Keystone logo
אוסטריה

לימוד לִשְׁלוֹט ב אוסטריה 2024

שנה מטבע

עלות מחיה חודשית בסיסית

 • השכרה בדירה משותפת

  496
 • נתח של שירותים

  106
 • מנוי לאינטרנט

  33
 • תחבורה מקומית

  50

עלות אורח חיים לדוגמה

 • שילוב של מזון מהיר

  9
 • כרטיס קולנוע

  12
 • חצי ליטר בירה מקומית

  4

בערך אוסטריה

השכלה גבוהה באוסטריה

אוסטריה מציעה חינוך תיכוני בפיקוח ובמימון המשרד הפדרלי למדע ומחקר. 11 האוניברסיטאות פרטיות של אוסטריה ו -23 אוניברסיטאות ציבוריות לספק לתלמידים עם רשימה מקיפה של תוכניות לתואר ומערכת השכלה גבוהה, שעכשיו משרתת את ההמונים ולא עיליות, כפי שעשה לפני שנתי ה -1960. כל התלמידים בזמן זה היו חופשיים לפנות לאוניברסיטה ציבורית ומרכזיים בכל תחום הלימוד שהם רוצים, הליך שחווה לאחרונה כמה שינויים. למרות אוסטריה עדיין מאפשר לתלמידים זכאים גדול במספר נושאים במקביל, המגזר הממשלתי אחראי על מערכת החינוך עכשיו לשים מגבלות במקום במשך מספר תחומי הלימוד. נכון לעכשיו, נושאים אלה כוללים: פסיכולוגיה, ביולוגיה, רפואת שיניים, רפואת אנוש, מדעי כלכלה, עיתונאות ורפואת וטרינרית.

החל משנת 2001, סטודנטים הלומדים באוניברסיטה אוסטרית כבר לא ייהנו מחינוך חינם. עם זאת, תלמידים מהאיחוד האירופי או האזור כלכלי אירופי (EEA) שמסיימים את התואר שלהם בארכיאולוגיה בסכום המינימאלי של זמן (שלוש שנים) לא צריכים לשלם עבור החינוך שלהם. תלמידים אחרים חייבים לשלם שכר לימוד של € 370 ($ 500) לכל מונח אם הם אזרחים אוסטריים ו€ 700 ($ 950) אם הם לא אזרחים אוסטריים.

קבלת תואר של הרווק באוסטריה בדרך כלל לוקחת שלוש שנים. להרוויח תואר שני או דוקטורט, בדרך כלל לוקח שנים עד שלוש שנים נוספות, בהתאם לסוג של נושא ומפרט שבסטודנט נרשם.

אוניברסיטאות למדעים (Fachhochschulen)

אוניברסיטאות של יישומי במדעים שונים מאוניברסיטאות אוסטריות מסורתיות בכך שהם הותאמו במיוחד לצורכי תלמידים המבקשים ללמוד מיומנות מעשית על ידע אקדמי.כסטודנט השתתפות Fachhochschule, אתה לא יהיה רשאי לבחור הקורסים שלך באותה חופשיות כמו שאתה יכול להיות באוניברסיטה אקדמית בכיוון. זאת על מנת להבטיח שכל התלמידים להיכנס לאוניברסיטה לתואר מדע יישומי בתוך שלוש השנים המומלצות.

אוניברסיטאות פרטיות אוסטריות

מאז 2001, כל האוניברסיטאות הפרטיות חייבים להיות מוכרת לפני שהם מורשים על פי חוק לתת תארים אקדמיים. המשרד הפדרלי לחינוך, מדע וענייני תרבות יש סמכות לתת הסמכה. נכון לעכשיו, 13 האוניברסיטאות פרטיות הפועלות באוסטריה הם מוכרים באופן מלא. חלקם של אלה כוללים את האוניברסיטה האירופית לשלום, אוניברסיטת זיגמונד פרויד (וינה) ופרצלסוס Medizinische Privatuniversität (זלצבורג).

תארים אקדמיים

מגיסטר תואר הוא התואר הראשון הניתן לסטודנטים המסיימים את קורס 05:56 שנה במדעי החברה, מדעי טבע, מדעי הרוח, המשפטים או כלכלה. סטודנטים בהתמחות בחקלאות או הנדסה יקבלו Diplom-Ingenieur עם סיום לימודי תואר. לאחרונה, כמה האוניברסיטאות אוסטריות החלו להנפיק 'מעלות s לפני מגיסטר, או מאסטר ' s התואר הראשון.

רפואה היא תחום המחקר היחיד שבו תלמיד יכול להרוויח תואר דוקטור אחרי לפחות שש שנים של השתתפות באוניברסיטה. תחומים רבים של מחקר, כולל רפואה, ביקוש שתלמידים לכתוב ולספק עבודת מחקר הנקראים Diplomarbeit, אשר בדרך כלל ממוצעים לפחות 100 עמודים.

