על אודות

תואר שני זה הוא תוכנית חינוכית חדשנית, בין-לאומית ורב-תחומית, המלמדת את התלמידים כיצד ליישם את הקריאות הדחופות ביותר לבניית ערים גמישות ובר קיימא יותר באמצעות תכנון עירוני ועיצוב, וכיצד ניתן לקבוע מדיניות נאותה ומודלים ממשלתיים. תוכנית זו של שנה אחת מספקת את נקודות המבט העדכניות ביותר, השיטות והכלים להתמודדות עם האיום של שינויי אקלים, אסונות טבע והשינויים החברתיים והטכניים הנדרשים כדי למזער את ההשפעה הסביבתית של מגמות האורבניזציה הנוכחיות בעולם תוך התייחסות צדק חברתי.

סיבות ללמוד תואר שני זה

 • פרופסורים בין-לאומיים ופרספקטיבה רב-תחומית עולמית: תואר שני זה ממוסגר ונתמך על ידי רשת המחקר הבינלאומית לחוסן עירוני, והתוכנית נלמדת על ידי פרופסורים מאוניברסיטאות ומרכזי מחקר יוקרתיים ביותר העוסקים בחוסן עירוני בחלקים שונים של העולם. המבט הגלובלי והרב תחומיתי של התכנית (מתמקד בהיבטים הסביבתיים, החברתיים, הכלכליים, התכנוניים והפוליטיים של הלימודים העירוניים) מאפשר לתלמידים ללמוד ולהבין את אתגרי העמידות ברמה בינלאומית, לאומית ומקומית, הודות לרשת המחקר המורכבת ואת שותפי ההוראה המעורבים בתואר שני זה.
 • מגוון רחב של הזדמנויות עבודה: התוכנית נתמכת על ידי הקרנות היוקרתי ביותר, רשתות, וסוכנויות העוסקים כיום עם העיר ואת הקהילה חוסן. היא כוללת תקופת עבודה הכרחית, המספקת לסטודנטים את הקשרים וניסיון העבודה הדרושים להבטחת קריירה מוצלחת ובינלאומית. רשימה ארוכה של ערים מיבשות שונות התחייבה גם היא לתמוך בתכנית המאסטר בצורה של הזדמנויות להשמה בעבודה ביחידות העמידות שלהם בעיר.
 • גישור בין מחקר וניסיון מעשי עם מודל חינוכי חדשני: בתוכנית זו של המאסטר, התלמידים יגשרו את המדע והמדיניות באמצעות סדנאות ומעורבות פעילה בשיעורים דמויי פאנל, טיפוח נקודות מבט שונות וכל הזמן מחדש את האסטרטגיות העסקיות כרגיל לעתים קרובות לראות את הבריאה והניהול של ערים גמיש.

הַצָגָה

בעולם שמאיים יותר ויותר על ידי עיור מורכב ומורכב וסביבתי, שינוי אקלימי וסוציו-אקונומי, נוצרה תוכנית זו כדי לענות על הצורך של מתרגלי העיר להבין אסטרטגיות משולבות טובות יותר במסגרת יישום מדיניות ופרויקטים עירוניים. במקביל, החוסן מתמודד עם דיסציפלינות שונות וממגוון רחב של נקודות מבט, שלעתים קרובות מתנגשות במשמעויותיהן, בגישותיהן ובשיטותיהן, ומובילות למסגרת מקוטעת ומבולבלת של חוסן עירוני. תוכנית זו של המורה מספקת את הגשרים הבין-תחומיים הנדרשים, המקשרת נקודת מבט משולבת על החוסן העירוני לכלי הניהול הדרושים לתכנון וליישום עמידות העיר.

סקירה, אובייקטיביות ומבנה

תואר שני בחוסן העיר עיצוב וניהול היא שנה אחת, במשרה מלאה תוכנית אב שפותחה ו מתואמת על ידי רשת המחקר העירוני הבינלאומי לחקר באירוח ברצלונה UIC. כותרתו משקפת את הצורך לעבור מעבר לפרדיגמת "בניין הערים הבנויה", תוך התחשבות בתהליכים המתבטאים באמצעות מערך של יכולות ותגובות רגשיות למגוון השפעות; כזו שאינה יכולה להיות "בנויה או מתוכננת", אלא חייבת להיות מנוהלת.

מטרת תואר שני זה היא לספק לתלמידים מספר רב של פרספקטיבות ואת מיומנויות רב תחומית, כלים וידע בעתיד קציני החוסן בעיר דורשים.

