Keystone logo
גרמניה

לימוד לִשְׁלוֹט ב גרמניה 2024

שנה מטבע

עלות מחיה חודשית בסיסית

 • השכרה בדירה משותפת

  507
 • נתח של שירותים

  91
 • מנוי לאינטרנט

  43
 • תחבורה מקומית

  60

עלות אורח חיים לדוגמה

 • שילוב של מזון מהיר

  9
 • כרטיס קולנוע

  12
 • חצי ליטר בירה מקומית

  4

בערך גרמניה

השכלה גבוהה בגרמניה

כמה מהאוניברסיטאות הטובות בעולם נמצאים בגרמניה, כגון אוניברסיטת היידלברג (Ruprecht-Karls-אוניברסיטת היידלברג, שנוסדה בשנת 1386); אוניברסיטת פרייבורג (נוסד בשנת 1457), אוניברסיטה הטכנית של מינכן (Technische Universitat מינכן), ומקס פלנק לאנתרופולוגיה אבולוציונית בלייפציג. רוב האוניברסיטות בגרמניה הם ציבוריים וכיום גובים שכר לימוד של כ 60 € או 80 דולרים ארה"ב לכל סמסטר.

הוראה מודגשת באוניברסיטות גרמניות מעל המחקר, עם היותו מחקר במוקד המוסדות עצמאיים ידועים בגישה המסורתית שלהם למדעי החברה. לתלמידים המבקשים להמשיך תואר בפסיכולוגיה, אנתרופולוגיה, פילוסופיה או סוציולוגיה, קבלה לאחת מהאוניברסיטות מחקר אלה הוא תחרותי מאוד ומיועד לתלמידים שהראו כשרון וגאונות יוצא דופן כלפי תחום מסוים.

סוג נוסף של אוניברסיטה פופולרית עם סטודנטים בינלאומיים הוא Fachhochschule (FH), האוניברסיטה של מדע יישומי. קורסים המוצעים בFachhochschule נועדו להכין את התלמידים לתעסוקה במקצועות מסוימים כי הם לא בכיוון אקדמי, כגון טכנולוגיית מידע, סיעוד ועסקי. ומדינות גרמניות הפדרלי הממשלתיות גם לשמור על כמה FHS המכשירים סטודנטים שרוצים קריירה בשירות המדינה. תלמידים לא יכולים להרוויח תואר דוקטור בFachhochschule.

מכללות של אמנות, קולנוע ומוסיקה לספק תוכניות יצירתיים לסטודנטים הרוצים קריירה באמנויות היפות, עיצוב אופנה, גרפיקה והמוזיקה. במשך מאות שנים, גרמניה תרמה תרומה עצומה לעולם של אמנות, ספרות ומוסיקה על ידי הפקה מבריק כאלה סופרים, אמנים ומלחינים כמו מוצרט, ברהמס, הסה, מקס ארנסט וניטשה וממשיכה להיות כוח רב עוצמה בעולם של באמנות, הקולנוע ואופנה.

השתתפות אוניברסיטה גרמנית

כל התלמידים שרוצים ללמוד באוניברסיטה בגרמניה יצטרכו לספק עותק של Abitur, מסמך משמש גם באסטוניה ופינלנד לייעד את סיומו המוצלח של בחינות גמר שניתנו בשנה האחרונה שלהם לחינוך יסודי. בעוד אזרחים גרמנים שאין לי Abitur יכולים לקחת בדיקה נוספת שנקראת Begabtenprüfung (פשוטו כמשמעו מבחן כושר) על מנת ללמוד באוניברסיטה, סטודנטים בינלאומיים, ברוב המקרים, יהיה צורך להראות ACT או ישבו עשרות רבות של 28 ו 1300 לפחות, בהתאמה, כדי להעפיל להודאה. תעודות בגרות דומות לאלה שהרוויחו בארה"ב אינן נחשבות לשווות הערך של Abitur ובדרך כלל לא תקדם את תלמיד 's סיכוי להתקבל לקולג' או באוניברסיטה גרמני.

האוניברסיטאות מסוימות ולהעניק מלגות לסטודנטים במכללות כדי לשלם עבור ספרים והוצאות מהחייה.עם זאת חוק נקרא Bundesausbildungsförderungsgesetz מבטיח כי תלמידים מעוטים יכולת לקבל עד 650 יוריו (860 $ USDollars) בכל חודש לארבע או חמש השנים שנדרש כדי להרוויח את התואר ראשון של . בדרך כלל, מחצית מהסכום זה צריכה להיות נפרע לממשלה כהלוואה ללא ריבית.

