מגיסטר לחשבונאות

כללי

תיאור התכנית

התוכנית שלנו

התוכנית לניהול חשבונאות של HKU, המוצעת במצב מלא, תפתח את כישורי הליבה שלך בחשבונאות, מימון, ניהול ואנליטיקה עסקית, שחיוניים עבורך להצליח כרואה חשבון מקצועי, מומחה פיננסי ומנהיג עסקי.

התוכנית שלנו מספקת חווית לימוד קפדנית על פני מגוון רחב של תחומים, כולל חשבונאות פיננסית וניהולית, מיסוי, ביקורת, משפטים, ניהול פיננסי, ממשל תאגידי, ניתוח חשבונאות, ניהול אסטרטגי ומנהיגות עסקית. לתכנית הלימודים התכונות הבולטות הבאות:

 • תכנית לימודים מקיפה לתואר ראשון הכוללת ניתוח חשבונאות, מימון, ניהול ואנשי עסקים
 • תיאוריות המסקרות את התפקידים החשובים של הנהלת חשבונות בהחלטות כלכליות
 • הכשרה מקצועית במנהיגות עסקית, דיווח על ניהול אסטרטגי וניהול פיננסי וביצועים מתקדמים נהנו מהשותפות עם ACCA (איגוד רואי החשבון המוסמכים)
 • ניתוח נתוני חשבונאות שממיר מידע לפעולות הפעלה
 • קורס אבן מצפון לקשירת המרכיבים השונים של המחקר יחד באמצעות פרויקטים עסקיים אמיתיים

התלמידים נדרשים לסיים בהצלחה שנים עשר קורסי 6 נקודות זכות (72 נ"ז), כולל שמונה קורסי ליבה (48 נ"ז) וארבעה קורסים בחירה (24 נ"ז). מי שנכשל בקורס ליבה נדרש לקחת אותו מחדש. אם הקורס הכושל הוא אלקטיבי, אפשר לבחור אלקטיבי אחר כתחליף. כדי לסיים את התוכנית שלנו, מספר הקורסים שנכשלו לאורך כל תקופת הלימודים אינו יכול לעלות על שני, ויש להשיג GPA מצטבר של 2.0 ומעלה. דרוש נוכחות של 70% בכל הקורסים לתואר MAct, אי עמידה בדרישה זו תביא לציון נכשל בקורס המדובר.

לוח זמנים

תכנית הלימודים משתרעת על פני שנת לימודים אחת לפחות עד שנתיים אקדמיות. הסטודנט יסיים בדרך כלל את התוכנית בשנה אקדמית אחת.

השיעורים נערכים בימי חול (בוקר / אחר הצהריים / ערב) ובשבתות (בוקר / אחר הצהריים) בקמפוס הסייברפורט של HKU. קורסים מסוימים עשויים להתקיים במרכז העיר אדמירליות או במקומות אחרים.

מחנה אתחול (חובה לכל התלמידים)

כדי לוודא שתוכלו לעמוד בדרישות להסמכות חשבונאיות מקצועיות, יוצע מחנה אתחול המכסה כלכלה, ניהול שיווק לרואי חשבון וניתוח סטטיסטי.

 • כל נושא יכלול 15 שעות כיתה
 • תתקיים בחינה לאחר סיום כל קורס
 • התלמידים נדרשים להשתתף בכל השיעורים ולעבור את שלושת הקורסים במחנה המגף

תמיכה לפני הקורס

עבודות הלימוד המקוונות ורשימת הקריאות המוצעות יסופקו כדי לעזור לסטודנטים להבין את מושגי היסוד של חשבונאות פיננסית.

פטור מהקורס

ניתן להעניק פטור של קורס של עד שני קורסי ליבה, למעט קורס אבן הבסיס, אם אתה:

(א) יכול להפיק ראיות, כגון תמלול ותכנית לימודים, כי קורס שווה בתכניו לקורס אחר שנלקח במקום אחר אשר הושגה ציון משביע רצון; או

(ב) מחזיקים בכישורים מקצועיים רלוונטיים שהושגו לפני הקבלה לתכנית.

לא יינתנו נקודות זכות לקורס הפטור ותידרש לעבור קורס אלקטיבי אלטרנטיבי מאושר בעל ערך אשראי זהה.

