תואר שני במקצוע HMS

כללי

תיאור התכנית

מידע על מועמדים

מועמדים יתקבלו לתכנית הלימודים בלימודים במשרה מלאה בלימוד המשך של המאסטר. אין בחינה בהליך הקבלה. ניתן להתקבל ללימודים בוגרי תכניות לימודים לתואר ראשון בהתמחות דומה. הערכת תוכנו של קורסים קודמים והשוואתם ליסודות הנדרשים נעשית על ידי ערב התוכנית על בסיס השוואה בין מקצועות הלימוד וטווחי ההוראה. תוצאות המחקרים הקודמים יובאו בחשבון. ההחלטה הסופית תתקבל על ידי הדיקן.

העסקת בוגר

מטרת המחקר היא לצייד את הבוגר במיומנויות המאפשרות לו ליישם את עצמו בהצלחה בשוק העבודה בתחום HSE (בריאות, בטיחות, איכות הסביבה).

פּרוֹפִיל

מטרת תכנית הלימוד היא להכין אנשי מקצוע לניהול סיכונים - בתחומי הבטיחות התעסוקתית, הבריאות והסביבה, הגנת אש בהקשר של תפיסת בטיחות משולבת, המקודמת כיום בחברות רב לאומיות ברחבי העולם. תכנית הלימודים היא רב תחומית, כוללת: ניתוח סיכונים, מניעת סיכונים, טיפול בסיכונים שיוריים (תכנון חירום ומשבר), ראה מחזור ניהול סיכונים מלא על פי ISO 31000, באמצעות OHSAS (ISO 45001), ISO 14000 ו- ISO 22301.

הידע של הבוגר

עם סיום תוכנית הלימוד המקצועית HSE, התלמיד יהיה מוכן מבחינת הידע הבא:

 • להפגין ידע במדיניות HMS, מסגרות, עקרונות, תקנים ותקנות, תוך התחשבות בסוגיות טכניות, אתיות וחברתיות.
 • להפגין ידע מבוסס מחקר והבנה מקיפה של כל שלבי ניהול הסיכונים (על בסיס קבלת החלטות מבוססת סיכון).
 • להבין את המורכבות של תנאי עבודה, בטיחות בתהליכים והמשכיות עסקית, ואת היכולת לתאם בין בעיות בריאות, פגיעויות חברתיות-כלכליות, פוליטיות, פיזיות וסביבתיות.

כישורי בוגר

עם סיום התוכנית המקצועית HSE, התלמיד יהיה מוכן מבחינת הכישורים הבאים:

 • להחיל מתודולוגיות מתאימות לנושאים התיאורטיים והמעשיים של ניהול HSE בהתבסס על גישות מדעיות ושיטות עבודה מומלצות.
 • זהה, נתח והעריך סיכונים ופגיעויות והצע מניעה מבוססת ראיות והפחתת סיכונים מתאימים.
 • יישום ובקרה על הפחתת סיכונים משולבים, תגובת סיכונים ופעולות התאוששות.
 • העבירו ממצאים אקדמיים לקהל בינתחומי.
 • תקשור ביעילות עם בעלי העניין של ניהול, תכנון ותפעול HSE (כולל ניהול ציבורי וממשל עצמי).
 • חקר אירועים ותאונות ויישם לקחים שנלמדו.
 • עבודה עם מערכות מורכבות, כולל אי וודאות, זיהוי וטיפול בסיכונים המתעוררים ויישום העיקרון הזהיר.
 • לפקח ולהעריך מדדי בטיחות ובריאות, קבל החלטות על בסיסם.

הכשירות הכללית של הבוגר

בוגר תכנית הלימודים מצויד במגוון הדרוש של תחומי מדע טכני, טבע ותחומים חברתיים, במידה המספיקה לפתור בעיות בטיחות מורכבות בפועל. תוך כדי הלימוד הדגש הוא על רכישת מיומנויות, בעיקר דרך סטאז 'ותרגול מודרך. בוגרים מוכנים גם למחקר מדעי, במיוחד בתחום הבטיחות והביטחון.
עדכון אחרון: ינו 2020

אודות בית הספר

VSB-TUO is the top ranked university in Czech Republic, drawing on 160+ years of research and academic excellence to provide world class education to 19,000 students from six continents. according to ... קרא יותר

VSB-TUO is the top ranked university in Czech Republic, drawing on 160+ years of research and academic excellence to provide world class education to 19,000 students from six continents. according to Times Higher Education Ranking קרא פחות