Keystone logo
Jagiellonian University

Jagiellonian University

Jagiellonian University

מבוא

המרכז האקדמי דרך מאות שנים

קרקוב ידועה כמרכז אקדמי מוביל בפולין מאז המאה ה-14. למרות שיש מספר רב של אוניברסיטאות מכובדות בארצנו, קרקוב היא זו שמעוררת מיד תמונות של חברות סטודנטים ופרופסורים המטיילים ברחובות העיר העתיקה. מסורת אקדמית זו בת מאות שנים הולכת יד ביד עם גישה מודרנית לחינוך וטכנולוגיה חדישה. לדוגמה, Ruczaj, אחד המחוזות הממוקמים בפאתי קרקוב, הופך במהירות למרכז משגשג של פעילות סטודנטים הודות לקמפוס השלישי של אוניברסיטת Jagiellonian. העובדה שרוב מוסדות ההשכלה הגבוהה בעיר ממוקמים זה ליד זה מאפשרת שיתוף פעולה הדוק מאוד - לא רק מדעי, אלא גם קשור לתרבות ולפנאי.

אוניברסיטת Jagiellonian היא המוסד להשכלה גבוהה הוותיק ביותר בפולין ואחד הוותיקים באירופה. היא נוסדה ב-12 במאי 1364 על ידי המלך הפולני קזימיר הגדול. שנת היובל 2014 ציינה את יום השנה ה-650 לאירוע המדהים הזה. מאז תחילתה, אוניברסיטת Jagiellonian הייתה מוסד בינלאומי. פולנים, רותנים, ליטאים, הונגרים, גרמנים, צ'כים, שוויצרים, אנגלים, הולנדים, צרפתים, ספרדים, איטלקים ואפילו טטרים למדו כאן בימים עברו.

אוניברסיטת Jagiellonian היום

כיום, אוניברסיטת Jagiellonian כוללת 16 פקולטות, שבהן קרוב ל-4,000 סגל אקדמי עורכים מחקר ומספקים השכלה ליותר מ-40 אלף סטודנטים, במסגרת של יותר מ-80 תחומי לימוד שונים. החוקרים הבולטים והתשתית המתקדמת הופכים את ה-JU לאחד המוסדות המדעיים הפולניים המובילים, תוך שיתוף פעולה עם מרכזים אקדמיים גדולים מכל רחבי העולם. אוניברסיטת Jagiellonian היא גם ביתם של כ-150 אגודות סטודנטים, שבהן חוקרים צעירים עוסקים בתחומי העניין האקדמיים שלהם ומפתחים חברויות עם אנשים החולקים את התשוקה שלהם.

הפרויקטים הייחודיים ביותר בקנה מידה גדול של אוניברסיטת Jagiellonian כוללים את המרכז Jagiellonian for Experimental Therapeutics, Małopolska Center for Biotechnology, Molecular Biotechnology for Health, OMICRON, ו-Synchrotron Radiation Center "Solaris".

מצוינות מחקרית

יוקרתה של האוניברסיטה בפולין ומחוצה לה מומחשת על ידי הישגי המחקר המוכרים לה. המדענים והרופאים מהמכללה לרפואה של JU מבצעים מחקרים חלוצים, למשל בניתוחי לב, אורולוגיה ונוירולוגיה, המובילים לעתים קרובות לפיתוח שיטות טיפול חדשות. הממצאים שלהם פורסמו בכמה מכתבי העת הבינלאומיים היוקרתיים ביותר, למשל European Journal of Cardio-Thoracic Medicine, New England Journal of Medicine, ו-Lancet. ארכיאולוגים של JU חוקרים את סודותיהם של אתרים עתיקים במקומות שונים בעולם, כולל מצרים, קפריסין, מרכז אמריקה, דרום אסיה ואלטאי. האסטרונומים לוקחים חלק בפרויקטים הבינלאומיים החשובים ביותר בתחומם, כולל HESS ו-VIPERS, בעוד שתוצאות מחקר של ביוטכנולוגים של JU פורסמו בכתבי עת מומחים מכובדים כמו Bioorganic and Medicinal Chemistry, Molecular Ecology Resources או European Journal of Human Genetics . אלו הן רק כמה דוגמאות להצלחות יוצאות דופן שבהן התפרסמה האוניברסיטה היגילונית בשנים האחרונות. העמדה הנוכחית של ה-JU באה לידי ביטוי גם במספר ההולך וגדל של בקשות לפטנטים ובמספר ההולך וגדל של פטנטים שניתנו לחברי הסגל האקדמי שלה - היו 8 בקשות ו-2 פטנטים ב-2007 ועד 60 בקשות ו-11 פטנטים ב-2013. באופן לא מפתיע, צוות אוניברסיטת Jagiellonian זכה לכבוד במספר ההבחנות והפרסים היוקרתיים, כולל פרסי העילית של הקרן למדע פולני ("פרסי נובל פולניים") שהוענקו לפרופסורים של JU: יאן וולנסקי, תומאש גוז'יק ויאן פוטמפה במהלך השנים 2010–2013.