באופן כללי, ששפת ההוראה היא גרמני, ולכן סטודנטים המעוניינים ללמוד באוניברסיטה גרמנית צריכים להיות בעל ידע מספיק בשפה גרמנית.

אשרות גרמניות עבור סטודנטים בינלאומיים

לתקופות קצרות של עד שלושה חודשים (סטודנטים הלומדים בקורסי קיץ, למשל), ויזה שנגן נדרשת להישאר בארץ. תלמידים צריכים להיות מודעים לכך שהם חייבים לעזוב את גרמניה בסוף שלושת החודשים אם הם בוחרים להשיג ויזה שנגן וצריך לתכנן בהתאם לפני היישום עבור סוג זה של ויזה.

הוויזות הלאומיות הן הכרחיים אם אתה מתכנן להישאר יותר משלושה חודשים. תלמידים צריכים לעשות את זה ברור למה הם דורשים ויזה ומדינה לאומית בטופס בין אם הם השלימו דוקטורט או להירשם לתכנית מלאה. בנוסף לכך, את המסמכים הבאים יהיו צורך לפני תלמידים יכולים להגיש בקשה לויזה: מכתב הקבלה, כרטיס ביטוח בריאות, הוכחה של תוצאות בדיקה טרום קבלה והוכחה לכך שאתה יודע איך לדבר ולקרוא גרמני או שאתה מתכנן לקחת גרמני קורסי שפה כחלק מתכנית הלימודים שלך.

למה ללמוד בגרמניה?

גרמניה כבר בשם על ידי מספר קבוצות חינוכיות בינלאומיות כאחת המדינות התומכות ביותר עבור סטודנטים המעוניינים להרוויח מעלות במדינה אחרת מאשר שלהם.משלים את ההכרה זו היא העובדה ששכר הלימוד שגובה האוניברסיטאות גרמניות רבות הוא מינימאלי לאף אחד, מה שהופך את הלימוד נוסף בגרמניה סיכוי אטרקטיבי ומרגש לסטודנטים המעוניינים ללמוד בבית ספר במדינה שונה משלהם.

דרישות אשרה

 1. ויזת קורס שפה (ויזה ללימוד שפה) - האפשרות המושלמת למי שרוצה ללמוד את השפה הגרמנית בגרמניה.
 2. ויזת מועמד לסטודנט (Visum Zur Studienbewerbung) - אם אתה רוצה ללמוד בגרמניה, אבל עדיין מנסה למצוא את התוכנית המתאימה או שעדיין לא קיבלת את מכתב האישור מהאוניברסיטה שלך.
 3. ויזת סטודנט (Visum Zu Studienzwecken) - אם כבר התקבלת לאוניברסיטה גרמנית.

איזה סוג ויזה אתה צריך?

שם ויזה

ויזת קורס שפה; אשרת מועמד סטודנט; אשרת סטודנט

מחיר ומטבע

EUR 60

אתה צריך לצפות לשלם 60 אירו (~74 דולר ארה"ב) עבור ויזת הסטודנט שלך לגרמניה.

מי יכול להגיש בקשה לויזה?

עבור אזרחים מהאיחוד האירופי או מאיסלנד, נורבגיה, שוויץ או ליכטנשטיין, יש צורך רק בתעודת זהות כדי להיכנס לגרמניה. אין צורך בהוצאת ויזה.

אזרחים מאוסטרליה, ישראל, יפן, קנדה, ניו זילנד, דרום קוריאה וארה"ב יכולים להגיש בקשה לויזה שלהם גם לאחר שהגיעו לגרמניה.

לאזרחים ממדינות אחרות, יש צורך להגיש בקשה לויזה לפני ההגעה לגרמניה.

אם שוהים פחות מ-90 יום בגרמניה, יש אפילו יותר תקנות. אזרחים ממדינות מסוימות יכולים להיכנס לגרמניה לזמן זה ללא ויזה. אלו הן ונצואלה, קריית הוותיקן, אורוגוואי, סינגפור, סיישל, פרגוואי, פנמה, ניקרגואה, מקסיקו, מאוריציוס, מלזיה, מקאו, קרואטיה, גואטמלה, אל סלבדור, קוסטה ריקה, צ'ילה, ברוניי, ברזיל, בוליביה, ברמודה, ברבדוס, בהאמה , וארגנטינה.

