Keystone logo
שווייץ

לימוד לִשְׁלוֹט ב שווייץ 2024

שנה מטבע

עלות מחיה חודשית בסיסית

 • השכרה בדירה משותפת

  1030
 • נתח של שירותים

  81
 • מנוי לאינטרנט

  52
 • תחבורה מקומית

  84

עלות אורח חיים לדוגמה

 • שילוב של מזון מהיר

  16
 • כרטיס קולנוע

  21
 • חצי ליטר בירה מקומית

  7

בערך שווייץ

השכלה גבוהה בשוויץ

יש שווייץ עשר האוניברסיטאות "קנטונלית ", כמו גם שני המכונים טכנולוגי שנחשבים facitlities השכלה הגבוהה הפדרלית. בנוסף, מכללות רבות פזורות בכל רחבי הארץ כדי להכיל את מספר גדל והולך של סטודנטים בינלאומיים ומקומיים. אוניברסיטאות ומכללות בשוויץ לדבוק בלוח זמני הסמסטר, עם סמסטר החורף שנמשך מאוקטובר עד מרץ וסמסטר הקיץ נמשך מאפריל עד יולי.

ישנם שלושה תארים אקדמיים בסיסיים שניתנו בשוויץ: הרישיון, התעודה והתואר השלישי. קבלת "Lizentiat " ותעודה מתאים למקבילה של קבלת תואר 's מאסטר ארה"ב. רוב הסטודנטים מרוויחים רישיון ותעודה בתוך ארבע עד חמש שנים. תלמידים חייבים להרוויח שני תארים אלה ראשון לפני שהם יכולים להמשיך לתואר שלישי.

סטודנטים פוטנציאליים צריכים להציג בקשה למוסד החינוכי גבוה יותר של הבחירה שלהם, המפרטים את השדה הצפוי של מחקר. גם עותקים של תוצאות בדיקה, קורות חיים וכל תארים או תעודות שעשויות להשפיע על קבלה לבית הספר אחרים צריכים להיות כלולים במנה. בעקבות קבלה, תלמידים יצטרכו ליצור קשר עם ארצם 's שגרירות שוויצרי לקבלת מידע בנוגע לנהלי כניסה לשוויץ. בנוסף, כל הסטודנטים יצטרכו לספק הוכחה של להיות יציב מבחינה כלכלית בזמן לימודים במכללה או באוניברסיטה שוויצרי.

כל התלמידים חייבים להיות מוכרת מדינת תעודה בגרות או תעודה אחרת שהוכרה כשווה ערך לתעודה בגרות על ידי האוניברסיטה שבה הם כבר קיבל. בנוסף בעל ציונים מעולים, תלמידים צריכים להחזיק ידע מספק של שפה מדוברת בעיקר 's האוניברסיטה לפני החלת לאוניברסיטה זו.

עם הגיע לשווייץ, תלמידים יצטרכו לקבל רישיון לישיבת בתחנת המשטרה המקומית. הם יצטרכו להציג דרכון בתוקף, מכתב הקבלה מהאוניברסיטה וחשבון בנק או כל מסמך אחר שאימת כי יש להם אמצעים כספיים מספיקים ואילו בבית הספר. רישיון לישיבת זו צריכה להיות מחודש בכל שנה אתם משתתפים מוסד חינוכי גבוה שוויצרי.


אוניברסיטאות שוויצרי בולטות

האוניברסיטאות עממיות בשוויץ כוללות:

 • האוניברסיטה ברן (בעיקר דוברי גרמנית)
 • אוניברסיטת ג'נבה (בעיקר דוברי צרפתית)
 • האוניברסיטה של ​​לוזאן (דובר צרפתי)
 • מכון שוויצרי פדרלי לטכנולוגיה ציריך (דוברי גרמנית ואנגלית)

שוויץ גם יש הרבה מכללות פרטיות, אוניברסיטאות אמנות ואוניברסיטאות פדגוגיות המציעות תעודות הוכרו על ידי הוועידה שוויצרי שרי הקנטון של חינוך, או EDK.

