Keystone logo
שבדיה

לימוד לִשְׁלוֹט ב שבדיה 2024

שנה מטבע

עלות מחיה חודשית בסיסית

 • השכרה בדירה משותפת

  428
 • נתח של שירותים

  30
 • מנוי לאינטרנט

  28
 • תחבורה מקומית

  74

עלות אורח חיים לדוגמה

 • שילוב של מזון מהיר

  8
 • כרטיס קולנוע

  13
 • חצי ליטר בירה מקומית

  6

בערך שבדיה

השכלה גבוהה בשוודיה

שוודיה היא חברה מובילה בעולם בתחום השכלה גבוהה, עם שלושה בתי ספר בשנת 2010 את דף 100 בעולם, כפי שדורג על ידי הדירוג האקדמי של אוניברסיטאות בעולם. ישנן שלוש רמות של תוכניות להשכלה גבוהות - תואר ראשון, מאסטר ודוקטורט או מחקר. הקרנות הממשלתיות השבדיות כ -80 אחוזים מהעלות של השכלה גבוהה.

למה ללמוד בשוודיה?

כ -600 תוכניות לתואר שניים, מלמדים באנגלית וכ -30,000 סטודנטים בינלאומיים לומדים כיום בשבדיה.

האוניברסיטאות השבדיות לעודד יצירתיות, יוזמה אישית וחשיבה עצמאית. הסביבה האקדמית רגועה, עם מערכות יחסים בלתי פורמליים בין תלמידים ומורים. סטודנטים לעתים קרובות לעבוד בקבוצות קטנות ומבלים פחות זמן עם מדריכים.בנוסף, רבים שותף תוכניות תואר שני עם תעשייה כדי לספק חוויות מהעולם אמיתית שלהגדיל לימודים אקדמיים.

אוניברסיטאות

בשבדיה יש 14 האוניברסיטאות ציבוריות ו -20 מכללות אקדמיות ציבוריות, כמו גם במספר מוסדות עצמאיים כגון בית הספר לכלכלה של שטוקהולם. ישנם בתי ספר רבים מיוחדים, כגון מכון המלכותי לאמנויות ובמכון המלכותי לטכנולוגיה.

שכר לימוד ומשך תכנית

השבדי, שוויצרי, איחוד אירופי / אזור כלכלי אירופי וחילופים סטודנטים לשלם שכר לימוד לא. בשנת 2011, האוניברסיטאות החלו לגבות שכר לימוד לסטודנטים ממדינות אחרות. כל מוסד קובע את שכר הלימוד שלו, על SEK 80,000 עד 140,000 בשנה. תואר שני באמנויות יכול להיות הרבה יותר גבוה.

הממשלה השבדית הנהיגה שתי תוכניות מלגות לסטודנטים הזקוקים לסיוע כספי.תכנית אחת היא לסטודנטים ממדינות מתפתחות והן מכסה את שכר לימוד והוצאות מחייה. תכנית האחרת היא לסטודנטים non-EU/EEA אחרים ומכסה רק את שכר הלימוד.

שנה אחת של לימודים במשרה מלא היא שווה ערך ל 60 שעות אשראי תואמות למערכת העברת האשראי האירופית (ECTS). ישנן שתי אפשרויות לתואר שני:

1. יכול להיות העניק את התואר רק באוניברסיטאות מחקר ומוסדות; "Masterexamen", שדורש 2 שנים ו -120 ECTS.
2. ניתן הוענק התואר על ידי כל המוסדות להשכלה גבוהים; "Magisterexamen", שדורש רק 60 ECTS 1 שנה ו.

אורך תכנית תלוי בדיסציפלינה האקדמית והמוסד להציע את התואר.

שנה אקדמית

שנת הלימודים מורכבת משני סמסטרים, כל אחד על 20 שבועות באורך.סמסטר הסתיו יוצא מסוף אוגוסט עד אמצע ינואר וסמסטר האביב יוצא מאמצע ינואר עד יוני.

