Universidad Complutense de Madrid

מבוא

קרא את התיאור הרשמי

מצגת

Universidad Complutense de Madrid היא מוסד ציבורי איכותי ובעל מורשת היסטורית חשובה והצעה תרבותית ופנאי נרחבת איתו ניתן ליהנות מאמנות, ספרות, מוזיקה, תיאטרון, מוזיאונים, פסטיבלים וספורט.

הוא ממוקם בשני חללים מיוחסים בבירת מדריד ובפוזואלו דה אלרקון מוקף באזורים ירוקים ויערות.

אנו מניחים כאידיאל משלנו: הכשרת אנשי מקצוע מועילים לחברה, קידום מחקר מדעי והפצת הידע והערכים הטמונים באוניברסיטה. אתגר נוכחי עבור השכל, כמו כל כך הרבה שהוא הצליח להתגבר עליו בעבר.

אנו מעודדים אותך להכיר את זה!

המשימה והחזון

Universidad Complutense de Madrid (UCM) היא מוסד עם היסטוריה ארוכה והכרה חברתית רחבה השואפת להיות בין האוניברסיטאות הראשונות באירופה ולבסס את עצמה כמרכז התייחסות ליבשת אמריקה הלטינית.

כאשר התלמידים הם ציר פעילותו, UCM מחויב להכשרה מקיפה וביקורתית ברמה הגבוהה ביותר. איכות ההוראה היא "חותם מוחלט" אמיתי ותכניות לתארים מתקדמים הם בראש סדר העדיפויות. לתארים הדוקטורטים באוניברסיטת Complutense יש המשאבים האנושיים והחומריים המבטיחים את מצוינותם. ההתקרבות והעצמת היחסים עם החברה ועם הסביבה היצרנית היא אחת מסדרי העדיפויות שלה לשנים הבאות.

ל- UCM פוטנציאל מחקר רב ורבים מקבוצות המחקר שלה תופסים עמדות של מנהיגות בינלאומית. ה- Complutense מחויב לפתח עמודי מצוינות המבוססים על רשתות גדולות של קבוצות איכות, קידום קבוצות מתעוררות ושילוב חוקרים צעירים. וכמובן, לקישור בין מחקר לבין הכשרה בכל הדרגות והכיתה.

ארגון UCM מנוהל על ידי מחויבותו לשירות משתמשים, ופשט את הנהלים הניהוליים. פעילותה מגיבה לעקרונות הדמוקרטיה, שקיפות, קיימות בקמפוס, נגישות אמיתית ווירטואלית, שמירה על הסביבה ומחויבות לסביבה החברתית והכלכלית.

UCM היא אוניברסיטה ציבורית איכותית בשירות החברה ומציעה לסטודנטים שלה תארים מתקדמים ותארים מקובלים במקום העבודה.

המצוינות האקדמית והמחקרית של ה- UCM קיבלה אישור מההסמכה, יחד עם האוניברסיטה הפוליטכנית במדריד, של קמפוס המצוינות הבינלאומית בקטגוריה הגבוהה ביותר A-Progress.

סקירה היסטורית

האוניברסיטה באלקלה

Universidad Complutense de Madrid הנוכחית היא זו שהוקמה על ידי הקרדינל סיסנרוס כתוצאה מהמכתב "בלאדה" בינלאומי, שהוענק על ידי אלכסנדר השישי, ב- 13 באפריל 1499, כדי להעניק לקרדינל את הזכות להקים ולבנות בית ספר לילדי בתי ספר אשר אמור להיות ממוקם באלקלה דה הנארס. המסמכים היוצאים מרקמת האפיפיור הם שלושה, מתוארכים לאותו תאריך. המסמך "אינטרקטריה" שייך לקטגוריה של מכתב מבוהל - כלומר, זה לא שור או "ליטרה חגיגית" - ובאופן ספציפי מדובר ב"ליזה חסדנית "או מכתב רחמים; זהו קלף עם מכתב גותי למחצה שנשמר בארכיון ההיסטורי הלאומי.

