תואר שני בניהול שרשרת אספקה

כללי

תיאור התכנית

ניהול שרשרת הספקה

התכנית נועדה לחנך ולהכשיר מנהיגים של מחר להתמודד עם בעיות מורכבות תוך שימוש במיומנויות ניהול והנדסה. הוא פתוח לכל התלמידים עם עניין רב בנושא שמוכנים ללמוד ולעבוד קשה. ידע בתחומים קשורים מועיל, אך אינו תנאי מוקדם. לעתים קרובות, סטודנטים מתחומים אחרים מלבד הנדסה או מינהל עסקים מתקבלים ומקבלים ממוצע ציונים טוב מאוד. בעוד שתכנית הרווקים בהנדסת תעשייה וניהול באוניברסיטת Jacobs University מתמקדת בעיקר בתהליכי ייצור, התוכנית לתארים מתקדמים ניהול שרשרת האספקה, בנוסף, מתרכזת בתיאור, ניתוח ועיצוב מערכות לוגיסטיות ובכך רשתות אספקה. מטרת העל היא לספק לסטודנטים כלים ותובנות לגבי האופן שבו ניתן להשיג את הביצועים ואת החוסן של מערכות לוגיסטיות גלובליות ושרשראות אספקה. תוכנית זו תוכננה ויושמה בשיתוף פעולה הדוק עם תעשייה ואוניברסיטאות שותפות בינלאומיות. לפיכך, הסטודנטים ייהנו מחשיפה רחבה לאתגרי "העולם האמיתי" ולמצוינות אקדמית.

מִבְנֶה

תכונה ייחודית של תוכנית הלימודים בוגר זה הוא שילוב יוצא דופן של נקודת המבט ההנדסי ואת נקודת המבט וניהול על בסיס שווה. היבטים הנדסיים ישולבו וישתלבו עם מיומנויות ניהול על מנת לספק לתלמידים תיק של יכולות בר קיימא והוליסטי. זה מתייחס לעובדה כי כנראה מוצר חייב להיות מפותח ומיוצר לפני זה יכול להיות נמכר ובסופו של דבר נמסר.

המאפיין הייחודי הנוסף של תוכנית לימודים זו הוא גישת הלמידה המעורבת שלה. צורות וסוגים שונים של "טכנולוגיות" למידה משולבים. הרצאות מספקות לתלמידים ידע בסיסי ויוצרות מוטיבציה. מחקרי מקרה מעמיקים את ההבנה והידע באופן עצמאי ובהתאם לצרכים ולאינטרסים האישיים. סמינרים מובילים את התלמידים לעבודה על נושאים בעצמם תוך שימוש בספרות והכשרת מיומנויות הצגה. סדנאות פרויקט מכשירות את התלמידים לפתור משימות בצוותים ולהתכונן לעבודה בסופו של דבר על פרויקט עבודת המאסטר.

בין היתר, הקורסים המוצעים במסגרת תוכנית זו מכסים ניהול אסטרטגי וחדשנות ללוגיסטיקה , ניהול שרשרת אספקה , תכנון מערכות ייצור , ניהול נותני שירותים לוגיסטיים , ניהול המשכיות עסקית , ניהול פרויקטים , אתיקה ועסקים בר קיימא . קורסים אחרים מתמקדים בדוגמנות וסימולציה , בהיבטים משפטיים, במיומנויות תקשורת ומצגות , צוותים מובילים וקבוצות, או יכולות וניהול בין תרבותיות למנהיגים בעסקים . התמקדות חזקה נעוצה בשילוב חוויות מעשיות מעשיות בקורסים ( פרויקט תעשייתי מודרך) והלאה (התמחות מומלצת בחופשת הקיץ).

אפשרויות קריירה

התוכנית מכינה סטודנטים או עבור הקריירה המבצעת בענף הלוגיסטיקה ומעבר או עבור קריירה מדעית באוניברסיטה או מכון מחקר. המטרה העיקרית היא לאפשר לתלמידים להעביר בהצלחה את הידע המדעי העמוק שלהם לסביבת עבודה מקצועית. לגבי נקודת המבט המדעית, התוכנית מציעה הכשרה במגוון רחב של היבטי תחומים לוגיסטיים.

סטודנטים עם תואר שני. בניהול שרשרת האספקה ימצא מגוון רחב של אפשרויות קריירה אטרקטיביות בתחום הדינמי והמעניין של הלוגיסטיקה ומחוצה לה. עד כה, שיעור התעסוקה של קודמת התוכנית קרוב ל -100% במהלך 12 החודשים הראשונים לאחר סיום הלימודים. לעתים קרובות, סטודנטים מקבלים הצעות עבודה כבר בשנה האחרונה שלהם באוניברסיטת Jacobs University . בין היתר, עד כה נכנסו בוגרים לתעשיות כמו מחלקות לוגיסטיות של יצרני רכב, תעשיית המזון או התעשייה האווירית. הם עובדים בחברות הובלת רכבת בינלאומיות או בייעוץ עסקי.

באותו אופן, בוגרי התוכנית החדשה ניהול שרשרת אספקה כשירים לבחור בקריירה באקדמיה, במוסדות ממשלתיים, בארגונים בינלאומיים, באגודות עסקיות, בתקשורת ובארגונים ללא כוונת רווח. בשל ניסיונם בעבודה ומגורים עם סטודנטים מכמאה מדינות בקמפוס הבינלאומי של Jacobs University , הבוגרים מוכנים לקבל על עצמם אחריות בסביבות עבודה רב תרבותיות.

יש להם יתרון ספציפי המתחרים בעבודות הדורשות לא רק כישורים וכישורים בסיסיים בתחום הלוגיסטיקה, אלא גם מיומנויות בין-תרבותיות, כמו גם מיומנויות ושיטות לפתרון בעיות מעשיות שנועדו להתמודד עם אתגרים בעולם גלובלי. משרות כאלה מוצעות יותר ויותר בכל המוסדות שהוזכרו לעיל, אך באופן ספציפי בארגונים בינלאומיים, בתאגידים רב לאומיים ובמוסדות ממשלתיים.

עדכון אחרון: אוק 2020

אודות בית הספר

Jacobs University is a private English language university located in Bremen and one of the most international academic institutions in Germany. It attracts highly talented and open-minded students fr ... קרא יותר

Jacobs University is a private English language university located in Bremen and one of the most international academic institutions in Germany. It attracts highly talented and open-minded students from all over the world. More than 1,500 students from over 120 nations currently live and study on our residential campus. In Germany’s leading university rankings, Jacobs University has consistently achieved top marks. קרא פחות