Keystone logo
© TESS
Paris School of Economics

Paris School of Economics

Paris School of Economics

מבוא

הוקמה כקרן לשיתוף פעולה מדעי (Fondation de Coopération Scientifique) על ידי ה- CNRS, האקול דה האוטס אטודס אנד מדעי סוציאליס (EHESS), האקול נורמלי סופייר (ENS-PSL), האקול דה פונטס פריסטק, ה- INRAE והאוניברסיטה פריז 1 פנתאון-סורבון, Paris School of Economics כולל קהילה של כמעט 140 חוקרים ו -150 מועמדים לדוקטורט.

PSE עורכת מחקר ומעבירה קורסים לכלכלה ברמה הבינלאומית הגבוהה ביותר, מעודדת באופן פעיל חילופי דברים בין אנליסטים כלכליים לבין מדענים חברתיים אחרים, תורמת לדיונים על מדיניות כלכלית ומנגישה את המחקר המלומד שלה לקהל הרחב.

בית Paris School of Economics הוא המחלקה הכלכלית המובילה באירופה ובין חמשת המובילות בעולם, על פי דירוג RePEc.

זה הוגדר, על ידי תוכנית ההשקעה בעתיד (PIA), בית ספר למחקר אוניברסיטאי (EUR), בשם בית הספר לתואר שני לכלכלה בפריס (PgSE), ובכך ניחן ב 23 מיליון אירו במשך 10 שנים.

דירקטוריון PSE, בראשותו של ז'אן פייר-דנת'ין, כולל את המוסדות החברים המייסדים ואת השותפים המדעיים של PSE, כמו גם אנשים מוסמכים אחרים. מנהל PSE הוא ז'אן-אוליבייה הירו, שמועמד על ידי הדירקטוריון על פי ייעוץ מטעם CLEOR (מועצת נציגי הצוות האקדמי והמנהלי של PSE). המועצה המדעית כוללת דמויות מדעיות בינלאומיות מובילות ומונהגת על ידי פייר אנדרה צ'יאפורי. ועדת האתיקה של PSE מפקחת על יישום האמנה האתית שלה, בהנחיית מיריל שירולו-אסולין.

155157_pexels-photo-6141084.jpeg

אֶתִיקָה

אמנת אתיקה של PSE

הוראה ומחקר PSE מבוססים על הסטנדרטים האתיים הגבוהים ביותר. הערכים שלנו באים לידי ביטוי בשלמות, באתיקה, במצוינות ובעצמאות של המחקר שלנו, בכבוד לכל חברי קהילת PSE, ובאחריותנו החברתית, האזרחית והסביבתית.

כמוסד, PSE מחויבת לנקוט בגישה אחראית לכל פעילויותיה ולהבטיח את המחויבות של כל המשתתפים (סטודנטים, מורים, חוקרים וצוותי תמיכה) לאותו דבר. PSE תנקוט בכל הצעדים המתאימים, באופן קולגיאלי, בכדי להבטיח שערכיה ינחו את התנהגותם של כולם.

לשם כך, PSE מקימה ועדת אתיקה שמטרתה להגדיר את צורתן ותוכן ההתחייבויות הגלומות בכבוד לערכים המפורטים להלן ולהגדיר את הנהלים שנועדו להבטיח את עמידת המוסד וכל חבריו בעקרונות אלה. .

קהילת PSE מורכבת מסטודנטים בקורסים מוסמכים ל- PSE, Ph.D. מועמדים המצורפים ל- PSE, עובדי PSE, חברי PJSE וכל החוקרים והמורים-חוקרים המסונפים או קשורים ל- PSE, ללא קשר למוסד האקדמי אליו הם קשורים.

הערכים שלנו

  1. שלמות מדעית
  2. חופש ועצמאות מחקר
  3. כבוד לכולם
  4. אחריות חברתית, אזרחית וסביבתית

ועדת האתיקה

ועדת האתיקה היא שלוחה של CLEOR. בהובלת נציג הנהלת PSE-PJSE, הוא כולל שבעה חברים קבועים אחרים, המייצגים את הדוקטורט. מועמדים, חוקרים וצוות מינהלי וטכני.