אוניברסיטאות אוסטריות בולטות

נוסד בשנת 1365, באוניברסיטה של ​​וינה היא מפורסמת ביותר של האוניברסיטאות של אוסטריה ומציעה שלושה מרכזים ו -15 פקולטות הכוללות פקולטות למדעי מחשב, פסיכולוגיה, עסקים וכלכלה, פיסיקה, כימיה ומתמטיקה. יש גם מרכז לביולוגיה מולקולרית, תרגום מחקרים ומדע הספורט. שתי האוניברסיטאות אוסטריות מובילות אחרות הן אוניברסיטת אינסברוק וגראץ קרל Franzens-Universität.


פנייה לאוניברסיטה אוסטרית

כדי להחיל כסטודנט לתואר ראשון (שנקרא "המחזור הראשון "), תלמיד צריך להיות בעל תעודה בתוקף מבית הספר הקודם שלהם וקבע שיש להם את הכישורים כדי להיכנס מוסד להשכלה גבוה. סטודנטים שהם חברי EEA חייבים סיימו בית ספר תיכון עליון לפני המוקדמות כדי להשתתף באוניברסיטה אוסטרית.גם אתה תתבקש להוכיח שאתה יכול לדבר בגרמנית ובאנגלית, כמו גם לקחת שיעורים במוקדמות נוספים במידת צורך.

לפני שתלמידים יכולים להגיש בקשה ל מאסטר 'של תכנית באוסטריה, הם חייבים הרוויחו ראשון התואר שני או שווה ערך לתואר שני תעודה של בוגר בהתאם לדרישות חינוכיות אוסטריות.

חלק מתוכניות התואר התחרותיים יותר באוסטריה לקבל תלמידים על פי ממוצעי ציונים שנלקחו מהעבודה בבית הספר הקודמת. סטודנטים יכולים להמיר את ממוצע הציונים של האיחוד האירופי שלהם למערכת האוסטרית באמצעות EGC (ממיר כיתה אירופי). תלמידים שאינם אירופיים יכולים לגשת לטבלת השוואת ציונים הסטנדרטית בשימוש על ידי תלמידים באירופה כדי לחשב ממוצע הציונים האוסטרי שלהם.

גרמנית היא שפת ההוראה באוסטריה. סטודנטים נדרשים להגיש הוכחת הידע בשפה גרמנית שלהם על ידי מתן תוצאות שהתקבלו מבדיקות או תעודות קודמות הרוויחו מלקיחת קורסים ללימוד שפה הגרמניות.

כיסוי ביטוח בריאות

איחוד אירופי ותלמידי EEA יצטרכו לקבל כרטיס ביטוח הבריאות האירופי שלהם איתם, תוך השתתפות אוניברסיטה אוסטרית. סטודנטים מחו"ל יכולים לקבל ביטוח אוסטרי ציבור סיוע רפואי או ביטוח בריאות רכישה מספק פרטי.

למה ללמוד באוסטריה?

מציעים משק מפותח במיוחד חברתי שוק, הזדמנויות תעסוקה מגוונות ואחד מהסטנדרטים הגבוהים ביותר של חיים בעולם, אוסטריה היא בין 15 המדינות העשירות ביותר בעולם. עם תעשיית תיירות משגשגת, אתרים היסטורי מרתקים ונוף הררי יפה, אוסטריה נותרים פופולריים בקרב נופשים באירופה ומעבר לים, כמו גם תלמידים שרוצים להמשיך לתארי השכלה גבוהים מאוניברסיטה אוסטרית יוקרתית.

דרישות אשרה

 1. ויזת נסיעות C ("Schengenvisa"): מזכה אותך לשהות באוסטריה ובכל שאר מדינות שנגן למשך 90 יום לכל היותר.
 2. ויזה D (ויזה לאומית אוסטרית, Aufenthaltsvisum D) - לשהייה של 91 ימים לפחות עד 6 חודשים לכל היותר; לא הכרחי אם אתה אזרח יפני.
 3. Aufenthaltsbewilligung Studierende (אישור שהייה זמני לסטודנטים) - לשהייה של יותר מ-6 חודשים.

איזה סוג ויזה אתה צריך?

שם ויזה

ויזת נסיעות C; ויזה D; Aufenthaltsbewilligung Studierende

מחיר ומטבע

EUR 71

 • עבור ויזה C: 71 אירו
 • עבור ויזה D: 176 אירו
 • עבור היתר מגורים: 141 אירו

המחירים עשויים להשתנות.

מי יכול להגיש בקשה לויזה?

אזרחים של מדינות החברות באיחוד האירופי וה-EEA, כמו גם אזרחים שוויצרים, אינם צריכים אשרות לאוסטריה. עם זאת, כאשר שוהים באוסטריה יותר מ-3 חודשים, עליהם להגיש בקשה ל""Lichtbildausweis für EWR-Bürger/innen"" המהווה אישור רישום במשרד ההגירה תוך 3 חודשים מהכניסה לאוסטריה.

זרים אחרים צריכים להגיש בקשה לאישור שהייה למטרות לימודים (Aufenthaltsbewilligung Studierende) ברשות הייצוגית האוסטרית לפני הכניסה לאוסטריה לאחר קבלת הודעת הקבלה.

