Keystone logo
יפן

לימוד לִשְׁלוֹט ב יפן 2024

שנה מטבע

עלות מחיה חודשית בסיסית

 • השכרה בדירה משותפת

  344
 • נתח של שירותים

  45
 • מנוי לאינטרנט

  30
 • תחבורה מקומית

  33

עלות אורח חיים לדוגמה

 • שילוב של מזון מהיר

  5
 • כרטיס קולנוע

  11
 • חצי ליטר בירה מקומית

  2

בערך יפן

השכלה גבוהה ביפן

מוסדות להשכלה גבוהה יפניות כוללות אוניברסיטאות, מכללות ומכללות לטכנולוגיה זוטרות, אולם האוניברסיטאות הראשון של רק הפרס, תואר שני, תארים מקצועיים של רופא ו. יותר מ -70 אחוזים מבוגרי התיכון לקבל צורה כלשהי של השכלה גבוהה.

למה ללמוד ביפן?

יש בתי ספר יפניים סטנדרטים חינוכיים גבוהים מאוד ונמצאים בין המובילות בעולם בטכנולוגית המדינה-of-the-art ובמחקר. בנוסף לחוש טכני, האוניברסיטאות יפניות גם להערכה רבה בתחומים אחרים אקדמיים כגון מדע המדינה. שלושה עשר האוניברסיטאות מציעות כיום תוכניות הנלמדות באנגלית.

יפן היא מאוד פתוחה לסטודנטים בינלאומיים; יותר מ 130,000 סטודנטים זרים ללמוד בארץ בכל שנה.יפן מתכננת יותר מכפול מספר הסטודנטים הבינלאומיים בשינה 2020 בחלקו על ידי המציע יותר תוכניות באנגלית.


אוניברסיטאות ביפן

ביפן יש 618 האוניברסיטאות עם תוכניות לתואר שני. האוניברסיטאות אלה נחלקות לשלוש קטגוריות:

 • 86 האוניברסיטאות לאומיות
 • 75 האוניברסיטאות ציבוריות להקים גופים מקומיים
 • 457 האוניברסיטאות פרטיות


האוניברסיטאות יפניות הן בין הטובים ביותר בעולם עם 13 בתי ספר ב400 הראשונים בעולם, על פי דירוג 2012-2013 טיימס ההשכלה הגבוה האוניברסיטות העולמית.

שכר לימוד ומשך תכנית

שכר הלימוד ללימודי התואר שני יוצא מכ -9000 (ארה"ב) דולרים לכ 15,000 $ (ארה"ב) בשנה. הממשלה היפנית ואוניברסיטאות יפניות שניהם מספקים אפשרויות רבות למלגות והלוואות. התוכניות לתואר שני שעברה בדרך כלל במשך שנתיים, עם זאת, תלמידים שאינם בקיאים ביפנית ייתכן שיצטרכו להשקיע 1-2 שנים לימוד השפה לפני הקבלה לתכנית לתואר שני לימד ביפנית. הכנה שיעורים בשפה זמינים ב 66 האוניברסיטאות פרטיות ובמכללות.

ישנם מספר סוגים של סטודנטים בינלאומיים ביפן:

 • מימון פרטי סטודנטים זרים, שיהיה רשאים לפנות ישירות לבית ספר יפני ברגע שהם השיגו את כישורי שפה מספיקות.
 • סטודנטים הלומדים במסגרת תכנית המלגות היפנית הממשלתית (Monbukagakusho); התכנית הזו מאוד מחמירה בדרישות ותהליך יישום ארוך.
 • תלמידי חסות של ממשלה. ביפן יש הסכמים עם מספר מדינות על מנת לסייע לתלמידים עם חינוך יפני, כולל מלזיה, תאילנד, סינגפור, איחוד האמירויות הערבים, כווית ואוזבקיסטן.

שנה אקדמית

השנה האקדמית היפנית בדרך כלל יוצאת מאפריל עד חודש מרץ. יש בדרך כלל שני סמסטרים, עם הסמסטר הראשון פועל מאפריל עד ספטמבר ובסמסטר השני ברציפות מאוקטובר עד מרץ. חופשת הקיץ היא בדרך כלל בסוף יולי לסוף אוגוסט, חופשת החורף היא דרך סוף דצמבר תחילת ינואר וחופשת האביב היא סוף פברואר עד תחילת אפריל.

