Keystone logo
© Middle East University
Middle East University - Lebanon

Middle East University - Lebanon

Middle East University - Lebanon

מבוא

במשך יותר מ-80 שנה MEU עזר לסטודנטים לרדוף אחר ידע בהקשר המאשר אמונה והעניק להם השראה לשנות את עולמם. אנחנו כאן כדי לפתח את מובילי המחשבה, המחנכים ואנשי המקצוע של המחר. המודל החינוכי ההוליסטי שלנו מעודד חוויות מהעולם האמיתי. המורשת שלנו של גיוון בינלאומי, אתני ותרבותי, בתוך גוף הסטודנטים שלנו ובקרב הסגל שלנו, מייחדת אותנו מאוניברסיטאות אחרות. אנו מדמיינים אנשים אחראיים מושכלים המוכנים לעבוד ולשרת ביעילות בהקשר רב תרבותי דינמי ובעולם מורכב ומאתגר יותר ויותר.

ב- MEU תהיו מצוידים בידע, בכשירות, באופי ובאמונה שאתם יכולים לחולל שינוי חיובי בעולם. אנו מספקים סביבה אקדמית מאתגרת שדוחפת אותך תוך הבטחה שיש לך את התמיכה שאתה צריך. סגל ההוראה שלנו נגיש ומחויב להצלחתך. כשאתה בוחר MEU , אתה בוחר באוניברסיטה מבוססת אמונה. אתה בוחר להיות חלק מקהילה שמטפחת בכוונה חיים רוחניים ומוסריים שכן היא משלבת אמונה, למידה, חיים ושירות. בעוד שהאמונה הנוצרית והערכים הנוצרים של היום השביעי מייחדים אותנו, אתה תמצא בקמפוס שלנו סביבה מחבקת ומטפחת, בין אם אתה חולק את נקודת המבט הייחודית שלנו ובין אם לאו. זה מקום שבו אתה יכול להתקרב לאלוהים ולהבין באופן מלא יותר את מטרותיו עבור חייך. אנו מזמינים אותך לתת לנו לעזור לך לבנות בסיס לחיים שלמים של אמונה ושירות. המשימה שלנו היא לעודד אותך למצוא את תפקיד השירות שלך בעולם הזה. כשאתה נכנס למסע הזה איתנו, הרצון שלי שאתה מוכן. מוכן לאתגר. מוכן לגדול. מוכן לשינוי. מוכן לקבל השראה. מוכן לחלום. מוכן להפוך ליותר ממה שאי פעם דמיינת.

תיאור קצר

אוניברסיטת מזרח התיכון, שנוסדה בשנת 1939, היא מוסד להשכלה גבוהה בביירות, לבנון, השייך לרשת החינוך העולמית של הכנסייה האדוונטיסטית של היום השביעי. רשת זו היא מערכת החינוך הנוצרית השנייה בגודלה בעולם, הכוללת למעלה מ-110 מוסדות להשכלה גבוהה.

מאז הקמתה, אוניברסיטת מזרח התיכון חתרה להיות מוסד מגוון, המקבל ומשרת אנשים מכל התרבויות והרקעים. הנוכחות הבינלאומית המשמעותית בקמפוס לאורך השנים תרמה למורשת התרבותית העשירה שמציעה MEU . נכון לעכשיו, אוניברסיטת המזרח התיכון גאה בסטודנטים, סגל וצוות המייצגים למעלה מ-30 מדינות, ומטפחים סביבה פתוחה אינטלקטואלית ובינלאומית.

הסמכות והשתייכות

כל התארים המוצעים על ידי אוניברסיטת המזרח התיכון מוסמכים במלואם ומשווים על ידי משרד החינוך וההשכלה הלבנונית. בנוסף, איגוד ההסמכה של בתי ספר, מכללות ואוניברסיטאות אדוונטיסטים ביום השביעי (AAA: adventistaccreditingassociation.org) העניק הכרה מלאה בתוכניות של אוניברסיטת המזרח התיכון, כולל תוכניות לתואר שני.