שכר הלימוד עבור השתתפות באוניברסיטה או במכללה שוויצרי משתנה בין 2000 פרנקים שוויצרי עד 8000 פרנק שוויצרי, ואולי יותר, תלוי באוניברסיטה ובלימודים.

כיסוי ביטוח בריאות

כל מי שמתגורר בשוויץ יותר משלושה חודשים חייבים לשאת איזה כיסוי ביטוח בריאות, בין אם זה שוויצרי מבוסס או מוכר על ידי מדינה אחרת. סטודנטים המגיעים ממדינות המציעות כיסוי בינלאומי ייתכן שלא יהיו לך ביטוח בריאות compulsury של שוויץ .

למה ללמוד בשוויץ?

שוויץ היא ידועה עבור תעשיית המחקר והפיתוח החדשני שלה כדי שהתלמידים מתאמצים גדול בביוטכנולוגיה, גנטיקה, תרופות וחדשניות, בריאותי ואחרות הקשורות לקריירה רפואית ימצאו השכלה גבוהה שוויצרי שופעת מדע יוצא דופן ותוכניות טכנולוגיה. לחלופין, שוויצרי גם כיבד מאוד עבור החוש הפיננסי והעסקי שלהם. תלמידים מתאמצים לפתח קריירה במגזר הפיננסי גם לגלות כי האוניברסיטאות שוויצרי לספק לתואר מקיף למגמות עסקיות והפיננסיות.

דרישות אשרה

 1. ויזת C – לקורסים קצרים (בתי ספר לקיץ, בתי ספר לשפות) הנמשכים עד שלושה חודשים.
 2. ויזת D – לקורסים הנמשכים יותר משלושה חודשים.

איזה סוג ויזה אתה צריך?

שם ויזה

ויזת C; אשרת D

מחיר ומטבע

EUR 0

עבור אשרת סטודנט, הבקשה אינה כרוכה בתשלום; עם זאת, עשויים להיות כמה חריגים.

מי יכול להגיש בקשה לויזה?

למרות ששוויץ אינה חברה באיחוד האירופי, היא מאפשרת לאזרחי האיחוד האירופי ללמוד באוניברסיטה במדינה. סטודנטים שאינם בעלי אזרחות של האיחוד האירופי/EEA חייבים לפנות לשגרירות שוויץ או לקונסוליה במדינת מולדתם כדי להגיש בקשה לויזה לפני הכניסה למדינה.

עבור קורסים של עד שלושה חודשים - קורסי קיץ, בתי ספר לשפות - ייתכן שתזדקק לאשרת שנגן C לטווח קצר; עבור קורסים ארוכים משלושה חודשים, ייתכן שתזדקק לויזה D לאומית לטווח ארוך.

אתה לא יכול להגיע לשוויץ עם אשרת תייר לשלושה חודשים ולשנות אותה לאישור שהייה לסטודנט לאחר הגעתך לשוויץ. לפיכך, גם אם אתם פטורים מהזדקקות לאשרת כניסה, כגון אזרחים אוסטרליה, קנדה, ניו זילנד, יפן, מלזיה או סינגפור, עדיין תצטרכו להגיש בקשה לאישור שהייה לפני הגעתכם אם אתם מתכננים לשהות יותר מ- 90 יום.

כל הסטודנטים הבינלאומיים, כולל אזרחי האיחוד האירופי/EFTA, יצטרכו להגיש בקשה להיתר שהייה במשרד רישום תושבים בתוך 14 ימים לאחר הגעתם לשוויץ.

היכן ניתן להגיש את הבקשה?

שגרירות או קונסוליה של שוויץ

יהיה עליך להגיש בקשה לויזה דרך שגרירות שוויץ או הקונסוליה במדינתך.

אתר אינטרנט:

איך עושים את הבקשה?

לאחר קבלת אישור קבלה על ידי אוניברסיטה או בית ספר פרטי בשוויץ, תצטרך ליצור קשר עם שגרירות שוויץ בארצך לקבלת מידע על פורמליות הכניסה לשוויץ. תצטרך להראות הוכחה שיש לך אמצעים כלכליים נאותים כדי לפרנס את עצמך במהלך הלימודים.

