יפן

מחקר ביפן

השכלה גבוהה ביפן

מוסדות להשכלה גבוהה יפניות כוללות אוניברסיטאות, מכללות ומכללות לטכנולוגיה זוטרות, אולם האוניברסיטאות הראשון של רק הפרס, תואר שני, תארים מקצועיים של רופא ו. יותר מ -70 אחוזים מבוגרי התיכון לקבל צורה כלשהי של השכלה גבוהה.

למה ללמוד ביפן?

יש בתי ספר יפניים סטנדרטים חינוכיים גבוהים מאוד ונמצאים בין המובילות בעולם בטכנולוגית המדינה-of-the-art ובמחקר. בנוסף לחוש טכני, האוניברסיטאות יפניות גם להערכה רבה בתחומים אחרים אקדמיים כגון מדע המדינה. שלושה עשר האוניברסיטאות מציעות כיום תוכניות הנלמדות באנגלית.

יפן היא מאוד פתוחה לסטודנטים בינלאומיים; יותר מ 130,000 סטודנטים זרים ללמוד בארץ בכל שנה.יפן מתכננת יותר מכפול מספר הסטודנטים הבינלאומיים בשינה 2020 בחלקו על ידי המציע יותר תוכניות באנגלית.


אוניברסיטאות ביפן

ביפן יש 618 האוניברסיטאות עם תוכניות לתואר שני. האוניברסיטאות אלה נחלקות לשלוש קטגוריות:

  • 86 האוניברסיטאות לאומיות
  • 75 האוניברסיטאות ציבוריות להקים גופים מקומיים
  • 457 האוניברסיטאות פרטיות


האוניברסיטאות יפניות הן בין הטובים ביותר בעולם עם 13 בתי ספר ב400 הראשונים בעולם, על פי דירוג 2012-2013 טיימס ההשכלה הגבוה האוניברסיטות העולמית.

שכר לימוד ומשך תכנית

שכר הלימוד ללימודי התואר שני יוצא מכ -9000 (ארה"ב) דולרים לכ 15,000 $ (ארה"ב) בשנה. הממשלה היפנית ואוניברסיטאות יפניות שניהם מספקים אפשרויות רבות למלגות והלוואות. התוכניות לתואר שני שעברה בדרך כלל במשך שנתיים, עם זאת, תלמידים שאינם בקיאים ביפנית ייתכן שיצטרכו להשקיע 1-2 שנים לימוד השפה לפני הקבלה לתכנית לתואר שני לימד ביפנית. הכנה שיעורים בשפה זמינים ב 66 האוניברסיטאות פרטיות ובמכללות.

ישנם מספר סוגים של סטודנטים בינלאומיים ביפן:

  • מימון פרטי סטודנטים זרים, שיהיה רשאים לפנות ישירות לבית ספר יפני ברגע שהם השיגו את כישורי שפה מספיקות.
  • סטודנטים הלומדים במסגרת תכנית המלגות היפנית הממשלתית (Monbukagakusho); התכנית הזו מאוד מחמירה בדרישות ותהליך יישום ארוך.
  • תלמידי חסות של ממשלה. ביפן יש הסכמים עם מספר מדינות על מנת לסייע לתלמידים עם חינוך יפני, כולל מלזיה, תאילנד, סינגפור, איחוד האמירויות הערבים, כווית ואוזבקיסטן.

שנה אקדמית

השנה האקדמית היפנית בדרך כלל יוצאת מאפריל עד חודש מרץ. יש בדרך כלל שני סמסטרים, עם הסמסטר הראשון פועל מאפריל עד ספטמבר ובסמסטר השני ברציפות מאוקטובר עד מרץ. חופשת הקיץ היא בדרך כלל בסוף יולי לסוף אוגוסט, חופשת החורף היא דרך סוף דצמבר תחילת ינואר וחופשת האביב היא סוף פברואר עד תחילת אפריל.

הזדמנויות לתארים מתקדמים

ישנן הזדמנויות רבות עבור תלמידים בעלי תואר שני כדי לעבוד בתעשייה או לערוך מחקר לאחר שסיימה את לימודי. בשנת 2010, כמעט 8,000 סטודנטים זרים ביפן מצאו עבודה ביפן לאחר שסיימו את לימודיו. סטודנטים בינלאומיים חייבים להיות הצעת עבודה ספציפית לפני שהם יכולים להגיש בקשה לשינוי במעמד התושבות מתלמיד לתעסוקה.

דרישות ויזה

סטודנטים בינלאומיים חייבים ויזה.סטודנטים בתכנית התואר שני הם זכאים למעמד של תושב סטודנט. הסטודנט יכול לפנות ישירות לוויזה דרך השגרירות או הקונסוליה היפנית בארץ המוצא של התלמיד או מוסד החינוכי שבו התלמיד מתכנן ללמוד יכול לעשות את בקשה לקבלת תעודת הזכאות. ברגע שהתלמיד יש תעודת הזכאות, הם עדיין יצטרכו להשיג את האשרה מביתם מדינה היפנית שגרירות או קונסוליה.

בנוסף לאשרה, סטודנטים זרים חייבים להירשם כחייזרים בתוך 90 ימים לאחר שהגיע ליפן במשרדי עירייה באזור שבו הם מתגוררים. תלמידים צריכים לשאת תעודת התושב הזרה שלהם איתם בכל העת ברגע שהם להשיג את זה.

ביטוח בריאות

הסטודנטים בינלאומיים זכאים להירשם לביטוח בריאות ממלכתי, המשתרע על פני כ -70 אחוזים מהעלות של טיפול רפואי.בנוסף, יש לי כמה האוניברסיטאות תוכניות ביטוח בריאות מיוחדות לסטודנטים בינלאומיים. כדי לקבל ביטוח בריאות ממלכתי, תלמידים ראשון צריכים תעודת התושב הזרה שלהם. דמי ביטוח בריאות ממלכתי משתנים מיישוב; התשלום החודשי בטוקיו הוא על ¥ 3500.

טיפים

קדים הוא נפוץ כמו גם ברכה וסימן של הכבוד. קשתות לנוע בין קשתות מזדמנות של כ 15 מעלות לקשתות עמוקות של כ -45 מעלות המשמשות כדי לבטא את הכרת תודה עמוקה או התנצלות. קשתות עסקיות הן ב, כ -30 מעלות מהמרכז.

אורח החיים היפני כולל שפע של פעילות גופנית ותזונה בריאה עם הרבה ירקות ופרותי ימים טריים.