Keystone logo
פינלנד

לימוד לִשְׁלוֹט ב פינלנד 2024

שנה מטבע

עלות מחיה חודשית בסיסית

 • השכרה בדירה משותפת

  441
 • נתח של שירותים

  38
 • מנוי לאינטרנט

  20
 • תחבורה מקומית

  60

עלות אורח חיים לדוגמה

 • שילוב של מזון מהיר

  9
 • כרטיס קולנוע

  15
 • חצי ליטר בירה מקומית

  7

בערך פינלנד

השכלה גבוהה בפינלנד

המוסדות הטכנולוגיים (המכונה גם כטב"מ, או uiversities למדעים) ואוניברסיטאות הם שני המגזרים המרכיבים את מערכת השכלה גבוהה של פינלנד . בעוד האוניברסיטאות במפורש לקדם מחקרים המבוססים על המחקר אקדמיים כגון תוכניות ביו ופסיכולוגיות, המוסדות הטכנולוגיים להקנות לתלמידי חינוך מקצועי מהסוג שנועד לתת להם את הכישורים הדרושים כדי להשיג תעסוקה עם סיום לימודיו. אתה יכול רק להרוויח פוסט מאסטר 's או תואר דוקטור מאוניברסיטה.

הסטודנטים הצעתו של כטב"מ לגשת למגמות שונות המספקות תואר ראשון והתואר שני עם השלמתו. זה בדרך כלל לוקח סטודנט טכניון בין שלוש וחמש שנים כדי להרוויח את תואר ראשון 's מכטב"מ ושנים עד שלוש שנים נוספות להרוויח מאסטר ' s תואר. בנוסף, "יש האוניברסיטאות טכניון של תוכניות רבות, כי הם זמינים באנגלית, יחד עם כמה מאסטר 's פינלנד תוכניות שזמינות גם באנגלית.

קבלה למוסדות להשכלה גבוהה פיניות מבוססת על סטודנט 's-GPA הרוויח ואילו בבית הספר תיכון או מנקיטת אוניברסיטה "בחינת כניסה שלו. בדיקות אלה שונים מהאחרים בכך שהם לא נועדו לבחון תלמיד 's היכולת לשנן מידע או "ניחוש " את התשובה לשאלת בחירה אפשרית. במקום זאת, שאלות על כישורים פיני כניסה בחינת מבחן אנליטיות וחשיבה ביקורתיים על ידי יישום שאלות מאמר מסוג קצרים יותר.

סטודנטים שסיימו את לימודי אוניברסיטת פוליטכניק עשויים לחול באוניברסיטה להמשיך אמן 's תואר. בוגר טכניון אולי לקחת מחקרים נוספים באוניברסיטה על מנת לשמור על רמת חינוך שחווים בוגרי האוניברסיטאות.

מערכת שכר לימוד של פינלנד

משרד של פינלנד חינוך להשכלה גבוהה ולכן כספי אזרחי פינלנד לא צריך לשלם שכר לימוד כאשר השתתפות טכניון או באוניברסיטה.זה חל גם על סטודנטים בינלאומיים ברוב המקרים. לדוגמה, לתואר של איזה אמן אולי קשור שכר לימוד לסטודנטים שאינם חברים באיחוד האירופי או באזור הכלכלי האירופי. עם זאת, סטודנטים הלומדים בטכניון או באוניברסיטת מתקן יצטרכו לרכוש ספרים וחומרים אחרים כמובן, כמו גם לשלם עבור ההוצאות המחיות שלהם. העלות של פינלנד המחיה בדומה למדינות אחרות באיחוד אירופי.

אשרות והיתרי תושב לסטודנטים

אם אתה לוקח את בחינת כניסה בפינלנד, תצטרך ויזה, אשר מאפשרת לך להישאר מקסימום של שלושה חודשים. כסטודנט לתואר לומד בפינלנד שאינו אזרח איחוד אירופי או EEA, לאחר מכן, יצטרך להגיש בקשה לרישיון ישיבת תלמיד. לקבלת מידע נוסף, פנה למדינה שלך 's שגרירות פינית כדי לברר כיצד לקבל רישיון ישיבת תלמיד. אתה יכול גם לבקר באתר האינטרנט של שירות ההגירה הפיני כדי לקבוע מה תהיה עליך להגיש בקשה לקבלת היתר זה.

