Keystone logo
צ'כיה

לימוד לִשְׁלוֹט ב צ'כיה 2024

שנה מטבע

עלות מחיה חודשית בסיסית

 • השכרה בדירה משותפת

  405
 • נתח של שירותים

  94
 • מנוי לאינטרנט

  22
 • תחבורה מקומית

  21

עלות אורח חיים לדוגמה

 • שילוב של מזון מהיר

  7
 • כרטיס קולנוע

  8
 • חצי ליטר בירה מקומית

  2

בערך צ'כיה

הרפובליקה הצ'כית מתגאה המוסד הוותיק ביותר להשכלה גבוהה במרכז אירופה, אוניברסיטת צ'ארלס. ממוקם בפראג, בית הספר נוסד בשנת 1348.

השכלה הגבוהה הצ'כית מודרנית משתמשת במבנה המחזור שלושת תארי דוקטור ראשון, תואר שני ו. מוסדות להשכלה גבוהות מחולקות לאוניברסיטאות ולא אוניברסיטאות. שאינן האוניברסיטאות בדרך כלל מספקות רק התואר הראשון, ואילו האוניברסיטאות לספק תוכניות לימוד בכל רמות התואר ותחומים אקדמיים.

יש צ'כיה 26 ציבורית, 2 מדינה, ו44 מוסדות פרטיים להשכלה גבוהה. שני מוסדות המדינה הם בתי ספר מיוחדים המנוהלים על ידי משרד הביטחון ומשרד הפנים.יחדיו, בתי הספר מציעים תואר שני במגוון רחב של תחומים, כולל אדריכלות, היסטוריה של אמנות, פיסול, תיאטרון, לימודי תיאולוגיה, הנדסה, טכנולוגיית מידע, כימיה, פיסיקה, מדעי טבע, עסקים, מדעי חברה, ייעור, חינוך, ו רבים אחרים. מוסדות פרטיים רבים להתמקד באזורים ספציפיים של מחקר כמו עסק.

למה ללמוד בצ'כיה?

יש צ'כיה מסורת ארוכה של חינוך ומחקר באיכות גבוה, במיוחד בתחומי מדע, הנדסה ורפואה. סטודנטים בינלאומיים ימצאו סביבת מסבירת פנים, כיום יותר מ -37,000 סטודנטים זרים הלומדים בבתי ספר צ'כיים.

תוכניות רבות נמצאות כעת מוצעות באנגלית ובשפות אחרות מלבד צ'כי. בנוסף, מאטר במנהל עסקים (MBA) במעלות גוברים פופולריות, רוב תוכניות MBA להשתמש בגישת חקר מקרה.


שכר לימוד ומשך תכנית

על פי חוק, שכר הלימוד הוא ללא תשלום עבור כל הלאומים בכל המוסדות הציבוריים להשכלה גבוהה ברפובליקה הצ'כית. דמי מסוימים מיישמים, כגון קבלה, הארכת לימודים מעבר לתאריך מקורי, מחקרים שנעשו בתוספת לתכנית המקורית של סטודנט, ודמים ללימוד בשפה שאינה Caech.

מוסדות פרטיים נקבעו שכר הלימוד שלהם ו, ואלה נעים בדרך כלל בין 2,000 דולרים ל -15,000 דולרים בכל שנה.

תוכניות לתואר שני יכולות להימשך בין שנה לשלוש שנים. התוכניות לתואר שני הן מאוד תיאורטי וסטודנטים נדרשים לקחת מבחן מצב סופי ולהגן על תזה בפורום ציבורי.

שנה אקדמית

תאריכי התחלה מדויקים שהוקמו על ידי מוסדות בודדים, אבל רוב להתחיל את שנת הלימודים באוקטובר. בנוסף לכך, רוב המוסדות לחלק את שנת הלימודים לשני סמסטרים של 20 שבועות בחורף ובקיץ, כולל תקופת הוראה 15 שבועות, חמישה שבועות של בחינות, וחג. חופשה של חודשים נלקח בדרך כלל בחודשי יולי ואוגוסט.