הזדמנויות לתארים מתקדמים

עסקים מעריכים את החשיבה, מיומנויות עבודת צוות ניסיון מעשי והחדשני שבוגרי מוסדות שבדיים להחזיק. סטודנטים בינלאומיים מוזמנים להישאר בשוודיה לאחר שתסיימו את הלימודים, אם הם יכולים למצוא עבודה, במיוחד באזורים בהם קיים מחסור בכוח אדם, כגון הנדסה וחשבונאות.

דרישות ויזה

תלמידי non-EU/EEA רוב שמתכננים להישאר ליותר משלושה חודשים חייבים לקבל רישיון לישיבה לפני שהם מגיעים בשוודיה. עלויות רישיון ישיבת SEK 1000 ולא יוחזרו; בנוסף, סטודנטים לא צריכים להגיש בקשה לקבלת ההיתר עד שהם כבר התקבלו ללימודים במשרה מלאה ושילם על הקדנציה הראשונה שלהם.תלמידים מתכננים שהייה של פחות משלושה חודשים דורשים רק ויזה. דרישות ספציפיות משתנות בהתאם למדינה.

סטודנטים של האיחוד האירופי / EEA ללא הנורדיות עשויים מתגוררים בשוודיה במשך יותר משלושה חודשים ללא היתר של תושב, אבל חייבים להירשם במועצת ההגירה בתוך שלושה חודשים מלהגיע ולהפגין הוכחה ללימודי השכלה גבוהות, ביטוח בריאות, והוצאות מחיה.

ביטוח בריאות

נורדי, האיחוד האירופי / אזור כלכלי אירופי ותלמידים שוויצרי חייבים להירשם לביטוח בריאות בארץ המוצא ולקבל כרטיס ביטוח בריאות אירופי. שוודיה יש גם יתרונות רפואיים גומלין עם מדינות מסוימות, כך שהתלמידים צריכים לבדוק כדי לראות אם הם זכאים להטבה זו לפני שמחפשים ביטוח אחר.

סטודנטים ממדינות אחרות זכאים להטבות בריאות השבדיות אם הם שוהים בשבדיה ליותר משנה אחת כדי ללמוד.הטבה זו אינה אוטומטית; תלמידים חייבים להירשם במשרד המס המקומי שלהם והתועלת יכולה לקחת כמה חודשים כדי להקים. תלמידים השוהים בפחות משנה אחת חייבים לקבל ביטוח הבריאות שלהם, עם זאת, יש האוניברסיטאות רבות תוכניות המוזלות לסטודנטים.

טיפים

סטודנטים בינלאומיים הזקוק לאשרת שהייה צריכים לתכנן את שהותם מבעוד מועד, כפי שהתהליך יכול להיות ארוך מאוד.

למרות ששוודיה היא חברה באיחוד אירופי, המדינה עדיין משתמשת בכתר (SEK) למטבע. כרטיסי אשראי פופולריים כגון ויזה, מסטרקארד ויורוקרד מקובלים מאוד בכל רחבי הארץ.

דרישות אשרה

 1. אשרת שהייה קצרה - אם אתם מגיעים לשבדיה לפחות משלושה חודשים.
 2. אשרת שהייה ארוכה מסוג D (אישור תושב ללימודים) - אם אתם מתכננים לשהות בשוודיה יותר משלושה חודשים.

איזה סוג ויזה אתה צריך?

שם ויזה

אשרת שהייה קצרה; אשרת שהייה ארוכה מסוג D

מחיר ומטבע

SEK 1000

אגרת הבקשה לוויזת סטודנט היא כעת 1000 SEK.

מי יכול להגיש בקשה לויזה?

אזרחים של מחוזות האיחוד האירופי/EEA/נורדיים יכולים לחיות וללמוד בשוודיה ללא אישור שהייה או ויזה.

