מאסטר ב- PSRS - פוטוניקה לאבטחה, אמינות ובטיחות

כללי

4 מיקומים זמינים
קרא עוד על תכנית זו באתר האינטרנט של מוסד הלימודים

תיאור התכנית

אנו קונסורציום אירופי אקדמי המציע את תואר שני PSRS (https://www.master-photonics4security.eu/), שתוכנן ומופעל על ידי שיתוף פעולה ייחודי מוביל בעולם אוניברסיטאי-עסקי של 4 אוניברסיטאות אירופאיות, 26 שותפים אקדמיים ו -24 תעשיות מנהיגים ברחבי העולם.

תואר שני משותף Erasmus Mundus בן שנתיים (120 ECTS), שמטרתו להכשיר את הדור הבא של מומחים מיומנים מאוד בטכנולוגיות הדמיה מתקדמות, עיבוד תמונה חדשני, הדמיה חישובית, טכנולוגיות בינה מלאכותית, ביומטריה, זיהוי תבניות, ניתוח התנהגות, מתודולוגיות ספקטרומטריה, חיישנים מבוססי פוטוניקה, טכנולוגיות מיקרו-ננו, עיבוד לייזר ופונקציונליזציה של פני השטח כדי להתמודד עם האתגרים החברתיים הנוכחיים והעתידיים הקשורים לביטחון ובטיחות של אנשים, סחורות וסביבה.

התלמידים יחונכו באמצעות אינטראקציה חזקה עם שותפים תעשייתיים לתחומי יישומים מגוונים כמו: איתור של סחורות מסוכנות ו \ או בלתי חוקיות, גילוי של אנשים חשודים בגבולות, זיהוי חתימה לתשלום ללא מזומנים, לחימה נגד זיופים, סימני פלילי וסימוכין, ניתוח מערכות ביולוגיות, גילוי נמנום של הנהגים, מערכות זיהוי במקרה חירום רפואי, מדידת מרחקים בין רכב, יישומים ביו-רפואיים, אבחון רפואי, בקרת זיהום, שיפור ראיית הנהג, סיוע בנהיגה (מערכות הימנעות מהתנגשות), בקרת ייצור תעשייתי, עזרה לחקלאות יעילה יותר, בטיחות מזון, חיישנים ביולוגיים במעבדה על שבב, זיהוי חומרים כימיים וחומרים ביולוגיים או אורגניים, ייצור דיוק גבוה של מכשירים פוטוניים, ייצור משטחים פונקציונליים וחומרים מתקדמים בתעשייה.

דרישות כניסה / קריטריוני זכאות

להלן הדרישות המינימליות כדי להיות זכאים לתכנית PSRS. אנא שימו לב כי דרישות זכאות נוספות חלות על מועמדים אשר ישקלו במלגת Erasmus Mundus תואר שני משותף (EMJMD), ובמיוחד כשירותם של מועמדים שכבר נהנו ממלגת EMJMD או אשר פנו ליותר מ- 3 EMJMD.

תהליך ניהולי

 • עמידה בלוח השנה ובמועדי התהליך של הגשת הבקשה;
 • מקוריות, שלמות, הסמכה (סריקת המסמך המקורי או תרגום מוסמך), תרגום (גרסה אנגלית בלבד) של קבצי היישום.

תנאים מוקדמים אקדמיים

 • על המועמדים להיות בעל תואר ראשון במדעים (או כל תואר ראשון בעל הכרה ארצית השווה ל- 180 ECTS), רצוי בתחומי ההנדסה, מדעי המחשב או הפיזיקה. (אמנם בהכרח יש לקיים תנאי זה בעת ההרשמה, אולם הקונסורציום מקבל בקשות של סטודנטים בשנה האחרונה ללימודיהם הגבוהים);
 • מועמדים חייבים להיות בעלי רקע אקדמי מוצק בתחומי הכלל של פיזיקה, הנדסה או מדעי המחשב.

דרישות שפה

 • שפת הלימוד היא אנגלית. התלמידים צפויים לייצר עבודת גמר באנגלית. לפיכך מבקשת פיקוד חזק על אנגלית כתובה ובעל פה. המועמדים יצטרכו להפגין במהלך היישום מיומנות בשפה האנגלית המקבילה לרמה B2 במסגרת ה- European Union Of Reference (CEFR).
 • רמת האנגלית תוערך על פי ציוני המבחן שהועמד על ידי המבקש, מכתב הכיסוי והראיון.

