בעל תואר שני במדעים ביחסים בינלאומיים, אסטרטגיה וביטחון

כללי

קרא עוד על תכנית זו באתר האינטרנט של מוסד הלימודים

תיאור התכנית

התואר השני ביחסים בינלאומיים, אסטרטגיה וביטחון נועד לספק לסטודנטים הערכה רחבה של יחסים בינלאומיים עכשוויים, בדגש על אסטרטגיה ונושאי ביטחון. הוא משלב הכשרה אקדמית מעמיקה במושגי מפתח, תיאוריות ומחקרי מקרה, לצד תהליך מובנה של מעורבות בוויכוחים וניסיון עכשווי. זה משלב גישות תיאורטיות עם חקר מקרים וסוגיות רבות. הוא גם בוחן את הדרכים בהן הקו בין פנים לבינלאומי מטושטש על ידי סוגיות סחר, פיננסיות, סביבתיות, אסטרטגיות, ביטחוניות, אידיאולוגיות, תרבותיות ואתיות. יתרה מזאת, התוכנית מספקת הבנה תיאורטית ואמפירית חזקה של הסביבה הביטחונית הבינלאומית בעידן המלחמה הקרה, כולל מקורותיהם של סכסוכים ושלום, הופעתם של איומי ביטחון חדשים והסוכנויות השונות הרבות המעורבות במניעת סכסוכים, שמירת שלום ו שלום היום. אחרון חביב, התוכנית מזהה את הדרכים בהן גורמים שחקנים ומדינות לא לפתח אסטרטגיות בסביבה הבינלאומית בכל הנוגע לבעיות אבטחה.

לבוגרי התוכנית צפויים להיות בעלי הבנה מעמיקה של סוגיות פוליטיות, ביטחוניות ואסטרטגיות בינלאומיות, אשר יאפשרו להם להמשיך בקריירה בחיל הדיפלומטי, בארגונים בינלאומיים, בארגונים לא ממשלתיים, כמו גם בציבורי ובפרטי. המגזר כיועץ בכיר למדיניות וביטחון.

דרישות קבלה

על מנת להתקבל לתכנית, על המועמדים להיות בעלי תואר ראשון או שווה ערך ביחסים בינלאומיים, מדעי המדינה, משפטים, היסטוריה, סוציולוגיה, כלכלה, או כל תחום אחר הקשור למדעי החברה והרוח בדרגה 6.5 / 10 או 2: 1 או שווה ערך. זה גם מעודד את היישום של בוגרי בתי הספר של הכוחות המזוינים וכוחות הביטחון. תנאי הקבלה הכלליים מבוססים על סוג ואיכות הלימודים הקודמים, הציון שהתקבל בלימודים קודמים והתאמת המועמד לתכנית הלימודים בה הועמד בקשה. בכל מקרה, תיקו של כל מבקש ייחשב לגופו.

ידע מספק באנגלית חיוני. דרישת השפה המינימלית היא תעודת B2 בסולם מסגרת ההתייחסות האירופית המשותפת לשפות. בהיעדר תעודה / תואר שכאלה, המועמדים יתבקשו לשבת בבחינות בשפה האנגלית כדי להוכיח את ידיעתם מספקת.

שיטות הוראה, למידה והערכה

מתודולוגיית ההוראה של התוכנית כוללת שילוב של הרצאות, הדרכות, ימי עיון, בחינות, פרויקטים, מצגות, משימות, יישומי לימוד מקרה ומחקר עצמאי. בנוסף, הוא נועד לספק חוויה אקדמית מעבר לחוויה של הכיתה המסורתית, בה זרימת המידע היא בעיקר מהמדריך לתלמיד. כוונת התוכנית היא שכל משתתף יתרום לחינוך הכיתה כולה באמצעות השתתפות פעילה בהליך הלמידה. זה יבסס את ההבנה כי תואר שני ביחסים בינלאומיים, אסטרטגיה וביטחון דורש גישה הוליסטית ובינתחומית.

