מאסטר לאמנויות יפות בעיצוב משובץ

כללי

תיאור התכנית

סיכום קצר

תכנית המאסטר בעיצוב משובץ מעודדת אותך להרהר באופן ביקורתי על תפקידך כמעצב משובץ ולעמוד בביקוש הגובר לעיצוב חדשני ומפריע. אתה תהפוך ליצרן של שינוי ותלמד לפתח חברות, ארגונים ומוסדות על ידי שימוש בפרקטיקה עיצובית אסטרטגית. התוכנית מכינה אותך לעקוב בקריירות עיצוב קונבנציונאליות וגם לא שגרתיות, ומסוגלים לעבוד כשותף שיתופי תוך נקיטת עמדה ביקורתית באופן פעיל ושיבוש הסטטוס קוו.

126167_student-849822__340.jpg
הפעלה סטוק תמונות / Pixabay

על התוכנית

חברות וארגונים במגזר הפרטי והציבורי מחפשים יותר ויותר מיומנות וידע בכדי לעמוד באתגרי הגלובליזציה, הדיגיטליזציה והקיימות. בתגובה לאתגרים הגלובליים הללו, חברות, ארגונים וקהילות חייבות לחשוב מחדש על הצעות הערך והמודלים העסקיים שלהן, הדורשות לא רק חידושים אלא גם הפרעה בחשיבה המסורתית בנושאים ארגוניים, בשוק ויחסי צרכנים. תכנית המאסטר בעיצוב משובץ נותנת מענה לתחום העיצוב שנמצא במיוחד בהקשרים מורכבים וממערכיים ומכינה אותך להיות משתף פעולה ידידותי ובמקביל נוקטת עמדה ביקורתית - ואפילו מפריעה - בתפקידך בפרקטיקה עיצובית מוטמעת.

קיימות ממוקדת

בתוכנית זו תוכלו לרכוש מיומנויות לשימוש בעיצוב בתאגידים, מוסדות, ארגונים ציבוריים וחברה וסביבתה, תוך מתן פתרונות עיצוביים בר קיימא וארוכי שנים הכוללים ממצאים, שירותים, התערבויות חברתיות ושינויים ארגוניים, בין אפשרויות אחרות. תהליך העיצוב מבוסס על שיתוף פעולה בין תחומי, בו כלי העיצוב פועלים כמאפשרים לפרוק באופן פרודוקטיבי ולשנות מחדש אתגרים ולהבין ולנסח מחדש בעיות מורכבות. תוכלו לפתח הבנה עמוקה יותר כיצד ניתן להשתמש בעיצוב ברמה הארגונית ולהתחדשות חברתית, ותלמדו כיצד לגשת לפרויקטים שלכם בראייה ביקורתית ובשיקולים של סוגיות קיימות חברתיות, אקולוגיות וכלכליות.

סביבת למידה שיתופית ובינתחומית

הרצאות, ימי עיון וסדנאות יושפעו משיתופי פעולה עם מחלקות אחרות באוניברסיטה. גישה בין-תחומית זו תורמת לסביבת למידה דינאמית בה הסטודיו מהווה מרכז לדיאלוג ושיתוף פעולה פתוחים, כאשר עבודת צוות היא היבט יסודי. מטרתנו היא לפתח את תחום העיצוב ולהרהר באופן ביקורתי על תפקידו של מעצב שהוא חלק מארגון כיועץ מבחוץ ומבקש. באופן זה תלמד כיצד לאזן עבודה עם צוותים ושותפים באופן שיתופי, תוך כדי הפרעה לסטטוס קוו, הכנתך לאזן בהצלחה בין פרקטיקה אמנותית משבשת לבין עבודות עיצוב שיתופיות בארגונים, מוסדות, תאגידים, המגזר הציבורי , והחברה. איזון זה נדון לאורך התוכנית ויכול להשתנות כשאתה מעצב את מסלול הקריירה האינדיבידואלי שלך. לימודי חליפין אפשריים בסמסטר השלישי של התוכנית, מה שמאפשר אפשרות ללמוד בכמה אוניברסיטאות מעניינות ברחבי העולם. בנוסף, חברות, ארגונים וקהילות יוזמנו להעשיר את השכלתך באמצעות שיתופי פעולה, הרצאות, סדנאות ופרויקטים אמיתיים.

מי צריך להגיש בקשה?

האם אתה מעוניין כיצד נושאים חברתיים גלובליים כמו קיימות, כלכלה מעגלית או דיגיטליזציה יכולים להיות מושפעים ברמה המקומית על ידי עיצוב?

האם יש לך רקע בינתחומי ואתה רוצה ליישם את תחומי העניין השונים שלך כדי ליצור עבודות עיצוב משבשות במסגרת ארגונית?

האם אתה מדמיין קריירה עתידית דינאמית, המשתנה ללא הרף ולא שגרתית בעיצוב?

אם אתה מאמין שעיצוב יכול להיות תהליך של שינוי ורוצה לשתף פעולה ולהפריע לסטטוס קוו על ידי התמודדות עם אתגרים חברתיים וארגוניים כלל עולמיים, אז הגש בקשה לתכנית המאסטר ב- Design Embedded Design.

מבנה התוכנית ותכניו

התוכנית שוזרת תיאוריה עם פרקטיקה, שבה פרויקטים אמיתיים מספקים בסיס לשיקוף לגבי תפקידך העתידי כמעצב משובץ, ושם התיאוריה מדגישה את הלמידה במסגרת האמפירית. תוכלו לפתח ולהעמיק את תפקידכם כמעצב על ידי בעיית והשתקפות בתפקידכם עם נקודות מבט ביקורתיות שונות. ביקורת נורמה ושאלות סביב אינטרקציונליות יהיו חלק מההוראה, ותלמדו לשבש מבני כוח מפלים באמצעות תכנון.

השנה הראשונה מתקדמת מהידע היסודי ועד לשימוש בשיטות וכלים תוך התמקדות ספציפית בהעמקת הידע התיאורטי בנושא קיימות. בשנה השנייה תעבוד עם ארגונים ולקוחות בפרויקט עיצוב חקר ארוך. פרויקט הגמר שלכם יהיה ממוקד ומעמיק, בו תכתבו דוח שמתאר את נקודת ההתחלה וההקשר של הפרויקט ותשקף על התהליך והתוצאות.

לאחר סיום הלימודים

בוגרי התוכנית יקבלו את התואר מאסטר לאמנויות יפות בעיצוב עם התמחות בעיצוב משובץ.

תהיו מוכנים לעבוד במחקר אקדמי כמו גם במועצות עיצוב רגילות. תוכלו גם לרכוש את היכולת ליישם את כישוריכם בתחומים לא שגרתיים, תוך שימוש בכישורים שלכם מתרגול העיצוב המוטמע כדי לבצע שינוי בהקשרים ארגוניים חדשים, תוך התאמה לחברה גלובלית ודיגיטאלית יותר ויותר.

עדכון אחרון: נוב 2019

אודות בית הספר

HDK-Valand – Academy of Art and Design is a department at the University of Gothenburg, Sweden.

HDK-Valand – Academy of Art and Design is a department at the University of Gothenburg, Sweden. קרא פחות