We have scheduled maintenance on our sites on the 21st of May from 4PM to 8PM CET. During this maintenance window, some functions on this site may become temporarily unavailable

צרפת

לימוד לִשְׁלוֹט ב צרפת 2024

שנה מטבע

עלות מחיה חודשית בסיסית

 • השכרה בדירה משותפת

  459
 • נתח של שירותים

  57
 • מנוי לאינטרנט

  30
 • תחבורה מקומית

  61

עלות אורח חיים לדוגמה

 • שילוב של מזון מהיר

  10
 • כרטיס קולנוע

  12
 • חצי ליטר בירה מקומית

  6

בערך צרפת

השכלה גבוהה בצרפת

צרפת היא כיום יעד המחקר הפופולרי ביותר הרביעי בעולם, וזה 's אין פלא עם התרבות שלה המעולה, המערכת באוניברסיטה כטובה ביותר והתיקו של שכר לימוד נמוך יחסית. בכל שנה, קרוב ל 300,000 תלמידים לנסוע לצרפת למטרה הבלעדית של לימוד בבתי הספר שלה.

מערכת ההשכלה הגבוהה בצרפת יכולה להיות קצת מבלבלת. המערכת היא להיות סטנדרטית למערכת השלוש ברמה, מה שהופך את זה קצת יותר קל להבנה. כיום, סטודנטים לתואר ראשון יתחילו על ידי רודף רישיון, שהוא דומה לתואר ראשון 's. זה ואחרי אימון ברמת מאסטר ידי. הרמה הסופית של הכשרה היא Doctorat. הרישיון לוקח שלוש שנים כדי להשלים, עם שנתיים הדרושות לתכנית אב. תכנית Doctorat בדרך כלל דורשת שלוש שנים נוספות.

האוניברסיטות בצרפת הם במימון המדינה, ולכן שכר הלימוד אינו גבוה.לשחק לבלות על € 200 - € 400 לשנה, בהתאם למחקרים שאתה רודף והאוניברסיטה לך להשתתף. יוצאים מכלל זה הם בתי ספר לעסקים בצרפת. רוב בתי ספר לעסקים הם בבעלות פרטית, ושכר לימוד יכול להיות מעל 15,000 € שנה.

בצרפת יש הרשמה פתוחה למדי לתוכניות לתואר ראשון בשנה הראשונה. עם זאת, לאחר השנה הראשונה, תלמידים יצטרכו לעבור סדרה של מבחנים, אשר יכול להיות תחרותי מאוד, כדי למצוא מקום כסטודנטים בשנה השנייה. הארץ יש גם מערכת של בתי ספר סלקטיביים נקראת Grandes Ecoles, שרק תלמידים נבחרים שנבחרו ל, ויש להם בחינות סלקטיבית כניסה, שכר לימוד גבוה יותר ויותר יוקרה.

שנת הלימודים מתחילה בצרפת בסוף ספטמבר, עם פתיחת סמסטר האביב בתחילת פברואר. חגים מתקיימים במהלך חג המולד ושנה חדשה, כמו גם כל הקדושים 'היום וחג הפסחא. רוב בתי ספר גם חופשת אביב ושלושה חודשים של חופשת הקיץ.

עם סיום הלימודים, תלמידים רבים להמשיך לרדוף תוכניות מחקר מדעיות. יכולות להיות מסובסדות אחת לתוכניות לשלושה חודשים אלה באמצעות מחקר מדעי תכנית מענק ברמה גבוהה, המכסה את עלויות נסיעה, שכר לימוד והוצאות מחיה.

דרישות ויזה

אם אתה מגיע ללימודים בצרפת ממדינה באיחוד האירופי, אתה לא צריך להגיש בקשה לויזת סטודנט. אם המדינה שלך היא מחוץ לאיחוד האירופי, ואז תצטרך לבקר קונסוליה צרפתית כדי לקבל ויזת סטודנט לפני הנסיעה לארץ. הוויזה שלך תשמש כהוכחה למעמד התושבות שלך במהלך השנה הראשונה שלך במחקר. לאחר שנה, תצטרך להגיש בקשה לCarte דה Sejour. כמו כן, יהיה עליך להירשם במשרד ההגירה המקומי בתוך 30 ימים מיום ההגעה שלך בארץ.

