Keystone logo
פולין

לימוד לִשְׁלוֹט ב פולין 2024

שנה מטבע

עלות מחיה חודשית בסיסית

 • השכרה בדירה משותפת

  363
 • נתח של שירותים

  79
 • מנוי לאינטרנט

  13
 • תחבורה מקומית

  27

עלות אורח חיים לדוגמה

 • שילוב של מזון מהיר

  7
 • כרטיס קולנוע

  6
 • חצי ליטר בירה מקומית

  3

בערך פולין

השכלה גבוהה בפולין

מערכת החינוך המודרני הפולני גבוהה יותר משתמשת בשלושת השלבים הסטנדרטיים של מעלות: תואר הראשון, תואר שני, ואת הדוקטורט. תואר שני מוענק כתואר שני (MA), מגיסטר למדעים (MSc), או מגיסטר. ישנם גם כמה מעלות של אב שווה ערך, כולל תואר שני באמנות, מהנדס ראשי, ואדריכל מהנדס מאסטר. כל המוסדות להשכלה גבוהה בפולין להשתמש במערכת העברת האשראי האירופית (ECTS).

מוסדות השכלה גבוהה בפולין מחולקים לאוניברסיטה מסוג שאינם האוניברסיטאות וסוג. קורסי אוניברסיטה מסוג ברמה השני הם תיאורטי יותר, ובוגרים מוענקים "תעודת השלמת לימודי המאסטר ברמה אחידה של". קורסים שאינם אוניברסיטאות מסוג נחשבים קורסים "משלימה" שיש להם יישום מעשי יותר, ובוגרים מקבלים "תעודת סיום לימודי מגיסטר ברמה משלימה של."

למה ללמוד בפולין?

מוסדות להשכלה גבוהה בפולין מציעות לתואר יותר מ -200 לתואר שני באנגלית. תוכניות זמינות במגוון רחב של תחומים אקדמיים, כולל מדעי חקלאות, אמנות, הנדסה, עסקים, שפות, מדעי טבע ומדעי חברה. התחומים הפופולריים ביותר הם הנדסה (כמעט 70 תוכניות) ועסקים (כמעט 50 תוכניות). חלק מהתוכניות זמינות בגרמנית גם כן.

מוסדות פולנים נחשבים גם בעולם לחינוך והן במחקר. שני מוסדות פולנים, אוניברסיטה היגלונית והאוניברסיטה של ורשה, הם בין 400 האוניברסיטאות המובילות בעולם כפי דירוג של דירוג אוניברסיטת השכלה הגבוה בעולם פעמים.

אוניברסיטאות

בפולין יש כ -500 האוניברסיטאות ומוסדות אחרים להשכלה גבוהה. כשליש ממוסדות ההשכלה הגבוה הם ציבורי ואת שני שלישים הנותרים הם אישיים. פולין מקבלת את פני סטודנטים בינלאומיים והגדילה את מספר הסטודנטים זרים באופן משמעותי בשנים האחרונות. בשנת 2012, המדינה אירח יותר מ 24,000 סטודנטים בינלאומיים מ 141 מדינות, עם המספר הגדול ביותר מגיע מאוקראינה, בלארוס, נורבגיה, ובארצות הברית. סטודנטים זרים ביותר בפולין ללמוד כלכלה, עסקים, רפואה וטכנולוגיה.

מוסדות להשכלה גבוהה בפולין נוטים להתמחות ומחולקים למגוון רחב של קטגוריות, לרבות: אוניברסיטה, אוניברסיטה טכנית, אקדמיה לחקלאות, אקדמיה לכלכלה וכן הלאה. בסך הכל, ישנם 15 סוגים שונים של מוסדות.

שכר לימוד ומשך תכנית

סטודנטים פולנים שנכחו תוכניות במשרה מלאה יקבלו שכר לימוד חינם במוסדות מדינה. כמה סטודנטים זרים יכולים גם ללמוד בבית ללא עלות, עם זאת, כל האחרים חייבים לשלם את שכר הלימוד של 2000 € לשנה ללימודי התואר השני.

