Keystone logo
רוסיה

לימוד לִשְׁלוֹט ב רוסיה 2024

שנה מטבע

עלות מחיה חודשית בסיסית

 • השכרה בדירה משותפת

  198
 • נתח של שירותים

  28
 • מנוי לאינטרנט

  6
 • תחבורה מקומית

  23

עלות אורח חיים לדוגמה

 • שילוב של מזון מהיר

  4
 • כרטיס קולנוע

  4
 • חצי ליטר בירה מקומית

  2

בערך רוסיה

מערכת חינוך ברוסיה

למרות שרוסיה מספקת חינוך חינם לכל אזרחיה כמובטחים על ידי החוקה שלהם, להתקבל למוסדות להשכלה גבוהה בתיכוני הוא תחרותי מאוד. בגלל המגזר הממשלתי הרוסי האחראי על ויסות מערכת החינוך שמה דגש רב על להרוויח תארים בתחומים טכנולוגיים ומדעיים של מחקר, וסטודנטים המבקשים להתמחות בתחומים אלה צריכים להחזיק כשרון יוצא דופן לסוג זה של אזור מחקר זה, כמו גם ציונים מעולים ב כדי להתקבל לאוניברסיטה רוסית.

בנוסף להקצאת מימון לתשלום שכר לימוד לסטודנטים, רוסיה גם משלמת סטודנטים בחו"ל קצבה קטנה ומספקת דיור חינם עבורם גם כן. המדינה גם יש לחסל הרבה בירוקרטיה שמשמשת כדי למנוע או לעכב סטודנטים זרים מללמוד באוניברסיטה רוסית.עכשיו שיישום המערכת היא יעילה יותר, תלמידים שלמדו באוניברסיטאות אמריקניות, גרמנית, דנית, סינית, איטלקי ויפניות חווים מינימאלי אין בעיות בכל הקשור להעברת לאוניברסיטה רוסית.

רוסיה נמצאת כרגע בתהליך של מיתוג דגם תואר ההשכלה הגבוה המסורתי שלה לאחד שהוא הרבה יותר תואם את תארים אקדמיים מסוג מערבי. בשנת 2003, רוסיה חתמה על הצהרת בולוניה שסללה את הדרך לממשלה לחוקק חוק שהסיר את המודל הישן שלה, חמש שנים לתואר אחד דומה למערכת האמריקנית התואר - התואר הראשון ארבע השנים אחריו אמן של 'מידה. עם זאת, עדיין שומרת על מידת postdoctorate דפוס האיחוד המסורתי, המועצות שהוקם לפני כמעט 90 שנים. בעיקרון, תואר הדוקטור ברוסיה מוגדר והרוויח פי העומק של תלמיד 's הישגים אישיים בתחום מחקר מדעי (דוקטור Nauk, או רופא של מדע) או מחקר אקדמי.

אוניברסיטאות רוסיות פופולריות

האוניברסיטאות הגדולות והוותיקות ברוסיה הן האוניברסיטה של ​​מדינת סנט פטרסבורג והאוניברסיטה הממלכתית של מוסקבה. במהלך שנתי ה -2000, יזמה ממשלת תכנית שהוקמה "" האוניברסיטאות הפדרליות על ידי מיזוג מוסדות להשכלה גבוהה, שכבר היו קיימות והקצאת מענקי מימון מיוחד להם. חלק מן האוניברסיטאות החדשות אלה כוללים אוניברסיטת קאזאן הוולגה הפדרלית, אוניברסיטה הפדרלית הסיבירי והאוניברסיטה הפדרלית צפון מזרח.

השתתפות אוניברסיטה ברוסיה

מאחר שרוב האוניברסיטאות רוסיות ללמד שיעורים ברוסית, צריכים תלמידים לפחות ידע בסיסי של השפה לפני החלת לאוניברסיטה. זה חובה לכל הסטודנטים הזרים לקחת קורס בשפה רוסית, כחלק מתכנית הלימודים שלהם, אלא אם הם יכולים להוכיח שהם לא צריכים את זה.

