Keystone logo
ספרד

לימוד לִשְׁלוֹט ב ספרד 2024

שנה מטבע

עלות מחיה חודשית בסיסית

 • השכרה בדירה משותפת

  416
 • נתח של שירותים

  42
 • מנוי לאינטרנט

  33
 • תחבורה מקומית

  34

עלות אורח חיים לדוגמה

 • שילוב של מזון מהיר

  8
 • כרטיס קולנוע

  8
 • חצי ליטר בירה מקומית

  3

בערך ספרד

השכלה גבוהה

ספרד משתמשת בשטח ההשכלה הגבוהה באירופה (EHES) ומחלק מעלות לשלושה שלבים:

 • מעלות כיתה - לימודים לתואר ראשון
 • תארי מאסטר באוניברסיטה - לימודי תואר שני
 • לימודי דוקטורט - לימודים לתארים מתקדמים


האוניברסיטאות ספרדיות מציעות גם "מעלות מאסטר רשמיות" הנקראות Maestrias. מעלות אלו כוללות בדרך כלל 1-2 שנים הלימוד ולהתמקד בלימודים מעשיים למקצועות מיוחדים.

לפני הגשת בקשה ללימודי תואר שני, בנוסף לסטודנטים לתואר ראשונים הם בדרך כלל צפויים להיות 2-3 שנים של ניסיון בעבודה בתחומם.

סטודנטים בינלאומיים המבקשים ללמוד בספרד חייבים לעבור Selectividad, את בחינות כניסה לאוניברסיטה ספרדיות. בחינות אלה זמינות פעמיים בשנה במדינות רבות. ברגע שסטודנט פוטנציאלי עבר את הבחינות, הם רשאים לפנות ישירות לכל אוניברסיטה בספרד.


למה ללמוד בספרד?

מוסדות להשכלה גבוהה הספרדי שגדלו בקצב מהיר בשני העשורים האחרונים. כתוצאה מכך, יש הרבה בתי ספר מתקנים מודרניים מאוד המשלבים טכנולוגיות מתקדמות לסביבת הלמידה.ברמה השני, תארי MBA ותארים הקשורים לעסקים אחרים הם פופולריים במיוחד ומוכרים ברחבי העולם באיכות הגבוהה שלהם.

הסטודנטים בינלאומיים הספרדי הוא רב תרבותיים, עם 31 אחוזים יוצאי אמריקה הלטינית ו5 אחוזים נוספים מצפון אמריקה. מחקרים שנערכו בספרדית, השפה האם של יותר מ -400 מיליון בני אדם. תלמידים לא כבר בקיאים בספרדית אולי כדאי לשקול השתתפות בקורס של הוראה בספרדית לפני תחילת לימודי התואר השני שלהם. מוסדות ספרדיים מציעים מגוון רחב של קורסים ללימוד ספרדי, מקורסי טבילה הארוכים של חודש אחד לקורסים אקדמיים מלאים.

אוניברסיטאות

בספרד יש 81 האוניברסיטאות; כ -50 הם ציבוריים ואת השאר הוא אישי. אוניברסיטאות נמצאות בכל רחבי הארץ ובכל הסטודנטים הבינלאומיים בברכה עבור שניהם לתואר שני ולימודי תואר ראשון.סטודנטים יכולים לקבל תואר שני מכל התחומים האקדמיים בספרד, כולל אמנויות ומדעי רוח, מדע, מדעי בריאות, מדעי חברה; החוק; הנדסה ואדריכלות.

האוניברסיטאות ספרדיות מוכרות באיכות שלהם, עם חמש האוניברסיטאות המופיעות ב400 בתי הספר הטובים ביותר מדורגים על ידי 2012-2013 דירוג טיימס ההשכלה הגבוה האוניברסיטות העולמית. בתי ספר אלה כוללים את האוניברסיטה האוטונומית של ברצלונה, אוניברסיטת ברצלונה, אוניברסיטה של ​​ולנסיה, אוניברסיטה הפוליטכנית של ולנסיה, ואוניברסיטת ויגו.

שכר לימוד ומשך תכנית

שכר לימוד שנתי באוניברסיטה פרטית הוא על € 6000. תוכניות לתואר שני דורשות 60-120 זיכויים, אשר בדרך כלל לוקח 1-2 שנים אקדמיות. תזה של 6-30 נקודות עם הגנת ציבור היא גם חובה.