האינטראקטיביות וההערכה המכוננת מהווים חלק ממתודולוגיית הלמידה וההוראה. 30% מהציון הסופי של התלמידים בכל קורס תואם את ביצועיהם במבחן האמצע, ואילו 70% תואמים את הביצועים שלהם בבחינות הסיום. על מנת להבטיח ציון עובר בקורס, התלמידים צריכים להבטיח ציון עובר (כלומר 50% ומעלה) הן במבחני האמצע והן בבחינות הסיום.

יתרונות התוכנית

 • היוקרה וההכרה הבינלאומית של Neapolis University Pafos של Neapolis University Pafos .
 • צוות אקדמי מעולה עם מומחיות חזקה בנושאים הנלמדים.
 • שיתופי פעולה בינלאומיים עם אוניברסיטאות רבות.
 • הגמישות של למידה מרחוק.
 • השימוש בטכנולוגיה ומשאבים מתקדמים.
 • הבחירה הדינמית בין חינוך למרחק סינכרוני לאסינכרוני.
 • התאמת התוכנית למגמות האקדמיות הנוכחיות ולדרישות השוק.
 • שכר לימוד תחרותי.

מבנה התוכנית

משך התוכנית הוא 18 חודשים.

לסטודנטים יש את האפשרות לסיים את לימודיהם לאחר 12 חודשים, כל עוד הם מתחילים את עבודת המחקר שלהם במהלך הסמסטר הראשון או השני של לימודיהם, כולל תקופת הקיץ. במקרה זה, השלמת עבודת המחקר עשויה להאריך בתקופת הקיץ, למשך חודש או חודשיים. בכל מקרה, סך ECTS נותר 90.

כדי לסיים את לימודיהם בהצלחה, סטודנטים צריכים לסכם 90 ECTS בסך הכל. בסמסטר א 'התלמידים בוחרים את כל ארבעת קורסי החובה. בסמסטר השני, התלמידים בוחרים את כל שלושת קורסי החובה ואחד משלושת קורסי הבחירה הזמינים. על מנת לסיים בהצלחה את לימודיהם ולקבל את התואר השני ביחסים בינלאומיים, אסטרטגיה וביטחון, הסטודנטים מחויבים גם לעשות עבודת מוסמך.

לוח זמנים

מבנה הקורס של ה- MSc ביחסים בינלאומיים, אסטרטגיה וביטחון הם כדלקמן:

סמסטר 1

 • IRSS611 ביטחון בינלאומי ומחקרים אסטרטגיים
 • IRSS612 אסטרטגיה וקבלת החלטות
 • IRSS621 סוגיות עכשוויות בפוליטיקה גלובלית
 • מתודולוגיית מחקר METH600

סמסטר: 2

 • IRSS623 המשפט הבינלאומי והביטחון
 • IRSS624 ביטחון פנים
 • IS504 אבטחת מידע
 • IRSS622 נושאים מיוחדים בביטחון המזרח התיכון ובמזרח התיכון
 • IRSS625 פיתוח שלום ושיקום לאחר הסכסוך
 • MEP500 מדיניות חוץ, ביטחון והגנה באיחוד האירופי

סמסטר: 3

 • מסה IRSS610
עדכון אחרון: מרץ 2020

אודות בית הספר

Neapolis University in Cyprus is a young yet dynamic, fast-growing university operating since 2010 in the heart of the charming town of Pafos, on the west coast of the island of Cyprus, offering under ... קרא יותר

Neapolis University in Cyprus is a young yet dynamic, fast-growing university operating since 2010 in the heart of the charming town of Pafos, on the west coast of the island of Cyprus, offering undergraduate, graduate, and Ph.D. programs in both Greek and English. Enrolling at Neapolis University in Cyprus enters students into a high standard, stimulating, and enjoyable environment. The biggest advantage of Neapolis is the quality and dedication of its faculty, most of whom have considerable experience teaching and doing research in European and American Universities. Based on such faculty and on an ambitious strategy, it is quickly becoming one of the best private universities in Cyprus. קרא פחות