טיפים

בגלל עלות שכר הלימוד ואבדה את הריבית גבוהה על ידי סטודנטים בינלאומיים, אתה רוצה לעשות את התוכניות שלך ללימוד בצרפת המוקדם. אמנם כניסה לאוניברסיטאות לא תהיה הרבה מקושי אם אתה סטודנט בשנה הראשונה, מציאת דיור ומקבל את הניירת שלך על מנת לוקחת קצת זמן. אם אתה זקוק לסיוע כספי, אתה רוצה להגיש בקשה למענק מחקר או כמובן גם כן.

כפי שאתה להתכונן ללימודים בצרפת, אתה יהיה בין כמה מהוגי דעות המובילות בעולם . "אתה תהיה לך את ההזדמנות ללמוד באולמות שכבדו בנוכחותם בעבר על ידי שמות כמו סארטר, דורקהיים או מארי קירי. אמנם התהליך של יישום לאוניברסיטאות ועובד דרך הבירוקרטיה יכול להיות מרתיע, בסופו של הדבר תקבל חינוך איכותי במחיר סביר באופן מפתיע, מה שהופך את המאמץ בהחלט שווה לקחת.

דרישות אשרה

ישנם סוגים שונים של ויזות סטודנטים, תלוי כמה זמן אתם מתכננים ללמוד בצרפת:

 1. Visa de court séjour pour etudes (ויזת סטודנט לשהייה קצרה 'שנגן') - אם הלימודים שלך יימשכו פחות משלושה חודשים, אז עליך להגיש בקשה לוויזת סטודנט שנקראת שנגן. הוא מונפק ללא תשלום ואינו ניתן לחידוש. ייתכן ש-41 מדינות לא יזדקקו לויזה לשהייה של פחות משלושה חודשים.
 2. Etudient concours (ויזה לבחינות קבלה) - בויזה זו ניתן להגיע לצרפת על מנת לגשת למבחן קבלה במכון להשכלה גבוהה. אם תעבור, תוכל להגיש בקשה ישירות למחוז המקומי שלך (רשות מקומית צרפתית/משרד אדמיניסטרטיבי) בצרפת לקבלת היתר שהייה לשנה אחת שניתן לחידוש.
 3. Visa de long séjour temporaire pour etudes (ויזה זמנית לשהייה ארוכה) – ויזה זו מאפשרת ללמוד בצרפת בין שלושה לשישה חודשים ללא צורך באישור שהייה. זה לא מתחדש.
 4. Visa de long séjour etudes (ויזה לשהייה ארוכה) - אם אתה רוצה ללמוד יותר משישה חודשים, אז אתה צריך להגיש בקשה לוויזת סטודנט לטווח ארוך בצרפת. משנת 2013, אשרת לימודים מסוג זה נמשכת כעת למשך הקורס שלך בצרפת. אשרות שהייה ממושכות משמשות כאישורי שהייה ונקראות VLT-TS.
 5. אשרת חוקר שהייה ממושכת - אם יש לך תואר שני ומעלה ואתה רוצה להגיע לצרפת כדי לקחת חלק במחקר או ללמד ברמה האוניברסיטאית, אז המוסד יכול להביא אותך לשהייה ממושכת ויזת חוקר VLS-TS.

איזה סוג ויזה אתה צריך?

שם ויזה

אשרת סטודנט

מחיר ומטבע

EUR 50

דמי אשרת הסטודנטים נעים מאוד, בהתאם לסוג הויזה ולמדינה ממנה אתה מגיע. עבור סטודנטים מאזור שנגן, העלויות נעות בין 50 ל-99 יורו. אשרת סטודנט שנגן לטווח קצר היא ללא תשלום.

מי יכול להגיש בקשה לויזה?