לחיות וללמוד בקרקוב

המיקום של קרקוב הוא ייחודי מכמה סיבות. בנוסף לכל היתרונות של עיר גדולה, כולל תחבורה ציבורית מפותחת מאוד, גישה קלה לאכסניות ומעונות סטודנטים, וקניונים ומסעדות רבים, קרקוב גם היא קרובה מאוד להרי הטטרה (עם אתרי סקי רבים וטרקים) מסלולים ליד Zakopane), פארקים לאומיים יפים, Pieniny ו Ojców, ו Dunajec נהר Gorge, אשר מציעה כמה הזדמנויות רפטינג מעניין. בנוסף, קרקוב אינה רחוקה מאוד מבירות אירופאיות אחרות, כגון פראג ווינה, ולכן טיולי סוף השבוע למדינות שכנות אינם מהווים בעיה למטיילים נלהבים. קרקוב היא גם מרכז תחבורה חשוב, עם אוטובוסים מהירים ונוחים, רכבת ומטוס לערים אחרות, הן בפולין והן בחו"ל.

שוק עבודה תוסס

בגלל האוניברסיטאות של קרקוב להכשיר מומחים מוסמכים בכל מיני תחומים, זה בכלל לא מפתיע כי עסקים נקבעים לעתים קרובות מאוד באזור. משקיעים בינלאומיים להקים סניפים של התאגידים שלהם באזור כדי להבטיח את זרם של מומחים מאומנים. זה מציע לסטודנטים פוטנציאליים שפע של הזדמנויות לפתח קריירה במקצועות שלהם הרצוי.

עיר המלכים

קרקוב היא הבירה ההיסטורית של פולין, וככזו היא מושרשת עמוק במסורת ובתרבות הפולנית. יש כמעט תחושה מוחשית של ההיסטוריה באווירה של קרקוב, ואילו באותו זמן הוא גם חי מאוד מלא חיים. גלריות, מוזיאונים, תיאטראות, פילהרמונית ובית אופרה - כל המקומות האלה מציעים חוויות בלתי נשכחות לחובבי אמנות. פלא קטן כי קרקוב מושך אלפי תיירים מדי שנה, ללא תלות העונה.

מקום המפגש

למרות האופי המסורתי שלה, קרקוב היא לא רק על ההיסטוריה. זהו, בראש ובראשונה, כור היתוך של תרבויות מגוונות, שבו אנשים מכל רחבי העולם נפגשים כדי לחלוק את הידע שלהם, ניסיון, וידידות. מועדונים ופאבים רבים מבטיחים בידור איכותי בסביבה מסבירת פנים - בין אם זה באזור הפתוח והמרווח של כיכר השוק, או בסמטאות הצרות והמסתוריות של קז'ימייז '. מועדונים ממוקמים קרוב אחד לשני, כל כך קשוחים merrymakers עשויים למצוא את עצמם להקדיש ערבים שלמים כדי לחקור מקומות חדשים. פסטיבלים תרבותיים, מוסיקליים וקולנוע, שרבים מהם מאורגנים על ידי סטודנטים, גם להחיות את העיר.

מיקומים

  • Kraków

    ul. Gołębia 24, 31-007 Kraków,, , Kraków

שאלות