משאבים כספיים מספקים

 • על הפונים להיות מודעים לחלוטין לעלויות הכספיות של התוכנית ולעלות המחיה במדינות המארחות. בעוד שמדיניות המלגה שלנו תאפשר לרוב הסטודנטים לממן את כל תקופת הלימודים, סטודנטים במימון עצמי שלא קיבלו מענק מלגה, יידרשו להגיש ערבות לתמיכה כספית מלאה (שסופחה להסכם הלמידה ולפני ההרשמה) . זאת בכדי להבטיח שיהיו לכם מספיק כספים לכיסוי כל תקופת הלימודים. יהיה עליך לתעד את מקור / י הכנסותיך כדי להגיש בקשה לויזה לסטודנטים. עיין בסימולציה של תקציב כדי להעריך את יכולתך הכספית.
 • בעלי מלגות לתואר שני משותף של ארסמוס פטורים מדרישה זו.

למידע

 • אין אפליה על רקע לאום, מין, גיל, דת, תנאי בריאות;
 • הקונסורציום תומך בנשים המתמודדות עם השגת שוויון נפש עבור נשים במדע, ומתמודד עם נסיבות קשות או חסמים להשתתפותן המלאה. ניתן לקבל פרטים נוספים על השירות העומד לרשות נשים המתכננות להירשם תוך כדי טיפול בילדים בשירותים האקדמיים.
 • למידע נוסף על מאסטר ה- PSRS, עבור אל href = "https://www.master-photonics4security.eu/

אנני ספראט / Unsplash

תנאי קבלה

 • על הפונים להיות מודעים לכך שהצטרפות ל- PSRS היא תהליך תחרותי ביותר, הגוזל זמן.
 • רק 25 המועמדים הטובים ביותר ייבחרו. תוצאת הדירוג תקבע את הענקת מלגות EMJMD ומלגות אחרות למועמדים הטובים ביותר.
 • השיטה והקריטריונים המשמשים להערכת הבקשה מפורטות בפרטי הבחירה.

תוצאות למידה

בסוף תוכנית PSRS, התלמיד אמור להיות מסוגל:

 1. השתמש בידע בנושא יסודות פוטוניקה, מדעי נתונים וטכנולוגיית מיקרו-ננו.
 2. תכנן וערוך ניסויים הכוללים הדמיה, טכנולוגיות, טכנולוגיות מיקרו-ננו או תהליכי לייזר.
 3. נתח ופרש נתונים באמצעות עיבוד נתונים או שיטות בינה מלאכותית.
 4. זהה, ניסח ופתר בעיות פוטוניקה או פוטוניקה דיגיטלית.
 5. תכנן מערכת, רכיב או תהליך שיענו על צרכים תעשייתיים.
 6. פונקציה בצוותים רב תחומיים, רב תרבותיים וגיאוגרפיים.
 7. להבין את האחריות המקצועית והאתית.
 8. תקשר ביעילות בצורה בעל פה, בכתב ובאמצעי מדיה אחרים.
 9. השג חינוך נרחב להבנת ההשפעה של פתרונות מדעיים בהקשר עולמי וחברתי ולקידום הקיימות.
 10. הכירו בצורך לעסוק בלמידה לכל החיים וביכולת לעשות זאת.

ההגדרה של תכונות הלמידה לעיל משתנה מכיוון שהן תוצאה של מעורבות קרובה של שותפינו התעשייתיים בעיצוב הלמידה של PSRS. מכאן שהם עשויים להשתנות מסמסטר אחד למשנהו בכדי לעמוד בצורה הטובה ביותר בדרישות המעסיקים.

עלויות השתתפות

תוכנית PSRS נהנית מתמיכה כספית של תוכנית התואר השני המשותף של ארסמוס במימון האיחוד האירופי. תמיכה זו מאפשרת לנו ליישם אסטרטגיית מלגה אטרקטיבית במיוחד כדי למשוך את התלמידים הטובים ביותר.

עלויות ההשתתפות משתנות אם אתה (כלומר, מחזיק באזרחות של) "ארץ תוכנית" (המדינות החברות באיחוד האירופי ובמדינות שאינן אירופיות הנמצאות באירופה) או "מדינת פרטנר" (בעיקרה שאר העולם) . הבחנה זו משקפת את הרציונאל של המכשירים הפיננסיים של האיחוד האירופי פעולה חיצונית, החסות הפיננסית העיקרית שלנו.

עלויות ההשתתפות עבור צריכת 2020/2022 נקבעות כדלקמן:
- מדינה התוכנית מדינה השותפים
2020/2021 (2 סמסטרים) 4,500 € 9,000 €
2021/2022 (2 סמסטרים) 4,500 € 9,000 €
עלויות השתתפות כוללות (התוכנית כולה) 9,000 € 18,000 €

סטודנטים במימון עצמי יוכלו לשלם עלויות השתתפות בשלושה תשלומים.
עדכון אחרון: מרץ 2020

אודות בית הספר

The Faculty of Sciences and Technology has about 30 different streams of study in its departments. Almost 2700 students study on the campus La Métare or Manufacture.

The Faculty of Sciences and Technology has about 30 different streams of study in its departments. Almost 2700 students study on the campus La Métare or Manufacture. קרא פחות
Saint-Étienne , טורינו , ג'ואנסו , Créteil + 3 יותר פחות