צ'כיה

מחקר שנערך בצ'כיה

הרפובליקה הצ'כית מתגאה המוסד הוותיק ביותר להשכלה גבוהה במרכז אירופה, אוניברסיטת צ'ארלס. ממוקם בפראג, בית הספר נוסד בשנת 1348.

השכלה הגבוהה הצ'כית מודרנית משתמשת במבנה המחזור שלושת תארי דוקטור ראשון, תואר שני ו. מוסדות להשכלה גבוהות מחולקות לאוניברסיטאות ולא אוניברסיטאות. שאינן האוניברסיטאות בדרך כלל מספקות רק התואר הראשון, ואילו האוניברסיטאות לספק תוכניות לימוד בכל רמות התואר ותחומים אקדמיים.

יש צ'כיה 26 ציבורית, 2 מדינה, ו44 מוסדות פרטיים להשכלה גבוהה. שני מוסדות המדינה הם בתי ספר מיוחדים המנוהלים על ידי משרד הביטחון ומשרד הפנים.יחדיו, בתי הספר מציעים תואר שני במגוון רחב של תחומים, כולל אדריכלות, היסטוריה של אמנות, פיסול, תיאטרון, לימודי תיאולוגיה, הנדסה, טכנולוגיית מידע, כימיה, פיסיקה, מדעי טבע, עסקים, מדעי חברה, ייעור, חינוך, ו רבים אחרים. מוסדות פרטיים רבים להתמקד באזורים ספציפיים של מחקר כמו עסק.

למה ללמוד בצ'כיה?

יש צ'כיה מסורת ארוכה של חינוך ומחקר באיכות גבוה, במיוחד בתחומי מדע, הנדסה ורפואה. סטודנטים בינלאומיים ימצאו סביבת מסבירת פנים, כיום יותר מ -37,000 סטודנטים זרים הלומדים בבתי ספר צ'כיים.

תוכניות רבות נמצאות כעת מוצעות באנגלית ובשפות אחרות מלבד צ'כי. בנוסף, מאטר במנהל עסקים (MBA) במעלות גוברים פופולריות, רוב תוכניות MBA להשתמש בגישת חקר מקרה.


שכר לימוד ומשך תכנית

על פי חוק, שכר הלימוד הוא ללא תשלום עבור כל הלאומים בכל המוסדות הציבוריים להשכלה גבוהה ברפובליקה הצ'כית. דמי מסוימים מיישמים, כגון קבלה, הארכת לימודים מעבר לתאריך מקורי, מחקרים שנעשו בתוספת לתכנית המקורית של סטודנט, ודמים ללימוד בשפה שאינה Caech.

מוסדות פרטיים נקבעו שכר הלימוד שלהם ו, ואלה נעים בדרך כלל בין 2,000 דולרים ל -15,000 דולרים בכל שנה.

תוכניות לתואר שני יכולות להימשך בין שנה לשלוש שנים. התוכניות לתואר שני הן מאוד תיאורטי וסטודנטים נדרשים לקחת מבחן מצב סופי ולהגן על תזה בפורום ציבורי.

שנה אקדמית

תאריכי התחלה מדויקים שהוקמו על ידי מוסדות בודדים, אבל רוב להתחיל את שנת הלימודים באוקטובר. בנוסף לכך, רוב המוסדות לחלק את שנת הלימודים לשני סמסטרים של 20 שבועות בחורף ובקיץ, כולל תקופת הוראה 15 שבועות, חמישה שבועות של בחינות, וחג. חופשה של חודשים נלקח בדרך כלל בחודשי יולי ואוגוסט.

הזדמנויות לתארים מתקדמים

ישנן הזדמנויות רבות לתעסוקה בצ'כיה לאחר קבלת התואר שני לכל התלמידים, ללא קשר ללאום. שליש מהדירקטורים של חברה ברפובליקה הצ'כית הם זר. למרות שהעסק מתנהל יותר ויותר באנגלית, תלמידים שנעשו מחקרים בצ'כיה או כבר בקיאים בצ'כיה ימצאו יתרון בהשגת תעסוקה.

דרישות ויזה

כל הסטודנטים הבינלאומיים דורשים ויזות לטווח ארוך ללימודים בצ'כיה. מידע נוסף זמין באתר האינטרנט שלויזות סטודנט CZ / mvcren / מאמר / מידע למטרות בתי ספר וstudents.aspx- "> משרד הפנים. לטווח ארוך יכולות לקחת 3-4 חודשים כדי להשיג, ולכן תלמידים צריכים לתכנן בהתאם.
ביטוח בריאות

סטודנטים ממדינות איחוד האירופי החברות, איסלנד, ליכטנשטיין, נורווגיה ושווייץ עשויות להשתמש בכרטיס ביטוח הבריאות האירופי המסופק על ידי המדינה הבית שלהם כדי לקבל שירותים רפואיים.

סטודנטים ממדינות אחרות אינם זכאים לביטוח בריאות ציבור וחייבים לרכוש ביטוח בריאות מסחרי שמכסה לפחות 30,000 € שווה של טיפול. סטודנטים בהיות לטווח ארוך נדרשים להציג הוכחת תשלום פרמיה.

בנוסף לביטוח בריאות, בכל בתי החולים הגדולים לקבל כרטיסי אשראי גדולים או במזומן כתשלום עבור טיפול.

טיפים

ישנם ארגוני סטודנטים רבים בצ'כיה המוקדש לסיוע לסטודנטים בינלאומיים.ארגונים אלה כוללים רשת ארסמוס הסטודנטים והאגודה הבינלאומית לחילופי סטודנטים לניסיון טכני (IAESTE).

תלמידים לא בקיאים בצ'כיה ימצאו קורסים רבים בצ'כיה על מנת לסייע להם. למרות שקורסים אלה בדרך כלל דורשים תשלום נוסף, חלקם מכוסים על ידי מלגות. המכון ללימודי שפה והכנה מספק קורסים רבים לתלמידים עם ליקויי שפה, כולל קורסים מרוכזים וקורסים מקוונים.