שנה אקדמית

רוב המוסדות להתחיל את שנת הלימודים באוקטובר, ולסיים בחודש יוני. רוב בתי ספר שני סמסטרים, עם בחינות בתום כל סמסטר.

הזדמנויות לתארים מתקדמים

בשל המצב הכלכלי הנוכחי בספרד תעסוקה, לאחר בוגר בתוך ספרד הוא פחות מאשר בעבר. עם זאת, מעסיקים ברחבי העולם מחזיקים התואר השני התקבל מאוניברסיטה ספרדית בעניין גבוה.

בוגרי התכנית לתואר שני עשויים גם לשקול מעקב על עבודה בתכנית דוקטורט או פונה לקבלת משרות מחקר במרכזי מחקר שהוכרו באופן רשמי.

דרישות ויזה

סטודנטים בינלאומיים מאיחוד האירופי חבר המדינות, נורבגיה, איסלנד, ליכטנשטיין, שוויץ או אינם נדרשים לי אשרות.כל הסטודנטים הבינלאומיים האחרים אשר ישהו במשך יותר מ 90 ימים יש להגיש בקשה לויזת סטודנט לטווח ארוך. סטודנטים פוטנציאליים חייבים להגיש בקשה לויזה בקונסוליה הספרדית או השגרירות בארץ מוצאם.

כדי להשיג ויזת סטודנט, סטודנטים חייבים לספק הוכחה של תכנית הלימוד שלהם יחד עם תעודה רפואית, תעודת כושר הפירעון לתקופה של לימודים, ושיא תעודה פלילית ממדינת מגוריהם בחמש השנים האחרונות.

ביטוח בריאות

סטודנטים בינלאומיים תחת 28 שנים של גיל זכאים לתכנית ביטוח בריאות תלמיד. תלמידים בוגרים יותר מ 28 יכולים להשתמש במערכת הבריאות הלאומית, המבטיחה שירותים לכל התושבים החוקיים בספרד.

טיפים

ספרד משתמשת באירו למטבע ואת כל כרטיסי האשראי הבינלאומיים הגדולים מתקבלים ברוב החנויות.

מפנה הוא מנהג נפוץ בברים, מסעדות, בתי מלון, ומוניות.טיפים הם בדרך כלל על 5-10 אחוזים מהמחיר הכולל.

סטודנטים שרוצים לנהוג במכונית בספרד חייבים להיות רישיון נהיגה בינלאומית, אלא אם הם ממדינת חברה באיחוד אירופי, שוויץ, נורבגיה, איסלנד או ליכטנשטיין.

דרישות אשרה

לסטודנטים מחוץ לאיחוד האירופי/EEA או לשוויץ המעוניינים לקחת חלק בחילופי סטודנטים, לבצע מחקר או הכשרה או לעבוד כמתמחה ללא שכר או מתנדב בספרד במשך יותר משלושה חודשים.

איזה סוג ויזה אתה צריך?

שם ויזה

ויזת סטודנט (סוג D)

מחיר ומטבע

EUR 160

המחירים עבור ויזת סטודנט לספרד נעים בסביבות 160 אירו. אגרת הבקשה לויזה עשויה להשתנות בכל עת.

מי יכול להגיש בקשה לויזה?

אזרחים מהאיחוד האירופי/EEA או משוויץ אינם צריכים ויזת סטודנט ללא קשר למשך שהותם בספרד. סטודנטים באיחוד האירופי/EEA/שוויץ אינם צריכים ויזה כדי לחיות בספרד, אבל יצטרכו להירשם ברשויות המקומיות ולקבל תעודת מגורים.

אזרחים של כל המדינות האחרות דורשים ויזת סטודנט אם הם מתכננים לשהות וללמוד יותר מ-90 יום בספרד. אשרה זו ניתנת לאותם סטודנטים שכבר התקבלו להתקבל על ידי מוסד חינוכי מוכר בספרד.

היכן ניתן להגיש את הבקשה?

קונסוליה או שגרירות ספרד

אתה יכול להגיש בקשה לאשרת לימודים בקונסוליה הספרדית או בשגרירות במדינתך.

אתר אינטרנט:http://www.exteriores.gob.es/Portal/en/ServiciosAlCiudadano/Paginas/EmbajadasConsulados.aspx

איך עושים את הבקשה?

