TEMA אירופה שטחים: מורשת ופיתוח ארסמוס מונדוס תואר שני משותף

כללי

תיאור התכנית

שטחי TEMA אירופאים: מורשת ופיתוח הינה שנתיים (120 ECTS), דו-לשונית (אנגלית וצרפתית) Erasmus Mundus משותפת לתואר שני (EMJMD), בה משתתפות חמש אוניברסיטאות מהאיחוד האירופי וקנדה. קונסורציום TEMA מתואם מ- ELTE ונוסד על ידי École des Hautes en Sciences Sociales בפריס (EHESS), אוניברסיטת קטניה (UNICT), אוניברסיטת צ'ארלס, פראג (CUNI), ואוניברסיטת Laval מקנדה (UL) ב- שיתוף פעולה עם תווית המורשת האירופית (EHL) ומשרדי אונסק"ו שונים.

מטרת תוכנית זו הינה הבנה טובה יותר של הנוכחות הגוברת וחשיבותה של מורשת תרבותית בהקשר אירופאי על ידי יישום גישה רב-לאומית, בין-תחומית. בעשור האחרון החלו אנשי אקדמיה להכיר בחשיבותה ובהשפעתה של מורשת תרבות אירופאית על זהות ותרבות עכשווית. מסיבה זו החליט הקונסורציום לרוב להשתמש במומחיותו כדי לפתח תוכנית ותכנית לימודים בינתחומית חדשה וליצור את תכנית המאסטר האירופית המשותפת הראשונה בנושא לימודי מורשת אירופית, המחברת בין התחומים האקדמיים של מדעי החברה ומדעי הרוח.

תכנית זו מומלצת למועמדים (האיחוד האירופי וחוץ מזה לאיחוד האירופי) הדוברים אנגלית וצרפתית, מעוניינים ללמוד בסביבה בינלאומית ורכשו תואר ראשון (BA / BSc / 180 ECTS / בהיסטוריה, גיאוגרפיה, פילוסופיה, אנתרופולוגיה, אתנוגרפיה, סוציולוגיה, לימודי תרבות, לימודי אורבן, אדריכלות, לימודי לאומיות, יחסים בינלאומיים, משפט, כלכלה, מינהל, או תחומים קשורים). ה- TEMA מציע לא רק אווירה בינלאומית ייחודית, אלא גם מלגות ארסמוס מונדוס יוקרתיות למועמדי הסטודנטים האירופיים והלא-אירופאים. מלגות Erasmus Mundus כוללות עלויות השתתפות סטודנטים, תרומה לעלות נסיעות והתקנה של סטודנטים וקצבת קיום (1 000 יורו לחודש) לכל אורך תוכנית הלימוד של EMJMD.

תוכנית זו מאפשרת לסטודנטים ללמוד לפחות בשתי אוניברסיטאות השותפות, לקבל תארים כפולים או מרובים (תואר שני במדעי החברה והרוח) ולהתחיל בקריירה בתחום המורשת התרבותית, הניהול, התכנון העירוני והמחקר.

מסלולים / התמחויות

מסלולי הניידות של התלמידים נחלקים בין המוסד המתאם (סמסטר א ') לבין ארבע האוניברסיטאות השותפות (CUNI, EHESS, UNICT, UL) לסמסטר 2-3-4, במהלכן הם מתמחים בהתמחות חובה אצל החברים הקשורים הקונסורציום. הנושאים כוללים מורשת תרבות אירופית, מחקרים עירוניים, אנתרופולוגיה עירונית, אינטגרציה אירופית, היסטוריה וקביעת מדיניות. הקונסורציום מעניק לבוגרי TEMA תואר כפול או מרובה (בהתאם למסלול הניידות של התלמיד) יחד עם תוסף דיפלומה, כולם מוכרים ברמה הלאומית. מוסף דיפלומה המתאר את תוכני הלימודים האישיים מועבר.