סטודנטים בינלאומיים יכולים לעבוד במשרה חלקית בזמן נרשם לתכנית לתואר. להיות מודע לכך שמעסיקים של סטודנטים בינלאומיים חייבים להיות בעל רישיון מיוחד המציג להם מותר להעסיק סטודנטים זרים לפני תלמידים באופן חוקי יכולים לעבוד בשבילם.

פנייה לאוניברסיטה רוסית יש להגיש את המסמכים הבאים:

 • טופס בקשה מצביע על שדה רצוי של מחקר
 • ההעתק מאושר של תעודה בגרות או תעודה חינוכית אחרת המציין תלמיד זכאי להירשם לתכנית השכלה גבוהה
 • תעודה מוסמכת בריאות ועותק של תוצאות בדיקת דם HIV שהונפק על ידי חברת ביטוח בריאות שהוא מוכר על ידי הקונסוליה רוסית
 • העתק מאושר של תעודת לידה
 • 4 תמונות פספורט בגודל 6 x (כולל לפחות שש מהתמונות האלה)

למה ללמוד ברוסיה?

מערכת השכלה גבוהה של רוסיה היא קפדני, תחרותית ומוכר בעולם לתארים שיש לה באופן עקבי אונסק"ו וארגון הבריאות העולמי דירוגים גבוהים. כדי למשוך סטודנטים בינלאומיים במיוחד, האוניברסיטאות רוסיות לספק 100 אחוזים ויתורים שכר לימוד תשלום, כמו גם מלגות נדיבות. בנוסף, רוסיה היא מדינה מרתקת, מגוונת והיסטורי רב השפעה, שמציעה לסטודנטי זרים עושר של חוויות חדשות ומעשירה.

דרישות אשרה

 1. ויזת סטודנט רוסי - תקפה ללימודים בכל מכללה או אוניברסיטה רוסית או לכל קורס קצר מועד.
 2. ויזה הומניטרית רוסית - לאלו הנוסעים לרוסיה כדי לעסוק במחקר פוסט-דוקטורט או להשתתף בסמינרים אקדמיים. תקף עד שנה למטרות כולל כאלו הקשורות למדע או תרבות. (שימו לב: כל מידע נוסף הוא על ויזת סטודנט רוסי.)

איזה סוג ויזה אתה צריך?

שם ויזה

ויזת סטודנט רוסי; ויזה הומניטרית רוסית

מחיר ומטבע

העמלות הנדרשות עבור ויזת סטודנט רוסי משתנות בהתאם למדינה שהנפיקה את הדרכון לסטודנט, והאם תבחר בשירות סטנדרטי או אקספרס. כדוגמה, עלויות ויזת סטודנט רוסי לאזרח אנגליה מתחילות ב-165 ליש"ט. עם זאת, שימו לב כי דמי הבקשה שלכם לא יוחזרו אם בקשתכם לאשרת סטודנט תידחה או תידחה מכל סיבה שהיא.

מי יכול להגיש בקשה לויזה?

אזרחים ממרבית המדינות הזרות יצטרכו ויזה כדי ללמוד ברוסיה. אזרחים ממדינות חבר העמים (CIS) אינם זקוקים לויזה: ארמניה, אזרבייג'ן, בלארוס, קזחסטן, קירגיזסטן, מולדובה, טג'יקיסטן, אוקראינה, אוזבקיסטן וכן האזורים האוטונומיים של אבחזיה ודרום אוסטיה. אם אתה אזרח של ארמניה, בלארוס, קזחסטן, קירגיזסטן או אוקראינה אתה לא צריך ויזה אבל אתה צריך דרכון בתוקף. אם אתה אזרח של אבחזיה, אזרבייג'ן, מולדובה, דרום אוסטיה, טג'יקיסטן או אוזבקיסטן, אתה יכול להגיע לרוסיה ללמוד ללא דרכון או ויזה.