התוכניות לתואר שני בדרך האחרונה ל1.5 עד 2 שנים, עם זאת, מעלות MSc עשויות לדרוש 2.5 שנים של לימודים מעבר לתואר הראשון. בנוסף לקורסים, סטודנטים ברוב התחומים חייבים להשלים את התזה או פרויקט ולהגן עליה לפני שקבל את התואר השני.

שנה אקדמית

יש השנה האקדמית שני סמסטרים, כל אחד עם סיום תקופת בדק. סמסטר הסתיו יוצא מאוקטובר עד אמצע פברואר וסמסטר האביב יוצא מאמצע פברואר עד יוני.

הזדמנויות לתארים מתקדמים

אזרחי האיחוד האירופי יכולים לעבוד בחברה כלשהי בפולין לאחר סיום לימודים ללא אשרת עבודה. תלמידים שאינם האיחוד האירופי עשויים לחפש עבודה, וברגע שהם הציעו לי עבודה, יכולים להגיש בקשה לאישור עבודה. שלוש קטגוריות של תעסוקה אינן דורשות אישור עבודה: מורה באוניברסיטה, מנכ"ל יחידה פולני של חברה רב לאומית, וכתב עיתונות.

בוגרי התכנית לתואר שני בפולין עשויים גם להישאר לתוכניות ומחקר לתואר שלישי אם הם התקבלו לתכנית לימודים.

דרישות ויזה

סטודנטים ממדינות החברות באיחוד אירופי / אזור הכלכלי אירופי לא דורשים ויזה, אבל הם צריכים אישור שהייה זמנית. תלמידי Non-EU/EEA חייבים להיות אשרת סטודנט, אשר ניתן להשיג משגרירות או הקונסוליה פולני בארץ מוצאם.עם זאת, הוויזה היא לשלושה חודשים בלבד, ולכן סטודנטים הדורשים שהות ארוכה יותר להגיש בקשה לרישיון ישיבה שמכסה את אורך לימודיהם. תלמידים צריכים לפנות למשרד ליחסים הבינלאומי באוניברסיטה שלהם לסיוע בהשגת אשרת השהייה.

ביטוח בריאות

ביטוח בריאות הוא חובה לכל התלמידים. תלמידי האיחוד האירופי יכולים להשתמש בכרטיס ביטוח הבריאות האירופי שלהם לקבל שירותים רפואיים. פולין יש גם הסכמים הבילטראליים עם בריטניה, שוודיה וסלובקיה, אשר מזכה אותם האזרחים כדי לקבל טיפול רפואי חינם.

סטודנטים ממדינות non-EU/EEA צריכים לקנות ביטוח בריאות בארץ מוצאם או מייד לאחר שהגיע לפולין. אם אין לי תלמידי ביטוח בריאות, הם יצטרכו לשלם עבור שירותים רפואיים.

טיפים

פולין לוקחת גאווה גדולה בשפה פולנית, וקורסים ללימוד פולני בארץ בשפע. סטודנטים שאינם בקיאים כבר בפולנית צריכים לשקול להשלים את לימודיהם בהוראת שפה, במיוחד אם הם שוקלים הזדמנויות תעסוקה בפולין לאחר שיסיימו את הלימודים. קורסים רבים בפולין ממוקדים למתחילים ולומדים בחודשי הקיץ או אפילו באינטרנט. שיעורים מיוחדים המתמקדים בפולני לעסק זמינים גם כן.

דרישות אשרה

 • אשרת סוג C – אשרת שנגן לטווח קצר.
 • ויזה מסוג D – אשרה לאומית לטווח ארוך המונפקת עד שנה.

איזה סוג ויזה אתה צריך?