סיסנרוס הורה לבנות את ראש עיריית קולג'יו, סן אילדפונסו, חודש לפני הוענק לקרטה בולאדה, והניח את אבן היסוד במארס 1499. הרעיון היה ליצור את השכלת קולגיו בה נלמדו תורת התיאולוגיה, חוק קנון ואומנויות. ליברלים. המכתב המצורף של האפיפיור מעניק, בדיוק, אישור לכך, "מכללה לסטודנטים בה נקראים תורת הפקולטות לתיאולוגיה, משפט קאנון ואמנויות."

מההתחלה שהקולג 'התיישב במקום בו שכנה Complutum, העיר הרומית של המאה הראשונה לפני הספירה. העבודות הסתיימו בשנת 1508 ובאותה השנה החלו הסטודנטים הראשונים ללמוד. ההרשמה התקיימה בין אוגוסט לאוקטובר. ב- 17 באוקטובר נבחר הרקטור הראשון של האוניברסיטה - פדרו דל קמפו - הקורס נפתח ב- 18 עם שיעור על הפילוסופיה המוסרית של אריסטו. הרעיון הראשוני של סיסנרוס הציג את תוכן הלימודים באוניברסיטאות בימי הביניים באירופה - אלה שבאו בעקבות הלימודים הכלליים - בהם נחקרו תיאולוגיה, רפואה ותורת המשפט, כאשר תורתם של האמנויות הליברליות הייתה מכינה. הקרדינל התכוון עם המבנה הקולגאלי לאפשר לאנשים ללמוד ללא משאבים שהתקבלו בברכה וזכו במלגות.

משנת 1502, ובלי שנבנתה המכללה, החל הקרדינל סיסנרוס את אוסף הספרים ליצירת הספרייה וקידם את עבודת תנ"ך פוליגלוט.

בשנת 1510 הודיע הקרדינל את חוקותיו של ראש עיריית קולג'יו דה סן אילדפונסו; בתוכם מעוצבים פירוט רב התקנות ללימודי אמנות, והדבר היחסי לפקולטות לתיאולוגיה, משפט קנוני ורפואה. כמו כן, יש לחשוב כי יש לקבוע מחקרים אחרים כמו דקדוק ויוונית (חוקות 38 עד 58).

שימו לב שמחקרי הרפואה לא הוזכרו במכתב הבולפתי של האפיפיור, והם גם לא נועדו במקור לקולג'יו דה סן אילדפונסו. עם זאת, הם מופיעים בחוקות 1510, במיוחד ב- 49, המתחילות במילים הבאות:

"מכיוון שבגלל המחלות הרבות הפוגעות בתמותה מדי יום, אומנות הרפואה נחשבת מתאימה ונחוצה מאוד ברפובליקה, הניסיון, מעיד על כך, אנו קובעים שבמכללה שלנו ישנם שני כסאות רפואה ו יש להם שני רופאים בעלי גרעין רב וניסיון בוגר ".

כאשר החוקה מוכרזת ומושבעת על ידי קלוסטר, קהילת האוניברסיטה מופיעה, כלומר האוניברסיטה, כישות בעלת אישיות משפטית משלה, המנוהלת, כמו המכללה, על ידי רקטור.

לאחר ריבוי עליות וירידות שספגה האוניברסיטה הממוקמת באלקה, שעברה מרגעי התהילה הראשונים, לדעיכה ניכרת, בשנת 1821, בתקנה הכללית של ההדרכה הציבורית, הוזמנה הקמת האוניברסיטה המרכזית במדריד, ומחיקה שנה אחת. ואז התיישב באלקלה. האוניברסיטה המרכזית הוקמה בצו מ- 3 באוקטובר 1822, והקיף את לימודי האוניברסיטה הספרותית של אלקאלה, אלה של סן איזידורו ואלה של המוזיאון למדעי הטבע. אולם חזרת האבסולוטיזם בשנת 1824 פירושה חזרת האוניברסיטה למטה הראשון שלה. המוסד נחלש מההיטהרות, שלילת סמכות השיפוט, האיסור להשתמש בתביעה האקדמית והיעדר חללים במדריד.