MEU הוא גם חבר באיגוד הערבי של רשמי המכללות וקציני הקבלה (ערב-אקרו: www.arab-acrao.org) ובאיגוד האוניברסיטאות של לבנון (www.uaolb.org), הכולל 17 מוסדות חברים.

יתרה מכך, כחלק ממערכת החינוך האדוונטיסטית של היום השביעי, מערכת החינוך הנוצרית השנייה בגודלה בעולם, MEU מחוברת ליותר מ-110 מכללות ואוניברסיטאות ברחבי העולם. כחלק מהרשת העצומה הזו, לסטודנטים של MEU יש אפשרויות רבות להמשיך בלימודים במגוון רחב של מדינות בחו"ל. MEU יש גם שותפויות בינלאומיות עם אוניברסיטת אנדרוז, מישיגן, ארה"ב; אוניברסיטת מונטמורלוס, נואבו לאון, מקסיקו; אוניברסידאד אדוונטיסטה דל פלאטה, ארגנטינה; וסמינר שלוס בוגנהופן, אוסטריה.

אוניברסיטת המזרח התיכון משתפת פעולה ישירות עם אוניברסיטת אנדרוס, מה שמאפשר לסטודנטים לעשות חלק מהתואר באוניברסיטת אנדרוס בקמפוס MEU ולאחר מכן להשלים אותו בארה"ב, או להשלים את התואר של אנדרוס במקביל לתואר MEU בזמן שהם בקמפוס MEU . אפשרות שנייה זו זמינה לתארים מסוימים בתיאולוגיה, עסקים, ביולוגיה, אנגלית ועיצוב גרפי. אוניברסיטת אנדרוס מוסמכת על ידי הוועדה ללמידה גבוהה בארצות הברית.

קבלה

הליך הבקשה

באמצעות האפליקציה המקוונת, התהליך יעביר אותך דרך כמה שלבים פשוטים.

החל מטופס הבקשה , יהיה עליך לספק מידע בתחומים הבאים:

 • מידע אישי
 • קשר לשעת חירום
 • רקע אקדמי
 • בחירת מקום מגורים
 • גילוי בריאות
 • הסכם אזרחות
 • מכתב מוטיבציה

השלב הבא בתהליך הבקשה הוא הגשת מסמכים נדרשים :

 • שתי מכתבי המלצה
 • תמונה אחת בגודל דרכון שצולמה בששת החודשים האחרונים
 • צילום ברור אחד של תעודת הזהות או הדרכון שלך
 • הוכחת שליטה באנגלית שנלקחה בשנתיים האחרונות
 • עותקים מאושרים של כיתות י', י"א וי"ב
 • עותקים מאושרים של כל התעודות או התעודות הרשמיות של תיכון

מועמדים לבנונים נדרשים לכלול את הדברים הבאים:

 • צילום ברור אחד של הרשומה האזרחית המשפחתית שלך (Ihraj Keid Aili)
 • מסמך אחד לאישור הרישום שלך בביטוח לאומי
 • שוויון בגרויות לבנוניות רשמי של תארים לא לבנוניים

יש להגיש את דמי הבקשה יחד עם טופס הבקשה והמסמכים הנדרשים :

