הרפובליקה העממית של סין

מחקר שנערך בסין

השכלה גבוהה בסין

בסין יש יותר מ -2,000 האוניברסיטאות ובמכללות המציעות רווקים, מאסטרים, ותואר דוקטור. מוסדות להשכלה גבוהה מרוכזים במחצית המזרחית של המדינה. סין כיום מארחת כ -300,000 סטודנטים בינלאומיים: רוב הסטודנטים זרים הם ממדינות אסיה, רוסיה, ארצות הברית וצרפת.

למרות שפעם אחת פיקוח הדוק על ידי הממשלה, עכשיו יש מוסדות להשכלה גבוהה סיניות אוטונומיה משמעותית בבחירת תוכניות לימודים ומבנה ארגוני, מה שהופך את בתי ספר רבים לאטרקטיביים יותר לסטודנטים בינלאומיים.

למה ללמוד בסין?

אנשים רבים להשיג את תואר 's השני בסין לחוויות התרבותיות ושפה. בנוסף, העלות לתואר שני היא הרבה יותר נמוכה מאשר באירופה, בארצות הברית, או אפילו רוב מדינות אסיה.סין נחשבת היטב לימודי התואר שני בתחומים כגון הנדסה, מדע, כלכלה ומנהל עסקים, כמו גם תוכניות ייחודיות בתחומים כמו שפה סינית ואומנויות לחימה. למרות התואר ביותר של האמן דורש מיומנות בסינית, תוכניות רבות כעת מוצעת באנגלית, במיוחד עבור תחומים בהנדסה ובעסקים.

אוניברסיטאות

רפורמות ממשלתיות והשקעות אחרונות עברו שלושה בתי ספר סיניים ל200 העליון כמדורגים לפי הדירוג האקדמי של אוניברסיטאות העולם (ARWU) - אוניברסיטת פקין, אוניברסיטת גיונג טונג בשנחאי, וZhejiang אוניברסיטה. סין הוקמה ARWU להשתמש כאמת מידה להערכת האיכות של מוסדות סיני להשכלה גבוהה.

התואר שני הם זמין במגוון רחב של תחומים, כגון רפואה, ניהול, כלכלה, הנדסה, פילוסופיה, משפט, חינוך, היסטוריה, מדעי טבע ומדעים אפילו צבאיים. למעוניינים ללמוד לימודי שפה ותרבות סיניים בעיקר, חלק מהמוסדות מציעים תוכניות מיוחדות לסטודנטים בינלאומיים, כגון שפה ואוניברסיטת בייג'ינג תרבות.

שכר לימוד ומשך תכנית

שכר לימוד ודמי בדרך כלל לרוץ על 1,000 $ - 2000 $ לכל סמסטר בדולר ארה"ב בהתאם לבית הספר ותכנית לימודים. התוכניות לתואר שני ייקחו 2-3 שנים (4-6 סמסטרים) כדי להשלים. מעלות הנדסיות והטכניות בדרך כלל דורשות 3 שנים של מחקר.

שנה אקדמית

שנת הלימודים מבוססת על שני סמסטרים, בסתיו ובאביב.סמסטר הסתיו מתחיל בספטמבר ומסתיים בסוף ינואר או בתחילת פברואר וסמסטר האביב יוצא מפברואר עד יוני.

הזדמנויות לתארים מתקדמים

האוניברסיטאות סיניות רבות עדיין נאבקות מההשפעות של המהפכה התרבותית ורק כ -30 אחוזים מפרופסורים בעלי תארים מתקדמים. כתוצאה מכך, יש הזדמנויות תעסוקה רבות לאנשים בעלי תארים מתקדמים ללמד בסין. בוגרי תואר שני ללא סיני יהיו גם מאוד ביקש לאחר על ידי חברות ברחבי העולם שעושות עסקים עם סין.

דרישות ויזה

כל הסטודנטים הבינלאומיים דורשים ויזה. ישנם שני סוגים של ויזות לסטודנטים, ויזת הלימודים (X-ויזה), שהוא לתוכניות שנמשכות יותר משישה חודשים, וויזת עסקים (F-ויזה) עבור תוכניות של פחות משישה חודשים. תהליך בקשת הוויזה לוקח 2-4 שבועות.בחלק מהמקרים, תלמידים מורשים להגיע לסין עם אשרת תייר ולאחר מכן להמיר אותו לאשרת הלימודים.

ביטוח בריאות

האוניברסיטאות לספק ביטוח בריאות לכ -100 דולרים (בארה"ב) בשנה. תלמידים חייבים להיות בדיקה רפואית נוכחית לפני שהם יכולים להתחיל ללמוד, בו הם יכולים לקבל בארץ מוצאם או לאחר שהגיע לסין. הבדיקה בסין עולה כ -100 דולרים (בארה"ב).

טיפים

מטבע סיני נקרא רנמינבי, מקוצר יואן. יחידות נמצאות ביואן יואן, הנקראות גם לפעמים גיונג ופן. השימוש במטבע חוץ בסין אסור, אבל בנקים ובתי מלון רבים מספקים שירותי המרה.

מאסטרקארד, ויזה, אמריקן אקספרס, דיינרס קלאב, JCB וכרטיסים הם כרטיסי אשראי בלבד כיום מקובלים בסין.

השפה הרשמית בסין היא התקן מנדרין, אשר מבוסס על הדיאלקט של מנדרינית המדוברת בבייג'ינג.עם זאת, רק 70 אחוזים מהאוכלוסייה מדברים מנדרינית כשפה הראשונה שלהם וניבים אזוריים שונים רבים קיימות בכל רחבי הארץ.

סטודנטים בינלאומיים פוטנציאליים צריכים לעבוד עם השגרירות הסינית בארצם כדי להבטיח שכל העלייה ודרישות סף אחרות הם נפגשו לפני נסיעה לסין.