Keystone logo
הרפובליקה העממית של סין

לימוד לִשְׁלוֹט ב הרפובליקה העממית של סין 2024

שנה מטבע

עלות מחיה חודשית בסיסית

 • השכרה בדירה משותפת

  325
 • נתח של שירותים

  17
 • מנוי לאינטרנט

  11
 • תחבורה מקומית

  26

עלות אורח חיים לדוגמה

 • שילוב של מזון מהיר

  5
 • כרטיס קולנוע

  6
 • חצי ליטר בירה מקומית

  0.9

בערך הרפובליקה העממית של סין

השכלה גבוהה בסין

בסין יש יותר מ -2,000 האוניברסיטאות ובמכללות המציעות רווקים, מאסטרים, ותואר דוקטור. מוסדות להשכלה גבוהה מרוכזים במחצית המזרחית של המדינה. סין כיום מארחת כ -300,000 סטודנטים בינלאומיים: רוב הסטודנטים זרים הם ממדינות אסיה, רוסיה, ארצות הברית וצרפת.

למרות שפעם אחת פיקוח הדוק על ידי הממשלה, עכשיו יש מוסדות להשכלה גבוהה סיניות אוטונומיה משמעותית בבחירת תוכניות לימודים ומבנה ארגוני, מה שהופך את בתי ספר רבים לאטרקטיביים יותר לסטודנטים בינלאומיים.

למה ללמוד בסין?

אנשים רבים להשיג את תואר 's השני בסין לחוויות התרבותיות ושפה. בנוסף, העלות לתואר שני היא הרבה יותר נמוכה מאשר באירופה, בארצות הברית, או אפילו רוב מדינות אסיה.סין נחשבת היטב לימודי התואר שני בתחומים כגון הנדסה, מדע, כלכלה ומנהל עסקים, כמו גם תוכניות ייחודיות בתחומים כמו שפה סינית ואומנויות לחימה. למרות התואר ביותר של האמן דורש מיומנות בסינית, תוכניות רבות כעת מוצעת באנגלית, במיוחד עבור תחומים בהנדסה ובעסקים.

אוניברסיטאות

רפורמות ממשלתיות והשקעות אחרונות עברו שלושה בתי ספר סיניים ל200 העליון כמדורגים לפי הדירוג האקדמי של אוניברסיטאות העולם (ARWU) - אוניברסיטת פקין, אוניברסיטת גיונג טונג בשנחאי, וZhejiang אוניברסיטה. סין הוקמה ARWU להשתמש כאמת מידה להערכת האיכות של מוסדות סיני להשכלה גבוהה.

התואר שני הם זמין במגוון רחב של תחומים, כגון רפואה, ניהול, כלכלה, הנדסה, פילוסופיה, משפט, חינוך, היסטוריה, מדעי טבע ומדעים אפילו צבאיים. למעוניינים ללמוד לימודי שפה ותרבות סיניים בעיקר, חלק מהמוסדות מציעים תוכניות מיוחדות לסטודנטים בינלאומיים, כגון שפה ואוניברסיטת בייג'ינג תרבות.

שכר לימוד ומשך תכנית

שכר לימוד ודמי בדרך כלל לרוץ על 1,000 $ - 2000 $ לכל סמסטר בדולר ארה"ב בהתאם לבית הספר ותכנית לימודים. התוכניות לתואר שני ייקחו 2-3 שנים (4-6 סמסטרים) כדי להשלים. מעלות הנדסיות והטכניות בדרך כלל דורשות 3 שנים של מחקר.

שנה אקדמית

שנת הלימודים מבוססת על שני סמסטרים, בסתיו ובאביב.סמסטר הסתיו מתחיל בספטמבר ומסתיים בסוף ינואר או בתחילת פברואר וסמסטר האביב יוצא מפברואר עד יוני.

הזדמנויות לתארים מתקדמים

האוניברסיטאות סיניות רבות עדיין נאבקות מההשפעות של המהפכה התרבותית ורק כ -30 אחוזים מפרופסורים בעלי תארים מתקדמים. כתוצאה מכך, יש הזדמנויות תעסוקה רבות לאנשים בעלי תארים מתקדמים ללמד בסין. בוגרי תואר שני ללא סיני יהיו גם מאוד ביקש לאחר על ידי חברות ברחבי העולם שעושות עסקים עם סין.

דרישות ויזה

כל הסטודנטים הבינלאומיים דורשים ויזה. ישנם שני סוגים של ויזות לסטודנטים, ויזת הלימודים (X-ויזה), שהוא לתוכניות שנמשכות יותר משישה חודשים, וויזת עסקים (F-ויזה) עבור תוכניות של פחות משישה חודשים. תהליך בקשת הוויזה לוקח 2-4 שבועות.בחלק מהמקרים, תלמידים מורשים להגיע לסין עם אשרת תייר ולאחר מכן להמיר אותו לאשרת הלימודים.

ביטוח בריאות

האוניברסיטאות לספק ביטוח בריאות לכ -100 דולרים (בארה"ב) בשנה. תלמידים חייבים להיות בדיקה רפואית נוכחית לפני שהם יכולים להתחיל ללמוד, בו הם יכולים לקבל בארץ מוצאם או לאחר שהגיע לסין. הבדיקה בסין עולה כ -100 דולרים (בארה"ב).

טיפים

מטבע סיני נקרא רנמינבי, מקוצר יואן. יחידות נמצאות ביואן יואן, הנקראות גם לפעמים גיונג ופן. השימוש במטבע חוץ בסין אסור, אבל בנקים ובתי מלון רבים מספקים שירותי המרה.

מאסטרקארד, ויזה, אמריקן אקספרס, דיינרס קלאב, JCB וכרטיסים הם כרטיסי אשראי בלבד כיום מקובלים בסין.

