Keystone logo
Faculty of Law and Business Studies Dr Lazar Vrkatić

Faculty of Law and Business Studies Dr Lazar Vrkatić

Faculty of Law and Business Studies Dr Lazar Vrkatić

מבוא

אודות הפקולטה

הפקולטה למשפטים ולימודי עסקים של ד"ר לזר ורקטיקה היא מוסד מוסמך להשכלה גבוהה המספק תכניות לימודים לתארים מתקדמים ותואר שני במשפטים, שפה אנגלית, ביטחון ומדעי פשע, ופסיכולוגיה עסקית. יש גם קורס לתארים מתקדמים בפסיכותרפיה.

119949_pexels-photo-1179804.jpeg

במשך למעלה מעשר שנים, צוות ההוראה המצטיין שלה, הגישה המודרנית להוראה וטיפול בסטודנטים, הקימו את הפקולטה כמוסד אקדמי מוביל במדינה.

היא מעסיקה למעלה ממאה פרופסורים ועוזרים במשרה מלאה ובמשרה חלקית בחמש תכניות לימוד. גוף התלמידים מונה כ -1,400 מחולקים בין שני מרכזי הוראה בנובי סאד וני. מאז 2006, מעל 2,000 סטודנטים סיימו את הפקולטה וכמעט מחציתם קיבלו תואר שני.

ההדרכה מתבצעת בהתאם להצהרת בולוניה. אנו מטפחים את העיקרון של לימוד ועבודה בקבוצות קטנות, בדגש על יישום מעשי. המתקנים בנובי סאד וניס מעודכנים ומותאמים לצרכים של תכניות הלימוד הפרטניות.

בנוסף לשיעורים הרגילים, אנו מארגנים הרצאות, פורומים וכנסים שונים אשר מועילים לא מעט לסטודנטים שלנו, אלא גם לקהילה האקדמית הרחבה יותר. פעילויות חוץ-לימודיות הפכו את הפקולטה לפורום לחילופי רעיונות, מקום המעודד גישה מדעית, שיחה ודיון בנושאים חברתיים חשובים.

עד כה פרסמה הפקולטה למעלה ממאה ספרי לימוד, מונוגרפיות וכתבי עת במדעי החברה והרוח.

ההתמקדות הספציפית שלנו היא בטיפול בתלמידים שלנו. מטרתנו היא לספק להם חינוך ברמה העליונה, לעזור להם להגיע למלוא הפוטנציאל שלהם ולהיערך בצורה הטובה ביותר לקריירה העתידית שלהם.

הִיסטוֹרִיָה

הפקולטה ללימודי משפטים ועסקים של ד"ר לזר ורקטיקה החלה לפעול ב -1 באוקטובר 2006 בבניין הספרייה Privredna Banka לשעבר בנובי סאד - פינת הרחובות מילטיק וגרקוקולסקה. הרעיון של פרופסור וראטיק, היה שניתן לשכן מוסד בעל מוניטין רק בבניין שיעשה צדק עם מטרותיו ושאיפותיו. הבחירה נפלה על אחד הבניינים הטובים ביותר בנאו-בארוק בנובי סאד. בתחילה, הושכרו רק השמאל הפונה לרחוב גרקוסקולסקה, אולם ככל שגדל מספר התלמידים, שנתיים לאחר מכן הורחב הדבר לכיבוש הבניין כולו.

רישיונות לעסוק בחינוך הונפקו על ידי המזכירות המחוזית למדע וחינוך. תוכניות הלימוד השונות - משפטים, פסיכולוגיה עסקית, ניהול עסקים, ניהול אבטחה תאגידית ואזרחית ושפה אנגלית, קיבלו כולם רישיונות. עם זאת, מכיוון שאלו היו תקפים רק עד להסמכה, התרכזה מלכתחילה הפקולטה בהשגת איכות, סטנדרטים ורמות ההוראה הקבועות בחוק ההשכלה הגבוהה. המאמץ הניב במהרה את התוצאות הרצויות. ב- 12 באפריל 2008 הוציאה הנציבות להסמכה ואבטחת איכות תעודת הסמכה, מה שהפך את הפקולטה למוסד הפרטי הראשון להשכלה גבוהה בסרביה, כאשר עמד בכל הדרישות מבחינת התקנים הטכניים, האקדמיים והכוחניים. לאחר ההסמכה כמוסד, ניתן אישור גם לכל תכניות הלימודים ברמות התואר הראשון והתואר השני.

119950_pexels-photo-1925536.jpeg

ההוראה התקיימה גם מחוץ למטה הפקולטה: בניס, שם הושכר מבנה במספר. רחוב מילוג'קו לסג'נין 17 כללי ממוקם במרכז העיר. במקביל לנובי סאד, נערכו ההכנות להסמכת היחידה להשכלה גבוהה בניס, שהוסמכה אף היא כראשונה מסוגה במדינה.

הרעיון העומד בבסיסו של המייסד, פרופסור ווראקטיקה, היה להבטיח כי בעלי הישגים גבוהים יתוגמלו על מאמציו, ובכך לעודד אותם לעשייה נוספת, בעוד שאחרים יעודדו לראות כי רכישת ידע מועילה, רצויה ויכולה להיות רווחית. במקביל הוקמה מערכת פרסים לתלמידים חדשים הנכנסים, כלומר סטודנטים בעלי תארים מעולים בתיכון שבוחרים להירשם לפקולטה, ואחרים המגיעים מאומנה או מבתי ילדים. פרופסור וראקטיקה האמין שהדבר ימחיש כי הפקולטה שמה ערך לעבודה הקודמת והמחויבות של סטודנטים שהשתדלו להצטיין גם בבית הספר העל יסודי.