להיות מודע לכך בזמן שאתה להגיש בקשה להיתר תושב סטודנט, אתה תתבקש להציג הוכחה שאתה יכול לתמוך בעצמך בעת שהתגורר בפינלנד. נכון לעכשיו, סטודנטים בינלאומיים חייבים להראות שיש להם גישה ל6000 € לשנה או 500 € לחודש כדי לכסות את ההוצאות מחיות מינימאלי. בדולרים של ארה"ב זה משווה ל כ 600 $ לחודש או 7000 $ בשנה.

למה ללמוד בפינלנד?

מלבד העובדה שפינלנד משלם עבור רוב, אם לא את כל שכר לימוד, את הייחודיות של התרבות הפינית, קירבה לכמה מדינות אחרות ומרתקות בארץ 's דגש על שיפור איכות מערכת ההשכלה הגבוהה שלה כל הזמן עושה פינלנד אחד המקומות הטובים ביותר להרוויח תואר בעולם.

דרישות אשרה

 1. ויזת שהייה קצרה - לכל היותר של 90 יום ביקורים. ייתכן שתזדקק לויזה למשל אם אתה מוזמן לגשת למבחן קבלה בפינלנד, או אם אתה לוקח חלק בקורס או החלפה שנמשכים פחות מ-90 יום.
 2. אישור שהייה ללימודים - אישור שהייה זמני לטווח ארוך הניתן לרוב למשך שנה בכל פעם. אם אתה מגיע לפינלנד לתקופת חילופי סטודנטים העולה על שלושה חודשים, או אם התקבלת לתכנית לתואר מלא, עליך להגיש בקשה לתכנית זו.

איזה סוג ויזה אתה צריך?

שם ויזה

אשרת שהייה קצרה; אישור מגורים ללימודים

מחיר ומטבע

EUR 330

העמלות עבור היתר שהייה של פינלנד ללימודים להגשת בקשה על נייר עומדים כעת על 330 אירו; ו-300 אירו עבור בקשה אלקטרונית.

מי יכול להגיש בקשה לויזה?

אם אתה אזרח נורדי או אזרח האיחוד האירופי/EEA, אינך צריך ויזה או היתר שהייה לפינלנד. עם זאת, אתה נדרש לרשום את מגוריך אצל מיגרי אם שהותך בפינלנד עולה על 90 ימים (6 חודשים לאזרחים נורדיים). בנוסף, אם שהותכם בפינלנד נמשכת יותר משנה, עליכם להירשם במערכת האוכלוסייה הפינית.

אם אתה אזרח שאינו האיחוד האירופי/EEA, בדרך כלל תצטרך ויזה או אישור שהייה לסטודנט. לאיזה מהם כדאי להגיש בקשה, תלוי במשך השהות בפינלנד.

היכן ניתן להגיש את הבקשה?

שגרירות או קונסוליה מקוונת / פינית

אתה יכול להתחיל את הבקשה שלך להיתר שהייה לסטודנט באופן מקוון בכתובת Enterfinland.fi, אך תוך כדי התהליך, יש צורך גם לבקר באופן אישי בשגרירות או קונסוליה של פינלנד. לא ניתן לטפל בבקשה להיתר שהייה של סטודנט פיני עד שהמבקש מבקר בשגרירות, ללא קשר אם הבקשה הוגשה באופן אלקטרוני או בשגרירות עצמה.

אתר אינטרנט:

איך עושים את הבקשה?

