Universiti Malaysia Sarawak

מבוא

קרא את התיאור הרשמי

Universiti מלזיה Sarawak (UNIMAS), האוניברסיטה השמינית של מלזיה התאגדה באופן רשמי ביום 24 בדצמבר 1992. אוניברסיטה שהיא עכשווי באופי וצופים פני עתיד בתפיסה, היא מחויבת במתן האומה עם מנהיגים, מנהלים, מדענים ומומחים טכניים, כמו גם אזרחים מתחשבים שהם מסוגלים להתמודד עם האתגרים המורכבים של העתיד המשותף שלנו - בביטחון, במיומנות, ויצירתי.

עם כ 30 סגל אקדמי, האוניברסיטה פתחה את שעריו למנה הראשונה של 118 תלמידים ב -8 באוגוסט 1993. התלמידים היו רשומים בשתי פקולטות חלוציות, הפקולטה למדעי חברה ובפקולטה למשאבי מדע והטכנולוגיה. שני מרכזי תמיכה אקדמיים הוקמו גם: המרכז ליישומי למידה ומולטימדיה, ואת המרכז לשירותי מידע אקדמי.

השנה שלאחר מכן (1994) ראתה ארבע פקולטות יותר פותחות את שעריהן לתואר קורסים: הפקולטה למדעים קוגניטיביים והתפתחות אדם, הפקולטה לאמנויות שימושית ויצירתי, הפקולטה להנדסה, ובפקולטה לטכנולוגיית מידע. מספרי סגל וסטודנטים גדלו פי ארבעה. בינתיים, באוניברסיטה גם גדלה בפרופיל כמו רוב הפקולטות החלו להציע תוכניות לתואר שני. פעילויות מחקר החלו להכות שורש עם הקמת המכון למגוון ביולוגי ושימור הסביבה, המתמקד במספר עצום של חי וצומח בבורניאו. קשר עם אוניברסיטאות שונות בחו"ל גם הוקמו. באותה השנה, המרכז להעברת טכנולוגיה וייעוץ UNIMAS, זכה בחוזה למחקר EIA של בקון אלקטרי הפרויקט, הפרויקט אי פעם EIA הגדול ביותר בארץ.

בתקופה שבין ינואר 1995 סוף דצמבר 1996 ראתה איחוד נוסף במבנה האקדמי והמחקרי של האוניברסיטה. שתי פקולטות יותר התחילו לקחת בקבוצות החלוצות של תלמידים; הפקולטה לרפואה ומדעי בריאות (1995) והפקולטה לכלכלה ועסקים (1996). אלה הביאו את המספר הכולל של פקולטות לשמונה, כפי שתוכנן במקור. המרכז לשפה ולימודי תקשורת החל להציע תכנית TESL, בנוסף לקורסי שפה גנרית. המכון לבריאות והרפואה קהילתית, והמכון לטכנולוגית תוכנה נוספו לאחר מכן לרשימה של מכוני מחקר.

השנה ההיסטורית של 1997 עדים אצווה החלוצית של בוגרים שקיבלו את התארים שלהם בכינוס הפתיחה של האוניברסיטה. השנה גם ראתה את הקמתו של המכון ללימודי מזרח אסיה.

השינה 2000 עדים לשינוי במושב סגנית הנשיא; פרופ 'דאטו' Zawawi איסמעיל, סגן הקנצלר הראשון הצליח על ידי פרופ 'Datuk יוסוף האדי כסגן הנגיד השני של UNIMAS. פרופ 'Datuk ד"ר עבדול ראשיד עבדאללה מונה כסגנית הנשיא השלישי ב -1 בפברואר 2005. משנת 2001 עד 31 במרץ 2013, פרופ Datuk ד"ר Khairuddin Ab חמיד מונה כסגנית הנשיא הרביעי של UNIMAS. YBhg פרופ 'ד"ר Morshidi בן סיראט נתמנה אחר כך VC החמישי ב -1 באפריל 2013. כהונתו, לעומת זאת, הייתה קצרה כפי שהוא נזכר לכבוש את עמדתו של מנהל כללי במשרד החינוך, מלזיה. כתוצאה מכך, YBhg פרופ 'דאטו "ד"ר מוחמד כדים Suaidi השתלט על כסגן הקנצלר השישי של UNIMAS יום 16 באפריל 2013.

נכון לספטמבר 2013, הרשמה בסך הכל 16,085 UNIMAS היא בהיקף של 14,033 סטודנטים לתואר ראשון, 1,343 דוקטורנטים ו709 תלמידי קדם אקדמי. בנוסף, סך של 2,189 עובדים שהועסק החל מאוגוסט 2013.

UNIMAS היא אוניברסיטה מוסמכת-ISO. שהוענקה לה הסמכת MS ISO 9001:2000 היוקרתית למצוינות בניהול תהליכי הליבה שלה - מהצריכה של סטודנטים חדשים להסמכה של בוגריה. התוכניות לתואר הראשון שלנו תוכננו כך שיתאימו לצרכיה של חברה ותעשייה. הדגש החזק שלנו על טכנולוגיה העניק לנו את מצב מולטימדיה סופר פרוזדור (MSC) היוקרתי ביום 17 בנובמבר 2003. הפרס הוענק לתפקיד שלנו וביכולת בפיתוח כוח האדם לMSC וצרכי ​​נלווים, באמצעות תוכניות הלימוד והכשרה האסטרטגית שלנו.

