Keystone logo
הולנד

לימוד לִשְׁלוֹט ב הולנד 2024

שנה מטבע

עלות מחיה חודשית בסיסית

 • השכרה בדירה משותפת

  611
 • נתח של שירותים

  70
 • מנוי לאינטרנט

  40
 • תחבורה מקומית

  79

עלות אורח חיים לדוגמה

 • שילוב של מזון מהיר

  10
 • כרטיס קולנוע

  12
 • חצי ליטר בירה מקומית

  5

בערך הולנד

השכלה גבוהה

הולנד מציע תואר PhD ראשון, תואר שני, ו. מעלות מוצעות בשתי קטגוריות רחבות:

1. תוכניות מחקריות באוניברסיטאות מחקר. האוניברסיטאות מחקר כוללות מוסדות עם שתי תוכניות בכלל ואלה המתמחים בתחומים כגון הנדסה וחקלאות.

2. תוכניות מקצועיות להשכלה גבוהה באוניברסיטאות יישומית למדעים. אוניברסיטאות עם תוכניות יישומית למדעים להכין את התלמידים לעבודה במקצוע ספציפי, כגון אמנויות או חינוך.

כל התוכניות של האב דורשות תואר ראשון לקבלה. התואר ראשון מתכנית מחקרית נדרש לקבלה לתכנית מחקרית ברמה השני, אולם מועמדים עם התואר ראשון מתכנית יישומית למדעים עשויים להתקבל אם הם עומדים בדרישות נוספות.

למה ללמוד בהולנד?

לומד בהולנד מספק ערך יוצא מן הכלל באמצעות שילוב של שכר לימוד נמוך, האוניברסיטאות מעולה, ואורח חיים תרבותיים חובקים סטודנטים בינלאומיים. בשנת 2012, האוניברסיטאות הולנדיות החזיקו 12 מתוך 200 המקומות הראשונים בדירוג העולמי אוניברסיטת ההשכלה הגבוהה טיימס.

למרות שתלמידים שמדברים הולנדי עשויים להעדיף להירשם לתכנית לימד בהולנדית, תוכניות רבות בהולנד מלמדים באנגלית. סטודנטים בינלאומיים מתקבלים בברכה ומהווים כ 13 אחוזים מהתלמידים במדינה. בנוסף, חלק מהמוסדות לספק תוכניות שתוכננו במיוחד עבור סטודנטים בינלאומיים. כל מוסד הולנדי שמגייס סטודנטים בינלאומיים חייב לעמוד בקוד ההתנהגות שמכסה ייעוץ ובחירה של תלמידים אלה.את התואר הפופולרי ביותר עבור סטודנטים בינלאומיים הוא בכלכלה, הנדסה, מדעי החברה, ושפות.

אוניברסיטאות

יש הולנד 13 האוניברסיטאות מחקר, 39 אוניברסיטאות למדעים, ו -14 מוסדות אחרים. שלוש האוניברסיטאות מחקר מתמחים בטכנולוגיה ומחקר באוניברסיטה אחת, ווחנינגן, מתמחה בחקלאות. אוניברסיטאות מקבלות מימון ממקורות שונים, כולל מענקים ממשלתיים, שכר לימוד, אגרות, וחוזים עם ארגונים חיצוניים.

שכר לימוד, משך תכנית ושנה אקדמית

שכר הלימוד לתלמיד איחוד אירופי הוא כ 1800 € ל € 12,000 לשנה, תלוי בסוג התכנית ובית ספר. שיעורים לתלמידים שאינם באיחוד האירופי הם סביב 8000 € ל € 20,000 לשנה.למרות שהתואר כולו של האמן ההולנדי לספק ערך מצוין, ההולנדי ידועים במיוחד עבור המומחיות שלהם באנרגיה בת קיימא, ניהול מים, ואמנות ועיצוב.

תכנית התואר שני מחקרית דורשת 60-120 שעות אשראי, אשר לוקחת 1-2 שנים כדי להשלים. הנדסה, חקלאות, מתמטיקה, מדעים וכל דורשים 120 תוכניות credit-hour/2-year. מעלות מחקר מוענקות כמו גם מגיסטר למדעים או תואר שני.

אמנות שימושית ותארים, גם מדע דורשים 60-120 שעות אשראי, בהתאם לדיסציפלינה האקדמית. התואר המוענק הוא ספציפי למומחיות האקדמית, כגון מאסטר לארכיטקטורה.