לפני שתוכל להגיש בקשה לוויזת לימודים עליך למצוא קורס או תוכנית עם מוסד מוכר רשמית בספרד. לאחר מכן תצטרכו לקבל אישור רשמי מהארגון המפרט כי התקבלתם לקורס או לתכנית, בצורת תעודה או מכתב קבלה. ברגע שיש לך את זה, אתה יכול ליצור קשר עם שגרירות ספרד או הקונסוליה במדינת הולדתך ולהגיש בקשה לוויזת סטודנט.

בדיוק מה שנדרש עשוי להשתנות מקונסוליה לקונסוליה, אבל באופן כללי, תצטרך להציג את הדרכון שלך, כמו גם את הדברים הבאים:

 • פרטים על הלימוד, ההכשרה או המחקר שתבצע בספרד, כולל שעות הלימוד בשבוע (20 לפחות);
 • הוכחה שיש לך ביטוח רפואי;
 • אישור רפואי המאשר שאין לך מחלות כלשהן שיחייבו אותך בהסגר;
 • הוכחה שיש לך את הכספים לתמוך בך למשך שהותך בספרד (למשל פרטי מלגה, בנק ספרדי המציג מספיק כספים, או מכתב מהורים/אפוטרופוסים הנוטלים אחריות פיננסית מלאה);
 • מידע על היכן תגור;
 • תעודת רישום פלילי שהונפקה בחמש השנים האחרונות על ידי הרשויות הרלוונטיות במדינתך.

אם אתה שוהה בספרד יותר משישה חודשים כדי ללמוד, עליך להגיש בקשה להיתר שהייה לסטודנט בתוך 30 יום מרגע הכניסה לספרד. אתה מגיש בקשה לכך במשרד הזרים המקומי שלך (Oficina de Extranjeros) או בתחנת משטרה. הכרטיס תקף לשנה וניתן לחדשו מדי שנה למשך חמש שנים כל עוד אתה ממשיך בלימודים.

מתי כדאי להגיש בקשה?

תצטרך להגיש בקשה לויזה שלך בין חודשיים לשלושה חודשים לפני שאתה מתכוון לנסוע לספרד כדי לאפשר זמן לטפל בבקשתך.

ככלל, אשרת סטודנט בספרד ניתנת לכל משך הלימודים. אתה יכול לחדש את ויזת הסטודנט שלך כדי להאריך את הלימודים או להתחיל קורס חדש בספרד. אל תנסה להגיש את בקשתך לוויזת סטודנט יותר מארבעה חודשים מראש או פחות מ-7 שבועות לפני מועד היציאה, אחרת הבקשה לא תתקבל.

אם הלימודים שלך בספרד נמשכים יותר משישה חודשים, עליך להגיש בקשה לרישיון שהייה לסטודנט שנמשך שנה. יש לחדש את היתר השהייה לסטודנט מדי שנה.

זמן עיבוד

הזדמנויות עבודה

אישור השהייה הספרדי מזכה אותך לעבוד במשרה חלקית או במשרה זמנית, כל עוד אינך משתמש בכסף שאתה מרוויח כדי לפרנס את עצמך בזמן שאתה בספרד. מותר לך לעבוד עד 20 שעות שבועיות בזמן הלימודים, כל עוד זה לא מפריע לך בלימודים. החברה שמעסיקה אותך תצטרך לקבל עבורך אישור עבודה ממשרד החוץ. חוזה העבודה שלך לא יכול לחרוג מהמשך של אשרת הלימודים.

אם תעבור התמחות במסגרת הקורס שלך שעבורו ניתן אישור השהייה שלך, אינך צריך אישור עבודה.

שעות לשבוע

20

למה צריך ויזה מהסוג הזה?

להלן כמה מהסיבות מדוע ויזת סטודנט לספרד עשויה להידחות:

 • פעולות פליליות בעבר או בהווה
 • אין הסבר מספק למטרת השהות המתוכננת ולנסיבותיה
 • אין מספיק אמצעי קיום
 • ביטוח נסיעות פסול
 • חסר הצגת הוכחת אירוח
 • מצב לא נוח של אשרת שנגן - אי כיבוד מוקדם של מגבלות ויזת שנגן (כלומר שהייה ממושכת באזור שנגן, אי עמידה במסלול הנסיעה המוצג – על ידי דילוג על שהייה בעיקר במדינת היעד הראשית באזור שנגן וכדומה).