הזדמנויות לתארים מתקדמים

ישנן הזדמנויות רבות עבור תלמידים בעלי תואר שני כדי לעבוד בתעשייה או לערוך מחקר לאחר שסיימה את לימודי. בשנת 2010, כמעט 8,000 סטודנטים זרים ביפן מצאו עבודה ביפן לאחר שסיימו את לימודיו. סטודנטים בינלאומיים חייבים להיות הצעת עבודה ספציפית לפני שהם יכולים להגיש בקשה לשינוי במעמד התושבות מתלמיד לתעסוקה.

דרישות ויזה

סטודנטים בינלאומיים חייבים ויזה.סטודנטים בתכנית התואר שני הם זכאים למעמד של תושב סטודנט. הסטודנט יכול לפנות ישירות לוויזה דרך השגרירות או הקונסוליה היפנית בארץ המוצא של התלמיד או מוסד החינוכי שבו התלמיד מתכנן ללמוד יכול לעשות את בקשה לקבלת תעודת הזכאות. ברגע שהתלמיד יש תעודת הזכאות, הם עדיין יצטרכו להשיג את האשרה מביתם מדינה היפנית שגרירות או קונסוליה.

בנוסף לאשרה, סטודנטים זרים חייבים להירשם כחייזרים בתוך 90 ימים לאחר שהגיע ליפן במשרדי עירייה באזור שבו הם מתגוררים. תלמידים צריכים לשאת תעודת התושב הזרה שלהם איתם בכל העת ברגע שהם להשיג את זה.

ביטוח בריאות

הסטודנטים בינלאומיים זכאים להירשם לביטוח בריאות ממלכתי, המשתרע על פני כ -70 אחוזים מהעלות של טיפול רפואי.בנוסף, יש לי כמה האוניברסיטאות תוכניות ביטוח בריאות מיוחדות לסטודנטים בינלאומיים. כדי לקבל ביטוח בריאות ממלכתי, תלמידים ראשון צריכים תעודת התושב הזרה שלהם. דמי ביטוח בריאות ממלכתי משתנים מיישוב; התשלום החודשי בטוקיו הוא על ¥ 3500.

טיפים

קדים הוא נפוץ כמו גם ברכה וסימן של הכבוד. קשתות לנוע בין קשתות מזדמנות של כ 15 מעלות לקשתות עמוקות של כ -45 מעלות המשמשות כדי לבטא את הכרת תודה עמוקה או התנצלות. קשתות עסקיות הן ב, כ -30 מעלות מהמרכז.

אורח החיים היפני כולל שפע של פעילות גופנית ותזונה בריאה עם הרבה ירקות ופרותי ימים טריים.

דרישות אשרה

איזה ויזה אתה צריך תלוי כמה זמן אתה הולך ללמוד ביפן:

 1. קורסים קצרי מועד עד 90 יום: לאומים רבים יכולים לבקר ביפן עד 90 יום על פטור ויזה. כשתגיעו ליפן תקבלו מדבקה בדרכון, שמראה שניתן לשהות ביפן 90 יום. אם אתה נוסע בפטור ויזה עליך לקבל כרטיס הלוך ושוב תוך 90 יום.
 2. קורסים לטווח ארוך יותר מ-90 ימים: לקורסים בני 20 שבועות (שני רבעים) או יותר יש להגיש בקשה לוויזת סטודנט. אשרת הסטודנט היפני ידועה גם בשם Ryugaku."

איזה סוג ויזה אתה צריך?

שם ויזה

אשרת סטודנט

מחיר ומטבע

JPY 3000

אגרת הבקשה לויזה היא כ-3,000 ין לכניסה בודדת, ו-6,000 ין לכניסה כפולה או מרובה.

שימו לב כי אגרת הבקשה לויזה אינה קבועה, ותלויה בלאום של הסטודנט ובקורס הנלמד. הדרך הטובה ביותר היא ליצור קשר עם המחלקה הקונסולרית של השגרירות או הקונסוליה הכללית של יפן הקרובה אליך.

מי יכול להגיש בקשה לויזה?

כל הסטודנטים הזרים המגיעים ללמוד במשרה מלאה ביפן במשך יותר מ-3 חודשים חייבים בוויזה.

היכן ניתן להגיש את הבקשה?

שגרירות יפן

החלק הראשון של תהליך הבקשה נעשה דרך האוניברסיטה שלך. תקבל את הויזה שלך משגרירות יפן במדינתך.

