תואר שני בתאולוגיה, דמיון ותרבות

כללי

תיאור התכנית

תואר שני מסתיים במשרה חלקית על פני מינימום של שנתיים ומקסימום של חמש שנים. סטודנטים במכללת Sarum College בדרך כלל מסיימים את התואר תוך שלוש שנים (שנתיים לחלק הנלמד ושנה נוספת לעבודת הגמר). סטודנטים שמסיימים באופן משביע רצון שישה מודולי לימוד ומחקר עצמאי (180 נקודות זכות) מקבלים תואר שני שהוענק על ידי אוניברסיטת וינצ'סטר. סטודנטים המסיימים באופן משביע רצון שלושה מודולי לימוד (60 נקודות זכות) ויוצאים מקבלים תעודת תואר שני. סטודנטים המסיימים באופן משביע רצון שישה מודולי לימוד (120 נקודות זכות) ויוצאים מקבלים תעודת בוגר.

כל המודולים הנלמדים שווים 20 נקודות זכות. התלמידים צפויים להשלים את שני מודולי הליבה (חובה) וארבעה מודולים אופציונליים. זה עשוי לכלול כל מודול אחד מתוכנית אחרת של Sarum MA.

מודול ליבת - תיאולוגיה ותרבות אנושית (20 נקודות זכות) - התלמידים בוחנים את אופי הקשר בין תיאולוגיה ותרבות באמצעות נקודות מבט יצירתיות וביקורתיות. התלמידים יורשו לעדן ולעדכן את ידיעותיהם על התיאולוגים ואת הוויכוחים התיאולוגיים המרכזיים בכל הקשור לתרבות האנושית, להראות כיצד נושאים מרכזיים בתיאולוגיה באים לידי ביטוי באמצעות צורות שונות של תרבות בהיסטוריה והיום, ויתאפשר להם לשקף באופן ביקורתי את התרבות האנושית. באמצעות מגוון נקודות מבט בין-תחומיות. התלמידים יכירו את הממשק בין התרבות האלוקית והאנושית ויכירו את הגישות המתודולוגיות המובהקות הננקטות במסגרת הלימודים הסוציולוגיים, הפילוסופיים והתיאולוגיים של התרבות. התלמידים יטפלו באופי הבינתחומי של חקר התרבות מהמאה ה -17 ועד ימינו ויזכו להערכה על האינטראקציות היצירתיות בין דרכים שונות להבנת תרבות. כמודול הליבה, הסטודנטים יוצגו גם לשיטות מחקר ומיומנויות רלוונטיות כחלק מהכנסתם לתכנית.

מודול חובה - טקסט, פרשנות ודמיון (20 נקודות זכות) - הדימויים, הסיפורים, המיתוסים ותורת המקרא שימשו בסיס לדמיון התרבותי המערבי. כאשר קוראים אותם בכל הקשר תרבותי חדש, התנ"ך מחייב שתהיה רגישים לקריאת הטקסט ולמעשה הקריאה על ידי הטקסט. התלמידים יעסקו בהרמנויטיקה ביקורתית ויצירתית ובקריאה מעמיקה וקרובה יותר של הטקסטים המקראיים בעצמם, יראו כיצד טקסטים אלה מודיעים ומודעים על ידי יצירתיות אנושית. התלמידים ימשיכו בניתוח אינטרטקסטואלי ויציעו אפשרות להשוות בין סוגים שונים של טקסטים (קדושים ואחרים) ויעודדו לחקור מגוון פרשנויות מקוריות ודמיוניות לטקסטים מקראיים מסוימים. מודולים אופציונליים - תואר שני במכללת Sarum College מציע מגוון עצום של מודולים אופציונליים. כל מודול פועל אחת לשנה אחרת, ותאריכי המודולים האופציונליים יהיו זמינים שנתיים מראש בכדי לסייע לתלמידים בתכנון תוכנית הלימודים שלהם.

עדכון אחרון: ינו 2021

מלגת Keystone

גלה את האפשרויות שהמלגה שלנו יכולה להעניק לך

אודות בית הספר

Sarum College is an ecumenical centre for Christian study and research where our passion is learning that nourishes the human spirit. Welcoming people of all faiths and none, we offer space and time f ... קרא יותר

Sarum College is an ecumenical centre for Christian study and research where our passion is learning that nourishes the human spirit. Welcoming people of all faiths and none, we offer space and time for enquiring minds to grow in wisdom and courage. קרא פחות