אזרחי שוויץ חייבים להגיש בקשה לויזה אם הלימודים שלהם נמשכים יותר משלושה חודשים. עם זאת, הם יכולים להתחיל את לימודיהם מיד לאחר הגעתם לשוודיה או להגיש בקשה לפני שהוכרזה הקבלה לאוניברסיטה.

סטודנטים שהם אזרחים של מדינות מחוץ לאיחוד האירופי או ה-EEA ורוצים ללמוד בשבדיה ידרשו אשרת סטודנט או אישור שהייה. אם אתם מתכוונים לשהות בשבדיה פחות משלושה חודשים, תזדקקו לויזה למקרה שאינכם אזרח של אחת מאותן מדינות הפטורות מדרישת ויזה בשוודיה. אם מסלול הלימודים שלך יימשך יותר משלושה חודשים, תידרש אישור שהייה כדי להיכנס וללמוד בשוודיה.

כדי להיות זכאי לאשר שהייה, עליך להתקבל ללימודים במשרה מלאה בתכנית או קורס המחייבים אותך להימצא באוניברסיטה או במכללה האוניברסיטאית.

היכן ניתן להגיש את הבקשה?

שגרירות או קונסוליה מקוונת / שוודית

לאחר השלמת תהליך הבקשה לויזה באופן מקוון, עליך לקבוע פגישה עם השגרירות או הקונסוליה השוודית לראיון, להצטלם ולטביעת אצבע ולקבל את כרטיס אישור השהייה שלך.

אתר אינטרנט:https://www.migrationsverket.se/English/Private-individuals/Studying-in-Sweden.html

איך עושים את הבקשה?

כדי להגיש בקשה לאישור שהייה ללימודים, תצטרך:

 • שלם את תשלומי שכר הלימוד הראשון שלך.
 • הכן את התיעוד התומך שלך. זה כולל עותקים של הדרכון ומכתב הקבלה שלך, כמו גם הוכחה שאתה יכול לפרנס את עצמך כלכלית במהלך תקופתך כסטודנט בשוודיה. אם תשהה בשבדיה פחות משנה, תצטרך גם הוכחה של ביטוח בריאות מקיף.
 • הגש את הבקשה המקוונת.
 • שלם את דמי הבקשה.

תוכל למצוא סקירה מלאה של התיעוד הנדרש כאן: https://www.migrationsverket.se/English/Private-individuals/Studying-in-Sweden/Universities-and-university-college.html

מתי כדאי להגיש בקשה?

מאחר שתהליך הגשת הבקשה לאישורי שהייה עשוי להיות ארוך, עליך להגיש בקשה מיד לאחר קבלת הודעת הקבלה. זמן ההמתנה הנוכחי לקבלת היתר שהייה ללימודים הוא שלושה חודשים ומעלה, לכן הקפידו להגיש את בקשתכם בהקדם האפשרי לאחר תשלום שכר הלימוד הראשון. בקשה מנייר לוקחת הרבה יותר זמן מאשר בקשה מקוונת, אז הגש בקשה מקוונת אם אפשר.

אשרות ואישורי שהייה לסטודנטים בינלאומיים בשבדיה תלויים במשך מסלול הלימודים שלך.

זמן עיבוד

3 Months

הזדמנויות עבודה

כאזרח האיחוד האירופי, אתה זכאי לעבוד בשוודיה ללא אישור עבודה.

אזרחים שאינם תושבי האיחוד האירופי/EEA יצטרכו אישור עבודה. המעסיק בשוודיה יבקש אישור עבודה בשמך.

מותר לך לעבוד ללא הגבלת שעות, אך מומלץ לא להזניח את הלימודים. תצטרך להוכיח שהתקדמת בלימודים ולהראות תוצאות אקדמיות משביעות רצון.

שעות לשבוע

0

למה צריך ויזה מהסוג הזה?

בקשת הוויזה שלך עשויה להידחות אם אינך יכול להציג הוכחה לכספים הנדרשים, או אם תספק מסמכים שגויים או לא מלאים.