 בנובמבר 2022
 4. שעה: 14:00 (שעון MCT)
 5. קישור ל-Google MEET : href="https://meet.google.com/ijb-mfqw-mca

Sultan Qaboos University הוא מימוש ההבטחה שהוכרז על ידי הוד מלכותו הסולטאן קאבוס בן סעיד במהלך יום השנה ה-10 ליום הלאומי של עומאן ב-1980. הבנייה החלה ב-1982 ו- Sultan Qaboos University התלמידים הראשונים נרשמו ב-1986. בהתאם להנחיות המלכותיות של הוד מלכותו, האוניברסיטה החלה בחמש מכללות; כלומר רפואה, הנדסה, חקלאות, חינוך ומדע. יתר על כן, המכללה לאמנויות הוקמה בשנת 1987, בעקבות המכללה למסחר וכלכלה אשר פותחה בשנת 1993. המכללה למשפטים הצטרפה לאוניברסיטה בשנת 2006 ולבסוף, המכללה לסיעוד הוקמה בשנת 2008.

תכנון ובניית הקמפוס בוצעו תוך שימת לב רבה להגשמת יעדים אלו, כאשר המראה הכולל של המבנים תוכנן בקפידה כדי להתאים לצרכים הפיזיים, האינטלקטואליים והרוחניים של הסטודנטים, הסגל והצוות.

האוניברסיטה ממוקמת בעמק מתחת לפנורמה הבולטת של מרגלות הרי עומאן הסמוכים, היא מערך בטוב טעם של מבנים המעוצבים עם קשתות וחצרות ונבנו באבן חול לבנה ורודה באופן המשקף את האדריכלות העומנית והאסלאמית המסורתית. האוניברסיטה נבנתה על ציר בעמק עם קצה אחד מיושר לכיוון מכה.

קו ציר זה מתחיל בשערי הכניסה לאוניברסיטה, עובר דרך בניין המינהל עם הדלתות העומניות המאסיביות שלו, ומשתרע ללא הפרעה דרך אמצע המבנים האקדמיים עד למסגד האוניברסיטה בקצה המערבי של הקמפוס. המסגד, עם הכיפה והצריחים הגדולים שלו, ממוקם בקרקע הגבוהה יותר של הקמפוס ונראה מנקודות רבות בתוך ומסביב לאוניברסיטה.

בתקופת העיצוב נשקל הגינון האוניברסיטאי בקפידה והנטיעות המקוריות הפכו מאז לגינות ירוקות וערוגות פרחים. הנטיעות כוללות מינים, ילידי עומאן ואזורי מפרץ אחרים, הגדלים ופורחים בסביבה צחיחה. הגינון מספק צל מהשמש, מחסה מפני הרוח, והצגה מרהיבה של צבע מפרחים ועלווה לאורך כל השנה.

ההפרדה האסלאמית המסורתית בין המינים נשמרת בארכיטקטורה של האוניברסיטה. ישנה גישה נפרדת לבניינים דרך שבילים תחתונים ועליונים לגברים ולנשים ומקומות ישיבה נפרדים בכיתות.

בסך הכל, הקמפוס מציג את המורשת העשירה של עומאן והאסלאם תוך שילוב כל היעילות של החיים המודרניים. התוצאה היא סביבת חינוכית ומגורים פונקציונלית ואטרקטיבית כאחד.

דגשים מנאומו של הוד מלכותו סולטאן קאבוס בין אמר במהלך ביקורו ב- Sultan Qaboos University ב-2 במאי 2000

 • אנו גאים באוניברסיטה הזו; ויותר מזה, אנחנו גאים בך בעומאן ובמקומות אחרים.
 • ידע מתחדש, ועלינו להוסיף משהו חדש לידע העולמי.
 • אנחנו רוצים שזו תהיה אוניברסיטה ברמה עולמית.
 • דיכוי הרעיונות והמחשבה הוא חטא גדול, ולעולם לא נאפשר לאף אחד לחנוק את חופש המחשבה.
 • הדת שלנו מייצגת ידע ומחשבה. זה מעולם לא היה, בכל עת, נגד חקירה או חיפוש ידע.
 • אין ספק שהכלכלה היא הבסיס להכל. ככל שההכנסה הלאומית של מדינה גדולה יותר, כך כלכלתה תהיה חזקה יותר. לכן ההכנסה הלאומית תמיד חשובה יותר מהכנסות הממשלה. ההכנסה הלאומית מייצגת את מקור ההכנסה העיקרי של המדינה.
 • צריך להתחיל עם הבסיס ואז להמשיך הלאה משם בהתמדה. ואז, ככל שגלגל הפיתוח ימשיך להסתובב, תושג התקדמות נוספת.