השעה אשראי אחד בדרך כלל לוקחת 28 שעות כדי להשלים, ושנת הלימודים היא ארוכה 42 שבועות. סטודנט במשרה מלאה בדרך כלל משלים 60 שעות אשראי בשנת לימודים אחת.שנת הלימודים בדרך כלל מורכבת משני סמסטרים, עם סמסטר הסתיו פועל מספטמבר עד ינואר או פברואר וסמסטר האביב פועל מפברואר עד יוני.

הזדמנויות לתארים מתקדמים

עם סיום הלימודים, כל התלמידים יקבלו תעודה המציינת את התואר שלהם, כמו גם תיאור של לימודים ולכן מעסיקים פוטנציאליים בארץ המוצא של תלמיד בינלאומי יכולים להבין את המידה. בנוסף, כל הסטודנטים הבינלאומיים יכולים לשהות בהולנד לתקופה של עד שנה אחת לאחר שיסיימו את הלימודים לקבלת עבודה. אין הגבלות על אפשרויות תעסוקה באותה השנה. גם עודדו את הבוגרים להגיש בקשה לתוכניות לתואר שלישי או עמדות מחקר.

דרישות ויזה והיתרי עבודה

הסטודנטים של האיחוד האירופי לא דורשים ויזה, אך נדרשים להיות רשום ברשויות ההגירה ההולנדיות (IND) על ידי המוסד המארח שלהם ולהודיע ​​למועצה המקומית שלהם. סטודנטים ממדינות שאינן חברות באיחוד האירופי חייבים להיות רישיון ישיבה שהנו בתוקף למשך 12 חודשים, וניתן להאריך. המוסד המארח של התלמיד צריך להגיש בקשה להיתר זה לאחר שהתלמיד מגיע.

ביטוח בריאות

כל הסטודנטים הבינלאומיים חייבים להיות איזשהו ביטוח בריאות, אשר יכול להיות מסופק על ידי המדינה הבית שלהם. עם זאת, כל מי שהופך להיות מועסק בהולנד צריך להירשם בביטוח בריאות ציבור הולנדי. היתרי עבודה אינם נדרשים לסטודנטים ממדינות האיחוד האירופי, אך נדרשים לסטודנטים בינלאומיים אחרים.

טיפים

האוניברסיטאות מובילות בהולנד הן תחרותיים מאוד, ולכן סטודנטים פוטנציאליים צריכים לבדוק דרישות קבלה מוקדמות כדי לוודא שהם זכאים. תוכניות בשפה אנגלית, דורשות סטודנטים ממדינות בן אנגלית היא לא השפה האם להפגין בקיאות במבחן בשפה אנגלית מוכרת אחרת או TOEFL.

דרישות אשרה

MVV (אישור מגורים זמני) – אשרת כניסה.

VVR (אישור שהייה) - אם אתם מתכננים לשהות בהולנד יותר משלושה חודשים, בנוסף לאשרת הכניסה שלכם, תצטרכו להגיש בקשה גם לאישור שהייה (VVR) – תעודת זהות העומדת כאשרת לימודים.

איזה סוג ויזה אתה צריך?

שם ויזה

MVV (אישור מגורים זמני); VVR (אישור שהייה)

מחיר ומטבע

EUR 311

כעת עולה עמלה שאינה ניתנת להחזר בסך 311 אירו לעיבוד בקשה ל-MVV ואישור שהייה לצורך לימודים בהולנד. העמלות נבדקות פעמיים בשנה, והן כפופות לשינוי באמצע השנה.

מי יכול להגיש בקשה לויזה?

אם אתה אזרח של מדינה חברה באיחוד האירופי או ה-EEA או שווייץ, אינך זקוק לויזה סטודנט או אישור שהייה כדי לשהות בהולנד.

אזרחים שאינם מדינות האיחוד האירופי, ה-EEA או שווייץ זקוקים לאישור שהייה בהולנד יותר מ-90 יום - לתקופה קצרה יותר, נדרשת אשרת תייר בלבד. יש שני מסמכים שאתה צריך. ברוב המקרים, תזדקק לאישור שהייה זמני (machtiging tot voorlopig verblijf, MVV) כדי לנסוע להולנד. בנוסף, תזדקק לאישור שהייה (VVR) על מנת לשהות בארץ.

