Keystone logo
טורקיה

לימוד לִשְׁלוֹט ב טורקיה 2024

שנה מטבע

עלות מחיה חודשית בסיסית

 • השכרה בדירה משותפת

  264
 • נתח של שירותים

  18
 • מנוי לאינטרנט

  9
 • תחבורה מקומית

  25

עלות אורח חיים לדוגמה

 • שילוב של מזון מהיר

  5
 • כרטיס קולנוע

  4
 • חצי ליטר בירה מקומית

  2

בערך טורקיה

השכלה גבוהה בטורקיה

השכלה גבוהה באוניברסיטאות כוללת תואר ראשון, תואר שני, לתואר שלישי. בנוסף ללימודי התואר השני, דיפלומה הנדסה גבוהה היא גם זכתה בו היא שווה הערך לתואר שני. שתי מעלות דורשות תזה להסתיים ולהגן עליו. אוניברסיטאות נחלקות לשני סוגים, עם 104 האוניברסיטאות מדינה ו -62 אוניברסיטאות פרטיות. האוניברסיטאות טורקיות זוכות להערכה גבוהה, עם 5 בתי ספר ב400 העליון ברחבי העולם, על פי 2012 דירוג אוניברסיטת טיימס השכלה הגבוה בעולם.

למה ללמוד בטורקיה?

סטודנטים לרכוש תואר שני בכל תחום אקדמי ימצאו סביבה רב תרבותית בטוחה, מסביר פנים ומתגמלים שהוא גשר בין תרבויות המערביות והמזרחיות הבינוני.מוסדות להשכלה גבוהות טורקיות ידועים באיכות גבוהה יחסית לשכר לימוד נמוך ותוכניות רבות מלמדים באנגלית. תלמידים דוברי אנגלית ללא הלומדים בתוכניות מסורתיות גם למצוא הזדמנויות רבות ללמוד את השפה אנגלית כפי שהם להשלים את הלימודים העיקריים שלהם.

אוניברסיטאות בטורקיה

תוכניות באוניברסיטאות במדינה, בדרך כלל נלמדות בתורכי, אם כי חלק מהתוכניות מועברות באנגלית, גרמני או צרפתית. תלמידים לא בקיאים בתורכי שנכנסים תוכניות טורקיות יכולים לקחת שנה אחת של אימוני שפה לפני רודף לימודיהם. תוכניות הבינלאומיות ביותר מלמדים באוניברסיטאות פרטיות, שבו שפת ההוראה היא אנגלית בעיקר. האוניברסיטאות פרטיות ידועות גם באוניברסיטות יסוד.

נכון לעכשיו כ -30,000 סטודנטים בינלאומיים לומדים בתוכניות חינוך בארץ, עם זאת, לטורקיה יש לו למטרה להגדיל את המספר הזה 150,000.למרות שרוב תחומים אקדמיים זמינים, תוכניות פופולריות לסטודנטים בינלאומיים הן יחסים בינלאומיים, מזרח ים תיכון, לימודים רב תרבותי לענייני לימודים, הנדסה, ניהול עסקים ואירוח.

שכר לימוד ומשך תכנית

שכר לימוד לסמסטר באוניברסיטאות במדינה שבו הוראה היא בתורכי הוא כ 100 - $ 200 (ארה"ב) עבור אזרחים טורקים וסטודנטים מאזרבייג'אן, שבקריה, בוסניה והרצגובינה, דאגסטן, Karachay-צ'רקסיה, קזחסטן, קירגיזסטן, מקדוניה, מונגוליה, מולדובה, Nakhchivan , אוזבקיסטן, אוזבקיסטן, טג'יקיסטן, Tartarstan, טורקמניסטן, ואוקראינה. סטודנט שכר לימוד לסמסטר בינלאומי באוניברסיטאות במדינה שבו הוראה היא בתורכי הוא כ -300 דולרים - 600 דולרים (ארה"ב). שכר הלימוד הוא כ 1.5 עד 2 פעמים גבוהה יותר במוסדות מדינה שבו הוראה היא בשפה אנגלית.

שכר לימוד שנתי באוניברסיטאות בקרן הוא בדרך כלל 6000 (ארה"ב) $ ל 20,000 $ (ארה"ב), עם זאת, האוניברסיטאות קרן גם לספק לתלמידים רבים עם מלגות שמכסות 30 עד 40 אחוזים משכר הלימוד שלהם.

מעלות ביותר של האב לקחת שנתיים כדי להשלים, אבל זה משתנה תכנית ומוסד על ידי.

כדי לעזור לשלם את עלויות, סטודנטים בינלאומיים עלולים למצוא תעסוקה באוניברסיטה כחוקר, עם זאת, אין לי הסטודנטים בינלאומיים זכות לעבוד בארגונים אחרים במגזר הציבורי או פרטי.

שנה אקדמית

השנה האקדמית בטורקיה מבוססת על שני סמסטרים ופועל מאוקטובר ועד יוני.

הזדמנויות לתארים מתקדמים

לאחר סיום לימודים, סטודנטים בינלאומיים עלולים למצוא את הזדמנויות לתעסוקה כחוקרים או על צוות באוניברסיטאות, בעיקר אוניברסיטאות עם תוכניות נלמדות בשפה אנגלית.תלמידים טורקים וסטודנטים בינלאומיים עם כישורי שפה טורקיות טובים למצוא הזדמנויות זמינות בענפים אחרים גם כן. אזרחים שאינם טורקים יצטרכו להשיג אישור עבודה ברגע שהם הציעו לי עבודה.