 • 50 $ למועמדים לתואר ראשון או לתואר שני

דרישות אשרה

 1. בדוק עם שגרירות לבנון שלך אם אתה צריך להגיש בקשה לוויזת תייר לפני הנסיעה ללבנון. אם כן, עבור לשלב 2. אם לא, עבור לשלב 3.
 2. אם אתה צריך ויזת תייר לפני שאתה נוסע ללבנון, תצטרך להגיש בקשה בשגרירות לבנון שלך. נשמח לסייע במתן מסמכים שאולי תזדקקו לראיון הויזה, אך אתם תהיו אחראים על התהליך.
 3. אם אינכם זקוקים לאשרת תייר לפני הנסיעה ללבנון, תוכלו לקבל כזו עם הגעתכם לשדה התעופה של ביירות. בכניסה לביקורת הדרכונים, עברו למדור הבנק המרכזי או ויזת תיירים ושלמו 37$ עבור חותמת. אז היכנס לתור שאומר ויזה והשוטר ישים את החותמת בדרכון שלך.
 4. ויזת התייר שלך תאמר ככל הנראה חודש (1) (אלא אם הגשת בקשה לויזה לשלושה (3) חודשים בשגרירות לבנון לפני הנסיעה). שימו לב שגם אם בויזה כתוב חודש אחד (1), אתם רשאים על פי חוק לשהות במדינה עד שלושה (3) חודשים. במהלך תקופה זו, נבקש את אשרת הסטודנט שלך.
 5. אנו ניצור איתך קשר כאשר יגיע תורך להמיר את אשרת התייר שלך לאשרת סטודנט. תצטרך להביא שלוש (3) תמונות פספורט, הדרכון שלך וצילום של הויזה שלך.
 6. התהליך ייקח שלושה (3) עד חמישה (5) חודשים, בשל הזרם הכבד של ההגירה ללבנון. במהלך תקופה זו, הדרכון שלך יוחזק בביטחון הכללי, כך שלא תוכל לנסוע מחוץ למדינה. רישיון הסטודנט שלך תקף לשנה מהתאריך שבו הוגשה בקשה, כך שאם זה לוקח 5 חודשים עד אז נשארו לך 7 חודשים לפני שתצטרך להגיש בקשה לחדש. אישור הסטודנט מתחדש מדי שנה.
 7. תצטרכו לרכוש כרטיס הלוך ושוב למשך שלושה (3) חודשים בדיוק לאחר ההגעה ללבנון. ודא שניתן לשנות את תאריך החזרה לאחר המרת הויזה שלך לסטודנט.

מלגות ומימון

הסיוע הכספי מוצע בהתאם לתנאי הזכאות המפורטים להלן:

 • סיוע כספי מוענק לשנה אקדמית אחת עבור הסיוע הכספי המבוסס על צרכים, ולאחר מכן על הסטודנטים לחדש את בקשתם בכל שנה.
 • סיוע פיננסי אחר מוענק בכל סמסטר או מצוין בדרך אחרת בתנאים של כל קטגוריית סיוע פיננסי.
 • יש להגיש את הבקשה המקוונת לסיוע כספי במועדים שהוכרזו על ידי הוועדה לסיוע כספי.
 • רק בקשות מלאות יטופלו. בקשה נחשבת כלא מלאה כאשר מידע חסר בבקשה ו/או לא הוגשו כל המסמכים הנדרשים.
 • כל סטודנט חייב להירשם למספר הנקודות המינימלי שנקבע לכל תוכנית סיוע פיננסי ולמלגות ולשמור על מספר הנקודות המינימלי לאורך הסמסטר, לעמוד בקריטריונים של כל קטגוריית סיוע פיננסי, כדי ליהנות מכל סוג של סיוע פיננסי או מלגה.
 • סטודנטים לא יוכלו ליהנות מסיוע פיננסי אם ייכשלו או ימשכו שני קורסים או יותר עבור התוכנית.
 • סיוע כספי ומלגות זמינים רק לסטודנטים שאינם בתקופת מבחן אקדמית.
 • הסיוע/המלגה הפיננסית אינה מצטברת; סטודנטים מקבלים את הגבוה ביותר בעת ההרשמה. יוצא מן הכלל: הנחות משפחתיות ותוכנית לימודי עבודה שניתן להצטבר.
 • לסטודנטים ממומנים, סיוע כספי ומלגות יוענקו במסגרת מערכת מדורגת (על יתרת שכר הלימוד רק לאחר מימון חיצוני: למשל חסות, סבסוד לימודי וכו').
 • דמי התוכנית של אוניברסיטת אנדרוס אינם כלולים כחלק מהסיוע הפיננסי MEU .
 • סיוע כספי ומלגות מוגבלים לכספים זמינים.
 • MEU שומרת לעצמה את הזכות לאמת את האותנטיות של כל מסמך או מידע שהוגשו.
 • בקשות יתקבלו בברכה בכל עת של השנה והתשובות יסופקו תוך שבועיים ממועד הבקשה. לסמסטר הסתיו תינתן עדיפות לבקשות שיתקבלו לפני ה-31 במאי. לסמסטר האביב תינתן עדיפות לבקשות שיתקבלו לפני ה-31 באוקטובר.
 • סטודנטים יכולים להגיש בקשה ליותר מקטגוריית סיוע פיננסי אחד.

