Keystone logo
© Domus Academy
Centro Studi Panta Rei

Centro Studi Panta Rei

Centro Studi Panta Rei

מבוא

Centro Studi Panta Rei

לאינטגרציה בין פסיכולוגיה, רפואה ומדעי המוח

האיגוד המקצועי של " Centro Studi Panta Rei הוקם בשנת 1997 במחוז קומו (איטליה) על ידי צוואה של פוגליה מנזילו מריה כריסטינה (פסיכולוגית, פסיכותרפיסטית ורופאה) שנרשמה בפנקס הפסיכולוגים של לומברדיה (מס '03/4845) ורישום של רופאי מחוז קומו (מס '6539) ונאסטי נונציו (פסיכולוג ופסיכותרפיסט) נרשם בפנקס הפסיכולוגים של לומברדיה (מס' 03/4998) המרכז הוקם על פי רצונם של שני פסיכותרפיסטים (נאסטי נונציו ופוגליה מנזילו) מריה כריסטינה) גדלה יחד במשך השנים של האוניברסיטה ואת 4 השנים הבאות של בית הספר לתואר שני, ובינתיים, התחתנה.

שמו של מרכז המחקר לא נבחר במקרה. הביטוי "פנטה ריי" מתייחס מיד לפילוסופיה היוונית העתיקה ולפילוסוף מסוים, הרקליטוס. הביטוי מתורגם בדרך כלל לאיטלקית כמו "כל דבר זורם" או "הכל נעשה". הוא נבחר משום שהוא מתאים גם לבחירות החיים שלנו וגם לנושא שלנו.

עשינו "הכל משתנה" נקודת התייחסות לחיינו. למעשה, הסכמנו על כך: "אם משהו בחיינו לא יספק אותנו, כדאי לנסות לשנות אותו". לא רצינו להצטער על שלא היה לנו האומץ.

כצעירים, לא היינו מרוצים מהמקום שבו חינו (לשעבר "קמפניה פליקס"), החלטנו לבוא לצפון, בחרנו קומו, מקום לא ידוע לחלוטין: ידענו, כי ההחלטה, היינו משלמים או הרוויח בהתחלה, שילמנו הרבה, בזמנים מסוימים יותר מדי אבל אז, עם חלוף הזמן, היינו מאושרים הן של ההחלטה נלקחה על שהצליחו לסבול את הכאב ולבנות את המרכז שלנו. אחרי הלבנים, עם סבלנות אינסופית, הפרויקט הקטן שלנו הולך וגדל. הניסיון שלנו לא היה שונה מדרך פסיכותרפיה עם קשיים צפויים לקרוע כמה שורשים לשתול חדשים, עם ניסיונות להרוס ולבנות מחדש, להפוך ו להחליק ולשנות את האופק שלך.אנחנו חושבים, למעשה, כי אנחנו לא יכולים להציג את עצמנו לחולים בלי אומץ לשנות את מה שאנחנו לא אוהבים. או שמא היינו יכולים להדריך אדם אחר במסע שנמנע מאיתנו?

וכך אנו מנסים לגלם את מה שהמקצוע שלנו לימד אותנו ולהשתמש בו היטב בכלים שהוא העניק לנו.

האופן שבו אנו מסתכלים על השינוי אינו קיצוני, כמו שום דבר שמאפיין אותנו. שום נקודת מבט קיצונית לא שייכת לנו. אנו משוכנעים כי שינוי יותר מדי הוא כמו לא משתנה.

המשימה שלנו

אנחנו אוהבים את הרוח המדעית כי היא דמוקרטית פוטנציאלית, יש נשמה קולקטיבית, פתוחה לשינוי האינטרס של הידע. אנו כותבים "פוטנציאלית", משום שהמדע נעשה על ידי מדענים שהם בני אדם ומכניסים את חולשותינו בתחום המדעי.

אנחנו אוהבים פסיכולוגיה, רפואה ומדעי המוח. אנחנו נמשכים מאוד ליכולתו של האיש לעמוד במצבים קשים, להיות מסוגלים לקום אחרי חבטה כבדה. אנחנו אוהבים חוסן (היכולת של האדם להתמודד עם קשיים בלתי נמנעים של החיים עם רוח קונסטרוקטיבית). לכן למדנו את הנושאים שהוזכרו לעיל, ומלאי הערצה לתגליות החדשות של מדעי המוח שלא ניתן לדמיין עבור מרבית המדע הישן שהתנגד לה ועדיין אינו משלב את התגליות החדשות בתרגול הקליני היומי.

אנחנו אוהבים לטפל באחרים (אל תטפלו או ינוצלו על ידי אחרים, או עורכי הדין של הסיבות שאיבדו בהתחלה, תשומת לב!). אנו חושבים כי יחסים חברתיים באיכות טובה הם קרקע פורייה יפה לשלווה האנושית. זה בשבילנו.

הטבע הוא עוד אינטרס שלנו. אנחנו מנסים לזהם פחות, למחזר טוב יותר, להשתמש קומפוסט בבית שלנו, לקנות "אפס ק"מ" מזון מן היצרנים המקומיים, כדי לעודד שיטות חקלאיות אורגניות, כדי לנצל את המסלול כדי לנקות את הנתיב (כאבים ב חזרה ומאפשר).

תחומי העניין העיקריים שלנו:

פסיכולוגיה

למרות שאנו מתמחים בפסיכותרפיה קוגניטיבית-התנהגותית, המהווה את הבסיס של ההכנה המקצועית שלנו, אנו מחויבים להכיר את המקום הראוי שלהם במרפאות פסיכולוגיות לגישות רבות אחרות. זה עושה את נתיבי הייעוץ שלנו "מגרה" ו "מעורבים" הן עבור התלמידים והן עבור המורים אלא גם "מאתגר".

לרפואה

תשוקה שחשה שניהם לא פחות מאשר לפסיכולוגיה.

הלימודים היו ועדיין מרתקים עבור מריה כריסטינה, שעוסקת במסע ארוך בשל בעיות בריאותיות חמורות שראו בה גם סטודנטית וגם אישה חולה המאושפזת במחלקות השונות.

זה עושה את הסיבה לסבל אם לפעמים אנו רואים עמדות ברפואה כי הם לא בדיוק בקנה אחד עם מה אחד רוצה להיות "האלגנטיות והמקצועיות של מקצוע הרפואה".

Neuroscience

האהבה לתפקוד של הגוף והמוח רואה את הביטוי הגבוה ביותר שלהם בתחום מדעי המוח, שבבסיסם מחקרים מודרניים על היווצרות מעגלי המוח במהלך החיים ועל הפלסטיות של אותו הדבר. ישנם תרחישי פתיחה בלתי נגישים ומנוגדים במשך מאות שנים ברפואה ובנוירולוגיה "קלאסית" על יכולתו של המוח לתכנת מחדש ולהתמודד עם המצוקות המתרחשות גם אם היא תוצאה של שבץ שהתרחש לפני שנים. הסיכויים הם מאוד מבטיח לעתיד של מחלות ותנאי נוירולוג נחשב במשך מאות שנים ללא שינוי.

מיקומים

  • Milan

    PIAZZA IRNERIO, 2 , 20146, Milan

שאלות