דרישות ויזה

סטודנטים בינלאומיים חייבים להיות ויזת סטודנט, ויזה ויש לקבל לפני שהגיעה בטורקיה או התלמיד לא יורשה להירשם באוניברסיטה. בטח התקבלו לאוניברסיטה טורקית תלמידים לפני היישום עבור ויזת הסטודנט בקונסוליה טורקית בארץ מוצאם. התהליך לוקח בערך 8 שבועות ודרכונו של הסטודנט יהיה חותמת עם ויזת הסטודנט לאחר שתאושר.

ביטוח בריאות

כל האוניברסיטאות מציעות טיפול רפואי חינם במתקנים הרפואיים שלהם.עם זאת, טיפול זה הוא בדרך כלל מוגבל לשירותי חירום וטיפול בתנאים קלים, ולכן אנו מעודדים את הסטודנטים בינלאומיים לרכוש ביטוח בריאות כדי לכסות את ההוצאות רפואיות אחרות שעלולים להתעורר. המדיניות צריכה לכסות גם טורקיה באירופה ואסיה. פוליסות ביטוח פרטיות רבות זמינות בטורקיה.

סטודנטים המחזיקים ברישיון לישיבת במשך יותר מ -6 חודשים גם יהיו רשומים במוסד החברתי הביטחון הטורקי (SGK) ונדרשים לקבל ולשלם עבור פוליסת ביטוח בריאות מקומית.

דרישות אשרה

איזה סוג ויזה אתה צריך?

שם ויזה

אשרת סטודנט

מחיר ומטבע

דמי עיבוד הויזה משתנים בהתאם ללאום שלך.

מי יכול להגיש בקשה לויזה?

כל הסטודנטים הבינלאומיים צריכים לקבל אשרת סטודנט כדי ללמוד בטורקיה. יוצאים מן הכלל הם אותם אנשים שהם תלויים חוקיים הקשורים למישהו בטורקיה על אשרה דיפלומטית.

היכן ניתן להגיש את הבקשה?

שגרירות טורקיה או קונסוליה

כל הסטודנטים הבינלאומיים חייבים להגיש בקשה לוויזת סטודנט בשגרירות או קונסוליה הטורקית הקרובה אליהם.

אתר אינטרנט:

איך עושים את הבקשה?

כדי לקבל ויזת סטודנט לטורקיה, תחילה עליך להירשם לאוניברסיטה, בית ספר או קורס שפה בטורקיה המאושר על ידי משרד החינוך.

עליך למלא טופס בקשה לויזה ולהגישו לשגרירות טורקיה עם המסמכים הנדרשים הכוללים בדרך כלל את הדברים הבאים:

 • דרכון: תקף לתקופה של יותר מ-90 יום
 • 2 תמונות בגודל פספורט
 • מכתב קבלה מהמוסד להשכלה גבוהה בטורקיה
 • הוכחת ביטוח בריאות
 • הוכחת כרטיס חזרה
 • עדות לאמצעים פיננסיים מספיקים כדי לתמוך בלימודים ובחיים שלך בטורקיה
 • תעודת אישור המשטרה
 • תעודה רפואית

על הסטודנטים להגיש בקשה נוספת לאישור שהייה אצל הרשויות המקומיות (אם הסטודנט נמצא בטורקיה) תוך חודש אחד מהגעתם לטורקיה. יש להגיש את המסמכים הבאים למחלקת קשרי חוץ במטה המשטרה המקומית:

 • טופס בקשה ועמלות
 • מסמך נסיעה: 2 עותקים יחד עם ויזת הסטודנט
 • 4 תמונות בגודל פספורט
 • מכתב או מסמך מהמוסד: יש להנפיק אותו על ידי האוניברסיטה המארחת, המצהיר על תאריכי ההתחלה והסיום של הלימודים בטורקיה

כדי לחדש את אישור השהייה שלך, עליך לבקר ברשויות המקומיות 60 יום לפני פקיעת תוקף אישור השהייה שלך.

מתי כדאי להגיש בקשה?

בדרך כלל עוברים כשמונה שבועות מהיום שאתה מגיש את הבקשה שלך ועד לקבלת הויזה שלך.

אשרת הסטודנט תקפה בדרך כלל לשנה לכניסה בודדת. למרות שמגבלת זמן תצוין על הויזה שלך, ויזת הסטודנט שלך נשארת בתוקף כל עוד אתה רשום לבית הספר.

זמן עיבוד

8 Weeks

הזדמנויות עבודה

בדרך כלל, לסטודנטים בינלאומיים אין זכות חוקית לעבוד בזמן הלימוד בטורקיה. סטודנטים יכולים לעשות עבודת מחקר באוניברסיטאות טורקיות כחוקרים בינלאומיים.

שעות לשבוע

0

למה צריך ויזה מהסוג הזה?

בקשת הוויזה שלך עשויה להידחות אם אינך יכול להציג הוכחה לכספים הנדרשים, או אם תספק מסמכים שגויים או לא מלאים.