חוזק התוכנית

ה- TEMA מספק תוכנית שאף אחד מהתואר השני הקיים במורשת תרבותית לא יכול להציע. TEMA מציעה תיאוריה חדשה והכשרה בין-תחומית והכשרה דו-לשונית מבוססת-תרגול, בה התלמידים יוכלו להיות שניהם חוקרי מורשת אירופית כמו גם מומחים. TEMA תיצור בסיס איתן למושג המורשת האירופית, תגדיל את המגוון ואת האיכות של אזור ההשכלה הגבוהה האירופית, תיצור חילופי ערך של נקודות מבט אירופיות ולא-אירופיות בנוגע למורשת, ומהוות EMJMD מעולה ואקדמית. תלמידי תימא יכולים להשתתף בתוכנית חינוכית ומחקרית ייחודית הן באירופה והן בצפון אמריקה, המקשרת בין מרכיבי מבני הזהות המבוססים על מורשת עכשווית לבין הניתוח החדשני שלה המבוסס על מתודולוגיה בין תחומית.

ה- TEMA החדש בונה על הרשת המשותפת הגדולה של חברי הקונסורציום והמומחיות של הצוות האקדמי שלו ויוצר גשר אמיתי בין הלימוד האקדמי למורשת התרבותית האירופאית לבין היישום המעשי שלה במוסדות קשורים ברחבי העולם. לכל חבר קונסורציום מומחיות חזקה בהיסטוריה כמו גם במדעי החברה המהווים את המרכיבים הבסיסיים בפעילות ההוראה והמחקר האישית שלהם.

כך, עם תוכנית לימודים רב-תרבותית ובינתחומית כזו, התלמידים עשויים להשיג הרבה מיומנויות רוחביות. הוראת ה- TEMA שמה דגש על חיזוק מיומנויות תקשורת (ארגון ויכוחים והצגה אקדמית) וחשיבה ביקורתית. בשל התרגילים המעשיים השונים במהלך ימי עיון והתמחות ופגישות קבועות עם שותפים לא אקדמיים, עלולה גם תחושת היוזמה והיזמות, קבלת ההחלטות ופתרון הבעיות.

אופייה הדו-לשוני של התוכנית רלוונטי במיוחד בתחום מחקרי המורשת בהם שניהם נפוצים בשפה האנגלית והצרפתית, במיוחד בתוך האיחוד האירופי ובתוך אונסק"ו. באופן זה, TEMA מסוגלת עוד יותר להכין את תלמידיה במלואם ללימודי קריירה או דוקטורט נוספים בתחום המורשת.

אפשרויות קריירה

בוגרי TEMA יהיו שניים או שלושה דיפלומות, וזה בהחלט נכס גדול בשוק העבודה גם כן. ה- TEMA שואפת לספק הכשרה לכניסה למקצועות בתחום המורשת האירופית, במינהל המקומי, האזורי, הארצי והטריטוריאלי, במוסדות התכנון והבנייה העירוניים, הקשורים למורשת וזהות. תלמידי TEMA יוכלו להיות גם חוקרים של מורשת אירופית וגם מומחים בתחום. TEMA הוא עוד מסוגל להכין את תלמידיו באופן מלא לקריירה נוספת או דוקטורט בתחום המורשת.

דוגמאות למשרות

מומחה במורשת, חוקר מורשת אירופה, מומחה לפיתוח חברתי וחברתי, היסטוריון, מדען חברתי, כל המקצועות בתחום המורשת האירופית, במינהל המקומי, האזורי, הארצי והטריטוריאלי.

דרישות קבלה

דרישות כניסה

הערה: אותן תנאי קבלה חלים על סטודנטים באירופה ובמדינות שלישיות.

הבחירה מבוססת על מצוינות ומיומנות אקדמית באנגלית ובצרפתית.

דרישות תואר:

קורס תואר שני משותף TEMA Erasmus Mundus מקבל מועמדים בעלי רקע ותואר אקדמי שונים (BA / MA, בסופו של דבר דוקטורט), ומוקדש לטיפוח למידה לכל החיים. ה- TEMA מברך על סטודנטים בדרגת תואר שני שהשלימו תואר ראשון בהשכלה גבוהה, תואר שני או מדגימים רמת לימוד שווה-ערך מוכרת על פי החקיקה והפרקטיקות הלאומיות במדינות המוענקות לתאר.