הזדמנויות לתארים מתקדמים

ישנן הזדמנויות רבות לתעסוקה בצ'כיה לאחר קבלת התואר שני לכל התלמידים, ללא קשר ללאום. שליש מהדירקטורים של חברה ברפובליקה הצ'כית הם זר. למרות שהעסק מתנהל יותר ויותר באנגלית, תלמידים שנעשו מחקרים בצ'כיה או כבר בקיאים בצ'כיה ימצאו יתרון בהשגת תעסוקה.

דרישות ויזה

כל הסטודנטים הבינלאומיים דורשים ויזות לטווח ארוך ללימודים בצ'כיה. מידע נוסף זמין באתר האינטרנט שלויזות סטודנט CZ / mvcren / מאמר / מידע למטרות בתי ספר וstudents.aspx- "> משרד הפנים. לטווח ארוך יכולות לקחת 3-4 חודשים כדי להשיג, ולכן תלמידים צריכים לתכנן בהתאם.
ביטוח בריאות

סטודנטים ממדינות איחוד האירופי החברות, איסלנד, ליכטנשטיין, נורווגיה ושווייץ עשויות להשתמש בכרטיס ביטוח הבריאות האירופי המסופק על ידי המדינה הבית שלהם כדי לקבל שירותים רפואיים.

סטודנטים ממדינות אחרות אינם זכאים לביטוח בריאות ציבור וחייבים לרכוש ביטוח בריאות מסחרי שמכסה לפחות 30,000 € שווה של טיפול. סטודנטים בהיות לטווח ארוך נדרשים להציג הוכחת תשלום פרמיה.

בנוסף לביטוח בריאות, בכל בתי החולים הגדולים לקבל כרטיסי אשראי גדולים או במזומן כתשלום עבור טיפול.

טיפים

ישנם ארגוני סטודנטים רבים בצ'כיה המוקדש לסיוע לסטודנטים בינלאומיים.ארגונים אלה כוללים רשת ארסמוס הסטודנטים והאגודה הבינלאומית לחילופי סטודנטים לניסיון טכני (IAESTE).

תלמידים לא בקיאים בצ'כיה ימצאו קורסים רבים בצ'כיה על מנת לסייע להם. למרות שקורסים אלה בדרך כלל דורשים תשלום נוסף, חלקם מכוסים על ידי מלגות. המכון ללימודי שפה והכנה מספק קורסים רבים לתלמידים עם ליקויי שפה, כולל קורסים מרוכזים וקורסים מקוונים.

דרישות אשרה

 1. ויזה לטווח קצר - לשהייה של עד 90 יום
 2. ויזה לטווח ארוך - לשהייה מעל 90 יום.
 3. אישור שהייה לטווח ארוך לצורכי לימוד - לסטודנטים המגיעים לתקופה של יותר משנה.

איזה סוג ויזה אתה צריך?

שם ויזה

אשרת סטודנט

מחיר ומטבע

CZK 2500

עלות הוויזה הנוכחית עבור ויזת סטודנט לצ'כיה היא 2,500 CZK (בסביבות 98 יורו). העמלה עשויה להשתנות.

מי יכול להגיש בקשה לויזה?

סטודנטים ממדינות האיחוד האירופי/EEA ושווייץ אינם צריכים ויזה כדי ללמוד בצ'כיה. עם זאת, לסטודנטים באיחוד האירופי יש חובת דיווח לאחר הגעתם אם השהות המיועדת בצ'כיה היא יותר מ-30 יום. במצב זה, תוך 30 יום מכניסתך לצ'כיה, עליך להצהיר על נוכחותך בפני משטרת החוץ.

סטודנטים ממדינות מחוץ לאיחוד האירופי צריכים להגיש בקשה לוויזת סטודנט.

היכן ניתן להגיש את הבקשה?

שגרירות/קונסוליה של הרפובליקה הצ'כית

אתה מגיש בקשה לוויזת סטודנט שלך בשגרירות/קונסוליה של הרפובליקה הצ'כית במדינת מגוריך.

