מאסטר לאמנויות בלימודי תרבות: תרבות וארגון

כללי

קרא עוד על תכנית זו באתר האינטרנט של מוסד הלימודים

תיאור התכנית

תוכנית מאסטרס מתקדמת זו מוקדשת ליחסים בין תרבות, אמנויות וארגון. התוכנית מציגה תיאוריות תרבותיות וסוציולוגיות כעדשות קריטיות ללימוד התארגנות וארגון עכשווי. על בסיס זה התלמידים לומדים לעסוק בפרקטיקות ארגוניות ויזמיות בתחומים, מערכות, תחומים ותעשיות שונות של אמנות ותרבות.

מאסטרי התרבות והארגון ממוקם בצומת של ארגון התרבות והאמנויות ומה שמכונה 'תרבותיות' של ארגונים. עם מודולים המוקדשים לתחומי תרבות ואמנות, מוסדות ורשתות דיגיטליות, התוכנית לומדת תרבות כתפאורה אמפירית. הנוהגים הנוכחיים והעתידיים של עבודה וארגון נחקרים בהקשרם העירוני, המוסדי והרשתי. תרבות ואומנויות ותורת תרבות נחקרים אפוא כסוכנים ביקורתיים להבנת ועיצוב החברה שלנו.

במבט ראשון

 • תואר הוענק: תואר שני באומנויות, MA
 • תקופת הגשת הבקשה: 1 באפריל - 1 ביוני
 • סוג התוכנית: רלוונטיות תמטית
 • מקומות לימוד: 25
 • תאריך התחלה: כל תקופת החורף, אוקטובר
 • היקף: 120 ECTS
 • משך הלימודים: 4 סמסטרים
 • שפה: אנגלית, כמה אפשרויות בחירה בגרמנית
 • מיקום: לונבורג
 • תרומה לסמסטר: 360 יורו *

*נתון לשינוי

הערה נוכחית

עקב קוביד -19, נוהל בקשה וקבלה הותאם לסמסטר החורף 2020/21. הליך הבקשה יחל בשבוע הראשון של חודש מאי.

נושאים

הקורסים מציגים את הסטודנטים לסוציולוגיה תרבותית, לסוציולוגיה של אמנויות ותרבות, לחקר תרבויות דיגיטליות וצורות חדשות של התארגנות ושל ניהול ויזמות תרבותית. זה נעשה על ידי נקיטת גישה בינלאומית ועבודה עם מחקרים ממקומות שונים ומסגרות שונות. אף על פי שהתכנית בסך הכל נלמדת באנגלית, כמה אפשרויות בחירה מוצעות בגרמנית.

תכנית המאסטרס מתקרבת לתרבות בשני אופנים - כתפאורה אמפירית וכעדשה ביקורתית וקונספטואלית. התלמידים לומדים ללמוד ולהבין מוסדות וארגונים שונים במגזרי תרבות ואמנות (מתנועות עירוניות לתעשיות היצירתיות ותרבות הרשת). הם לומדים לחקור את המצבים הארגוניים השונים, פרקטיקות יזמיות וחברתיות וטכנולוגיות ושיח המעצבים מוסדות וארגונים אלה. המאסטרים מביאים הבנה רחבה של תרבות כעדשה, מגייסים את המאסטרים גם תיאוריות תרבותיות וחברתיות על מנת לשקף באופן ביקורתי כיצד מעצבים שיח ושיח ארגוני על ידי טרנספורמציות תרבותיות וטכנולוגיות.

גישה מקיפה זו לתרבות וארגון מבוססת על מסורות מחקריות ארוכות שנים ופרויקטי מחקר עדכניים באוניברסיטת לאופנה. אלה כוללים את הסוציולוגיה של ארגון אמנותי ושל יזמות תרבותית, ומחקר בין תחומי לתעשיות יצירתיות ותרבויות דיגיטליות. התוכנית מנוהלת על ידי הפקולטה למדעי הרוח והחברה בשיתוף פעולה הדוק עם הפקולטה לעסקים וכלכלה. באמצעות פורמטים שונים של מעורבות סטודנטים חדשנית, התכנית משלבת חינוך ממוקד עבודה בשדה עם הוראה מבוססת מחקר.

מִבְנֶה

ישנם ארבעה מרכיבים לתכנית התרבות והארגון. בתחום הליבה הלימודים הסטודנטים חוקרים נושאי מפתח בתחום הארגונים וארגון התרבות והאמנויות, יזמות תרבותית, מדיה דיגיטלית וסוציולוגיה תרבותית.

ישנם גם שלושה מרכיבים משלימים: אפשרויות בחירה, מודולי שילוב ולימודי השלמה. אפשרויות הבחירה מאפשרות לסטודנטים להתמקד ולהרחיב את לימודי התרבות והארגון שלהם, למשל באמצעות מודולים על תורת הארגון, תרבויות דיגיטליות או לימודים ביקורתיים. ניתן לבחור גם במודולים ליזמות או ללימודי עסקים כאלקטי בחירה. מודולי השילוב ללימודי תרבות מפגישים סטודנטים מכל תכניות התואר השני בפקולטה למדעי הרוח והחברה ומכירים אותם עם ההיסטוריה והשיטות של הדיונים השוטפים בלימודי תרבות. לימודי השלמה מאפשרים לסטודנטים לעבור שיעורים מעבר לתחום הלימוד המיידי שלהם על מנת להרחיב את הבנתם באתגרים עכשוויים מרכזיים לתרבות ולחברה. ארבעת המרכיבים הללו מכינים יחד את התלמידים לכתיבת עבודת הדוקטורט שלהם מבוססת מחקר ולהשתתפות בפורום המאסטרס, הקולוקוויום הנלווה בו הם מציגים ודנים בפרויקטים של עבודת הדוקטורט שלהם.

