שבדיה

מחקר בשוודיה

השכלה גבוהה בשוודיה

שוודיה היא חברה מובילה בעולם בתחום השכלה גבוהה, עם שלושה בתי ספר בשנת 2010 את דף 100 בעולם, כפי שדורג על ידי הדירוג האקדמי של אוניברסיטאות בעולם. ישנן שלוש רמות של תוכניות להשכלה גבוהות - תואר ראשון, מאסטר ודוקטורט או מחקר. הקרנות הממשלתיות השבדיות כ -80 אחוזים מהעלות של השכלה גבוהה.

למה ללמוד בשוודיה?

כ -600 תוכניות לתואר שניים, מלמדים באנגלית וכ -30,000 סטודנטים בינלאומיים לומדים כיום בשבדיה.

האוניברסיטאות השבדיות לעודד יצירתיות, יוזמה אישית וחשיבה עצמאית. הסביבה האקדמית רגועה, עם מערכות יחסים בלתי פורמליים בין תלמידים ומורים. סטודנטים לעתים קרובות לעבוד בקבוצות קטנות ומבלים פחות זמן עם מדריכים.בנוסף, רבים שותף תוכניות תואר שני עם תעשייה כדי לספק חוויות מהעולם אמיתית שלהגדיל לימודים אקדמיים.

אוניברסיטאות

בשבדיה יש 14 האוניברסיטאות ציבוריות ו -20 מכללות אקדמיות ציבוריות, כמו גם במספר מוסדות עצמאיים כגון בית הספר לכלכלה של שטוקהולם. ישנם בתי ספר רבים מיוחדים, כגון מכון המלכותי לאמנויות ובמכון המלכותי לטכנולוגיה.

שכר לימוד ומשך תכנית

השבדי, שוויצרי, איחוד אירופי / אזור כלכלי אירופי וחילופים סטודנטים לשלם שכר לימוד לא. בשנת 2011, האוניברסיטאות החלו לגבות שכר לימוד לסטודנטים ממדינות אחרות. כל מוסד קובע את שכר הלימוד שלו, על SEK 80,000 עד 140,000 בשנה. תואר שני באמנויות יכול להיות הרבה יותר גבוה.

הממשלה השבדית הנהיגה שתי תוכניות מלגות לסטודנטים הזקוקים לסיוע כספי.תכנית אחת היא לסטודנטים ממדינות מתפתחות והן מכסה את שכר לימוד והוצאות מחייה. תכנית האחרת היא לסטודנטים non-EU/EEA אחרים ומכסה רק את שכר הלימוד.

שנה אחת של לימודים במשרה מלא היא שווה ערך ל 60 שעות אשראי תואמות למערכת העברת האשראי האירופית (ECTS). ישנן שתי אפשרויות לתואר שני:

1. יכול להיות העניק את התואר רק באוניברסיטאות מחקר ומוסדות; "Masterexamen", שדורש 2 שנים ו -120 ECTS.
2. ניתן הוענק התואר על ידי כל המוסדות להשכלה גבוהים; "Magisterexamen", שדורש רק 60 ECTS 1 שנה ו.

אורך תכנית תלוי בדיסציפלינה האקדמית והמוסד להציע את התואר.

שנה אקדמית

שנת הלימודים מורכבת משני סמסטרים, כל אחד על 20 שבועות באורך.סמסטר הסתיו יוצא מסוף אוגוסט עד אמצע ינואר וסמסטר האביב יוצא מאמצע ינואר עד יוני.

הזדמנויות לתארים מתקדמים

עסקים מעריכים את החשיבה, מיומנויות עבודת צוות ניסיון מעשי והחדשני שבוגרי מוסדות שבדיים להחזיק. סטודנטים בינלאומיים מוזמנים להישאר בשוודיה לאחר שתסיימו את הלימודים, אם הם יכולים למצוא עבודה, במיוחד באזורים בהם קיים מחסור בכוח אדם, כגון הנדסה וחשבונאות.

דרישות ויזה

תלמידי non-EU/EEA רוב שמתכננים להישאר ליותר משלושה חודשים חייבים לקבל רישיון לישיבה לפני שהם מגיעים בשוודיה. עלויות רישיון ישיבת SEK 1000 ולא יוחזרו; בנוסף, סטודנטים לא צריכים להגיש בקשה לקבלת ההיתר עד שהם כבר התקבלו ללימודים במשרה מלאה ושילם על הקדנציה הראשונה שלהם.תלמידים מתכננים שהייה של פחות משלושה חודשים דורשים רק ויזה. דרישות ספציפיות משתנות בהתאם למדינה.

סטודנטים של האיחוד האירופי / EEA ללא הנורדיות עשויים מתגוררים בשוודיה במשך יותר משלושה חודשים ללא היתר של תושב, אבל חייבים להירשם במועצת ההגירה בתוך שלושה חודשים מלהגיע ולהפגין הוכחה ללימודי השכלה גבוהות, ביטוח בריאות, והוצאות מחיה.

ביטוח בריאות

נורדי, האיחוד האירופי / אזור כלכלי אירופי ותלמידים שוויצרי חייבים להירשם לביטוח בריאות בארץ המוצא ולקבל כרטיס ביטוח בריאות אירופי. שוודיה יש גם יתרונות רפואיים גומלין עם מדינות מסוימות, כך שהתלמידים צריכים לבדוק כדי לראות אם הם זכאים להטבה זו לפני שמחפשים ביטוח אחר.

סטודנטים ממדינות אחרות זכאים להטבות בריאות השבדיות אם הם שוהים בשבדיה ליותר משנה אחת כדי ללמוד.הטבה זו אינה אוטומטית; תלמידים חייבים להירשם במשרד המס המקומי שלהם והתועלת יכולה לקחת כמה חודשים כדי להקים. תלמידים השוהים בפחות משנה אחת חייבים לקבל ביטוח הבריאות שלהם, עם זאת, יש האוניברסיטאות רבות תוכניות המוזלות לסטודנטים.

טיפים

סטודנטים בינלאומיים הזקוק לאשרת שהייה צריכים לתכנן את שהותם מבעוד מועד, כפי שהתהליך יכול להיות ארוך מאוד.

למרות ששוודיה היא חברה באיחוד אירופי, המדינה עדיין משתמשת בכתר (SEK) למטבע. כרטיסי אשראי פופולריים כגון ויזה, מסטרקארד ויורוקרד מקובלים מאוד בכל רחבי הארץ.

בתי ספר

בתי ספר ואוניברסיטאות בשבדיה

בתי ספר ואוניברסיטאות מקוונים ב-שבדיה