Universidad Complutense de Madrid מניחה כשלה אידיאל משולש: להכשיר אנשי מקצוע מועילים לחברה, לקדם מחקר מדעי ולהפיץ את הידע והערכים הטמונים באוניברסיטה בקרב הקרובים והרחוקים. אתגר נוכחי עבור האוניברסיטה שלנו, שרבים אחרים הצליחו להתגבר עליהם בעבר.

133013_pexels-photo-1438072.jpeg

משרד לאיכות

משרד הרקטור לאיכות מציע לכלל קהילת המידע והתכניות באוניברסיטאות Complutense המבססות את מערכת הערבות והאמון בפעילות ההוראה, המחקר והניהול המתבצעות על ידי אוניברסיטת Complutense ובאוניברסיטה. לשם כך הוא מתכנן, משתתף ומנהל יוזמות שונות לפיתוח:

  • תוכניות להערכת איכות ההצעה האקדמית לתארים ולמורים.
  • תוכניות הסמכה הסמכה של מוסדות חינוך ומרכזי מחקר.
  • נתונים ומספרים על דירוגים ומדדי איכות.
  • ועידות וכנסים בנושא איכות במוסדות להשכלה גבוהה.

המשרד לשילוב אנשים עם מגוון

המשרד לשילוב אנשים עם מגוון (OIPD) Universidad Complutense de Madrid מעניק יחס אישי לכל חברי קהילת האוניברסיטה (סטודנטים, צוותי הוראה ומחקר ואנשים ממנהלה ושירותים) עם מגוון / מוגבלות תפקודית, צרכים ספציפי ואישי.

זהו מרחב של תמיכה, ליווי, הקשבה, התמצאות, עזרה, הדרכה וייעוץ.

בנוסף, יש לנו את התמיכה של רכזים בכל אחת מהפקולטות המרכיבות את ה- UCM והמרכזים המסונפים לתמוך בגיוון ולקידום הכללה.

שוויון ב- UCM

האוניברסיטה הייתה אחד המוסדות שתרמו הכי הרבה בעשורים האחרונים להתקדמות בשוויון והשתלבותן של נשים בחברה, לאחר שחוותה את כניסתן המסיבית של נשים להשכלה גבוהה. למרות זאת, אי-השוויון ממשיך להתרחש גם כיום: אנו מוצאים הפרדה אנכית (אם כי כיום יש רוב של סטודנטיות למרות שמספר המורות הנשים הוא הרבה יותר נמוך, בעיקר פרופסורים), וגם הפרדה אופקית, הבאה לידי ביטוי בנוכחות הלא שוויונית. של נשים בתחומים או בתחומים השונים (כדוגמה ב- UCM, יש 84% מהסטודנטיות לתואר ראשון בעבודה סוציאלית ורק 15% במדעי המחשב).

לפעמים אי-השוויון הללו ניכר מאוד, אך רבים אחרים אינם נראים מכיוון שהתרגלנו לראות בהם "נורמליים", מכיוון שאנו עומדים בפני שנים רבות של תרבות שנבנתה עם הדגם הגברי כמרכז וכנורמה. מלבד היותנו לא הוגנים, פירוש אי השוויון הללו שלכולנו אין באמת את אותן ההזדמנויות.

יחידת השוויון מבצעת עבודה רציפה לאיסוף וניתוח נתונים המאפשרים לנו להבין את מציאות האוניברסיטה שלנו ולתכנן אמצעים מתאימים לכל הקשר.

מיקומים

מדריד

כתובת
Avenida Complutense, s/n.
28040 מדריד, קהילת מדריד, ספרד

מלגת Keystone

גלה את האפשרויות שהמלגה שלנו יכולה להעניק לך

תכניות