עבודת הדוקטורט

במהלך הסמסטר הרביעי לתואר שני, הסטודנטים יוצאים בעבודת המחקר שלהם. דיסרטציות מקשרות בין תיאוריות מתקדמות לבין מעורבות מעמיקה עם תופעות ליבה אמפיריות של תרבות וארגון. תהליך קולקטיבי המאורגן סביב כתיבת עבודת דוקטורט פירושו שהתלמידים ישתפו את חוויותיהם ויקבלו תמיכה קבועה מצד בני גילם וצוות ההוראה: עבודת המחקר אינה סתם אתגר אינדיבידואלי. פורום המאסטרים הייעודי מפגיש את כל התלמידים עם צוות ההוראה והוא מרחב בו התלמידים יכולים להציג את עבודתם בעיצומם, ללמוד על שיטות ולקבל משוב עמיתים לעמית.

קריירה לקוחות פוטנציאליים

תכנית המאסטרס מעניקה לתלמידים הבנה של הדרך בה הארגון מתנה באופן בסיסי את התרבות והחברה, והיא מלמדת מיומנויות מתודולוגיות ואנליטיות למחקר השיח, הפרקטיקות והטכנולוגיות של הארגון. התוכנית מעניקה ידע מבוסס על תרגול, ויכולותיו לארגון תרבות ומלמדת את התלמידים מיומנויות הניתנות להעברה בתקשורת ועבודת צוות. כל היכולות והמיומנויות הללו מבוקשים במגוון רחב של עיסוקים.

התוכנית מתאימה הן לסטודנטים המבקשים להמשיך בקריירה אקדמית והן למי שרוצה לקחת תפקידים אחראיים בתעשייה התרבותית והיצירתית, באומנויות, בתקשורת, במגזר הציבורי, בפיתוח עירוני או בבסיסים. וארגוני צדקה.

לסטודנטים מוסמכים עם עניין מיוחד במחקר יש אפשרות להירשם בו זמנית למסלול לדוקטורט. שילוב שלבי המאסטרים והדוקטורט מציע לתלמידים הזדמנות ייחודית להצטרף לקהילה המלומדת בשלב מוקדם מאוד.

דרישות כניסה

התוכנית לתואר שני פתוחה לסטודנטים מהסוציולוגיה ומדעי החברה הכללית, מדעי הרוח ומתחומי העסקים והכלכלה. תכנית הלימודים מגשרת על הפער בין גישה תיאורית תרבותית לחקר הארגון והשדה התרבותי והאמנותי מחד לבין לימוד עסקי וכלכלה מבוסס על תרבות וארגון בתרבות והתעשיות היצירתיות והיזמות התרבותית מאידך.

עבור דוברי אנגלית שאינם דוברי שפה, האוניברסיטאות המוענקות קובעות רמת מיומנות מינימלית בשפה האנגלית. כל המבחנים האנגלית המוצהרים מקובלים על קבלת סטודנטים באיחוד האירופי וגם בינלאומיים לתכנית זו:

 • מבחן TOEFL מבוסס אינטרנט של לפחות 85 נקודות
 • מבחן TOEIC של לפחות 785 נקודות
 • מבחן IELTS 5.5
 • אנגלית קיימברידג ': Advanced (CAE) מדורגת C או יותר
 • מודולי לימוד קודמים של לפחות 30 נקודות זכות לפי ECTS שנלמדו והושלמו בהצלחה באנגלית (כולל בחינה וכל המטלות הקשורות)
 • סיימה בהצלחה תואר אוניברסיטאי בלימודי אנגלית
 • תעודת בית ספר תיכון דובר אנגלית, המעניקה את המבקש ללמוד במדינה המתאימה

ההסמכה לא צריכה להיות מעל ארבע שנים (למעט תעודת בית הספר).

אנו רוצים להזכיר כי אין צורך בכישורי שפה גרמנית.

גם אם לא סיימת את תואר ראשון אתה יכול להגיש בקשה לתוכנית זו. יש להוכיח בהצלחה קורסים בהצלחה ב 81% מכלל הביצועים הנדרשים (סך הביצועים של 180 CP או 210 CP בהתאם לתוכנית הלימודים שלך).

עדכון אחרון: May 2020

אודות בית הספר

Leuphana University established Germany’s first public college. Its Graduate School merges the academic demands of masters and doctorates, and its own Professional School offers highly regarded furthe ... קרא יותר

Leuphana University established Germany’s first public college. Its Graduate School merges the academic demands of masters and doctorates, and its own Professional School offers highly regarded further education programmes. קרא פחות