UNIMAS זכה בפרס טכנולוגיית מידע Premiere מהממשלה המלזית, הקטגוריה "גישור על הפער הדיגיטלי" eAsia פרס AFACT של. היא גם זכתה בפרס ליוזמי חידוש התעשייה לפיתוח מערכת ויישומים מהחברה שבסיסן של אנשי מקצוע בלווין הבינלאומי (SSPI), להצלחתו בהקמת telecentre בקהילה המרוחקת של Bario, Sarawak, כדי לסייע לקהילה בתקשורת , חינוך, מסחר אלקטרוני, בריאות ושירותים ממשלתיים.

UNIMAS היה מוצלח ברכישה של מענקי מחקר, מגיע עם פרסומים וממצאים מדעיים שימושיים. המכון של האוניברסיטה לבריאות ורפואה הקהילתית פיתח בהצלחה חיסון מועמד לדנגה באמצעות שיתוף פעולה עם חברה בינלאומית, בוואריה נורדי. בנוסף, הפקולטה למשאבי מדע והטכנולוגיה פיתחה בהצלחה תהליך להמיר עמילן סאגו לחומצה לקטית לייצור פלסטיק ידידותי לסביבה.

יוזמות גילוי הידע בUNIMAS הם מבוססים בחלקו על השפע של משאבים טבעיים ואיפור חברתי תרבותי עד מגוון של המדינה Sarawak. בעוד UNIMAS הוא חזק במחקר מגוון ביולוגי, ורוב פעילויות מחקר אחרות באוניברסיטה זה מבוסס היטב בטכנולוגיות עכשוויות. למשל, שימור המשאבים הטבעיים של המדינה, באמצעות כוח משולב במדעי מחשב וה-IT, עם התמחות בביולוגיה וביוטכנולוגיה מולקולריות, שיעילות synergized כמה מחקרים משותפים, הן מקומי והן בזירה בינלאומית. הגיוון התרבותי והייחודיות חברתית של קהילות Sarawak מציעים הזדמנויות למחקרים בתחום בריאות ורפואה, על ידי הצעה תסתכל על ההשפעה של גורמים סביבתיים ופרקטיקות חברתיות תרבותיות על האינטראקציות של פתוגנים שונים; כמו גם בנושאים אחרים הקשורים לבריאות בקהילה.

מחויבותה של UNIMAS למחקר כבר הוכרה על ידי בעלי העניין והשותפים בענף על ידי מתן הקדשים להקמת שמונה כיסאות מחקר; אלה כוללים את טון זיידי הקתדרה לכימיה תרופתית, טון Openg הקתדרה לסאגו טכנולוגיה, יו"ר Shell ללימודי סביבה, ויו"ר Sapura לתקשוב.

כיום, כוחה של UNIMAS במחקר הוא להיות מאושר על ידי בני גילם בלפחות שלושה תחומי נישה של מחקר: - מחקר ביוטכנולוגיה באפידמיולוגיה (דנגה, JE, FMHD, מלריה), biogeography (phylogenetics) וחקלאות (סאגו); - ICT, במיוחד על תקשורת כפריים וניתוח תמונה; ו-- מגוון ביולוגי, משאבי טבע וניהול סביבתי.

הנהלת האוניברסיטה שידרגה, המבוסס על כוחם במחקר, את מצבם של חלק מקבוצות המחקר שלהם בUNIMAS למרכזים למצוינות והן: - מרכז המלריה המחקר - המרכז לחקר מים - מידענות הכפרית - טכנולוגיות ניתוח תמונה ומרחבים - טכנולוגיה סמנטית ומציאות מוגברת - אנרגיה מתחדשת - מחקר סאגו - לימודים מוגבלים

ב2012, UNIMAS זכה להכרה לאומית על ידי זוכה 4 זהב, 3 כסף ו10 פרסים ארד בMTE 2012. UNIMAS גם ארז 11 מדליות זהב ב 2012 BIS, תערוכה בינלאומית שנערכה בלונדון. פרופ 'ד"ר Balbir סינג מהפקולטה למדעי רפואה והבריאות היה בין כמה מקבלי הפרס המדען המלזי הטוב ביותר שניתן על ידי Akademi Sains מלזיה על התרומה הבולטת ויוצאת דופן שלו בפעילות מחקר מלריה.

בשנה שעברה, UNIMAS מאובטח 44 פרויקטים במשרד המדע, טכנולוגיה והחדשנות (מוסטים) מענק קרן מדע, עם סך כולל לRM7.59 מיליון. מיליון RM2.88 נוספים היו מאובטח מהמשרד להשכלה גבוהה (Mohe) ל81 פרויקטי מחקר.

מיקומים

קוצ'ינג

כתובת
94300 Kota Samarahan
קוצ'ינג, סרוואק, מלזיה

מלגת Keystone

גלה את האפשרויות שהמלגה שלנו יכולה להעניק לך