שם ויזה

ויזה מסוג C; ויזה מסוג D

מחיר ומטבע

USD 160

דמי הבקשה לאשרת סטודנט לפולין הם בסביבות $160. העמלות כפופות לשינויים.

מי יכול להגיש בקשה לויזה?

סטודנטים ממדינות האיחוד האירופי אינם צריכים ויזה כדי ללמוד בפולין. עם זאת, כאשר הגעתם לפולין, אתם אכן צריכים להגיש בקשה לאשרת לימודים זמנית במשרד המחוז המקומי.

סטודנטים מחוץ לאיחוד האירופי צריכים בדרך כלל להגיש בקשה לוויזת סטודנט לפני הכניסה לפולין. עם זאת, ישנן מספר מדינות שאינן פנויות מדרישה זו. אתה יכול לבדוק אם המדינה שלך נמצאת ברשימה כאן: http://www.msz.gov.pl

היכן ניתן להגיש את הבקשה?

שגרירות פולין או קונסוליה

עליך להגיש בקשה לוויזת סטודנט בשגרירות פולין או בקונסוליה במדינת המגורים הנוכחית שלך.

אתר אינטרנט:

איך עושים את הבקשה?

ברגע שתקבל את הקבלה לאוניברסיטה שבחרת, הם ישלחו לך מסמכים מתאימים שבהם תשתמש כדי לקבל את ויזת הסטודנט שלך. עליך להגיש בקשה לוויזת סטודנט בשגרירות או בקונסוליה הפולנית הקרובה ביותר. אלו הם המסמכים שבדרך כלל תתבקשו לספק:

 • בקשת ויזה חתומה ומלאה של פולין לסטודנטים.
 • דרכון שחייב להיות בתוקף לפחות לשלושה חודשים לאחר תכנון היציאה מפולין.
 • צילום תעודת זהות לאומית.
 • מכתב רשמי מהאוניברסיטה או המכללה בפולין שבה אתה מתכנן ללמוד.
 • קורות חיים או קורות חיים קצרים.
 • כל התעודות והתעודות הקודמות שלך.
 • הוכחה שיש לך שליטה בשפה בה אתה מעוניין ללמוד.
 • הוכחה שאתה חזק מספיק כלכלית כדי לשאת בהוצאות החינוך והמחייה שלך בפולין.
 • תעודת ביטוח בריאות המקובלת באירופה.
 • שתי תמונות בגודל דרכון.
 • שלם את דמי הבקשה לויזה
 • הוכחת לינה בפולין.

כל הסטודנטים צריכים להכשיר את שהותם בפולין על ידי הגשת בקשה לאישור שהייה זמני. יש לעשות זאת זמן קצר לאחר ההגעה לפולין. אוניברסיטאות יעזרו לך בהליכי הבקשה. אישור שהייה זמני מזכה אותך לשהות ולעבוד בפולין.

מתי כדאי להגיש בקשה?

זה יכול לקחת בדרך כלל כ-15 ימים כדי לטפל בבקשת אשרת הסטודנט שלך. עם זאת, זמני הטיפול משתנים בהתאם למדינה ולסוג הויזה שאתה מבקש. הקפד להגיש בקשה בהקדם האפשרי.

משך אשרת הסטודנט תלוי באורך הקורס שלך.

זמן עיבוד

15 Days

הזדמנויות עבודה

לסטודנטים בינלאומיים יש את הזכות לעבוד בזמן הלימודים בפולין כל עוד הם רשומים במוסד חינוכי. מותרות 20 שעות עבודה במהלך הלימודים, וכן 3 חודשי עבודה במשרה מלאה בחגים. עבודה במשרה מלאה מותרת לבעלי כרטיס מגורים.

שעות לשבוע

20

למה צריך ויזה מהסוג הזה?

בקשת הוויזה שלך עשויה להידחות אם אינך יכול להציג הוכחה לכספים הנדרשים, או אם תספק מסמכים שגויים או לא מלאים.