אם אתה אזרח האיחוד האירופי, או אזרח מה-EEA, שוויץ, נורבגיה, איסלנד או ליכטנשטיין, אינך זקוק לויזה לסטודנט צרפתי.

אם אתה אזרח מכל מקום אחר בעולם, תצטרך לקבל אשרת סטודנט לצרפת. אתה צריך להבטיח מקום בקורס במוסד חינוכי צרפתי לפני הגשת בקשה לויזה.

היכן ניתן להגיש את הבקשה?

שגרירות/קונסוליה צרפתית

מדינות מסוימות דורשות ממך להירשם תחילה ב-CampusFrance, הסוכנות הלאומית הצרפתית להשכלה גבוהה, וסטודנטים בינלאומיים, על מנת להגיש בקשה להתקבל ולקבל אשרת סטודנט באמצעות הליך CEF. אחרת, עליך לקבל את הויזה שלך בשגרירות/קונסוליה הצרפתית במדינתך.

אתר אינטרנט:https://france-visas.gouv.fr/

איך עושים את הבקשה?

על מנת להגיש בקשה לויזה שלך, תזדקק לדברים הבאים:

 1. מכתב קבלה רשמי לתוכנית מוסמכת במוסד צרפתי. זה צריך להיות על נייר עם כותרת רשמית, לציין את הפרטים המלאים שלך, פרטי המוסד הצרפתי, ולציין את תאריכי ההתחלה והסיום של התוכנית האקדמית.
 2. הוכחה שיש לך מספיק כספים (כרגע 615 אירו לחודש), למשל, דף חשבון בנק, מכתב ערב, או הודעה על מענק או מימון ממקור רשמי.
 3. הוכחת כרטיס חזרה הביתה. לעתים קרובות זה בצורת הכרטיס או ההזמנה בפועל המציגים את תאריך היציאה, אך יכול להיות הצהרת כוונות בכתב יד, כולל תאריכי יציאה מיועדים.
 4. הוכחת ביטוח רפואי (כיסוי מינימום 30,000 אירו).
 5. הוכחת לינה. ניתן להציג בצורה של אישור דיור לסטודנטים או תעודת פנסיון ולינה או "אישור דיור" (אם אתה גר עם חברים או קרובי משפחה).
 6. הוכחת בקיאות בצרפתית, אם אתה לומד קורס בשפה הצרפתית.

ישנו תשלום עבור בקשת הוויזה וכן עליך להיות בעל דרכון בתוקף לתקופה של שלושה חודשים לאחר תאריך התפוגה שלך של הצד המבוקש. עליך למלא בקשה שאתה חתום עליה ולהגיש שלושה תמונות עם הבקשה.

מתי כדאי להגיש בקשה?

יכול לקחת עד חודשיים לאישור בקשת ויזה, לכן עליך להגיש את כל המידע הדרוש במהירות האפשרית לפני שאתה מתכנן לעזוב. אשרת סטודנט לשהייה קצרה 'שנגן' נמשכת 90 יום, אשרת שהייה זמנית זמנית לשלושה עד שישה חודשים, וויזה לשהייה ארוכה למשך הקורס שלך: שלוש שנים לרווקים, שנתיים לתואר שני, ארבע שנים לדוקטורט.

זמן עיבוד

2 Months

הזדמנויות עבודה

כסטודנט בינלאומי עם אשרת לימודים בצרפת, אתה יכול לעבוד עד 964 שעות בשנה בודדת (כ-60 אחוז מהעבודה במשרה מלאה למשך שנה) - בזמן שאתה בקורס, וכל עוד יש לך היתר שהייה בתוקף.

שעות לשבוע

0

למה צריך ויזה מהסוג הזה?

בעת השלמת הבקשה שלך לויזה לצרפת, חיוני שתמלא את הבקשה במלואה. אל תשאיר שום דבר ריק מכיוון שזה יכול לעכב מאוד את תהליך הבקשה. כמו כן, עליך לוודא שברשותך כל המסמכים הדרושים ולהגיש אותם עם הבקשה.