התוכנית מחולקת לשלושה בלוקים עיקריים: כיתות באתר, פרויקט מחקר וניסיון בעבודה. החלק הראשון של הקורס עוקב אחר רצף לוגי המתחיל בהיבטים תיאורטיים של תהליכי החוסן והעיור. הבא ארבעה מודולים לחקור ולשלב דעות שונות על החוסן, הקשורים i) הסביבה הבנויה תשתיות; (2) טבע ומערכות אקולוגיות עירוניות; ג) חוסן כלכלי ושירותי העיר, ו IV) חוסן קהילתי. המודול הסופי והמקיף ביותר משתמש במערך של מקרי מבחן וסדנאות בינלאומיות (על מודלים ממשלתיים, מנהיגות וכלים לניהול חוסן) כדי לבחון את אתגרי היישום. עם התקדמות הקורס, ברצלונה תשמש כמקרה מבחן בשל ניסיונה בחוסן, ותלמידים יוכלו להשתתף בסדנה עם מעבדת החוסן של ברצלונה.

באמצעות סדנאות אלו, הסטודנטים יהיו קשורים לארגונים, למוסדות ולמשרדי החוסן בעיר, ויספקו להם הזדמנות ליישם את הלמידה והמיומנויות שלהם באמצעות הזדמנויות להשמת מקומות עבודה, תמיכה באסטרטגיות הקריירה שלהם ועמידות העיר לעתיד עירוני בר-קיימא.

סטודנטים פוטנציאליים

תכנית זו מיועדת לבוגרי אוניברסיטאות מתחומי עירוניים:

 • תכנון עירוני ואזורי
 • עיצוב עירוני
 • גֵאוֹגרַפיָה
 • מדעי החברה והפוליטיקה
 • הַנדָסָה
 • תכנון נוף וסביבה
 • כלכלה אזורית, אקולוגיה.

שיבוץ עבודה

מיקום העבודה הוא חלק חשוב מתוכניתו של המורה, שכן הוא נועד לגשר על הפער בין תיאוריה לבין תרגול. לפיכך, התלמידים יידרשו להשלים 20 עבודה של ECTS (עבור מינימום של ארבעה חודשים מקסימום של חמישה חודשים, בהתאם לשותף המארח).

השותפים המארחים הם בעיקר משרדי החוסן של העיר מערים מגוונות במדינות שונות ברחבי העולם, שעבודתם בחוסן תוגש לסטודנטים במהלך ששת החודשים הראשונים של התכנית. יעדים אפשריים אחרים כוללים ארגונים בינלאומיים, ארגונים לא ממשלתיים וסוכנויות רב-צדדיות. ביניהן, יוזמת ערים רוקפלר 100, תוכנית ההתאוששות של העיר וחוסן העיר של מטרופוליס, בין היתר, מתבלטת כשותפות מפתח (לרשימה המלאה של ערים וארגונים, אנא צור קשר עם רכזי התוכנית).

מי יכול להגיש בקשה?

תוכנית זו מיועדת למתרגלי העיר וליועצים בעלי ניסיון של לפחות שנתיים בתחומי העיסוק בתחום הקיימות והחוסן, וכן בוגרי אוניברסיטאות מתחומים הבאים: תכנון, ניהול, תכנון ערים, הנדסה, איכות הסביבה ומדעי החברה, מדע המדינה, גיאוגרפיה ואדריכלות.

רמת השכלה: בוגר תואר ראשון או תואר ראשון

איך ליישם

 1. להירשם באינטרנט
 2. שלח את המסמכים הבאים ליועץ התוכנית המיועד שלך:
 • צילום של הדרכון שלך
 • 1 צילום דרכון
 • עותק מאושר של התעודה שלך **
 • עותק מאושר של התעתיק האקדמי שלך
 • עותק חתום של התנאים הכלליים של ברצלונה של UIC (המצורף לדואר האלקטרוני שתקבל לאחר הרישום המקוון)
 • עותק חתום של טופס ההגנה על נתוני ברצלונה של UIC (המצורף לדוא"ל האישור שתקבל לאחר הרישום המקוון)
 • עותק מלא וחתום של סקר המענקים המתייחס למענקים חיצוניים / סיוע כספי שעבורם ניתן להחיל
 • קורות חיים באנגלית (עד 2 דפים)
 • מכתב מוטיבציה המציין מה אתה מצפה מתוכנית זו ומדוע אתה חושב שאתה צריך להתקבל (בבקשה לכלול את שם המשתמש שלך סקייפ בחתימה שלך)

* מסמך חייב להיות חותמת cial חותמת מהאוניברסיטה שלך

** אם עדיין לא קיבלת את הדיפלומה שלך, שלח את הוכחת התשלום של דמי ההנפקה תעודה או מסמך מאוניברסיטת שלך המאשר את התאריך הצפוי של סיום הלימודים.

שפת ההוראה של התוכנית:
 • אנגלית

ראה עוד 3 תוכניות שמוצעות על ידי International University of Catalonia »

עדכון אחרון: יולי 5, 2019
קורס זה הוא מבוסס קמפוס
Start Date
אוק 2019
Duration
1 שנה
תכנית מלאה
Price
9,480 EUR
לפי מיקום
לפי תאריך
Start Date
אוק 2019
End Date
ספט 2020
מועד אחרון להגשת בקשה

אוק 2019

Location
מועד אחרון להגשת בקשה
End Date
ספט 2020