תואר שני בהפקה חקלאית באזורים חצי-צחיחים

כללי

תיאור התכנית

לבוגרת הקריירה הזו תהיה הכשרה תיאורטית-מתודולוגית ומעשית, עם היכולת לפעול כסוכן של שינוי, לתרום לפיתוח אסטרטגיות חלופיות המשפרות את מערכות הייצור בקריטריונים סביבתיים.

"תואר שני בהפקה חקלאית באזורים חצי-צחיחים" יאפשר לבוגריו:

 • העמקת הידע על פעולת מערכות הייצור בסביבות צחיחות למחצה.
 • לפתח יכולות לביצוע מחקרים מדעיים על פי העקרונות והיסודות של קיימות, אשר תורמים להרחבת הידע של הייצור החקלאי בתרחישים אלה.
 • לספק כלים לפיתוח יכולות הקשורות לתכנון, ניטור וניהול של מערכות ייצור אלה.

מטרות

מטרתו של המאסטר היא כי אנשי מקצוע רוכשים את היכולת לטפל בבעיית האזורים הצחיחים למחצה, תוך גישה בינתחומית, מתוך ראייה ביקורתית ויצירתית המאפשרת להם לפתח מחקר מדעי ולפתח אסטרטגיות מתאימות כדי להשיג הפקות בר קיימא.

מטרות ספציפיות

 • העמקת הידע של העקרונות והתהליכים הקובעים את תפקודן של מערכות הייצור בסביבות צחיחות למחצה.
 • לפתח יכולות לזהות את הבעיות המתעוררות של מערכות אלה, להעלות את ההיבטים המתודולוגיים הרלוונטיים לגישה שלהם ולעיצוב אסטרטגיות לפתרון.
 • רכבת בשימוש של ידע וכלים ליישם טכנולוגיות בתחום הייצור החקלאי.
 • להבין ולרכוש עקרונות וקרנות לקבלת החלטות אסטרטגיות ותפעוליות במגזר החקלאי בכלל ובאזורים צחיחים למחצה בפרט.
 • לחזק את המיומנויות לתקשורת אוראלית וכתובית, הן של הידע שנוצר והן של אלה שנרכשו לקראת הקהילה בתחומים השונים.

מקבלים

תואר שני מיועד לבוגרי אוניברסיטה עם תואר במדעי החקלאות והביולוגיה, עם קריירה הנמשכת ארבע שנים או יותר (Disp DNGU 01/10). הבוגרים חייבים להסמיך תואר שהונפק על ידי אוניברסיטאות לאומיות או פרטיות, מוכר על ידי משרד החינוך של האומה או המוסדות המוסמכים בחו"ל. הקבלה של מועמדים עם כל תואר אחר ינותח על ידי ועדת בוגר.113795_photo-1535048637252-3a8c40fa2172.jpgז'ואאו מרסלו Marques / Unsplash

פרופיל שדה הפעולה של הבוגר

"מאסטרים בייצור חקלאי באזורים חצי-צחיחים" של הפקולטה לאגרונומיה של אונ'לאם יאפשרו לבוגרי הקריירה הקשורים למדעי החקלאות והביולוגיה להעמיק את הידע שלהם על תפקודן של מערכות הייצור בסביבות צחיחות למחצה. בין המטרות העיקריות היא לתרום להכשרת אנשי מקצוע עם יכולות לפתח מחקרים מדעיים, על פי עקרונות ויסודות הקיימות, אשר תורמים להרחיב את הידע של הייצור החקלאי בתרחישים חדשים אלה. בנוסף, הוא נועד לספק כלים לפיתוח יכולות הקשורות לתכנון, ניטור וניהול של מערכות ייצור אלה.

לשם כך, תכנית הלימודים כוללת סדרה של קורסי חובה (ביוסטטיסטיקה, עיצוב ניסיוני וניתוח שונות, ניתוח רגרסיה, אפיסטמולוגיה, ניהול סביבתי של ייצור חקלאי וכתיבה מדעית), שיספק כלים בסיסיים ומתודולוגיים. כדי לטפל ולפתור בעיות מתעוררות במערכות אלו.

מאידך, קורסי הבחירה יאפשרו להעמיק בתחום הידע המשמעתי והבין-תחומי, באמצעות תרומה של ידע תיאורטי ומעשי מעודכן.

בנוסף, על סטודנטים לתארים מתקדמים לפתח פעילויות משלימות כגון סמינרים ופעילויות המעודדות דיון ועבודת צוות.

הכישורים שיושגו על ידי התלמידים במסגרת פיתוח תכנית המורה הנוכחית הם:

 • לזהות ולהגדיר בעיות פרודוקטיביות ורלוונטיות חברתית.
 • להציע, לפתח ולנהל פרויקטים מחקריים לפתרון בעיות אזוריות.
 • ניתוח וניתוח של חלופות טכנולוגיות למערכות ייצור, במיוחד בסביבות צחיחות למחצה, המשקפות היבטים סוציו-אקונומיים וסביבתיים.
 • לפתח ידע בסיסי הקשור לנושא.

אופן קילל

תואר שני הוא במצב פנים אל פנים. באופן כללי, הקורסים הם הכתבה אינטנסיבית.

תכנית הלימודים היא מובנית למחצה, עם קורסי חובה ואופי בחירה שינוסח עם נושא התזה. בנוסף, הוא כולל פעילויות משלימות המעודדות דיון ועבודת צוות.

קורסי החובה הם: ביוסטטיסטיקה, עיצוב ניסיוני וניתוח שונות, ניתוח רגרסיה, אפיסטמולוגיה, ניהול סביבתי של הפקה חקלאית, כתיבה מדעית ותזה סדנה.

משך המאסטר: 30 חודשים.

רישום מראש

דרישות לרישום מוקדם של מועמדים למורה

 1. השלם טופס הרשמה מראש או להגיש בקשה המבקשת רישום, ממוען אל מנהל בית הספר למוסמכים, ד"ר קרלוס מריה Ferri.
 2. אחד (1) סוג צילום רשיון, 3x4, כחול השמים רקע, 3/4 פרופיל הנכון.
 3. צילום ממוסגר * של DNI (גליון ראשון ושני) וכתובת רשומה אחרונה.
 4. צילום ממוסגר * של תואר ראשון (אם זה לא מתאים לתחומים של Cs אגרונומיים או משאבי טבע, הם חייבים ברמה הידע שלהם) ואת דיפלומה של תוכנית תואר.
 5. קורות החיים עודכנו כתצהיר.
 6. אישור הסמכה של ידע הולם של ספרדית, במקרה של דוברי שאינם ספרדית.

* ניתן להגיש את הבקשה לרישום בכל עת של השנה. כל הצילומים חייבים להיות חוקיים לפני נוטריון ציבורי, צדק השלום, המשטרה הפדרלית או המחוזית של כל תחומי השיפוט הארציים.

עדכון אחרון: מרץ 2020

אודות בית הספר

La Universidad Nacional de La Pampa, con sede principal en la ciudad de Santa Rosa, provincia de La Pampa, es una entidad de derecho público, autónoma y autárquica, que tiene como fines interpretar la ... קרא יותר

La Universidad Nacional de La Pampa, con sede principal en la ciudad de Santa Rosa, provincia de La Pampa, es una entidad de derecho público, autónoma y autárquica, que tiene como fines interpretar las necesidades de la sociedad y dinamizar el cambio en la misma, como asimismo la promoción, la difusión y la preservación de la cultura. Cumple este propósito en contacto directo y permanente con el pensamiento universal y presta particular atención a los problemas regionales y nacionales. קרא פחות