Keystone logo
איטליה

לימוד לִשְׁלוֹט ב איטליה 2024

שנה מטבע

עלות מחיה חודשית בסיסית

 • השכרה בדירה משותפת

  408
 • נתח של שירותים

  66
 • מנוי לאינטרנט

  28
 • תחבורה מקומית

  35

עלות אורח חיים לדוגמה

 • שילוב של מזון מהיר

  9
 • כרטיס קולנוע

  9
 • חצי ליטר בירה מקומית

  5

בערך איטליה

השכלה גבוהה באיטליה

סעיף 34 של החוקה של איטליה מבטיח את זכותה של אדם לפעול להשגת השכלה גבוהה באוניברסיטה או במכללה. מערכת האוניברסיטאות האיטלקית היא מאוד מיוחדת ומאוד תחרותי. יש להם 42 האוניברסיטאות מדינה, שש אוניברסיטאות פרטיות, שלושה בתי ספר טכניים, ושנתי עשר אוניברסיטאות מיוחדות.

למה ללמוד באיטליה?

לימודים באיטליה יעשירו מישהו עם האווירה ואת הגישה לרבים מהדברים הטובים של חיים, כולל אמנות, מוסיקה, ייצור יין ועוד רבים אחרים הייחודיות שלהם. עם אזורי הקורס מאוד מיוחדים שלהם מיועדים לתחום ספציפי, אתה חייב לקבל את הרקע החינוכי שאתה צריך לסחוב את מטרות הקריירה שלך צעד אחד קדימה.

מכללות ואוניברסיטאות

מכללות ואוניברסיטאות באיטליה מושפעות במידה רבה על ידי האמנות ותרבות רוח.יש באקדמיה לאמנויות יפות בונציה, צ'זארה פוליני קונסרבטוריון למוסיקה, והאוניברסיטה הפוליטכנית של בארי, שמתמקדת יותר בכישורים הנדסיים טכניים וטכנולוגיה. יש הרבה יותר לבחירה עם מגוון רחב של הנפקות קורס בתחומים שונים.

שנה אקדמית

הסמסטר הראשון בדרך כלל מתחיל בספטמבר / אוקטובר ומסתיים בינואר / פבואר הקדנציה השנייה מתחילה בדרך כלל בחודש פברואר או בינואר ועוברת מאי או תחילת יוני.

שכר לימוד ואורכו של המחקר

שכר לימוד ודמי להשתנות בהתאם לבית הספר אתם משתתפים. אבל תמצא פתרון סביר כדי לענות על הצרכים שלך עם כל כך הרבה בתי ספר לבחירה. עלות הקורסים באופן הכללי ביותר € 850 - € 1000 לשנה.

התואר ראשון לוקח בערך ארבע שנים כדי להשלים, לרבות דרישות הקורס הבסיסיות ולדרישות תכנית לימודים נוספות כדי להשלים את התואר.המעלות הן מאוד מיוחדות והקורסים להכין אחד גם לתחום הנבחר שלהם.

סטודנטים בינלאומיים

ישנן הזדמנויות רבות עבור סטודנטים בינלאומיים ללמוד באיטליה. סטודנטים מחו"ל מוזמנים לחקור את האפשרויות ולראות מה תהיה לשביעות רצונם. יש גם תוכניות חילוף סטודנטים, לפיה סטודנטים בינלאומיים יכולים ללמוד במסגרת הסכם חליפין, במסגרת אישור התכנית האירופית ארסמוס קהילת סוקרטס. תלמידים אחרים יכולים להשתתף במסגרת אישור הסכם דו צדדי בין אוניברסיטה האיטלקית ובית ספר מארח.

אחד ההבדלים העיקריים בין לומד באיטליה ובמדינות אחרות הוא שרוב הבחינות הן בעל פה.

ישנם רבים בקריירה והזדמנויות מחקר זמינה, עם השלמת תואר מאוניברסיטה האיטלקית. סטודנטים למשפטים יכולים להמשיך לפתח קריירה במוסד או בפרקטיקה משפטית כעורך דין.אנשים במדעי הרוח והאומנויות יכולים להשתמש בכישוריהם בתחומים רבים, כולל רבים מההפקות האמנותיות כל כך הנפוצות באיטליה. בהתאם לאזור הספציפי של מחקר ואת הצורך, תלמידים שסיימו את הלימודים בבית ספר איטלקי יהיו מוכנים לעמוד בדרישות של חברה משתנה.

ויזות סטודנט

סטודנטים מחו"ל מוזמנים לבוא לאיטליה כדי ללמוד, אבל הם נדרשים לשאת ויזת סטודנט או דרכון וכל המסמכים הנדרשים. בנוסף, ייתכן שיהיה צורך בתיעוד כדי להיות רשום בתחנת המשטרה המקומית. הדבר החשוב ביותר על ויזות הוא לוודא שיש לך את הסוג הנכון. לפני הכניסה לבית הספר שבחרת, בדקו באתר האינטרנט של בית הספר למידע נוסף על איזה סוג שאתה צריך. רישום יכול להתבצע בשגרירות או הקונסוליה האיטלקית הקרוב ביותר.