בעקבות מותו הטרגי של פרופסור ווראקטיק, ביוני 2008 החליטה משפחתו להקים קרן על שמו שתמשיך במשימתו החלוצית, תשמור על זיכרון עבודתו כאקדמיה ופדגוגית, ובעיקר לכבד את אנושיותו. הקרן של פרופסור ד"ר לזר ורקטיק מעניקה היום שלושה סוגים של מלגות: הראשונה לבוגרי התיכון הטובים ביותר, השנייה לתלמידים הטובים ביותר בפקולטה, והשלישית לבוגרים הטובים ביותר ברפובליקה של סרביה בתחום הפילוסופיה. כוונת הקרן היא לקדם את האידיאלים של פרופסור וורקטיקה, כולל אמונתו בפוטנציאל האינטלקטואלי והקוגניטיבי הגדול של צעירים באמצעות עבודתם בחינוך והכשרה תוך עידוד הידע והמחקר כדרך לשיפור אישי ותרומה לשיפור חברתי והומניטרי רחב יותר. מאמצים. תעודות מלגה מוענקות באופן מסורתי ביום הפקולטה, 12 בפברואר.

119948_pexels-photo-1122865.jpeg

מכיוון שחוק ההשכלה הגבוהה צופה הסמכה מחודשת אחת לחמש שנים, הפקולטה למשפטים ועסקים ד"ר לזר ורקטיקה הפכה למוסד הראשון שהוסמך מחדש בסרביה ב- 21 ביוני 2013, תוך שהיא זכתה למראה "שלם". כלומר, בתחילת 2011 התעוררה הזדמנות שאסור לפספס: הפקולטה נענתה להצעה מבנק אינטסה לרכוש את הבניין ב 76 Bulevar Oslobodjenja, כך שהסמסטר הקיץ של שנת הלימודים 2010/2011 החל בשנת בניין חדש ומאובזר.

הפקולטה פעלה כמוסד עצמאי להשכלה גבוהה עד 2014, אז הוחלט לשלב אותה באוניברסיטת יוניון בלגרד. היתרון היה הדדי - האוניברסיטה בירכה על מוסד יוקרתי ובעל מוניטין, והפקולטה התגברה על בעיות מנהליות הקשורות לשמה.

במהלך מחזור ההסמכה מחדש (2013-2015) הוציאה הנציבות להסמכה ואבטחת איכות תעודות לקורסי תואר ראשון ושני בתכניות הלימוד הבאות: משפטים, פסיכולוגיה עסקית, שפה אנגלית, ומדעי אבטחה ופשע. -אושר תחת שמו החדש (לשעבר ניהול אבטחה תאגידי ואזרחי). כלכלה עסקית ופסיכותרפיה הוסמכו מאוחר יותר, והן אמורות להיות מוסמכות מחדש לאחר תום תקופת חמש השנים.

ההכנות התקדמו גם להסמכת פעילויות מחקר מדעי. לאחר שמילאה את הקריטריונים והתנאים שנקבעו במסגרת התקנות להערכת עבודת מחקר מדעית, ב- 10 במרץ 2015, אישרה הוועדה להסמכת ארגוני מחקר מדעיים ברפובליקה סרביה את הפקולטה לעבודות מחקר במדעי החברה ומדעי הרוח, בפרט - משפטים, פסיכולוגיה, כלכלה ושפה אנגלית.

במהלך עשר שנות קיומה סיימו 2,006 סטודנטים תואר ראשון, מתוכם 891 המשיכו לתואר שני. הפקולטה נותרה בקשר הדוק עם רובם, ועזרה להם לבנות קריירות מקצועיות מצליחות. הפקולטה הצטרפה לתכנית ההזדמנות הראשונה של שירות התעסוקה הארצי, המאפשרת לסטודנטים המצליחים ביותר לצבור ניסיון בעבודה ראשונית במוסד ממנו סיימו את לימודיהם.

על תרומתו לקהילה בתחום החינוך והפעילות החברתית בכלל, הפקולטה ללימודי משפטים ועסקים של ד"ר לזר ורקטיקה זכתה בפרסים רבים, ביניהם אמנת קפטן מיסה אנסטסייביץ ', פרס הסטויץ' ליובומיר לובה, מכתב הערכה מהבנק הלאומי של סרביה ואחרים.

לבסוף, בהתחשב בעשר השנים הראשונות לקיומה, הפקולטה ללימודי משפטים ועסקים של ד"ר לזר ורקטיק אינה רואה שהיא הגיעה לסוף דרכה "לפי אספרה עד אסטרה". נהפוך הוא, הוא יצטרך להתמודד עם האתגרים הרבים העומדים לפנינו, אך בביטחון ביכולתו להתגבר עליהם וברוח שהנחתה אותה עד כה.

מיקומים

  • Novi Sad

    Bulevar oslobođenja 76, 21000, Novi Sad

  • Niš

    Vojvode Mišića 48, 18000, Niš

    שאלות