EUR - בית הספר לכלכלה בפריז

פרויקט PSE "בית הספר הכלכלי לפריז בפריז (PgSE)" נבחר בסיבוב הראשון של קריאה להצעות פרויקט עבור "Écoles Universitaires de Recherche, EUR" (בתי ספר למחקר אוניברסיטאי), PIA3 (השקעות בעתיד). התוכנית מרחיבה את פעילויות Labex OSE (Open up economics) ומטרתה לשלב מחקר ברמה הגבוהה ביותר עם מצוינות בהוראה.

בהובלת אג'נס לאומי דה לה רצ'רצ'ה, וביוזמת המשרד להשכלה גבוהה, מחקר וחדשנות והוועדה הכללית להשקעות (CGI), פרויקט EUR זה מטרתו לקדם את מודל בתי הספר לתארים מתקדמים בצרפת, בהתאם לתכנית הממשלה. כדי "לחזק את ההשפעה שלנו ואת המוניטין הבינלאומי שלנו [...] בתחום אחד או כמה תחומים מדעיים על ידי איחוד תואר שני ותואר דוקטור. קורסים באחד או כמה תחומים המגובים על ידי אחד או כמה ממוסדות מחקר ברמה העליונה ".

המטרות שלנו

בית הספר לכלכלה בפריס בפריס יבנה על הניסיון שנצבר באמצעות OSE Labex כדי להרחיב מאוד את פעילותו ואת הפוטנציאל שלו על ידי פיתוח תואר שני - תואר שני ותואר דוקטור. - תכנית לימוד בכלכלה עולמית, הרחבה וגיוון של יעדים מדעיים - שיטות, אובייקטים, נתונים - והעמקת חילופי הדברים עם תחומים אחרים, כל זאת תוך המשך מעורבות במוסדות המייסדים, המעבדות ושותפי PSE ו- OSE

155158_pexels-photo-5965713.jpeg
Charlotte May / pexels

קמפוס ג'ורדן (PSE / ENS)

חידוש הקמפוס (2013 - 2017)

ב 23- בפברואר 2017, נחנך רשמית הנשיא פרנסואה הולנד, בניין ה- ENS-PSE החדש של יותר מ 12,000 מ"ר, הממוקם בקמפוס ז'ורדן ברובע ה -14 בפריז. כמו כן נכח שר בתי הספר והשכלה גבוהה ומחקר נג'אט ולוד-בלקאסם, ראש עיריית פריז, אן הידאלגו, ונשיאת המועצה האזורית לאיל דה פראנס, ואלרי פקרס.

תאריכים עיקריים

2007 - אזור איל-דה-פראנס, ברובו הגדול, והעיר פריז והמדינה הצרפתית לכל השאר החליטו לממן הקמה של בניין חדש בקמפוס ז'ורדן, עבור ה- PSE ו- ENS.

2011 - סוכנות TVAA (תיירי ואן דה ווינגרט, ורוניק פייגל אדריכלים), הציעה פרויקט שאפתני ואלגנטי במסורת האדריכלית בסביבתו הקרובה. ראה את הדגמים ופרויקט התלת מימד.

2017 - הבנייה, שהחלה בסתיו 2013, מסתיימת בתחילת 2017 כאשר קהילת PSE מתאספת בקמפוס יחיד: למידע נוסף על חידוש הקמפוס. ההשבעה הייתה 23 בפברואר 2017 (קראו חדשות אלה). בשנת 2017, PSE גם חוגג 10 שנים להיווסדו!

דמויות מפתח

49 מיליון יורו (כל ההוצאות מעורבות): 31.5 מיליון אירו איל-דה-פראנס, 14.5 מיליון יורו, 3 מיליון יורו עיריית פריז

בניין חדש של 12,500 מ"ר (בקמפוס של 1 דונם): 6300 מ"ר PSE, 3900 מ"ר ENS, 2300 מ"ר משותף - כולל אמפיתיאטרון של 300 מקומות, ספריית SHS של 870 מ"ר עם יותר מ- 50,000 ספרים, בית סטודנטים. ..

כמעט 2,000 משתמשים: סטודנטים, מורים, חוקרים ומנהלי ENS ו- PSE.

הבניין מוסמך "Bâtiments Tertiaires Démarche HQE / תווית BBC Effinergie".

מיקומים

  • Paris

    48 Boulevard Jourdan, 75014 Paris, 75014, Paris

    שאלות