אזרחים של כמה מדינות או אנשים בנסיבות מסוימות פטורים מהצורך להגיש בקשה ל-VVR. תוכל לקרוא עוד על כך כאן: https://www.expatica.com/nl/visas-and-permits/Getting-a-Dutch-visa-or-temporary-residence-permit_108412.html

היכן ניתן להגיש את הבקשה?

מוסד חינוך

מוסד החינוך חייב להגיש בקשה בשמך ולכן עליך לפנות אליו לקבלת פרטים על ההליך. אם לא, בקש עזרה על ידי פנייה למשרד הבינלאומי (או אם אתה חוקר, מחלקת משאבי אנוש) של המוסד המארח שלך.

אתר אינטרנט:

איך עושים את הבקשה?

הליך הבקשה לויזה יוזמת האוניברסיטה ברגע שהסטודנט מתקבל רשמית לתכנית הלימודים.

המסמכים הנדרשים לבקשת הויזה מפורטים במכתב ששלחה האוניברסיטה לסטודנטים פוטנציאליים. בדרך כלל, יש צורך במסמכים הבאים:

 • עותק של העמוד הראשון (דף הזהות) של דרכון בתוקף;
 • הוכחה שאתה יכול לפרנס את עצמך כלכלית;
 • תמונות נוספות בגודל דרכון (גודל: 35 מ"מ x 45 מ"מ, ראה דרישות IND ב-pdf);
 • הוכחת שכר לימוד ותשלומי בקשה לויזה;
 • הוכחת אירוח מסודרת למשך שנה אקדמית אחת לפחות (10 חודשים);
 • לסטודנטים סינים, ייתכן שיהיה צורך בתעודת NESO.

ניתן להוכיח הוכחה תקפה לעצמאותו הפיננסית של המועמד באופן הבא:

 • מכתב מהמוסד ההולנדי המארח שמזכיר את דמי ההתמחות או מלגת החניכים שלך.
 • מכתב קבלה מהאוניברסיטה ההולנדית המספק פרטים על מענק הסטודנטים, הפטור משכר הלימוד או המלגה שלך.
 • תדפיס חשבון הבנק שלך בבנק בינלאומי, המציין מספיק כספים כדי לשלם עבור ההוצאות המוצעות שלך בהולנד.

מתי כדאי להגיש בקשה?

זמן הטיפול בבקשת אשרת סטודנט שלך להולנד הוא בדרך כלל חודש, אם כי לפעמים זה יכול לקחת עד 3 חודשים.

רישיון השהייה ניתן למשך תכנית הלימודים של סטודנט בתוספת 3 חודשים, עד 5 שנים לכל היותר. במידה והתלמיד מעוניין להשלים מכינה, משך ההכנה יתווסף למשך האשרה. אם משך ההשכלה ייקח יותר מ-5 שנים, ניתן להאריך את היתר השהייה בשנה נוספת.

קיים תנאי נוסף לתוקף של VVR. זה נשאר בתוקף בתנאי שהתלמיד משיג 50% מהקרדיט לאורך כל הקורס.

בוגרי השכלה גבוהה או לימודים אוניברסיטאיים (תואר ראשון, שני או דוקטורט) יכולים להגיש בקשה לשנת התמצאות להיתר בוגרים בתוך שלוש שנים מסיום הלימודים. זה נותן לך שנה אחת לחיפוש עבודה, במהלכה תוכל לעבוד ללא כל הגבלה או צורך במעסיק שיחזיק עבורך אישור עבודה.

זמן עיבוד

1 Month

הזדמנויות עבודה

כל הסטודנטים הבינלאומיים רשאים לעבוד לצד הלימודים.

עבור סטודנטים מחוץ לאיחוד האירופי ולא ב-EEA, נדרש אישור עבודה לעבודה. היתר זה חייב להתקבל על ידי המעסיק הפוטנציאלי בשמך. גם עם אישור עבודה זה, סטודנטים יכולים לעבוד רק למספר שעות מוגבל, כלומר 10 שעות שבועיות. הם רשאים לעבוד במשרה מלאה במהלך החודשים יוני, יולי ואוגוסט.

סטודנטים מהאיחוד האירופי, EEA (למעט קרואטיה) ושוויץ אינם דורשים אישור עבודה.

שעות לשבוע

10

למה צריך ויזה מהסוג הזה?

בקשת הוויזה שלך עשויה להידחות אם אינך יכול להציג הוכחה לכספים הנדרשים, או אם תספק מסמכים שגויים או לא מלאים.