תואר שני במימון וניתוח נתונים (MFDA)

כללי

תיאור התכנית

  • משך התוכנית: 2 שנים
  • שפת ההוראה: אנגלית
  • מנהל התוכנית: דוק. דוקטורט יוזף בארוניק, דוקטורט. (jozef.barunik@fsv.cuni.cz)
  • רכזי התכנית: דוקטורט. פרנטישק צ'ך Ph.D. (frantisek.cech@fsv.cuni.cz)
  • מינהל הקבלה: admissions@fsv.cuni.cz
  • שכר לימוד: 6,000 אירו לשנה
  • הפחתה או ויתור על העמלה: הפקולטה למדעי החברה מציעה מערך מלגות והפחתת שכר טרחה.

תוכנית זו לתואר שני באנגלית בשנתיים מיועדת להתאים את תחומי המפתח של מימון וניתוח נתונים. התוכנית נוקטת גישה מבוססת נתונים לניתוח השווקים הפיננסיים ומידע ארגוני המכסה עקרונות תיאורטיים מרכזיים של מימון, דוגמנות פיננסית ושווקים פיננסיים כדי להכין את הסטודנטים לקריירה דינמית בתחום הפיננסים, הבנקאות ומגוון ענפים אחרים.

תוכנית הלימודים של התוכנית מתמקדת בניתוחים סטטיסטיים מודרניים, מודלים של נתונים, תכנות, נתונים גדולים וטכניקות למידת מכונה. MFDA מצייד את התלמיד בהבנה מעמיקה ובמיומנויות מתקדמות במימון תיאורטי ויישומי עם דגש על היבטים חישוביים של הבעיות. בוגרי התוכנית יקבלו מיומנויות כמותיות, סטטיסטיות וטכניות המכריעות את המימון המודרני ויהיו בעלי המומחיות להגדיר באופן עצמאי ולפתור מגוון רחב של בעיות תיאורטיות כמו גם מעשיות.

הקורסים מועברים על ידי חברי סגל המכון ללימודי כלכלה (IES) ואנשי מקצוע חיצוניים ממוסדות בינלאומיים, בנקים מרכזיים והתעשייה הפיננסית. מרצים שמים דגש על ידע מפורט ומתקדם הן בתיאוריות פיננסיות והן בשיטות פיננסיות יישומיות, תוך התמקדות בהיבטים חישוביים של השיטות. בפרט, הקורסים כוללים ניתוח ביג דאטה, גישות מודרניות לתמחור נכסים באמצעות למידה סטטיסטית, הבנת מכשירים פיננסיים, כלכלה מתקדמת, מימון התנהגותי וניתוח סדרות זמן.

מועדים

קדנציה מוקדמת לבקשה: 28. 02. 2021

המונח המוקדם של ציפור מוקדמת מומלץ בחום לסטודנטים ממדינות המבקשות אשרות. אנא שים לב כי באחריות התלמיד להשיג אשרה לפני ההרשמה לתכנית.

מועד אחרון להגשת הבקשה: 30. 04. 2021

דרישות קדם ללימודים

התכנית פתוחה לסטודנטים שסיימו תואר ראשון (או שווה ערך). מועמדים בעלי תואר ראשון בכלכלה, פיננסים, לימודי עסקים, מתמטיקה, פיזיקה או תחומים טכניים מתקבלים בברכה במיוחד. על המועמדים להיות בעלי כישורים כמותיים אנליטיים מצוינים. הם היו צריכים לסיים לפחות שני קורסים בשתי קדנציות של מתמטיקה ברמה הראשונה. על המועמדים להכיר את הנושאים הבאים של חשבון ואלגברה לינארית: פונקציות, גבולות, נגזרות, נגזרות חלקיות, טכניקות אופטימיזציה, אלגברה של מטריצה ומשוואות דיפרנציאל והפרש. עליהם להיות בעלי הבנה ברמת ההיכרות של התפלגויות הסתברות, בדיקת השערה, רגרסיות לינאריות ושיטת הערכת OLS. ידע מוקדם בכלכלה או במימון הוא יתרון, אך הוא אינו נדרש.

עדכון אחרון: נוב 2020

אודות בית הספר

Charles University (CU) was founded in Prague in 1348 by the Holy Roman Emperor Charles IV and belongs among the oldest, largest and most prestigious universities in the world. Charles University is c ... קרא יותר

Charles University (CU) was founded in Prague in 1348 by the Holy Roman Emperor Charles IV and belongs among the oldest, largest and most prestigious universities in the world. Charles University is currently ranked among the top 2% of the world´s universities in Shanghai University’s Academic Ranking of World Universities. It is the number one university in Eastern Europe according to the The Webometrics Ranking of World Universities. קרא פחות