עצות שימושיות

איטליה היא מדינה יפה המחזיקה בממצאים אמנותיים נפלאים וייחודיים רבים. החינוך באיטליה הוא ייחודי ומאוד ממוקד. אשרות נדרשות, אבל הם די קלים להשיג. אנשים באיטליה הם משפחתיים ואמנותי אופקים מאוד. מקבל חינוך באיטליה הולך מעבר לכותלי הכיתה ולתוך עולמו האמנותי של האמנות והתרבות. לומד באיטליה היא חוויה שלעולם לא תשכח.

דרישות אשרה

 1. ויזה מסוג C: אשרת שהייה קצרה או אשרת נסיעה בתוקף לכניסה אחת או יותר ולתקופה שלא תעלה על 90 יום.
 2. ויזה מסוג D: אשרת שהות ארוכה בתוקף ליותר מ-90 יום.

איזה סוג ויזה אתה צריך?

שם ויזה

ויזה מסוג C; ויזה מסוג D

מחיר ומטבע

USD 70

התשלום עבור ויזת סטודנט לאיטליה הוא בדרך כלל בסביבות 50-70 דולר. העמלה עשויה להשתנות.

מי יכול להגיש בקשה לויזה?

סטודנטים מהאיחוד האירופי/EEA יכולים להיכנס לאיטליה עם דרכון תקף או תעודת זהות וזכאים להשלים תואר באיטליה ללא ויזה כל עוד הם רוצים. עם זאת, על סטודנטים אלו להירשם לקווסטורה (תחנת המשטרה) תוך 8 ימים מהגעתם, על מנת לקבל אישור שהייה.

סטודנטים שאינם באיחוד האירופי נדרשים לקבל אשרת סטודנט לפני הכניסה לאיטליה. ללימודים של יותר מ-90 יום תצטרכו להגיש בקשה לכרטיס תושבות (permesso di soggiorno) בסניף הדואר המקומי בתוך 8 הימים הראשונים מהגעת לאיטליה. זה יחד עם הויזה שלך יאפשר לך להישאר באיטליה למשך הלימודים. ישנה עמלה הקשורה לכרטיס התושבות.

אזרחים של חלק ממדינות שאינן באיחוד האירופי אינם זקוקים לויזה כדי לשהות וללמוד באיטליה לתקופה של עד 90 יום.

תוכל למצוא סקירה כללית של מדינות אלה כאן: https://www.immigrationworld.com/italy/how-to-apply-for-italy-student-visa/

היכן ניתן להגיש את הבקשה?

שגרירות או קונסוליה של איטליה

אתה צריך להגיש בקשה לוויזת סטודנט שלך בשגרירות איטליה או בקונסוליה במדינתך. כמו כן, יהיה עליך לקיים ראיון בשגרירות או בקונסוליה.

אתר אינטרנט:

איך עושים את הבקשה?

לאחר קבלת מכתב הקבלה או מכתב הקבלה למסלול הלימודים המיועד, תוכל לבדוק את זכאותך לקבלת ויזת סטודנט לאיטלקית ולאחר מכן להמשיך בהליך בקשת הויזה. יהיה עליך להציג את התיעוד הבא:

 • טופס בקשה לאשרת כניסה; אתה יכול למצוא אותו ב
  http://vistoperitalia.esteri.it/Moduli/it/Formulario Visto Nazionale.pdf
 • תמונה עדכנית בגודל דרכון;
 • מסמך נסיעה בתוקף לפחות שלושה חודשים לאחר הויזה;
 • הרשמה או הרשמה מוקדמת לקורס באוניברסיטה;
 • הוכחה שיש לך לינה באיטליה;
 • הוכחה שיש לך תמיכה כספית (לפחות 448,07 אירו לחודש עבור שנת הלימודים, סך של 5824,91 אירו לשנה);
 • כיסוי ביטוחי הולם לטיפול רפואי ואשפוז;
 • הוכחה לזמינות האמצעים הכספיים הדרושים להחזרה;
 • הוכחה לידע נאות באיטלקית או באנגלית בהתאם לשפת התוכנית;
 • אם התלמיד הוא קטין, עליו לקבל את הסכמת הגירוש חתומה על ידי כל אחת מהרשויות ההוריות, או בהיעדרם, על ידי האפוטרופוס החוקי.

מתי כדאי להגיש בקשה?

עליך להגיש בקשה לוויזת סטודנט איטלקית לפחות שלושה חודשים לפני הגעתך המתוכננת לאיטליה. הטיפול בבקשת הויזה שלך עשוי להימשך בין 1-3 שבועות. עליך לקבוע ראיון לויזה שלך כארבעה עד שישה שבועות מראש.

משך אשרת הסטודנט תלוי באורך הקורס שלך.

זמן עיבוד

3 Weeks

הזדמנויות עבודה

אם אתה מהאיחוד האירופי, אתה רשאי לעבוד באיטליה ללא צורך באישור עבודה. שעות העבודה לא יעלו על 20 שעות שבועיות במהלך הסמסטר. ניתן לעבוד במשרה מלאה רק בחופשות בין הסמסטרים.

סטודנטים בינלאומיים מחוץ לאיחוד האירופי יצטרכו להגיש בקשה לאישור עבודה במשרד הגירה מקומי באיטליה. ראשית, יש להצטייד בחוזה עבודה חתום ולהציג עותק במשרד ההגירה.

שעות לשבוע

20

למה צריך ויזה מהסוג הזה?

בקשת הוויזה שלך עשויה להידחות אם אינך יכול להציג הוכחה לכספים הנדרשים, או אם תספק מסמכים שגויים או לא מלאים.