יהיה עליך למלא טופס בקשה ולהגיש תיעוד תומך בצרפתית, גרמנית או אנגלית, כך שייתכן שתצטרך לתרגם את המסמכים שלך.

עבור אשרות שנגן C לטווח קצר, התיעוד כולל:

 • דרכון/תעודת נסיעה בתוקף;
 • הוכחה למשאבים פיננסיים נאותים לכיסוי העלויות שלך בזמן שאתה בשוויץ;
 • ביטוח בריאות/תאונות;
 • אישור קורסים שהוזמנו כולל עמלות ששולמו;

אם אתה מתחת לגיל 18, תעודת לידה ואישור לנסוע אם אתה מגיע לשוויץ לבד, או עותקים של אשרות ההורים אם הם ילוו.

עבור אשרת D לטווח ארוך, המסמכים יכללו:

 • דרכון/תעודת נסיעה בתוקף;
 • הוכחה של משאבים כספיים נאותים לכיסוי העלויות שלך בזמן שאתה בשוויץ, בין אם אתה או נותן חסות, כגון עותקים של דפי בנק או מכתב מהבנק;
 • הוכחה לביטוח בריאות הכולל כיסוי לתאונות;
 • מכתב מוטיבציה המפרט מדוע אתה רוצה לבוא לשוויץ ללמוד וכיצד זה יועיל לקריירה שלך;
 • אישור הרשמה למוסד חינוכי שוויצרי מוכר;
 • אישור על דמי הקורס ששולמו;
 • קורות החיים שלך;
 • העתקים של תעודות חינוך ותעודות קודמות;
 • מכתב חתום המאשר שתעזוב את שוויץ בתום הקורס.

ייתכן שתתבקש גם לגשת למבחן שפה כדי לוודא שתוכל לעקוב אחר שיעורים.

אם ברצונך לבצע לימודים לתארים מתקדמים, תצטרך להגיש הוכחה שהתקבלת לקורס שלאחר תואר ויש לך את הכישורים המתאימים, אמצעים כלכליים מספיקים ואיפשהו לגור.

מתי כדאי להגיש בקשה?

כדאי לקבוע פגישה בשגרירות או בקונסוליה של שוויץ באזור מגוריכם ברגע שתקבלו את מכתב הקבלה ממוסד החינוך השוויצרי. כדאי לקבוע את התור לראיון ויזה כבר 6 חודשים לפני תחילת הלימודים אך לא יאוחר מעשרה שבועות לפני יציאתך.

זמני הטיפול בבקשות אשרת שהייה קצרה הם 10-15 ימים; ושמונה עד עשרה שבועות עבור אשרות שהייה ממושכת.

משך אשרת הסטודנט תלוי באורך הקורס שלך. היתר השהייה ניתן לשנה וניתן לחידושו.

זמן עיבוד

10 Weeks

הזדמנויות עבודה

אתה רשאי לעבוד במשרה חלקית של עד 15 שעות שבועיות במשרה מלאה ובחופשות, אך רק לאחר שהתגוררת בשוויץ במשך שישה חודשים.

אם אתה כבר בעל תואר שני מאוניברסיטה זרה ואתה בשוויץ עובד עבור האוניברסיטה או המכון השוויצרי שלך, אינך צריך לחכות שישה חודשים אלא יכול להתחיל לעבוד מיד. המעסיק שלך יצטרך לקבל עבורך אישור עבודה. תצטרך לשמור על סטטוס הסטודנט במשרה מלאה ולהראות שאתה ממשיך להתקדם בלימודים.

לאחר סיום הלימודים, סטודנטים זרים יכולים להישאר בשוויץ במשך שישה חודשים כדי לחפש עבודה.

שעות לשבוע

15

למה צריך ויזה מהסוג הזה?

בקשת הוויזה שלך עשויה להידחות אם אינך יכול להציג הוכחה לכספים הנדרשים, או אם תספק מסמכים שגויים או לא מלאים.