היכן ניתן להגיש את הבקשה?

שגרירות רוסיה או קונסוליה / מרכזי ויזה מורשים

לאזרחי מדינות הזקוקות לויזה לכניסה, יהיה צורך לקבל אשרת סטודנט רוסי לפני הנסיעה לרוסיה. עליך להגיש בקשה דרך השגרירות הרוסית או הקונסוליה במדינתך. ישנם גם מרכזי ויזה מורשים בחלק מהמדינות.

אתר אינטרנט:

איך עושים את הבקשה?

לפני הגשת הבקשה, עליך להתקבל לקורס באוניברסיטה כדי שתוכל לקבל הזמנה רשמית לבוא לרוסיה ללמוד. ברגע שיש לך הזמנה, היא תקפה לשלושה חודשים. לאחר מכן, כדי להגיש בקשה לוויזת הסטודנט הרוסי שלך, עליך לבקר בשגרירות הרוסית או הקונסוליה במדינתך ולהגיש את כל המסמכים הדרושים. שימו לב: עליכם לרשום את הויזה שלכם תוך שבעה ימים מכניסתכם לרוסיה. במקרה של ויזות סטודנטים, בדרך כלל הצד המזמין (אוניברסיטה או מכללה או בית ספר לשפות או מכון) הוא זה שמארגן את רישום הוויזה של הסטודנטים. לאחר סיום ההרשמה, תסופק לך הוכחה לרישום הויזה שלך, אותה עליך לשמור בזהירות עד שתצא מהמדינה.

על מנת להגיש בקשה לוויזת סטודנט לרוסית, עליך להגיש טופס בקשה לויזה מלא, דרכון לאומי מקורי (ועותק של העמוד הראשון), תמונה סטנדרטית אחת, הוראת כסף, מכתב הזמנה מקורי מהארגון הרוסי המארח שלך, מקורי תעודת בדיקת דם שלילית ל-HIV (איידס) (לא מעל 3 חודשים). הדרכון הלאומי צריך להיות תקף לפחות משנה וחצי.

מתי כדאי להגיש בקשה?

אתה יכול להתחיל את תהליך הבקשה לויזה 45 ימים לפני תאריך ההגעה המתוכנן לרוסיה. זמן העיבוד יכול להיות ארוך, לקחת בין שבועיים לחמישה שבועות. אשרת הסטודנט ניתנת בתחילה ל-90 יום אך ניתן להאריך אותה לשנה ולאחר מכן לחדש אותה למשך כל הלימודים.

זמן עיבוד

5 Weeks

הזדמנויות עבודה

אם יש לך ויזת סטודנט רוסי, תידרש אישור עבודה משירות ההגירה הפדרלי (FMS) אלא אם העבודה הזו מתבצעת במהלך החגים או במוסד או בארגון שבו אתה לומד. תקבל אישור לעבוד רק אם אתה סטודנט במשרה מלאה באוניברסיטה מוסמכת וגיל 18 לפחות. ההיתר יאפשר לך לעבוד רק בתחום או במקצוע הקבועים בהיתר ובעיר או באזור האוניברסיטה שלך. עלות רישיון עבודה לאלו עם אשרת לימודים רוסית היא 3,500 RUB (60 דולר). אם תעזוב את הקורס באוניברסיטה שלך, אישור העבודה יבוטל ולא תוכל עוד לעבוד ברוסיה.

שעות לשבוע

0

למה צריך ויזה מהסוג הזה?

אם אתה מציג מסמכים כוזבים עבור אשרת הסטודנט שלך או מסתיר או מצג שווא עובדות בבקשתך. ייתכן שתימנעו ממך כניסה לרוסיה בוויזת סטודנט אם אתה נשאי HIV.