שותפות עם איגוד רואי החשבון המוסמכים (ACCA)

חלק מרכזי מהשותפות הבלעדית שלנו עם ACCA מתמקד בשילוב הבחינות ברמה האסטרטגית שלה בתכנית הלימודים שלנו. ACCA מציעה הדרכת הוראה, לימודי מקרה וחומרי למידה על מנת להבטיח שתוכן הבחינות המקצועיות האסטרטגיות שלה ישולב ישירות בתוכנית שלנו.

הכלכלה העולמית עוברת תקופה של שינוי חסר תקדים - גלובליזציה, טכנולוגיה דיגיטלית, לחץ רגולטורי והציפייה החברתית הופכים את הנוף העסקי. העולם זקוק להוגים אסטרטגיים צופים פני עתיד עם תערובת של כישורים עסקיים וכספיים ושלמות אתית יותר מתמיד.

עם אלמנטים מרכזיים ברמה המקצועית האסטרטגית של ACCA המשובצים בתוכנית זו, אנו מציבים סטנדרט חדש על ידי שילוב מלא של מומחיות טכנית עמוקה, רחבה ורלוונטית עם אתיקה ומיומנויות מקצועיות. לכל מרכיב יש מיקוד בעולם האמיתי, ומצייד את התלמידים בתערובת ייחודית של כישורים ואפשרויות התמחות אשר יטענו את הקריירה של האדם וירשים את המעסיקים.

שותפות עם KPMG

שיתוף הפעולה בין הפקולטה לעסקים וכלכלה של HKU ו- KPMG דגש על הבאת טכנולוגיות הניתוח של KPMG וניסיון עסקי בחיים האמיתיים לתלמידי תואר שני בחשבונאות עם מגוון רחב של תוכניות ופעילויות, כגון קורסים, ימי עיון, סדנאות, חונכות והתמחות. . לא רק שהם יבינו את הידע של כלי הניתוח העדכניים ביותר, אלא שהם גם רוכשים ידע אקדמי וגם מעשי מעובדי התעשייה.

לוח כניסה

בקשת Intake 2020 עומדת להתחיל (מערכת האפליקציות תיפתח בתחילת ספטמבר 2019).

מועדי יישום:

 • סיבוב 1: 12:00 בצהריים (HKT), 22 באוקטובר 2019
 • סיבוב 2: 12:00 בצהריים (HKT), 30 בדצמבר 2019
 • סיבוב 3: 12:00 בצהריים (HKT), 13 בפברואר 2020

דרישות הקבלה

כדי להיות זכאי להתקבל לתכנית לתואר שני בחשבונאות, עליך:

 • להחזיק בתואר ראשון מוכר;
 • קבל הצהרות משני שופטים לגבי התאמתה לתכנית; ו
 • השג ציון TOEFL / IELTS * אם אתה לא מאוניברסיטה באנגלית בינונית.

מועמדים עם ציוני GMAT / GRE טובים או בעלי תואר ראשון עסקי או בעלי ניסיון בעבודה בנושא חשבונאות ישקלו לטובה.

* קודי בית ספר לדוחות ציון מבחן:

 • TOEFL: 9671 | GRE: 2482 | GMAT: FS2-WL-21

דוחות ציון TOEFL ו- IELTS תקפים לשנתיים בלבד. דוחות ציון GMAT תקפים לחמש שנים. לדוגמה, אם אתה מגיש את טופס בקשתך ב- 2 בפברואר 2017, רק הדוח של מבחן TOEFL / IELTS שנלקח לאחר ה- 1 בפברואר 2015, נחשב תקף. כמו כן, אנא וודא שאתה יכול לארגן לנו את דוח הבדיקה הרשמי בזמן מכיוון שרשויות הבדיקה עשויות שלא להוציא את הדוח שלך כאשר תוצאת הבדיקה פגה.

עדכון אחרון: ספט 2019

אודות בית הספר

Tracing its roots back over a century, the University of Hong Kong (HKU) today proudly stands as one of the leading institutions of higher education in Asia. And with it, the Faculty of Business and E ... קרא יותר

Tracing its roots back over a century, the University of Hong Kong (HKU) today proudly stands as one of the leading institutions of higher education in Asia. And with it, the Faculty of Business and Economics (FBE) has grown to become a widely recognised and respected business school in the region. קרא פחות