אתר אינטרנט:

איך עושים את הבקשה?

הגשת בקשה לוויזת סטודנט ליפן היא תהליך מרובה שלבים.

1. ראשית, אתה ממלא מסמכי בקשת ויזה שונים ומגיש אותם לבית הספר שלך. ברגע שתגיש בקשה לבית ספר, הם ישלחו לך את המסמכים הבאים שאתה צריך למלא ולהגיש לבית הספר:

 • טופס בקשה בו אתה ממלא נתונים על עצמך ועל הקורס.
 • טופס היסטוריה אישית שבו אתה ממלא את ההיסטוריה החינוכית והתעסוקתית שלך.
 • מאמר יישום - הניע מדוע אתה רוצה ללמוד ביפן.
 • דיפלומה ותמליל מבית הספר האחרון בו סיימתם, מתורגמים לאנגלית או יפנית.
 • אישור על לימודי יפנית קודמים אם רלוונטי.
 • עותק של הדרכון שלך
 • תמונות פספורט
 • היסטוריה רפואית - חלק מבתי ספר מבקשים את ההיסטוריה הרפואית שלך או בדיקת שחפת אבל בתי ספר רבים לא.
 • אתה גם צריך להוכיח שאתה יכול לשלם עבור הקורס שלך ולפרנס את עצמך ביפן.

2. בית הספר בודק שהבקשה שלך מלאה לפני שהם כותבים אותה מחדש ומגישים אותה לרשויות ההגירה ביפן. כחודש לפני תחילת הקורס שלך הם יפיקו תעודת הרשמה (CoE). בית הספר ישלח לך את ה-CoE ברגע שהוא הונפק ושילמת עבור הסמסטרים הראשונים שלך.

3. השלב האחרון לקבלת ויזת סטודנט ליפן הוא הגשת הבקשה לויזה בשגרירות יפן במדינת הולדתך. לשם כך עליך להגיש:

 • CoE שלך
 • הדרכון שלך
 • תמונת פספורט
 • טופס בקשה לויזה במילוי דיגיטלי או ביד באמצעות אותיות דפוס.

מתי כדאי להגיש בקשה?

המועד האחרון לאוניברסיטה להגשת בקשה לויזה הוא לרוב כחמישה חודשים לפני תחילת הקורס, לכן הקפידו להגיש בקשה מוקדם יותר. בתי ספר ואוניברסיטאות לשפות ברמה גבוהה יכולים לפעמים לקבל גם בקשות מאוחרות יותר.

נדרשים מינימום של 5 ימי עבודה לעיבוד הויזה כולל תאריך הגשתה. כמו כן, אין להגיש בקשה לפני 90 יום מתאריך הנסיעה המיועד.

זמן עיבוד

5 Days

הזדמנויות עבודה

ויזת הסטודנט היפני מאפשרת עבודה במשרה חלקית של עד 28 שעות שבועיות.

כל מי שיש לו אשרת סטודנט השוהה יותר מ-6 חודשים ומעוניין לעבוד חייב להגיש בקשה ל"אישור לעסוק בפעילות אחרת מזו שהותרה על פי מעמד המגורים שניתן קודם לכן". ניתן לעשות זאת מיד עם ההגעה לשדה התעופה או מאוחר יותר בלשכת ההגירה המקומית. אין עמלה, אז הקפד לעשות זאת אם אתה מתכנן לעבוד.

שעות לשבוע

28

למה צריך ויזה מהסוג הזה?

אם תגיש בקשה מלאה כמעט תמיד תקבל את הויזה שלך מהשגרירות היפנית. עם זאת, הם יכולים לשלול אותך אם המידע אינו שלם או אם יש לך, למשל, עבר פלילי חמור.

הנה כמה דברים שכדאי לזכור כדי להימנע מדחיית ויזת סטודנט יפני:

 • אולי הסיכון הגדול ביותר לדחייה נובע מדרישות חסות לא מספקות.
 • רק בית ספר אחד יכול להגיש בקשה בשמך לקבלת אשרת סטודנט! אם תנסה לגדר את ההימורים שלך על ידי הגשת מועמדות דרך מספר בתי ספר, סביר להניח שתקבל דחייה.
 • אנא זכור לא להדק את המסמכים שלך.
 • קובץ לא שלם יידחה, זכור לבדוק היטב את הבקשה שלך.