ה- TEMA פתוח לסטודנטים מצוינים בתכנית וארץ פרטנר, אשר רכשו תואר ראשון (BA / BSc / 180 ECTS /) או תואר שני (MA / MSc / 120 ECTS) בהיסטוריה, גאוגרפיה, פילוסופיה, אנתרופולוגיה, אתנוגרפיה, סוציולוגיה, לימודי תרבות, לימודי אורבנים, לימודי לאומיות, יחסים בינלאומיים, משפטים, כלכלה, מנהל או תחומים קשורים.

במקרה של קבלת התעודה רק לאחר המועד האחרון לבקשה, ניתן לשלוח את העותק המאושר שלה אחר כך. עם זאת, במקרה זה, על המועמד לספק בחבילת היישום תעודה רשמית מהאוניברסיטה שלו המעידה על הלימודים וכן עליו לציין את התאריך המדויק לקבלת תעודת הבגרות. אותם כללים חלים על תוצאות מבחן השפה.

נושא המחקר:

על המבקש לבחור נושא מחקר בהתאם לתכנית הלימודים בקורס תכנית לימוד לתואר שני במשותף TEMA Erasmus Mundus. נושאי מחקר אפשריים מצויינים באתר האינטרנט של TEMA www.mastertema.eu.

ניסיון עבודה:

לא נדרש ניסיון בעבודה כדי להתקבל ל- TEMA EMJMD. עם זאת, ניסיון מקצועי בתחום הקשור לקורס המאסטר הוא נכס.

דרישות שפה
 • רמת מינימום של מיומנות בשפה (בעל פה) (A1-C2):
 • שפה ראשונה (אנגלית או צרפתית): C1, שפה שנייה (אנגלית או צרפתית): B2
 • רמת מינימום של מיומנות בשפה (כתובה) (A1-C2):
 • שפה ראשונה (אנגלית או צרפתית): C1, שפה שנייה (אנגלית או צרפתית): B2

מכיוון ש- TEMA EMJMD ניתן באנגלית ובצרפתית, בקיאות בשפות אלה היא חובה. כדי להגיש מועמדות, המועמדים חייבים להיפטר מתעודת שפה של אנגלית וצרפתית כאחד: אחד מהם חייב להיות ברמה מתקדמת והשני עשוי להיות ברמה יותר אלמנטרית, שתוכל לקבוע גם על ידי האוניברסיטה או המחלקה של המועמד. . רמת הבקיאות באנגלית צריכה להיות לפחות C1, תוך שימוש בסולם מסגרת ההתייחסות האירופית המשותפת לשפות. המבחנים הבאים בשפה האנגלית מתקבלים: TOEFL, IELTS, קיימברידג '. רמת הידע בשפה הצרפתית צריכה להיות מעל B1. מתקבלות מבחני השפה הבאים: DELF, TCF.

קונסורציום TEMA אינו דורש תעודת מבחן שפה מאת המועמדים:

 • ששפת האם שלה היא אנגלית או צרפתית,
 • להחזיק תעודה / תואר שהוענק על ידי מכללה, בית ספר תיכון או מוסד להשכלה גבוהה (כגון דרגות א ', לימודי תואר שני, BA / BSc וכו'), שבה שפת ההוראה היא אנגלית או צרפתית,
 • בעלי תעודת FLE (מלמדת צרפתית כשפה זרה) או TEFL (לימוד אנגלית כשפה זרה).

מועמדים המחזיקים בתעודה באנגלית או בצרפתית המוכרת במדינה בארצם, חייבים לבקש את תוקפה על ידי מזכירות TEMA. עם זאת, אישורים לאומיים חייבים להיות לפחות ברמה מתקדמת ולהוכיח את כישוריהם בעל-פה ובכתב כאחד. הכרת שפות אירופיות אחרות, במיוחד איטלקית, צ'כית או הונגרית היא נכס.