על מנת להגיש בקשה לקבלת אשרת סטודנט או אישור מגורים של פינלנד עליך לעמוד בתנאים הבאים:

 • עליך לספק את מכתב הקבלה הרשמי שהונפק על ידי האוניברסיטה הפינית המארחת שלך.
 • הדרכון שלך חייב להיות בעל תוקף העולה על משך האשרה או אישור השהייה שאתה מבקש ב-3 חודשים לפחות.
 • הדרכון שלך חייב להיות הונפק במהלך 10 השנים הקודמות.
 • עליך לקבל עותק של טופס הבקשה המלא והחתום שלך.
 • עליך לספק הוכחה ליכולת הכלכלית שלך כדי לתמוך בעצמך כלכלית במהלך כל תקופת הלימודים שלך בפינלנד ולהסעה חזרה. נכון לעכשיו, סטודנט חייב להיות מינימום של 560 אירו לחודש עבור שהייה בפינלנד. משמעות הדבר היא שהתלמיד חייב לקבל מינימום של 6720 אירו לשנה עבור ההוצאות שלו בפינלנד.
 • עליך לספק הצהרה עדכנית על מצבך הפיננסי מהבנק שלך שמראה שיש לך לפחות 6720 אירו בחשבון הבנק שלך. שים לב שסטודנטים שלוקחים קורסים לתואר בפינלנד חייבים לקבל כספים למשך שנה בכל פעם. סטודנטים לחילופין חייבים להיות בעלי כספים לכל משך שהותם בפינלנד. במקרה שאין לך את הסכום הנ"ל בחשבונך, עליך לספק הוכחה בכתב לכך שקיבלת מלגה או מלגה או שנבחרת להטבות שיינתנו על ידי המוסד החינוכי שלך. שימו לב שדפי בנק של הורי המבקש או חשבון משותף או משותף לא יתקבלו עבור אשרת סטודנט או היתר שהייה של פינלנד.
 • עליך לספק הוכחה שהשגת ביטוח בריאות ורפואה תקף המכסה את כל משך שהייתך בפינלנד.
 • עליך להיות במצב בריאותי גופני ונפשי טוב וללא כל סוג של מחלה מדבקת.
 • אסור שיהיה לך עבר פלילי.
 • בטח לא סירבו לך להיכנס לפינלנד בעבר.
 • אתה מתכוון לעזוב את פינלנד בתום השהות המורשית שלך.

מתי כדאי להגיש בקשה?

זמני הטיפול של ויזת סטודנט לפינית משתנים, אתה יכול לבדוק אותם כאן: http://migri.fi/en/processing-times

אישור שהייה לסטודנט ניתן בדרך כלל למשך שנה בכל פעם. לאחר השנה הראשונה שלך בפינלנד (בזמן טוב לפני יפוג האישור הקודם שלך) עליך להגיש בקשה להארכה של רישיון השהות שלך לסטודנטים ממיגרי. אתה יכול להשתמש בשירות האלקטרוני של Enter Finland גם למטרה זו. כדאי גם לציין שכאשר אתה מגיש בקשה להיתר מורחב כאשר האישור הראשוני שלך עומד לפוג, עליך להיות בפינלנד בעת הגשת הבקשה.

זמן עיבוד

הזדמנויות עבודה

אם אתה עובד לצד הלימודים, שעות העבודה שלך מוגבלות. אתה רשאי לעבוד רק 25 שעות שבועיות בממוצע במהלך התקופה האקדמית. מספר שעות העבודה אינו מוגבל ברמה שבועית. המשמעות היא שאתה יכול להתאים את שעות העבודה השבועיות שלך במהלך התקופה האקדמית, כל עוד אתה עובד 25 שעות שבועיות בממוצע.

אתה יכול לעבוד ללא הגבלות בזמנים שבהם המוסד החינוכי שלך אינו מציע הדרכה, כלומר במהלך חופשות הקיץ וחג המולד.

אתה יכול גם להשלים את התזה שלך בחברה או לקחת חלק בהכשרה מעשית. בהקשרים אלו שעות העבודה אינן מוגבלות.

שעות לשבוע

25

למה צריך ויזה מהסוג הזה?

בקשת הוויזה שלך עשויה להידחות אם אינך יכול להציג הוכחה לכספים הנדרשים, או אם תספק מסמכים שגויים או לא מלאים.