בקר באתר האינטרנט של משרד החוץ הפדרלי הגרמני לקבלת דרישות הוויזה העדכניות ביותר לכל המדינות: https://www.auswaertiges-amt.de/en/einreiseundaufenthalt/visabestimmungen-node

היכן ניתן להגיש את הבקשה?

שגרירות גרמניה או קונסוליה

יהיה עליך להגיש בקשה לויזה מהשגרירות הגרמנית או הקונסוליה במדינתך.

אתר אינטרנט:

איך עושים את הבקשה?

ראשית, עליך לקבוע פגישה לראיון ויזה. ביום הראיון, עליך להציע את מסמכי הבקשה לויזה.

המסמכים שאתה צריך בדרך כלל הם:

 • טופס בקשה מלא
 • דרכון בתוקף
 • שני תצלומים
 • מכתב המראה שהתקבלת לאוניברסיטה גרמנית
 • תמלול הרשומה האקדמית
 • תעודת שליטה בשפה הגרמנית או הוכחה שאתה מתכוון להשתתף בקורס שפה בגרמניה (אם אתה לומד בגרמנית)
 • הוכחה שיש לך מספיק כסף כדי לפרנס את עצמך בזמן שאתה גר בגרמניה (8,700 אירו לשנה, שהם בערך 9,390 דולר ארה"ב בערך)
 • אישור שמראה שרכשת ביטוח בריאות
 • הצהרת אמיתות המסמכים שהוגשו

בהתאם לשגרירות, ייתכן שתצטרך גם להציג הוכחה שאין לך עבר פלילי.

כולם צריכים להירשם ברשויות הרישום המקומיות (Einwohnermeldeamt) בשבוע הראשון של ההגעה לגרמניה. תצטרך לקחת את הדרכון/תעודת הזהות הלאומית שלך (ואיזה אם מתאים), הוכחה לכתובת שלך בגרמניה (למשל הסכם שכירות מבעל הבית שלך) ואולי את תעודת הרישום מהקורס שלך. תקבל אישור על ההרשמה.

מתי כדאי להגיש בקשה?

בחינת הבקשה לויזה אורכת בדרך כלל כ-6 עד 8 שבועות עבור קורס שפה. עם זאת, אם קורס השפה ארוך משלושה חודשים, משך הטיפול בבקשה יכול להתארך עד 8 עד 10 שבועות. ובעונת שיא הנסיעות, ניתן לשלוח בקשות במסגרת תקופת ההמתנה. לפיכך, סטודנטים הזקוקים לאשרת סטודנט לגרמניה צריכים להגיש את בקשותיהם זמן רב לפני תחילת הקורס. כדאי להגיש בקשה בהקדם האפשרי, ולפחות שלושה חודשים לפני המעבר לארץ.

אשרת לימודים תקפה רק למשך הקורס או התוכנית. אישורי התושבות ניתנים לרוב לשנה אך ניתן להאריך אותם.

זמן עיבוד

8 Weeks

הזדמנויות עבודה

אזרחים של מדינות האיחוד האירופי/EEA ושוויץ יכולים לעבוד בחופשיות בגרמניה, אך לא יותר מ-20 שעות שבועיות במהלך תקופת הקדנציה.

אזרחי האיחוד האירופי/EEA/שוויץ (כיום כולל קרואטים החל מיולי 2015) רשאים לעבוד עד 120 ימים מלאים או 240 חצאי ימים בשנה (כולל עבודה בהתנדבות) ללא אישורים. אתה יכול לעבוד יותר שעות אם אתה מועסק על ידי האוניברסיטה כסטודנט או עוזר בוגר; עבור סוגי תעסוקה אחרים תזדקק לאישור מ- Agentur für Arbeit (סוכנות התעסוקה הפדרלית) ומרשות הזרים לחרוג מהמגבלה של 120/240. Studienkolleg וסטודנטים לשפה זקוקים לאישור מרשויות אלה כדי לקחת על עצמם כל עבודה. סטודנטים לא יכולים להיות פרילנסרים או עצמאים.

שעות לשבוע

20

למה צריך ויזה מהסוג הזה?

אלו הסיבות העיקריות לכך שבקשת הויזה שלך לוויזת סטודנט גרמנית עשויה להידחות:

 • מצב כלכלי ירוד
 • פרופיל אקדמי גרוע
 • חוסר הכנה לראיון שלך
 • רמת שפה לא מספקת (גרמנית או אנגלית)
 • חוסר עקביות עם בחירת תוכנית הלימודים שלך