השפה הרשמית בסין היא התקן מנדרין, אשר מבוסס על הדיאלקט של מנדרינית המדוברת בבייג'ינג.עם זאת, רק 70 אחוזים מהאוכלוסייה מדברים מנדרינית כשפה הראשונה שלהם וניבים אזוריים שונים רבים קיימות בכל רחבי הארץ.

סטודנטים בינלאומיים פוטנציאליים צריכים לעבוד עם השגרירות הסינית בארצם כדי להבטיח שכל העלייה ודרישות סף אחרות הם נפגשו לפני נסיעה לסין.

דרישות אשרה

 • ויזה X1 - מונפקת למי שיוצא לסין כדי ללמוד יותר מ-6 חודשים.
 • ויזה X2 - מונפקת למי שיוצא לסין ללימודים לתקופה של פחות מ-6 חודשים.

איזה סוג ויזה אתה צריך?

שם ויזה

ויזת סטודנט (ויזה X1; ויזה X2)

מחיר ומטבע

אגרת הבקשה לאשרת סטודנט משתנה בהתאם ללאום שלך, מספר הכניסות הנדרש, המדינה בה אתה מגיש בקשה והאם אתה רוצה שירות אקספרס. העמלות יכולות להיות בסביבות $30 עד $150.

מי יכול להגיש בקשה לויזה?

כל סטודנט זר שמתכוון ללמוד בסין יצטרך לקבל ויזת סטודנט לסין (וויזת X). אשרה זו ניתנת לאותם סטודנטים שכבר התקבלו להתקבל על ידי מוסד חינוכי מוכר בסין.

היכן ניתן להגיש את הבקשה?

שגרירות או קונסוליה סינית או בנציגות הדיפלומטית הסינית

אתה יכול להגיש את טופס הבקשה לויזה בשגרירות או בקונסוליה הסינית או בנציגות הדיפלומטית הסינית במדינתך. במקרה שלא תוכל להגיע אישית להגשה, תוכל לשלוח אותה דרך סוכנות נסיעות או סוכנות ויזה להגשה בשמך. זכור כי בקשות הנשלחות בדואר אינן מתקבלות על ידי רוב השגרירויות או הקונסוליות של סין.

אתר אינטרנט:

איך עושים את הבקשה?

ניתן להוריד את טופס הויזה כאן: http://www.china-embassy.org/eng/visas/fd. מלאו את טופס הבקשה לויזה בקפידה ובדייקנות במחשב שלכם. קחו תדפיס של טופס הבקשה שמולא וחתמו עליו. זכור שהדפסה של טופס הבקשה היא חיונית שכן טפסים בכתב יד אינם קבילים. שימו לב שאסור לשנות או לתקן בטופס המודפס.

יש להגיש את התיעוד הבא בשגרירות או בקונסוליה הסינית:

 1. דרכון מקורי עם לפחות שישה חודשי תוקף שנותרו ודפי ויזה ריקים, וצילום של דף הנתונים של הדרכון ודף התמונות אם הוא נפרד.
 2. טופס בקשה לויזה אחד מלא עם תמונת פספורט צבעונית שצולמה לאחרונה (ראש חשוף, פנים מלאות) על רקע בהיר.
 3. הוכחה של מעמד שהייה או מגורים חוקיים (חל על מי שלא מבקש את הויזה במדינת אזרחותם)
 4. מקור וצילום של מכתב הקבלה שהונפק על ידי בית ספר או גורמים אחרים בסין.
 5. מקור וצילום של "בקשת ויזה ללימודים בסין" (טופס JW201 או טופס JW202).

לאחר ההגעה: מחזיקי אשרת X1 חייבים להירשם בלשכה המקומית לביטחון ציבורי (PSB) תוך 30 יום מהגעה לסין ולהגיש בקשה לאישור שהייה זמני בסין מה-PSB המקומי. מחזיקי X2 ישהו בסין בתקופת הזמן המצוינת באשרה, ואין צורך להגיש בקשה לאישור השהייה הזמני.

מתי כדאי להגיש בקשה?

הגש בקשה לוויזת סטודנט לפחות כמה שבועות לפני תאריך הנסיעה המתוכנן שלך כדי לאפשר מספיק זמן להליך הבקשה להסתיים בזמן כדי שתוכל להצטרף לקורס שלך. זמן הטיפול הרגיל הוא 4 ימי עבודה. אם תרצו לאסוף את הויזה שלכם מוקדם יותר, שירות אקספרס ושירות מהירות זמינים תמורת תשלום נוסף.

אשרת X1 מונפקת בדרך כלל לכניסות מרובות בתוקף של עד 5 שנים. אשרת X2 ניתנת בדרך כלל לכניסה אחת בתוקף עד 6 חודשים.

זמן עיבוד

4 Days

הזדמנויות עבודה

סטודנטים זרים מורשים לעבוד במשרה חלקית בסין. על האוניברסיטה להוציא מכתב הסכמה; היחידה/החברה המגייסת צריכה להנפיק אישור; לאחר מכן, תחנת המשטרה תסמן על האשרה שלך "עבודה חלקית; לימודים חלקית".

שעות לשבוע

0

למה צריך ויזה מהסוג הזה?

הנה כמה דברים חשובים שלא כדאי לעשות בעת הגשת בקשה לוויזת סטודנט לסין:

 • אל תנסה להגיש את טופס הבקשה לוויזת סטודנט שלך על ידי שליחתו בדואר מכיוון שהוא לא יתקבל.
 • אל תציג מסמכים כוזבים עבור ויזת הסטודנט שלך.
 • אין להסתיר או להציג עובדות כוזבות בבקשת הויזה שלך.