מסמכים להגיש עם הבקשה
 • תואר ראשון
  עם תרגום מוסמך, אם שפת התעודה אינה אנגלית, צרפתית, איטלקית, צ'כית או הונגרית
 • תואר שני
  אם המבקש מבקש לעשות תואר שני שני), עם תרגום מוסמך, אם שפת התעודה אינה אנגלית, צרפתית, איטלקית, צ'כית או הונגרית
 • תמליל של רשומות
  עם תרגום מוסמך, אם שפת התעודה אינה אנגלית, צרפתית, איטלקית, צ'כית או הונגרית
 • קורות חיים (באנגלית או בצרפתית, מועמדים יכולים להוריד את טופס קורות החיים המקוונים באתר www.mastertema.eu)
 • מכתב מוטיבציה (באנגלית או בצרפתית (כ 3000 תווים כולל רווחים))
 • תוכנית מחקר (באנגלית או בצרפתית (כ- 15,000 תווים כולל רווחים וביבליוגרפיה סלקטיבית של 12 יצירות. המועמדים יכולים להוריד כיצד לכתוב מדריך לתכנית מחקר מ- www.mastertema.eu)
 • מכתב המלצה
  שני אזכורים באנגלית או בצרפתית במעטפה חתומה וחתומה, מועמדים יכולים להוריד את הטופס המקוון באתר www.mastertema.eu
 • העתק של העמודים הראשיים של הדרכון (צריך להיות תקף)
  עותק של דרכון או תעודת זהות (סטודנטים ממדינות שנגן), עם תאריך הסיום של התוקף.
 • תמונת פספורט
 • שכר לימוד
  הסטודנטים המעורבים ב- TEMA EMJMD משלמים שכר לימוד, כולל כיסוי רפואי מלא. המלגה של Erasmus Mundus מכסה במלואה את שכר הלימוד לכל אורך התוכנית. שכר הלימוד לסמסטר הוא 3.000 יורו (שלושת אלפים יורו) לסטודנטים במדינת השותפים ו -1,500 יורו (אלף וחמש מאות יורו) לסטודנטים במדינת התוכנית. נקבעה מדיניות לוויתור על אגרה בנושאי שוויון, על מנת לתמוך בסטודנטים מוחלשים חברתית-כלכלית אך מיומנים מאוד.
 • תעודת שפה (באנגלית ובצרפתית, מועמדים יכולים להוריד את רשת הערכת השפה באתר www.mastertema.eu)
 • אחר: טופס בקשה למילוי TEMA (חתום ומתוארך, מועמדים יכולים להוריד אותו מ- www.mastertema.eu)
 • אחר: תעודת מגורים בהתאם להוראות העירייה בה הסטודנט רשום ו / או תעודה המאשרת את מקום העבודה או הלימוד / הכשרה, שהונפק על ידי המעביד או המוסד בו התלמיד לומד / סיים את לימודיו
 • אחר: העתק של כל מבחן תעודה ושפה אחר (אם יש כאלה)
הליך הבקשה

היישום מתחיל באתר התוכנית TEMA. המועד האחרון לבקשת צריכת סטודנטים 2018-2020 עם מלגה של Erasmus Mundus הוא 31 במרץ 2018 ו- 17 ביוני 2018 עבור סטודנטים במימון עצמי. המועמדים נדרשים לעקוב אחר ההוראות באתר TEMA, להעלות את המסמכים שלהם דרך מערכת היישומים המקוונים ולשלוח את חבילת היישום עם העותק הקשיח לכתובת מזכירות TEMA בבודפשט:

 • מזכירות תמא
 • ELTE BTK Atelier, 1088 בודפשט, Múzeum map. 6-8. I. 132. הונגריה

שתי החבילות כוללות את אותם המסמכים.

עדכון אחרון: מרץ 2020

אודות בית הספר

Eötvös Loránd University (ELTE) - in terms of student and staff number, quality of education and research, and its international relations - is a prestigious institution of public higher education in ... קרא יותר

Eötvös Loránd University (ELTE) - in terms of student and staff number, quality of education and research, and its international relations - is a prestigious institution of public higher education in Hungary, operating continuously since its inception in 1635. As a top-ranked research university in Hungary, it is the most popular higher education institution among applicants as well as alma mater of five Nobel laureates and leading figures in technology, public policy, and culture in Hungary. קרא פחות
מחוז ו ' , Szombathely , בודפשט + 2 יותר פחות