We have scheduled maintenance on our sites on the 21st of May from 4PM to 8PM CET. During this maintenance window, some functions on this site may become temporarily unavailable

© UNIGIS Salzburg, cc by-nd
International Anti-Corruption Academy (IACA)

International Anti-Corruption Academy (IACA)

International Anti-Corruption Academy (IACA)

מבוא

ברוכים הבאים לאקדמיה הבינלאומית למאבק בשחיתות

ה- International Anti-Corruption Academy (IACA) הוא ארגון בינלאומי הממוקם בלקסנבורג שבאוסטריה. זהו המוסד הגלובלי הראשון מסוגו, המוקדש להתגבר על החסרונות הנוכחיים בידע ובפרקטיקה בתחום השחיתות ולבקש להעצים אנשי מקצוע לאתגרי המחר. האקדמיה מציעה הכשרה סטנדרטית ומותאמת אישית, תוכניות לתואר אקדמי, הזדמנויות לדיאלוג ורשתות ופעילויות חשיבה וחשיבה נגד השחיתות. הוא מספק גישה חדשה והוליסטית לחינוך ולמחקר נגד השחיתות, מעביר ומקל על הכשרה למתרגלים מכל מגזרי החברה, ומספק תמיכה טכנית וסיוע למגוון רחב של בעלי עניין. שיתוף פעולה בינלאומי, שיתוף ידע וחוויות ותמיכה הדדית הם היבטים בסיסיים במנדט של IACA. את הארגון יזמו אינטרפול, משרד האו"ם לענייני סמים ופשיעה (UNODC), המשרד האירופי למניעת הונאה (OLAF), הרפובליקה של אוסטריה ובעלי עניין אחרים. הוא הפך לארגון בינלאומי ב- 8 במרץ 2011 וכיום יש לו מחוז של 78 מפלגות, כולל ארבעה ארגונים בינלאומיים. IACA היא משקיפה בעצרת הכללית של האו"ם, GRECO, ECOSOC והארגון הבינלאומי להגירה (IOM), והתקבלה בברכה במגוון החלטות בינלאומיות. IACA מתבוננת במגוון גיאוגרפי ותרבותי ומחפשת שותפויות רחבות עם מוסדות המגזר הציבורי והפרטי, ארגונים בינלאומיים ולא ממשלתיים וחברה אזרחית. היא עובדת יחד עם שותפים אלה כדי לארגן שיתוף פעולה אימונים נגד שחיתות ומשתתפת באירועים בינלאומיים אחרים כספונסרית או ספקית מומחיות. בנוסף, דיקן IACA, חברי סגל ונציגים בכירים מרצים (אורחים) באופן קבוע ותורמים להתייעצויות וקבוצות עבודה בינלאומיות נגד שחיתות, מועצות ייעוץ, כנסים ופגישות. במתן חינוך ומחקר נגד שחיתות, IACA נוקטת על דחף בלתי מעורער לקראת מצוינות, רוח של חדשנות ומחויבות להפוך את עצמו לנגיש לאנשים מכל רחבי העולם.

גישתנו

החינוך למאבק בשחיתות המוצע בעשורים האחרונים היה במקרה הטוב במקרה של חסר התמחות ומסגרת מקיפה. הוא סבל מפרטיקוליזם חינוכי ובמקרים מסוימים אף מפרידות, ובכך סיפק תוצאות מוגבלות בטווח הארוך. בתגובה לחסרונות אלה, תוכננה הגישה ההוליסטית של IACA. גישה בינלאומית בהתייחסות לפינות שונות של העולם והתבוננות במגוון אזורי; בין-תחומי להבטחת כל היבט נושאי של שחיתות, אקדמית ומעשית, נלקח בחשבון; בין-מגזרי בקשר בין המתרגלים לבין חוקרים, המגזר הציבורי למגזר הפרטי, אקדמאים עם החברה האזרחית; אינטגרטיבי, במתן ידע וכלים מעשיים הניתנים לחלקים שונים של העולם; ובר קיימא, בהצעת פתרונות מתמשכים. כדי שעבודה נגד שחיתות תהיה יעילה, על המתרגלים לצאת מתחום ההתמחות שלהם כדי להבין באמת את האופן שבו השלל הזה מתבטא באיום הזה, ולהסתמך על הידע של תחומים אחרים כמו של עמיתיהם המגוונים. לצורך אסטרטגיה יסודית נגד שחיתות בכל מערכת, חברה או ארגון, יש לקחת בחשבון היבטים שונים, להעריך מדיניות חוצה מגזרים ולבחון שיטות בינלאומיות ומדינה.

