בלגיה

מחקר שנערך בבלגיה

השכלה גבוהה

מוסדות להשכלה גבוהה בבלגיה תואר הדוקטור הראשון של הצעה, ותואר שני. בבלגיה יש שני סוגים של מוסדות להשכלה גבוהה:

חינוך האוניברסיטה מוצע על ידי האוניברסיטאות, וכולל חינוך במשמעת נבחרה יחד עם מחקר מדעי.
השכלה הגבוהה שאינן האוניברסיטאות כוללת שני מכללות האוניברסיטאות ואקדמיות לאמנות. מכללות האוניברסיטאות להכין את התלמידים למקצועות ספציפיים. אקדמיות לאמנות ללמד את התאוריה והפרקטיקה של אמנויות שונות.
קורסי תואר שניים רבים לומדים בהולנדית או צרפתית, וכמה תוכניות וקורסים נלמדים בשפה אנגלית.

למה ללמוד בבלגיה?

בלגיה היא בלב הליבה של אירופה, רק קצרה ברכבת לרכב הרחק מערים גדולות תרבות כמו פריז וברלין. כצומת דרכים של אירופה, בלגיה ידוע ברב תרבותי שלה ואת היחס מסביר פנים כלפי סטודנטים בינלאומיים.

מוסדות להשכלה גבוהה בלגיים מוכרים ברחבי העולם על ידי שתי קהילות עסקיות ומדעיות לאיכות הגבוהה שלהם. בלגיה גם סירות באיכות חיים גבוהות, כולל שכר לימוד נמוך, שירותי בריאות מעולה ורשת תחבורה ציבורית חזקה.

אוניברסיטאות

בבלגיה יש שש האוניברסיטאות שמכסות תואר שני בכל תחומי הלימוד, כגון כלכלה, הנדסה, שפות ופסיכולוגיה.

21 המכללות האקדמיות של בלגיה מציעות תוכניות לתואר שני בשמונה אזורים: אגרונומיה, אמנות שימושית, כלכלה, מקצועות עזר רפואיים, חינוך, מדעי החברה, טכנולוגיה, ואת תרגום ופרשנות.

בלגיה יש גם 17 אקדמיות לאמנות המציעות תואר שני באחד מארבעה תחומים כלליים: טכניקות שידור אמנות, מוסיקה, אמנות, ודרמטיות.

שכר לימוד ומשך תכנית

שכר לימוד באוניברסיטאות ב2012-2013 לסטודנטים ממדינות האיחוד האירופי הוא € 835. סטודנטים ממדינות שאינן חברות באיחוד האירופי לשלם תשלומים נוספים של כ € 2,000 € 4000 בהתאם לתכנית הלימודים והאוניברסיטה שלהם.

שכר הלימוד במכללות באוניברסיטאות ובאקדמיות לאמנות הוא נמוך יותר. 2012-2013 שכר הלימוד עבור התכנית לתואר שני הוא 351 € כל שנה פרט לשנה האחרונה, בה היא € 455. שוב, ייתכן שתחולנה עמלות נוספות לסטודנטים ממדינות שאינן חברות באיחוד האירופי. מוסד מסוים יכול לספק מידע על עמלות נוספות אלה.

תוכניות לתואר שני הן שנה 1 (60 נקודות) או 2 שנים (120 נקודות) בהתאם לתחום המחקר. בנוסף, תלמידים שכבר יש להם תואר שני יכולים לקבל תואר שני משלים עם מינימום של 60 נקודות זכות במקצוע מיוחד.

שנה אקדמית

שנת הלימודים כוללת שלושה תנאים. הקדנציה הראשונה מתחילה באמצע ספטמבר והוא פועל עד לסוף חודש דצמבר, ואחרי בחינות בינואר. הקדנציה השנייה מתחילה בתחילת פברואר והוא פועל אף באמצע מאי, ואחרי בחינות בסוף מאי או תחילת יוני. המונח השלישי פועל במשך הקיץ. תלמידים שנכשלים בחינות עשויים לכבוש מחדש אותם במהלך פגישה שיוצא מאמצע אוגוסט ועד אמצע ספטמבר.

הזדמנויות לתארים מתקדמים

סטודנטים בינלאומיים אשר יקבלו תואר שני בבלגיה יכולים לעבוד עבור חברה בלגית לאחר סיום לימודים. עם זאת, הזכות לעבודה אינה אוטומטית, כך שהתלמידים צריכים לבדוק את החוקים הנוכחיים, אם הם הציעו את תפקיד. לכל הפחות, סטודנטים עשויים להידרש כדי להשיג אישור עבודה, זה חל על תלמידים משני איחוד אירופי ובמדינות שאינם באיחוד האירופי.

סטודנטים המעוניינים להמשיך את לימודיהם יוכלו להתקבל ללימודי דוקטורט ולהצטרף לצוות מחקר לאחר קבלת התואר השני שלהם בבלגיה.

דרישות ויזה

סטודנטים ממדינות החברות ב- EEA איחוד אירופי / לא צריכים ויזה ללימודים בבלגיה. סטודנטים ממדינות אחרות עשויים לדרוש ויזה, עם זאת, כפי שהדרישות משתנות ממדינה למדינה, סטודנטים פוטנציאליים צריכים ליצור קשר עם שגרירות או קונסוליה הבלגית בארץ מוצאם.

ביטוח בריאות

תלמידים שאינם חבר באיחוד אירופי שאין להם ביטוח בריאות ממדינת הבית שלהם המכסה את שהות בבלגיה נדרשים להצטרף "mutuelle" כדי לקבל הטבות בתחום בריאות. סטודנטים ממדינות האיחוד האירופי חייבים להיות כרטיס ביטוח בריאות אירופי ממדינת הבית שלהם, כרטיס זה מאפשר להם להצטרף mutuelle באותם תנאים כמו לאומי בלגית.עלויות ביטוח בריאות על € 50 לרבעון עבור כל אדם וחייבת להיות משולמות במהלך תקופת המחקר.

טיפים

מאז צרפתית והולנדית הן השפות של בחירה להוראה בבלגיה, ייתכן שיידרשו סטודנטים פוטנציאליים לתכנית כלשהי של אמן לעבור מבחן בקיאות בשפה הולנדית או צרפתית. לדרישות ספציפיות, תלמידים צריכים לשאול את המוסד שהם מתעניייינים בם. רוב המוסדות מציעים הוראת שפה נוספת לתלמידים שיש להם קושי עם השפה של שכר לימוד.

למרות העלות של לימודים בבלגיה היא נמוכה, עדיין יש הרבה מלגות ומענקים זמינים לסטודנטים של התכנית לתואר שני הזקוק לסיוע נוסף.

בתי ספר

בתי ספר ואוניברסיטאות בבלגיה

Online Schools & Universities in בלגיה