אתר אינטרנט:https://www.mzv.cz/jnp/en/diplomatic_missions/czech_missions_abroad/index.html

איך עושים את הבקשה?

תחילה יהיה עליך להתקבל למוסד חינוכי בצ'כיה. על בית הספר/תוכנית להיות מוסמך על ידי משרד החינוך, הנוער והספורט של הרפובליקה הצ'כית. אם זה לא מאושר, אז אתה צריך להגיש בקשה לויזה למטרות אחרות.

יש לבקש (ולהשיג) אשרות לראשונה לפני הגעתם לצ'כיה - אסור לנסוע לצ'כיה בלעדיה

המסמכים הבאים נדרשים בעיקר לקבלת אשרת סטודנט או אשרת שהייה:

 • טופס בקשה
 • מכתב קבלה ללימודים
 • דרכון תקף ותמונות פספורט
 • הוכחה של משאבים כספיים עבור השהות (למשל בצורה של דף חשבון בנק או אישור על היותו מוטב במענק)
 • אישור לינה מובטחת
 • ביטוח בריאות בינלאומי תקף
 • תקציר ממרשם הרישום הפלילי

כל המסמכים (למעט מסמך הנסיעה ותדפיס הבנק) חייבים להיות בשפה הצ'כית. תרגומים לצ'כית חייבים להיות מאומתים רשמית.

תוך כדי הגשת הבקשה, ניתן לערוך ראיון עם הפונה. תיעוד כתוב של הראיון יכול להיות חלק מהבקשה. רישום יירשם בשפה הצ'כית וייחתם על ידי המבקש וקצין הקונסוליה שיבצע את הראיון. במקרה שאתה לא מבין צ'כית אתה יכול להביא איתך מתורגמן שיתרגם את הרשומה הכתובה.

מתי כדאי להגיש בקשה?

כל הליך קבלת הויזה למטרות לימוד יכול להימשך עד 60–90 יום, ולכן מומלץ להגיש בקשה לויזה זמן רב מראש.

הויזה לטווח ארוך נמשכת עד 6 חודשים. ניתן לבצע הרחבות. רישיון השהייה לטווח ארוך לצורך הלימוד תקף לשנה.

זמן עיבוד

90 Days

הזדמנויות עבודה

אין הגבלות על העסקת סטודנטים המגיעים ממדינות האיחוד האירופי או ה-EEA. אין צורך באישור עבודה ולעובדים אלה יש את אותו מעמד חוקי כמו אזרחי צ'כיה.

סטודנטים מחוץ לאיחוד האירופי/EEA מחויבים לקבל אישור עבודה. עם זאת, ישנם כמה יוצאי דופן:

 • הם אינם זקוקים להיתר תעסוקה במקרה שהם ימשיכו פעילות בשטחה של צ'כיה כחלק מהשתלמויות חילופיות לסטודנטים ובוגרים צעירים ממוסדות להשכלה גבוהה
 • הם אינם זקוקים להיתר תעסוקה אם הם סטודנטים עד גיל 26 ואינם עובדים יותר מ-7 ימים קלנדריים רצופים או סך של 30 ימים בתוך שנה קלנדרית
 • הם אינם זקוקים להיתר תעסוקה אם הם קיבלו השכלה מקצועית תיכונית או תיכונית או השכלה מקצועית שלישונית בקונסרבטוריון על פי חוק החינוך הצ'כי.

במקרים אחרים יש להגיש בקשה להיתר העסקה. ניתן להגישו באופן אישי או על ידי אדם אחר על בסיס ייפוי כוח בכתב בכל משרד אזורי מתאים מקומי של שירות התעסוקה הציבורי. ההיתר שניתן כפוף לעמלה מנהלית בסך 500 CZK.

שעות לשבוע

0

למה צריך ויזה מהסוג הזה?

בקשת הוויזה שלך עשויה להידחות אם אינך יכול להציג הוכחה לכספים הנדרשים, או אם תספק מסמכים שגויים או לא מלאים.