מלגת הצטיינות לסטודנטים חדשים לתואר ראשון

מוצע לתגמל מצוינות והישגים בלימודים כפי שמעידים ציוני בית הספר. המלגה ניתנת על סמך ציוני הסטודנט ומכסה בין 25% ל-100% משכר הלימוד בלבד. נדרשת בקשה מקוונת לסטודנטים חדשים. אם יש לך ציונים מצוינים בבחינת הבגרות הלבנונית הרשמית, בחינת SAT, בחינת ACT או GPA בינלאומי שווה ערך, אתה עשוי להיות זכאי למלגת שכר לימוד הצטיינות המכסה עד 100% משכר הלימוד בסמסטר הראשון בלבד. לאחר הסמסטר הראשון חלה מלגת הצטיינות רגילה לסטודנטים נוכחיים לתואר ראשון.

כדי להיות זכאים, על הסטודנטים להירשם במשרה מלאה ולשמור על מספר הנקודות המינימלי לאורך הסמסטר (מינימום 12 נ"ז). הליך: נדרשת בקשה מקוונת; המלגה מוענקת אוטומטית לסטודנטים מוסמכים שיקבלו מכתב אישור יחד עם הצעת הקבלה שלהם.

וולדיקטור

רופא ולדיקטור (הטוב ביותר, אחד, מכיתת הבוגרים של בית הספר) זכאי להנחה של 100% על שכר הלימוד רק בסמסטר א'. לאחר הסמסטר הראשון, הסטודנט זכאי למלגה הרגילה מבוססת הצטיינות לסטודנטים נוכחיים.

מלגת שכר לימוד לסטודנטים נוכחיים לתואר ראשון

מלגות הצטיינות מוענקות אוטומטית לסטודנטים MEU , עם CGPA של 3.40 ומעלה, עם השלמת 12 נ"ז ב- MEU ולשמור על המספר המינימלי של נקודות זכות לאורך הסמסטר (לאחר הסמסטר הראשון).

מלגת שכר לימוד לסטודנטים חדשים לתואר שני (CGPA לתואר ראשון)

מוצע לתגמל מצוינות והישגים אקדמיים כפי שמעידים ציונים באוניברסיטה. המלגה ניתנת על סמך ציוני הסטודנט ומכסה בין 25% ל-100% משכר הלימוד רק בסמסטר א'. לאחר הסמסטר הראשון חלה מלגת הצטיינות רגילה לסטודנטים לתארים מתקדמים נוכחיים.

כדי להיות זכאים על הסטודנטים להירשם במשרה מלאה ולשמור על מספר הנקודות המינימלי לאורך הסמסטר (מינימום 6 נ"ז). הליך: נדרשת בקשה לסטודנטים חדשים; המלגה מוענקת אוטומטית לסטודנטים מוסמכים שיקבלו מכתב אישור יחד עם הצעת הקבלה שלהם.

מלגת הצטיינות לסטודנטים לתארים מתקדמים

מלגות הצטיינות מוענקות אוטומטית לתלמידי MEU , עם CGPA של 3.90 ומעלה, עם השלמת 6 נקודות זכות ב- MEU ושמירה על מספר הנקודות המינימלי לאורך הסמסטר (לאחר הסמסטר הראשון).

מיקומים

 • Jdeideh

  Ferdous St., Sabtieh, Jdeidet, Metn 12022040, Lebanon, 1202 2040, Jdeideh

שאלות