51cb676acaa7c
51cb6740977ad

המשימה שלנו

המשימה העיקרית שלנו היא לספק ולהקל על חינוך והכשרה נגד שחיתות לאנשי מקצוע ולמטפלים מכל המגזרים. אנו מספקים מחקר ופלטפורמות לדיאלוג ורשתות, המאגדת מומחי שטח המאפשרים פיתוח אסטרטגיות והנחיות מבוססות קיימא. תכניות הלימוד ההוליסטיות שלנו מתייחסות למגוון רחב של דיסציפלינות ופונות לאזורים שונים בעולם. יתר על כן, אנו מקדמים את ההבנה של אופייה החוצה וההרסני של השחיתות ובכך קוראים להקשר רחב יותר. אנו מעודדים את האחריות החברתית של כל המגזרים ושינוי גישה בעניין זה. אנו מחויבים מאוד לשיתוף פעולה בינלאומי, דיאלוג ישיר ושותפויות רחבות כאמצעי להחלפת מומחיות וסולידריות רבה יותר במאבק בשחיתות. רשת הבוגרים שלנו מספקת שיתוף רציף של חוויות ושיטות עבודה מומלצות, סיוע טכני הדדי והידע העדכני ביותר. אנו תופסים את בוגרינו כשגרירים וכחלק מברית גלובלית נגד שחיתות הולכת וגדלה.

החזון שלנו

אנו רואים מסרב ללא עוררין! לשחיתות כזכות בסיסית לכל החברות שלנו. לפיכך החזון שלנו הוא לתרום באופן משמעותי למאבק העולמי בשחיתות ולהפוך למוסד החינוך המוביל בפרסומה. אנו מרכז מצוינות בינלאומי, חדשני בעל שם עולמי, המעצים אנשי מקצוע. אנו מקדמים את מטרות האמנה של האו"ם נגד שחיתות, מקדמים את שלטון החוק ומספקים תמיכה וסיוע טכני למדינות, ארגונים, תאגידים ובעלי עניין אחרים. מכיוון ששחיתות אינה מכירה גבולות, משפיעה על כל מדינות ומגזרי החברה ואינה ניתנת לתיקון באמצעות שיטות חינוך מסורתיות בלבד, החזון שלנו הוא להתמודד עם תופעה גלובלית זו בגישה חדשה והוליסטית. גישה זו היא:

  • בינלאומי - התבוננות במגוון האזורי, מתן שירות לכל קצוות הגלובוס וחזה את הגישה הרחבה ביותר האפשרית
  • בין-תחומי- מתן ידע ומומחיות מתחומים אקדמיים ולא אקדמיים שונים
  • בין מגזרי- קייטרינג לכל מגזרי החברה
  • אינטגרטיבי - גישור הפער בין תיאוריה לפרקטיקה על ידי הצעת ידע וכלים תיאורטיים ומעשיים
  • בר קיימא- חתירה לעבר פתרונות ושירותים ארוכי טווח

הערכים שלנו

הערכים שלנו משקפים את הפרקטיקות שלנו. אנו מחזיקים ביושרה, באמינות, באחריות, בשקיפות, בערכים אתיים ובמערכות המבוססות על הכשרון בהתייחסות הגבוהה ביותר. חוסר משוא פנים ושמירה על עמדה ללא משוא פנים הם גם ערכי הליבה שלנו. כל העבודה שלנו תונע על ידי מצוינות. אנו מעריכים את מערכות היחסים שפיתחנו עם התלמידים, הצוות ובעלי העניין שלנו. אנו שואפים להבטיח גיוון גיאוגרפי. הערכים שלנו תואמים את המכשירים הבינלאומיים העיקריים נגד שחיתות ואת ההצהרה האוניברסלית של זכויות אדם. אנו נאמנים לערכים אלה, מבחינה מוסדית ואישית, ומחויבים במחויבות לאחריות הדבקות בהם.

מיקומים

  • Laxenburg

    International Anti Corruption Academy Muenchendorfer Strasse 2 Laxenburg, 2361, Laxenburg

שאלות