היכן ניתן להגיש את הבקשה?

הרשות הייצוגית של אוסטריה (שגרירות, קונסוליה כללית)

עליך להגיש בקשה לאשרת סטודנט באופן אישי ברשות הנציגה האוסטרית (שגרירות, קונסוליה כללית) לפני הנסיעה לאוסטריה.

אתר אינטרנט:

איך עושים את הבקשה?

כל מבקשי הויזה חייבים להופיע באופן אישי בשגרירות/קונסוליה של אוסטריה. המסמכים שיש להגיש לרישום כוללים:

 1. טופס בקשה מלא וחתום במלואו (ניתן להשיג ברשות הייצוגית; ניתן להוריד גם מהאינטרנט)
 2. דרכון תקף (צריך להיות תקף לכל משך השהות שלך באוסטריה)
 3. תצלום צבעוני בגודל דרכון (בין 3.5 על 4.5 ס"מ ל-4.0 על 5.0 ס"מ)
 4. תעודת לידה
 5. תעודת התנהגות טובה (במידת האפשר)
 6. ביטוח בריאות
 7. הודעה על קבלה של מוסד החינוך האוסטרי
 8. הוכחה של אמצעים כספיים מספיקים לכיסוי עלויות המחיה במשך 12 חודשים מראש (לסטודנטים עד גיל 24: 426.57 אירו לחודש; לסטודנטים מעל גיל 24: 772.40 אירו לחודש (סכומים אלה כוללים את דמי השכירות עבור לינה של עד 239.15 אירו בשנת 2009), למשל: פנקס בנק חיסכון/חשבון באוסטריה / הצהרת ערבות של אדם המתגורר באוסטריה/מחאות נוסעים
 9. הוכחת מגורים (הסכם שכירות, הסכם מגורים עם אולם מגורים לסטודנטים).

באוסטריה חובה להירשם ברשויות העירוניות (Meldeamt: Gemeindeamt, Magistratisches Bezirksamt) תוך שלושה ימי עבודה מיום הכניסה לארץ.

מתי כדאי להגיש בקשה?

עבור אשרות לטווח קצר (ויזה D): אפשר 15 יום לעיבוד. רצוי להגיש בקשות לויזה לפחות 3-4 שבועות לפני היציאה אך לא יותר מ-3 חודשים לפני היציאה.

עבור אשרות לטווח ארוך: בקשת הוויזה שלך תישלח לאוסטריה ויש להמתין להחלטה במדינת הולדתו - לכן יש להגיש את הבקשה לפחות 3 חודשים לפני ההגעה המיועדת לאוסטריה. תקופת הטיפול הכללית של אישור מגורים היא שלושה עד שישה חודשים עד שתקבל החלטה מהרשות האוסטרית.

רק תארי שהייה (אישורי שהייה (Aufenthaltsbewilligung) והיתרי התיישבות (Niederlassungsbewilligung) ניתנים לחידוש באוסטריה. יש להגיש בקשה לחידוש לפני פקיעת ההיתר המקורי. עד שתתקבל החלטה על החידוש תוכל – גם לאחר תום האישור המקורי שלך - שהייה באוסטריה.

זמן עיבוד

3 Months

הזדמנויות עבודה

אזרחי מדינות האיחוד האירופי, כמו גם ליכטנשטיין, איסלנד, נורבגיה ושוויץ, אינם צריכים אישור עבודה כדי לעבוד באוסטריה. אם ניתן אישור העבודה, תלמידים אלו אינם מוגבלים בכל הנוגע להיקף עבודתם, כלומר עבודתם המותרת אינה מוגבלת לעבודה עונתית או עבודה בהכנסה מינימלית (geringfügige Beschäftigung). אחת הדרישות להיתר העבודה היא שלא ניתן למלא את המשרה הפנויה על ידי מובטלים הרשומים בשירות התעסוקה.

סטודנטים ממדינות שאינן באיחוד האירופי ומקרואטיה כפופים לחוק המסדיר את העסקת אזרחים זרים ודורשים היתר העסקה (Beschäftigungsbewilligung). סטודנטים שהם אזרחים של מדינות שלישיות מקבלים אישור עבודה של עד 10 שעות שבועיות אם הם לומדים בתוכניות לתואר ראשון, סטודנטים בתכניות לתואר שני רשאים לעבוד עם אישור עבודה של עד 20 שעות שבועיות. ניתן לעבוד במשרה מלאה לתקופות שבהן לא מתקיימות הרצאות. את היתר העבודה יש להגיש בשירות התעסוקה (Arbeitsmarktservice, AMS) על ידי המעסיק לפחות 6 שבועות לפני תחילת ההעסקה והוא תקף רק למשרה ספציפית אצל המעסיק הספציפי.

שעות לשבוע

10

למה צריך ויזה מהסוג הזה?

בקשת הוויזה שלך עשויה להידחות אם אינך יכול להציג הוכחה לכספים הנדרשים, או אם תספק מסמכים שגויים או לא מלאים.