חָזוֹן

החזון של SQU הוא להמשיך את תפקידה המוביל הלאומי בהשכלה גבוהה ובשירות קהילתי וגם לקבל הכרה בינלאומית בשל מחקר חדשני, איכות בוגריה ושותפויות אסטרטגיות.

משימה

להצטיין בהוראה ולמידה, מחקר וחדשנות ושירות קהילתי על ידי קידום עקרונות הניתוח המדעי וחשיבה יצירתית בסביבה קולגיאלית ומעוררת ולהשתתף בייצור, פיתוח והפצה של ידע ואינטראקציה עם קהילות לאומיות ובינלאומיות. .

ערכים

Sultan Qaboos University מחויבת לשמר את ערכי הליבה הבאים:

 • מצוינות
 • נֶאֱמָנוּת
 • יושרה
 • אֲמִינוּת
 • הון עצמי
 • מְחוּיָבוּת
 • קולגיאליות

מטרות

כפי שנאמר בחוק האוניברסיטאות שניתן בצו מלכותי מס' 71/2006 מיום 2 ביולי 2006, Sultan Qaboos University שואף להשיג את המטרות הבאות בתחומים שהוזכרו:

השכלה גבוהה

 1. סיום לימודים של מחזורי בוגרים אשר מעריכים את המורשת התרבותית והאסלאמית שלהם ומעוניינים לחזק את אמונתם באלוהים ואת נאמנותם לאומה ולסולטן.
 2. הכנה של בני נוער עומאנים חזקים במוסר, מחויבים לחקירה מדעית, מוסמכים אקדמיים ומאומנים להיות תלויים בעצמם ומוכנים לשירות מתמשך למדינתם.
 3. הכנת בני נוער עומנים יצירתיים וחדשניים שהם לומדים את עצמם לכל החיים.
 4. מתן מומחים ומומחים של עומאן בתחומים מגוונים, תוך התחשבות בצורך המשתנה של השוק ועבודה במסגרת מדיניות המדינה לפיתוח משאבים.
 5. מודרניזציה מתמדת של התהליך החינוכי ברמת התואר הראשון והתואר השני.

מחקר

 1. לערוך מחקרים ומחקרים, תיאורטיים ויישומיים, לשרת את הקהילה ולתרום ליצירת פתרונות מדעיים לבעיות חברתיות וכלכליות.
 2. מחקר הקשור לתוכניות הפיתוח המקיפות ולחזון החברתי של הסולטנות.
 3. הכנת מדענים, חוקרים ומומחים עומאנים המסוגלים לבצע עבודה מאורגנת, שיטתית וחדשנית בתחומים מגוונים של מדע, אמנויות וטכנולוגיה.

שירות קהילתי

 1. השתתפות בשירות ופיתוח לקהילה באמצעות אינטראקציה ישירה ומתמשכת עם מוסדות כלכליים, חברתיים ותרבותיים, ומתן ייעוץ מדעי וטכני כדי לאפשר למוסדות אלו לנצל את כישוריה ומומחיותה של האוניברסיטה.
 2. פיתוח משאבי אנוש באמצעות תכניות אקדמיות והכשרה מתמשכות למוסדות חברתיים ובאמצעות הפצת ידע מדעי ואנושי ברחבי הארץ.

שיתוף פעולה עם מוסדות אקדמיים אחרים

 1. קשרים בינלאומיים וחילופי דברים עם מוסדות אקדמיים אחרים, במיוחד אלה במדינות מועצת שיתוף הפעולה של המפרץ.
 2. אינטראקציה עם ניסיון אקדמי בינלאומי בכל תחומי המחשבה, המדע והתרבות.

הערכת ביצועים

השימוש במחקרי הערכה שנערכו על ידי צוותי ייעוץ, במיוחד בתחומים הבאים:

 1. ארגון הקשר בין מועצת האוניברסיטאות למוסדות האוניברסיטה הן במישור האקדמי והן במישור האדמיניסטרטיבי באופן המאפשר תפעול ותפקוד חלקים.
 2. פיתוח תכניות הוראה ותקני איכות ועידוד פעילות התלמידים.
 3. הכשרה המפתחת כישורי סגל אקדמי ומשפרת ביצועים; גם יצירת תמריצים מתאימים.
 4. פיתוח תוכניות ותכניות מחקר אקדמיות וארגון הכשרת מחקר.
 5. שיתוף פעולה עם אוניברסיטאות ומוסדות בינלאומיים מובילים.

מיקומים

 • Seeb

  Sultan Qaboos University, 123, Seeb

שאלות