מגיסטר בביואינפורמטיקה

כללי

תיאור התכנית

האם תרצה להיות מעורב בפיתוח שירותי הבריאות והרפואה של המחר? התוכנית לתואר שני בביואינפורמטיקה חוצה תחומים משלבת ביולוגיה עם כלי IT שמקורם בתחום מדעי המחשב. תהיה לך הזדמנות לעבד, לארגן ולנתח מערכי נתונים ביולוגיים גדולים, שיאפשרו לך לתרום להבנה של (למשל) התקדמות המחלה וכיצד מטופלים מגיבים לטיפולים רפואיים.

על התוכנית

מטרת תוכנית לימודים זו היא לספק לך מגוון של מיומנויות מומחים בתחום הביואינפורמטיקה. תוכלו גם לפתח את היכולת שלכם לפתור בעיות עצמאיות, לתכנן, לבצע ניתוחים, לאיסוף, עיבוד והערכה קריטית של התוצאות. בתחום הביואינפורמטיקה תלמד קורסים המתמקדים בנושאים הכוללים אלגוריתמים ביואינפורמטיים, תכנות, ניתוח נתונים רחב היקף ומחקר ופיתוח ביואינפורמטיים. תוכלו גם לבצע פרויקט תואר בתחום הביואינפורמטיקה. הלימודים שלך ישלבו הרצאות עם עבודת מעבדה בסביבת IT. תלמדו על כלים ממוחשבים שונים לאיסוף וניתוח נתונים מפרויקטים של מחקר וניסויים ביולוגיים, כמו גם על שיטות שונות לניתוח (למשל) רצפי DNA ונתוני ביטוי גנים.

קורסים מכוננים בתכנית הלימודים

זוהי תוכנית לימודים בת שנה, והסמסטר הראשון כולל ארבעה קורסים. שני הקורסים הראשונים הם מושגים ושיטות ביואינפורמטיקה וניתוח ביואינפורמטיבי עם פרל. קורסים אלה מספקים מבוא רחב לתחום וגם ביסוס בסיסי בתכנות ופיתוח אלגוריתמים. אחריהם ניתוח ביואינפורמטיבי עם R ותהליך המחקר הביואינפורמטיבי. ניתוח ביואינפורמטיבי עם R מציג את שפת התכנות R ואת הניתוח הסטטיסטי של נתונים ביולוגיים בקנה מידה גדול. תהליך המחקר הביואינפורמטי כולל סדרת ימי עיון המספקים תובנה למחקר רלוונטי. זה מהווה גם מכינה לפרויקט התואר. הסמסטר השני מוקדש לפרויקט התואר, בו תגבש ותעבוד עם בעיית מחקר רלוונטית.

אפשרויות קריירה

שוק העבודה בתחום הביואינפורמטיקה נמצא במצב של התפתחות מתמדת. בהתאם לגישה הגוברת במהירות לנתונים ביולוגיים חדשים, יש עלייה מקבילה בצורך בביואינפורמטיקאים מוסמכים. תפקידים זמינים בחברות ביולוגיות, כולל חברות תרופות. תלוי במה שלמדת בלימודים הבסיסיים שלך, אתה יכול, למשל, לעבוד כביולוג מולקולרי על ידי יישום שיטות ביואינפורמטיות, או כביואינפורמטיקאי המפתח שיטות וכלים ביואינפורמטיים חדשים.

הזדמנויות להמשך המשך

עם סיום מוצלח של תוכנית לימודים זו, תוכלו להמשיך בתכנית מחקר בביואינפורמטיקה.

מחקר בתחום זה

המחקר בתחום הביואינפורמטיקה מתקדם במהירות. ניתן לחלק זאת לפיתוח כלים ביואינפורמטיים חדשים וליישום כלים לניתוח נתונים ביולוגיים. עבור קבוצת המחקר University of Skövde , התחום החשוב ביותר למחקר נוגע כיום לזיהוי סמנים ביולוגיים. הקבוצה עורכת מחקרים ביואינפורמטיים בתחום הבידול של תאי גזע.

דרישות קבלה

תנאי מוקדם הוא תואר ראשון (שווה ערך לתואר ראשון שוודי) בביולוגיה מולקולרית, ביו-רפואה או מדעי המחשב. דרישה נוספת היא הוכחת כישורים באנגלית המקבילה ללימודים ברמה התיכונית בשבדיה, המכונה קורס אנגלית 6 / קורס אנגלית B. בדרך כלל מדגים זאת באמצעות מבחן מוכר בינלאומי, למשל IELTS או TOEFL או שווה ערך.

בְּחִירָה

זיכויים הוענקו.

שפה

הקורסים נערכים באנגלית.

מתי? איפה? אֵיך?

  • תקופת הלימוד: 18 בינואר 2021 - 16 בינואר 2022
  • מיקום: סקובדה, קמפוס
  • קצב הלימוד: 100%
עדכון אחרון: נוב 2020

אודות בית הספר

The University of Skövde is a government agency under the Department of Education. The Vice-Chancellor is the head of the agency. The University Board leads the university and is responsible for makin ... קרא יותר

The University of Skövde is a government agency under the Department of Education. The Vice-Chancellor is the head of the agency. The University Board leads the university and is responsible for making sure that the agency performs according to official decisions. קרא פחות